Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 6 matcher

22 AUG 2021 22:39
  • Uppdaterad: 22 AUG 2021 22:39

Trevlig eftermiddag på Lunda. 2 matcher x 5-1!! Och nästan tusenlappen in på målpengen. Och många poäng på rättarns tips (kupongen finns i nyhetslistan eller på denna LÄNK) Som ni uppmärksamma också kanske ser har det tillkommit 2 kuponger sedan senast.Det var två tidigt inlämnade kuponger på ICA som hamnat i ett eget kuvert långt ner i lådan men som var inlämnade i tid. 

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6, Almo - Rasbo IK 2  5-1, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2  5-1

Plac.   Poäng
1 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 92
2 Leif Söderberg, Uppsala 91
3 Magnus Åhman, Borås 91
4 Alvar Gustavsson, Morkarla 91
5 Stig Josefsson, Alunda 89
6 Joel Andersson, Gimo 86
7 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 85
8 Leif Söderberg, Uppsala 84
9 Barbro Gustavsson, Morkarla 83
10 Joel Andersson, Gimo 83
11 Rolf Nordin, Gimo 81
12 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  79
13 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 78
14 Magnus Åhman, Borås 78
15 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 77
16 Tony Lundquist, Åkersberga 74
17 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 74
18 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 74
19 Birgitta Smith, Kungsbacka 73
20 Anne-Maria Österberg, Alunda 72
21 Conny Pettersson, Fors Gimo 71
22 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
23 Gustaf Pettersson, Alunda 70
24 Åke Sundberg, Östhammar 70
25 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 69
26 Rolf Nordin, Gimo 69
27 Pirre 2, Bälinge 69
28 Lars Johansson, Uppsala 69
29 Alicia Ejneborn, Helsingborg 69
30 Pirre 1, Bälinge 68
31 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 68
32 Bertil Alm, Alunda 68
33 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 68
34 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 68
35 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 68
36 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 68
37 Roger Andersson Rud, Gimo 68
38 Anne-Maria Österberg, Alunda 68
39 Alvar Gustavsson, Morkarla 68
40 Anne-Maria Österberg, Alunda 68
41 Ove Lundin, Alunda 68
42 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 67
43 Bertil Alm, Alunda 67
44 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 67
45 Gunilla Andersson, Gimo 67
46 Peter Jonsson, Skoby 67
47 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 67
48 Zach Söderberg, Bälinge 66
49 Ove Nyberg, Morkarla 66
50 Kenneth Blom, Österbybruk 66
51 Gun Hägg, Gimo 66
52 Staffan Wallin, Valde Gimo 66
53 Magnus Åhman, Borås 66
54 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 65
55 Melker Nyberg, Österbybruk 65
56 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  65
57 Rosis Söderlundh, Skillinge 65
58 Kenneth Hägg, Gimo 65
59 Ingrid Goldwitz, Uppsala 65
60 Jonte Andersson, Onsby Alunda 64
61 Barbro Gustavsson, Morkarla 64
62 Leif Mattsson, Morkarla 64
63 Alva Lamell, Uppsala 63
64 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 63
65 Camilla Skyllerman, Morkarla 62
66 Carina Söderberg, Uppsala 62
67 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 62
68 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 61
69 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 61
70 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 60
71 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 60
72 Börje Krantz, Nyborg Alunda 59
73 Martin Nyberg, Österbybruk 59
74 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 58
75 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 58
76 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  58
77 Håkan Ejneborn, Helsingborg 58
78 Lisa Wikner, Helsingborg 58
79 Rolf Hjort, Uppsala 57
80 Frissan, Gimo 57
81 Mats Johansson, Aspdal Alunda 57
82 Gun Lyd, Österbybruk 57
83 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 57
84 Lasse Eriksson, Gimo 57
85 Frissan, Gimo 57
86 Mats Eriksson, Valde Gimo 57
87 Janne Pettersson, Uppsala 57
88 Viktor Wikner, Uppsala 57
89 Nour Åhman, Fors Gimo 56
90 Lennart Pettersson, Österbybruk 56
91 Caroline Johansson, Gimo 56
92 Dick Mattsson, Alunda 56
93 Roger Lamell, Alunda 56
94 Börje Krantz, Nyborg Alunda 56
95 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 56
96 Inga Alm, Alunda 56
97 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 56
98 Bertil Johansson, Gimo 56
99 Dick Mattsson, Alunda 55
100 Erling Lövgren, Karby Uppsala 55
101 Ove Nyberg, Morkarla 55
102 Jenny Lydh, Uppsala 55
103 Sture Åhlén, Alunda 55
104 Marie Nyberg, Österbybruk 55
105 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 55
106 Öjne Robertsson, Östhammar 55
107 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 54
108 Bo Käll, Österbybruk 54
109 Elvis Andersson Rud, Gimo 54
110 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 54
111 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 54
112 Inga Alm, Alunda 54
113 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 54
114 Niklas Eliardsson, Hargshamn 54
115 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 54
116 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  54
117 Göran Gelinder, Alunda 54
118 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 54
119 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 54
120 Christina Söderberg, Uppsala 54
121 Maggan Larsson, Gimo 54
122 Vera Nyberg, Visby 54
123 Monica Johansson, Gimo 53
124 Julia Söderberg, Uppsala 53
125 Jan Franzén, Jönköping 53
126 Maria Åhman, Kilby Alunda 53
127 Carl Silfverforsen, Alunda 53
128 Jacob Söderqvist, Uppsala 52
129 Malin Karlsson, Trönödal 52
130 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 52
131 Lotta Johansson, Gimo 52
132 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 52
133 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 52
134 Mats Eriksson, Valde Gimo 52
135 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 52
136 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 52
137 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 51
138 Bo Käll, Österbybruk 51
139 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 51
140 Bertil Johansson, Gimo 51
141 Sune Johansson, Alunda 51
142 Jonny Orebrand, Alunda 51
143 Ulla Pettersson, Fors Gimo 50
144 Bertil Johansson, Gimo 50
145 Jimmy Werme, Uppsala 50
146 Flizan o Wille, Onsby Alunda 50
147 Niklas Eliardsson, Hargshamn 50
148 Dennis Larsson, Österbybruk 49
149 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 48
150 Nils Henriksson, Alunda 48
151 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 48
152 Alfie Björkman, Morkarla 47
153 Elin Sjöholm, Norrköping 47
154 Emmy Åhman, Fors Gimo 47
155 Peter Jonsson, Skoby 46
156 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 46
157 Dino Storäng, Uppsala 46
158 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 45
159 Alf Björkman, Morkarla 45
160 Hugo Nyberg, Visby 45
161 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 45
162 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 45
163 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 45
164 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 44
165 Tomas Pettersson, Örbyhus 44
166 Camilla Etteborn, Alingsås 44
167 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 44
168 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 44
169 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 44
170 Doris Andersson, Gimo 43
171 Anne-Maria Österberg, Alunda 43
172 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 43
173 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 43
174 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 43
175 Marina Käll, Österbybruk 43
176 Håkan Jansson, Lunda Alunda 43
177 Marita Andersson, Morkarla 43
178 Familjen Gelinder, Alunda 43
179 Peter Jonsson, Skoby 43
180 Sune Johansson, Alunda 43
181 Bitte I, Alunda 43
182 Marita Lundin, Morkarla 43
183 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 43
184 Zoie Nyberg, Visby 43
185 Marina Käll, Österbybruk 43
186 Kent M II, Alunda 43
187 Emilia Backholm, Uppsala 42
188 Erling Lövgren, Karby Uppsala 42
189 Mårten Orebrand, Falköping 42
190 Molly Nyberg, Österbybruk 42
191 Majken Gunnarsson, Alunda 42
192 Thomas Ohlström, Österbybruk 42
193 Inger Hägglund, Alunda 42
194 Sune Johansson, Alunda 42
195 Inge Gustavsson, Gimo 42
196 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 42
197 Marianne Ånöstam, Almunge 42
198 Kent M I, Alunda 41
199 Team Mattsson, Alunda 41
200 Roger Hedström, Gräsö 41
201 Jan Franzén, Jönköping 41
202 Jonas Lantz, Björklinge 41
203 Tommy Pettersson, Alunda 41
204 Nils Åhman, Fors Gimo 40
205 Åke Lydh, Österbybruk 40
206 Pia Westerlund, Öregrund 40
207 Leif Hägglund, Alunda 40
208 Majken Gunnarsson, Alunda 40
209 Ove Nyberg, Morkarla 40
210 Christer Hellgren, Österbybruk 40
211 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 40
212 Ove Lundin, Alunda 40
213 Nils Henriksson, Alunda 40
214 Alf Björkman, Morkarla 40
215 Fredrik Karlsson, Gimo 39
216 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 39
217 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 39
218 Peter Lundgren, Tierp 39
219 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 39
220 Erik Lydh, Uppsala 39
221 Conny Thorén, Visby 39
222 Staffan Wallin, Valde Gimo 39
223 Marie Nyberg, Visby 39
224 Mellanbror Mattsson, Morkarla 39
225 Agneta Blom, Österbybruk 39
226 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 38
227 Mats Eriksson, Valde Gimo 38
228 Sara Andersson, Bälinge 38
229 Christer Hellgren, Österbybruk 38
230 Sara Andersson, Onsby Alunda 38
231 Inge Gustavsson, Gimo 38
232 IP Gänget Österbybruk 38
233 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 37
234 Johan Åhman, Fors Gimo 36
235 Kenneth Hägg, Gimo 36
236 Alice Nyberg, Österbybruk 36
237 Inge Gustavsson, Gimo 36
238 Eva Hellgren, Österbybruk 35
239 Roger Hedström, Gräsö 34
240 Viktor Karlsson, Alunda 34
241 Eva Hellgren, Österbybruk 34
242 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 33
243 Rosis Söderlundh, Skillinge 33
244 Elisabeth Sundberg, Östhammar 33
245 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 33
246 Elin Silfverforsen, Alunda 33
247 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 32
248 Eva Mårtensson, Tollarp 32
249 Bitte II, Alunda 32
250 Maj Gelinder, Alunda 32
251 Gullveg Klint, Valde Gimo 31
252 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 31
253 Christina berggren, Alunda 31
254 Staffan Ekström, Morkarla 31
255 Sune Johansson, Alunda 31
256 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 31
257 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 31
258 Staffan Wallin, Valde Gimo 31
259 Elin Söderqvist, Gimo 30
260 Stig Josefsson, Alunda 30
261 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 30
262 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 30
263 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 30
264 Fredrik Lundin, Morkarla 30
265 Jane Lövgren, Karby Uppsala 30
266 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 30
267 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 29
268 Pia Nordling, Onsby Alunda 29
269 Mellanbror Mattsson, Morkarla 29
270 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  29
271 Ulf Lundin, Morkarla 29
272 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 28
273 Harriet Widén Åhman, Alunda 28
274 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 28
275 Christer Ohlström, Österbybruk 28
276 Magnus Åhman, Borås 28
277 Bertil Johansson, Gimo 28
278 Christina Söderberg, Uppsala 28
279 Sofia Olsson, Uppsala 27
280 Milly Söderqvist,Gimo 27
281 Lasse Öhlén, Kungsbacka 27
282 Aron Åhman, Fors Gimo 27
283 Lotta Ohlström, Österbybruk 26
284 P-O Ånöstam, Almunge 26
285 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 25
286 Mattias Nyberg, Morkarla 25
287 Frissan, Gimo 24
288 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 23
289 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 22
290 Peter Jonsson, Skoby 21
291 Gun Hägg, Gimo 19
292 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 18
293 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 18
294 Rolf Hjort, Uppsala 18
295 Jöran Gelinder, Alunda 17
296 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 17
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget