Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2018 efter 2 matcher

12 MAJ 2018 16:41
  • Skapad: 12 MAJ 2018 16:41

Ny uddamålsvinst, denna gång 2-3 mot Grisslehamns SK på deras lilla plan. Göte Åhman har börjat starkast med dubbla 25-poängare men finns ett koppel poänghungriga tippare som jagar. Nästa match redan i morgon söndag, så håll utkik på denna sida även söndag kväll!

Plac.   Poäng
1 Göte Åhman, Alunda 50
2 Andreas Breidenskog, Alunda 44
2 Doris Andersson, Gimo 44
2 Elin Silfverforsen, Alunda 44
2 Hans-Olof Lund, Österbybruk 44
2 Jessica Wendin, Morkarla 44
2 Maria Åhman, Kilby Alunda 44
2 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 44
2 Niklas Nilsson, Folkärna 44
2 Nonno Andersson, Gimo 44
2 Ove Nyberg, Morkarla 44
2 Susanne Mårtensson, Källberga 44
2 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 44
2 Tomas Ericsson, Morkarla 44
2 Victor Österberg, Kilby Alunda 44
16 Agneta Blom, Österbybruk 43
16 Anders Persson, Skarphärad 43
16 Bertil Tissier, Österbybruk 43
16 Bo Käll, Österbybruk 43
16 Christer Ohlström, Österbybruk 43
16 Christina Söderberg, Uppsala 43
16 Dick Mattsson, Alunda 43
16 Emelie Watierstedt, Uppsala 43
16 Gunilla Magnusson, Mangskog 43
16 Joel Andersson, Morkarla 43
16 Jonte Andersson, Onsby Alunda 43
16 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 43
16 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 43
16 Maineth Sandberg, Morkarla 43
16 Majken Tranberg, Österbybruk 43
16 Malin Åhman, Uppsala 43
16 Mats Eriksson, Valde Gimo 43
16 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 43
16 Sofie Åhman, Hallstavik 43
16 Tilde Jäder, Källbergatorp 43
16 Vitas Andersson, Gimo 43
16 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 43
38 Bitte Mattsson, Alunda 42
38 Bruno Berg, Gimo 42
38 Carolina Svedare, Alunda 42
38 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 42
38 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 42
38 Olof Ahlén, Österbybruk 42
38 Tommy Pettersson, Alunda 42
45 Inga Alm, Alunda 41
45 Jonny Orebrand, Alunda 41
45 Magne Wahlund, Österbybruk 41
45 Sara Andersson, Onsby Alunda 41
49 Ann Söderberg, Uppsala 38
49 Bertil Johansson, Gimo 38
49 Daniel Hasselström, Almunge 38
49 Dick Mattsson, Alunda 38
49 Ebba Davidsson, Golvsta Alunda 38
49 Gustis 38
49 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 38
49 Kent M II, Alunda 38
49 Moa Johansson, Sävja Uppsala 38
49 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 38
49 Ove Lundin, Alunda 38
49 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 38
49 Stefan Watierstedt, Uppsala 38
49 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 38
49 Ulf Lundin, Morkarla 38
64 Affe Björkman, Morkarla 37
64 Anders Kjellin, Österbybruk 37
64 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 37
64 Bertil Alm, Alunda 37
64 Bertil Johansson, Gimo 37
64 Birgitta Mattsson, Gimo 37
64 Bitte II, Alunda 37
64 Conny Thorén, Visby 37
64 Diana Jettingstad, Morkarla 37
64 Dick Mattsson, Alunda 37
64 Erling Lövgren, Karby Uppsala 37
64 Erling Lövgren, Karby Uppsala 37
64 Gerth Westerlund 2, Gimo 37
64 Håkan Jansson, Lunda Alunda 37
64 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 37
64 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 37
64 Janne Mårtensson, Källberga Alunda 37
64 Joel Andersson, Morkarla 37
64 Kent M I, Alunda 37
64 Lars Johansson, Uppsala 37
64 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 37
64 Linus Jäder, Källbergatorp Alunda 37
64 Majken Gunnarsson, Alunda 37
64 Majken Gunnarsson, Alunda 37
64 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 37
64 Martin Johansson, Alunda 37
64 Martin Johansson, Alunda 37
64 Mats Fredriksson, Uppsala 37
64 Oliver Mattsson, Österbybruk 37
64 Ove Lundin, Alunda 37
64 Roger Andersson Ruud, Gimo 37
64 Staffan Wallin, Valde Gimo 37
64 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 37
64 Svante Orebrand, Klev Alunda 37
64 Tobbe Söderlund, Alunda 37
64 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 37
64 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 37
101 Ann Söderberg, Uppsala 36
101 Barbro Gustavsson, Morkarla 36
101 Camilla Skyllerman, Morkarla 36
101 Kristofer Mårtensson, Alunda 36
101 Magnus Åhman, Borås 36
101 Mats Ekström, Gimo 36
101 Mats Johansson, Aspdal Alunda 36
101 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 36
101 Niklas Eliardsson, Hargshamn 36
101 Nils Henriksson, Alunda 36
101 Nils-Erik Holm, Tierp 36
101 Peter Lundgren, Tierp 36
101 Pirre, Bälinge 36
101 Sture Åhlén, Alunda 36
115 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 36
115 Alvar Gustavsson, Morkarla 36
115 Andreas Wahlqvist, Gimo 36
115 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 36
115 Anne-Maria Österberg, Alunda 36
115 Anne-Maria Österberg, Alunda 36
115 Bertil Alm, Alunda 36
115 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 36
115 Denise Johansson, Hammarby Alunda 36
115 Frissan, Gimo 36
115 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 36
115 Jane Lövgren, Karby Uppsala 36
115 Jonny Eriksson, Hammarby 36
115 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 36
115 L-G Andersson, Gimo 36
115 Per-Erik Pettersson, Östhammar 36
115 Per-Erik Pettersson, Östhammar 36
115 Per-Erik Pettersson, Östhammar 36
115 Per-Erik Pettersson, Östhammar 36
115 Sofie Mårtensson, Alunda 36
115 Sören Johansson, Hammarby Alunda 36
115 Ulla Pettersson, Fors Gimo 36
115 Östen Ekström, Alunda 36
138 Christina Söderberg, Uppsala 35
138 Classe Mårtensson, Klev Alunda 35
138 Inger Lydh, Österbybruk 35
138 Jenny Lydh, Uppsala 35
138 Laura Orebrand, Kilby Alunda 35
138 Martin Nyberg, Österbybruk 35
144 Annica & Classe, Klev Alunda 35
144 Aron Åhman, Fors Gimo 35
144 Chloé Mattsson, Österbybruk 35
144 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 35
144 Dan Collin, Alunda 35
144 Denise Johansson, Hammarby 35
144 Eric Lundin, Alunda 35
144 Inga Alm, Alunda 35
144 Johan Åhman, Fors Gimo 35
144 Krister Pettersson, Österbybruk 35
144 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 35
144 Lucas Skyllerman, Morkarla 35
144 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 35
157 Jens Brundin, Rasbokil 34
157 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 34
157 Kenneth Mattsson, Gimo 34
157 Rolf Lundgren, Uppsala 34
157 Team Mattsson, Alunda 34
162 Leif Söderberg, Uppsala 34
163 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 34
163 Saga Svedare, Alunda 34
165 Leif Söderberg, Uppsala 34
165 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 34
167 Alexander Glavsjö, Karlstad 33
167 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 33
167 Barbro Espeteg, Västerås 33
167 Bertil Johansson, Gimo 33
167 Börje Krantz, Nyborg Alunda 33
167 Börje Krantz, Nyborg Alunda 33
167 Elin Söderqvist, Gimo 33
167 Eva Andersson, Gimo 33
167 Hans Andersson, Alunda 33
167 Ingrid Krantz, Skoby 33
167 Jenny Månsson, Gimo 33
167 Lotta Ohlström, Österbybruk 33
167 Malin Åhman, Uppsala 33
167 Marita Andersson, Morkarla 33
167 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 33
167 Per Sandberg, Morkarla 33
167 Peter Jonsson, Skoby 33
167 Sara Orebrand, Uppsala 33
167 Vera Nyberg, Visby 33
167 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 33
187 Emmy Pettersson, Fors Gimo 33
188 Gun Hägg, Gimo 32
188 Gunhild Andersson 2, Gimo 32
188 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 32
188 Ingrid Söderberg, Kilby 32
188 Jacob Söderqvist, Uppsala 32
188 Jan Fondelius, Österbybruk 32
188 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 32
188 Mattias Nyberg, Morkarla 32
188 Milo Svensson, Österbybruk 32
188 Molly Nyberg, Österbybruk 32
188 Ove Nyberg, Morkarla 32
188 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 32
188 Seidy Åkerlöf, Gimo 32
188 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 32
188 Ulla Söderqvist, Mysslinge 32
188 Victor Strömberg, Gimo 32
204 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 32
205 Gunni Lantz, Skyndelstorp 31
205 Margareta Larsson, Gimo 31
207 Anne-Maria Österberg, Alunda 30
207 Tage Sandberg, Morkarla 30
209 Anne-Maria Österberg, Alunda 28
209 Annica Mårtensson, Klev Alunda 28
209 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 28
209 Bertil Tissier, Österbybruk 28
209 Chloe Mattsson, Österbybruk 28
209 Conny Pettersson, Fors Gimo 28
209 Eva Bengtsson, Uppsala 28
209 Gunilla Mattsson, Gimo 28
209 Harriet Åhman, Alunda 28
209 Håkan Jansson, Lunda Alunda 28
209 Ida Nilsson, Gimo 28
209 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 28
209 Iréne Nyberg, Morkarla 28
209 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 28
209 Kenneth Hägg, Gimo 28
209 Lars Grandin, Uppsala 28
209 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 28
209 Leif Mattsson, Morkarla 28
209 Lennart Storm, Gimo 28
209 Mattias Jansson, Uppsala 28
209 Patrik Jansson, Öregrund 28
209 Peter Jonsson, Skoby 28
209 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 28
209 Stig Josefsson, Alunda 28
209 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 28
209 Yngve Eriksson, Karby Uppsala 28
209 Åke Lydh, Österbybruk 28
236 Bertil Tissier, Österbybruk 27
236 Ebba Österberg, Kilby Alunda 27
236 Gunilla Andersson, Gimo 27
236 Jan Franzén, Jönköping 27
236 Pär Eriksson, Happsta Alunda 27
236 Rolf Lydh, Österbybruk 27
236 Sonny Westerberg, Österbybruk 27
243 Bertil Johansson, Gimo 27
243 Birgitta Smith,Kungsbacka 27
243 Bo Österberg, Kilby Alunda 27
243 Elias Waterstedt, Uppsala 27
243 Elvis Andersson Rud, Gimo 27
243 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 27
243 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 27
243 Gunhild Andersson 1, Gimo 27
243 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 27
243 Inger Hägglund, Alunda 27
243 Ivar Tagerud, Morkarla 27
243 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 27
243 Julia Söderberg, Uppsala 27
243 Karin Orebrand, Uppsala 27
243 Lillebror Björkman, Morkarla 27
243 Roger Wendin, Morkarla 27
243 Therese Tagerud, Morkarla 27
243 Tommy Pettersson, Alunda 27
243 Tommy Pettersson, Alunda 27
243 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 27
263 Allan Helén, Norrgärde Alunda 26
263 Bengt Wahlund, Lund 26
263 Börje Krantz, Nyborg Alunda 26
263 Gun Lyd, Österbybruk 26
263 Göran Gelinder, Alunda 26
263 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 26
263 Joakim Petersson, Östhammar 26
263 Kenneth Blom, Österbybruk 26
263 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 26
263 Kerstin Persson, Gimo 26
263 Kristina Andersson, Uppsala 26
263 Lag i Han, Kungsbacka 26
263 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 26
263 Pia Nordling, Onsby Alunda 26
263 Sixten Tagerud, Morkarla 26
263 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 26
263 Thomas Engström, Gimo 26
263 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 26
263 Thorbjörn Lundin, Alunda 26
263 Tony Lundquist, Åkersberga 26
263 Viktor Karlsson, Alunda 26
263 Åsa Mårtensson, Alunda 26
285 Anders Karlsson, Österbybruk 26
285 Aron Orebrand, Uppsala 26
285 Barbro Gustavsson, Morkarla 26
285 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 26
285 Malin Åhman, Uppsala 26
285 Marie Nyberg, Visby 26
285 Olof Ahlén, Österbybruk 26
285 Rolf Nordin, Gimo 26
285 Sofie Mårtensson, Alunda 26
285 Staffan Wallin, Valde Gimo 26
285 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 26
285 Tova Johansson, Löddby Alunda 26
285 Ulf Jettingstad, Morkarla 26
285 Yvonne Wahlund, Lund 26
285 Östen Ekström, Alunda 26
300 Alvar Gustavsson, Morkarla 26
300 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 26
300 Mattias Ekman, Degerfors 26
300 Othilia Engström, Gimo 26
304 Anders Bergström, Gimo 25
304 Bo Käll, Österbybruk 25
304 Maivor Enevåg, Gimo 25
304 Sofie Mårtensson, Alunda 25
304 Stig Josefsson, Alunda 25
304 Viktoria Mårtensson, Alunda 25
310 Bo Käll, Österbybruk 25
310 Emma Engström, Gimo 25
310 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 25
310 Erik Lydh, Uppsala 25
310 Gerth Westerlund 1, Gimo 25
310 Lasse Gelinder, Alunda 25
310 Lasse Öhlén, Kungsbacka 25
310 Leif Hägglund, Alunda 25
310 Maj Gelinder, Alunda 25
310 Marina Käll, Österbybruk 25
310 Pia Westerlund, Öregrund 25
310 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 25
310 Zoie Nyberg, Visby 25
310 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 25
324 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 25
324 Lars-Olof Höglund, Skyndeln Alunda 25
324 Wiking Wendin, Morkarla 25
324 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 25
324 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 25
329 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 25
329 Staffan Ekström, Morkarla 25
331 Birgitta Smith II,Kungsbacka 24
331 Staffan Johansson, Löddby Alunda 24
333 Anne-Maria Österberg, Alunda 24
333 Emma Sjöblom, Gimo 24
333 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 24
333 Gunvi Bergström, Gimo 24
333 Kristina Andersson, Uppsala 24
338 Eva Helén, Norrgärde Alunda 24
338 Jenny Gunnarsson, Alunda 24
338 Mikael Larsson, Alunda 24
338 Nils Henriksson, Alunda 24
338 Olav Mattsson, Gimo 24
343 Hanna Davidsson, Golvsta Alunda 24
343 Harri Lundgren, Happsta Alunda 24
343 Krister Lövström, Gimo 24
343 Maj-Lis Bergström, Gimo 24
347 Roger Hedström, Gräsö 24
348 Sara Andersson, Bälinge 23
349 Oliver Mattsson, Österbybruk 23
350 Björn Olsson, Haberga Alunda 23
352 Freja Broman, Gimo 23
352 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 21
353 Jöran Gelinder, Alunda 20
354 Majken Tranberg, Österbybruk 18
355 Frissan, Gimo 18
355 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 18
357 Alf Björkman, Morkarla 17
357 Alf Björkman, Morkarla 17
357 Elvira Tranberg, Österbybruk 17
357 Gullveg Klint, Valde Gimo 17
357 Jonny Orebrand, Alunda 17
357 L Mathisen, Danmarks-Vallby Uppsala 17
357 Maria Åhman, Kilby Alunda 17
357 Marina Käll, Österbybruk 17
357 Nour Åhman, Fors Gimo 17
357 Peter Jonsson, Skoby 17
357 Stella Svensson, Österbybruk 17
368 Britt Andersson, Gillinge Alunda 16
368 Carl Oscar Walltin, Morkarla 16
368 Christian Wendin,Morkarla 16
368 Denise Johansson, Hammarby Alunda 16
368 Dennis Larsson, Österbybruk 16
368 Elvira Tranberg, Österbybruk 16
368 Fredik Helén, Fastbol Alunda 16
368 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 16
368 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 16
368 Mellanbror Mattsson, Morkarla 16
368 Nova-Li Svensson, Österbybruk 16
368 Ove Nyberg, Morkarla 16
368 Pernilla Lundgren, Österbybruk 16
368 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 16
368 Ulla Söderqvist, Mysslinge 16
368 Vanessa Karlsson, Uppsala 16
384 Madeleine Andersson, Östhammar 16
384 Ulf Lundin, Morkarla 16
386 Fredrik Karlsson, Uppsala 15
386 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 15
388 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 15
388 Bo Käll, Österbybruk 15
388 Carl Silfverforsen, Alunda 15
388 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 15
388 Jessica Wendin, Morkarla 15
388 Jonte Andersson, Osnby Alunda 15
388 Katrin Hållinder, Gimo 15
388 Kent Johansson, Morkarla 15
388 Ove Nyberg, Morkarla 15
397 Jörgen Lindström, Uppsala 14
398 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 14
398 Erik Stark, Uppsala 14
398 Stig Bergström, Gimo 14
401 Bertil Johansson, Gimo 14
401 Gunnar Holmgren, Gimo 14
401 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 14
401 Ronny Persson, Gimo 14
405 Emma Sjöblom, Gimo 13
406 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 13
406 Göran Söderqvist, Mysslinge 13
408 Torsten Jansson, Morkarla 10
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget