Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2018 efter 3 matcher

13 MAJ 2018 22:18
  • Skapad: 13 MAJ 2018 22:18

Så var även match 3 på tipset spelad. Tätt på given nu, nästa match redan på onsdag. 3 matcher och 3 Almo-vinster och i topp ligger Doris, Jessica och Ove. Men det är tätt där bakom så det kommer svänga många gånger framöver. Kontrollräkning idag gav vid handen att det var 410 inlämnade kuponger. Tack till er alla!

Resultat; Almo - HÖFF 2-1, Grisslehamn - Almo 2-3, Almo/UEIF - Vesta 2-1.

Plac.   Poäng
1 Doris Andersson, Gimo 69
1 Jessica Wendin, Morkarla 69
1 Ove Nyberg, Morkarla 69
4 Bertil Tissier, Österbybruk 68
4 Bo Käll, Österbybruk 68
4 Dick Mattsson, Alunda 68
4 Jonte Andersson, Onsby Alunda 68
4 Majken Tranberg, Österbybruk 68
4 Malin Åhman, Uppsala 68
4 Vitas Andersson, Gimo 68
11 Andreas Breidenskog, Alunda 63
11 Maria Åhman, Kilby Alunda 63
11 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 63
11 Susanne Mårtensson, Källberga 63
11 Tomas Ericsson, Morkarla 63
17 Håkan Jansson, Lunda Alunda 62
17 Oliver Mattsson, Österbybruk 62
17 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 62
17 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 62
17 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 62
21 Bertil Alm, Alunda 61
21 Christina Söderberg, Uppsala 61
23 Sara Andersson, Onsby Alunda 60
24 Inga Alm, Alunda 60
25 Rolf Lundgren, Uppsala 59
26 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 59
27 Göte Åhman, Alunda 58
27 Hans Andersson, Alunda 58
27 Ingrid Krantz, Skoby 58
27 Malin Åhman, Uppsala 58
27 Marita Andersson, Morkarla 58
27 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 58
27 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 58
34 Olof Ahlén, Österbybruk 58
35 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 57
35 Moa Johansson, Sävja Uppsala 57
37 Birgitta Mattsson, Gimo 56
37 Erling Lövgren, Karby Uppsala 56
37 Kent M I, Alunda 56
37 Kent M II, Alunda 56
37 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 56
37 Majken Gunnarsson, Alunda 56
37 Staffan Wallin, Valde Gimo 56
44 Ann Söderberg, Uppsala 55
45 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 55
45 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 55
45 Conny Thorén, Visby 55
45 Per-Erik Pettersson, Östhammar 55
45 Per-Erik Pettersson, Östhammar 55
50 Laura Orebrand, Kilby Alunda 54
51 Anders Kjellin, Österbybruk 54
51 Camilla Skyllerman, Morkarla 54
51 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 54
54 Ulla Pettersson, Fors Gimo 54
55 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 53
55 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 53
55 Åke Lydh, Österbybruk 53
58 Leif Söderberg, Uppsala 53
59 Bertil Tissier, Österbybruk 52
59 Hans-Olof Lund, Österbybruk 52
59 Peter Jonsson, Skoby 52
59 Victor Österberg, Kilby Alunda 52
63 Christer Ohlström, Österbybruk 52
63 Elias Waterstedt, Uppsala 52
63 Emelie Watierstedt, Uppsala 52
63 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 52
63 Jens Brundin, Rasbokil 52
63 Karin Orebrand, Uppsala 52
63 Mats Eriksson, Valde Gimo 52
63 Team Mattsson, Alunda 52
63 Tilde Jäder, Källbergatorp 52
72 Leif Söderberg, Uppsala 52
73 Emmy Pettersson, Fors Gimo 52
74 Saga Svedare, Alunda 52
75 Elin Silfverforsen, Alunda 51
75 Gunhild Andersson 2, Gimo 51
75 Ingrid Söderberg, Kilby 51
75 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 51
75 Mattias Nyberg, Morkarla 51
75 Molly Nyberg, Österbybruk 51
75 Nonno Andersson, Gimo 51
82 Anders Persson, Skarphärad 51
82 Gunilla Magnusson, Mangskog 51
82 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 51
82 Per Sandberg, Morkarla 51
82 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 51
82 Tova Johansson, Löddby Alunda 51
82 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 51
89 Kenneth Mattsson, Gimo 51
90 Niklas Nilsson, Folkärna 50
90 Viktoria Mårtensson, Alunda 50
92 Agneta Blom, Österbybruk 50
92 Jacob Söderqvist, Uppsala 50
92 Lasse Öhlén, Kungsbacka 50
92 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 50
92 Seidy Åkerlöf, Gimo 50
92 Sofie Åhman, Hallstavik 50
98 Alexander Glavsjö, Karlstad 50
98 Bruno Berg, Gimo 50
98 Carolina Svedare, Alunda 50
98 Inga Alm, Alunda 50
98 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 50
98 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 50
104 Birgitta Smith II,Kungsbacka 49
105 Emma Sjöblom, Gimo 49
105 Joel Andersson, Morkarla 49
105 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 49
108 Gun Hägg, Gimo 49
109 Magne Wahlund, Österbybruk 49
110 Maineth Sandberg, Morkarla 48
111 Bitte Mattsson, Alunda 48
111 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 48
111 Jonny Orebrand, Alunda 48
111 Tommy Pettersson, Alunda 48
115 Margareta Larsson, Gimo 47
116 Bertil Johansson, Gimo 47
116 Bertil Tissier, Österbybruk 47
116 Daniel Hasselström, Almunge 47
116 Gunilla Mattsson, Gimo 47
116 Ida Nilsson, Gimo 47
116 Iréne Nyberg, Morkarla 47
116 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 47
116 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 47
116 Leif Mattsson, Morkarla 47
116 Peter Jonsson, Skoby 47
116 Ulf Lundin, Morkarla 47
127 Ebba Österberg, Kilby Alunda 46
127 Jan Franzén, Jönköping 46
129 Bertil Alm, Alunda 46
129 Bertil Johansson, Gimo 46
129 Diana Jettingstad, Morkarla 46
129 Linus Jäder, Källbergatorp Alunda 46
129 Roger Andersson Ruud, Gimo 46
129 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 46
135 Ann Söderberg, Uppsala 45
135 Gustis 45
135 Ove Lundin, Alunda 45
135 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 45
135 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 45
135 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 45
141 Bitte II, Alunda 45
141 Dick Mattsson, Alunda 45
141 Lars Johansson, Uppsala 45
141 Majken Gunnarsson, Alunda 45
141 Marie Nyberg, Visby 45
141 Sofie Mårtensson, Alunda 45
141 Staffan Wallin, Valde Gimo 45
148 Mats Johansson, Aspdal Alunda 45
148 Patrik Jansson, Öregrund 45
148 Sture Åhlén, Alunda 45
151 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 45
151 Inger Hägglund, Alunda 45
151 Jane Lövgren, Karby Uppsala 45
151 Julia Söderberg, Uppsala 45
151 L-G Andersson, Gimo 45
156 Dick Mattsson, Alunda 44
156 Ebba Davidsson, Golvsta Alunda 44
156 Stefan Watierstedt, Uppsala 44
159 Bengt Wahlund, Lund 44
159 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 44
159 Erling Lövgren, Karby Uppsala 44
159 Gerth Westerlund 2, Gimo 44
159 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 44
159 Janne Mårtensson, Källberga Alunda 44
159 Kristina Andersson, Uppsala 44
159 Lag i Han, Kungsbacka 44
159 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 44
159 Martin Johansson, Alunda 44
159 Mats Fredriksson, Uppsala 44
159 Ove Lundin, Alunda 44
159 Pia Nordling, Onsby Alunda 44
159 Svante Orebrand, Klev Alunda 44
159 Viktor Karlsson, Alunda 44
159 Åsa Mårtensson, Alunda 44
159 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 44
176 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 44
176 Nils-Erik Holm, Tierp 44
178 Christina Söderberg, Uppsala 44
179 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 44
179 Sofie Mårtensson, Alunda 44
179 Östen Ekström, Alunda 44
182 Aron Åhman, Fors Gimo 44
182 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 44
182 Roger Wendin, Morkarla 44
185 Affe Björkman, Morkarla 43
185 Bo Käll, Österbybruk 43
185 Joel Andersson, Morkarla 43
185 Martin Johansson, Alunda 43
185 Tobbe Söderlund, Alunda 43
190 Barbro Gustavsson, Morkarla 43
190 Kristofer Mårtensson, Alunda 43
190 Mats Ekström, Gimo 43
190 Pirre, Bälinge 43
194 Jenny Lydh, Uppsala 43
195 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 43
195 Alvar Gustavsson, Morkarla 43
195 Andreas Wahlqvist, Gimo 43
195 Anne-Maria Österberg, Alunda 43
195 Anne-Maria Österberg, Alunda 43
195 Frissan, Gimo 43
195 Jonny Eriksson, Hammarby 43
195 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 43
195 Marina Käll, Österbybruk 43
195 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 43
205 Denise Johansson, Hammarby 43
206 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 43
207 Barbro Espeteg, Västerås 42
207 Bertil Johansson, Gimo 42
207 Eva Andersson, Gimo 42
207 Lotta Ohlström, Österbybruk 42
207 Sara Orebrand, Uppsala 42
207 Stella Svensson, Österbybruk 42
213 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 42
214 Classe Mårtensson, Klev Alunda 42
214 Gun Lyd, Österbybruk 42
214 Inger Lydh, Österbybruk 42
214 Maivor Enevåg, Gimo 42
214 Nils Henriksson, Alunda 42
214 Thomas Engström, Gimo 42
220 Denise Johansson, Hammarby Alunda 42
220 Kristina Andersson, Uppsala 42
220 Sören Johansson, Hammarby Alunda 42
223 Annica & Classe, Klev Alunda 42
223 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 42
223 Dan Collin, Alunda 42
223 Eric Lundin, Alunda 42
223 Krister Pettersson, Österbybruk 42
223 Lucas Skyllerman, Morkarla 42
229 Dennis Larsson, Österbybruk 41
229 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 41
229 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 41
229 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 41
229 Milo Svensson, Österbybruk 41
234 Börje Krantz, Nyborg Alunda 41
234 Jenny Månsson, Gimo 41
236 Magnus Åhman, Borås 41
236 Niklas Eliardsson, Hargshamn 41
236 Peter Lundgren, Tierp 41
239 Martin Nyberg, Österbybruk 41
240 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 41
240 Per-Erik Pettersson, Östhammar 41
240 Per-Erik Pettersson, Östhammar 41
243 Anne-Maria Österberg, Alunda 41
243 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 41
245 Zoie Nyberg, Visby 41
246 Aron Orebrand, Uppsala 41
247 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 40
247 Börje Krantz, Nyborg Alunda 40
247 Elin Söderqvist, Gimo 40
247 Katrin Hållinder, Gimo 40
247 Ove Nyberg, Morkarla 40
247 Victor Strömberg, Gimo 40
253 Sara Andersson, Bälinge 40
254 Johan Åhman, Fors Gimo 40
255 Olav Mattsson, Gimo 40
256 Vera Nyberg, Visby 39
257 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 39
257 Jan Fondelius, Österbybruk 39
257 Ronny Persson, Gimo 39
257 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 39
257 Ulla Söderqvist, Mysslinge 39
262 Sixten Tagerud, Morkarla 39
263 Bo Käll, Österbybruk 39
264 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 39
265 Anne-Maria Österberg, Alunda 38
265 Tage Sandberg, Morkarla 38
267 Gunni Lantz, Skyndelstorp 38
268 Chloé Mattsson, Österbybruk 38
269 Chloe Mattsson, Österbybruk 36
269 Elvira Tranberg, Österbybruk 36
269 Gunilla Andersson, Gimo 36
269 Håkan Jansson, Lunda Alunda 36
269 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 36
269 Jonny Orebrand, Alunda 36
269 L Mathisen, Danmarks-Vallby Uppsala 36
269 Nour Åhman, Fors Gimo 36
269 Peter Jonsson, Skoby 36
278 Bertil Johansson, Gimo 36
278 Birgitta Smith,Kungsbacka 36
278 Elvis Andersson Rud, Gimo 36
278 Gunhild Andersson 1, Gimo 36
282 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 35
282 Conny Pettersson, Fors Gimo 35
282 Eva Bengtsson, Uppsala 35
282 Fredik Helén, Fastbol Alunda 35
282 Harriet Åhman, Alunda 35
282 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 35
282 Kenneth Blom, Österbybruk 35
282 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 35
282 Lennart Storm, Gimo 35
282 Nova-Li Svensson, Österbybruk 35
282 Pernilla Lundgren, Österbybruk 35
282 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 35
282 Stig Josefsson, Alunda 35
282 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 35
282 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 35
282 Yngve Eriksson, Karby Uppsala 35
282 Åke Jakobsson, Östhammar 35
299 Barbro Gustavsson, Morkarla 35
299 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 35
299 Maria Åhman, Kilby Alunda 35
299 Olof Ahlén, Österbybruk 35
303 Anne-Maria Österberg, Alunda 34
303 Fredrik Karlsson, Uppsala 34
303 Kenneth Hägg, Gimo 34
303 Lars Grandin, Uppsala 34
303 Mattias Jansson, Uppsala 34
303 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 34
309 Allan Helén, Norrgärde Alunda 34
309 Göran Gelinder, Alunda 34
309 Joakim Petersson, Östhammar 34
309 Pär Eriksson, Happsta Alunda 34
309 Rolf Lydh, Österbybruk 34
314 Bo Österberg, Kilby Alunda 34
314 Gerth Westerlund 1, Gimo 34
314 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 34
314 Lasse Gelinder, Alunda 34
314 Lillebror Björkman, Morkarla 34
314 Pia Westerlund, Öregrund 34
320 Malin Åhman, Uppsala 34
320 Ulf Jettingstad, Morkarla 34
322 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 34
322 Lars-Olof Höglund, Skyndeln Alunda 34
322 Wiking Wendin, Morkarla 34
322 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 34
326 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 34
326 Staffan Ekström, Morkarla 34
328 Annica Mårtensson, Klev Alunda 33
328 Staffan Johansson, Löddby Alunda 33
330 Sofie Mårtensson, Alunda 33
330 Sonny Westerberg, Österbybruk 33
332 Börje Krantz, Nyborg Alunda 33
333 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 33
333 Ivar Tagerud, Morkarla 33
333 Therese Tagerud, Morkarla 33
336 Anders Karlsson, Österbybruk 33
336 Emma Engström, Gimo 33
336 Kent Johansson, Morkarla 33
336 Maj Gelinder, Alunda 33
336 Rolf Nordin, Gimo 33
336 Yvonne Wahlund, Lund 33
336 Åke Jakobsson, Östhammar 33
336 Östen Ekström, Alunda 33
344 Alvar Gustavsson, Morkarla 33
344 Carl Oscar Walltin, Morkarla 33
344 Othilia Engström, Gimo 33
347 Krister Lövström, Gimo 33
348 Anders Bergström, Gimo 32
348 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 32
348 Stig Josefsson, Alunda 32
348 Thorbjörn Lundin, Alunda 32
348 Tony Lundquist, Åkersberga 32
353 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 32
354 Erik Lydh, Uppsala 32
354 Leif Hägglund, Alunda 32
356 Mikael Larsson, Alunda 32
356 Nils Henriksson, Alunda 32
358 Kerstin Persson, Gimo 31
359 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 31
359 Tommy Pettersson, Alunda 31
361 Gunvi Bergström, Gimo 31
362 Eva Helén, Norrgärde Alunda 31
363 Björn Olsson, Haberga Alunda 31
363 Harri Lundgren, Happsta Alunda 31
365 Maj-Lis Bergström, Gimo 31
366 Roger Hedström, Gräsö 31
367 Mattias Ekman, Degerfors 30
368 Oliver Mattsson, Österbybruk 30
369 Jenny Gunnarsson, Alunda 30
370 Erik Stark, Uppsala 30
370 Hanna Davidsson, Golvsta Alunda 30
372 Tommy Pettersson, Alunda 29
373 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 28
374 Freja Broman, Gimo 27
375 Frissan, Gimo 27
376 Jöran Gelinder, Alunda 26
377 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 26
378 Majken Tranberg, Österbybruk 25
379 Mellanbror Mattsson, Morkarla 25
380 Alf Björkman, Morkarla 24
380 Gullveg Klint, Valde Gimo 24
380 Marina Käll, Österbybruk 24
380 Ulla Söderqvist, Mysslinge 24
384 Stig Bergström, Gimo 23
385 Britt Andersson, Gillinge Alunda 23
385 Elvira Tranberg, Österbybruk 23
385 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 23
385 Vanessa Karlsson, Uppsala 23
389 Bo Käll, Österbybruk 23
389 Madeleine Andersson, Östhammar 23
389 Ulf Lundin, Morkarla 23
392 Alf Björkman, Morkarla 22
393 Christian Wendin,Morkarla 22
393 Denise Johansson, Hammarby Alunda 22
395 Jessica Wendin, Morkarla 22
395 Jonte Andersson, Osnby Alunda 22
397 Jörgen Lindström, Uppsala 21
397 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 21
397 Ove Nyberg, Morkarla 21
400 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 21
400 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 21
400 Carl Silfverforsen, Alunda 21
400 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 21
400 Ove Nyberg, Morkarla 21
405 Bertil Johansson, Gimo 21
406 Gunnar Holmgren, Gimo 20
406 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 20
408 Göran Söderqvist, Mysslinge 19
409 Emma Sjöblom, Gimo 18
410 Torsten Jansson, Morkarla 13

 

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget