Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 8 matcher

06 JUN 2019 23:30
  • Skapad: 06 JUN 2019 23:30

Ännu en rensare på tipset! Bara 163 kuponger med hemmaseger denna gång, 5-1 mot Tierp.

Plac.   Poäng
1 Andreas Wahlqvist, Gimo 118
2 Harriet Widén Åhman, Alunda 116
3 Rolf Nordin, Gimo 115
4 Erling Lövgren, Karby Uppsala 114
5 Jonny Orebrand, Alunda 114
6 Emmy Pettersson, Fors Gimo 113
7 Lennart Pettersson, Österbybruk 113
8 Bertil Alm, Alunda 112
9 Pernilla Lundgren, Österbybruk 110
10 Ulla Pettersson, Fors Gimo 108
11 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 108
12 Camilla Skyllerman, Morkarla 108
13 Jöran Gelinder, Alunda 107
14 Martin Levin, Uppsala 107
15 Gun Hägg, Gimo 107
16 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 107
17 Staffan Wallin, Valde Gimo 106
18 Tomas Bergkvist, Alunda 106
19 Krister Pettersson, Österbybruk 106
20 Lilla Onsby, Onsby Alunda 106
21 Claes Thorén, Uppsala 106
22 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 105
23 Milo Svensson, Österbybruk 105
24 Bitte Mattsson I, Alunda 105
25 Christer Ohlström, Österbybruk 105
26 Anton Söderberg, Uppsala 105
27 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 105
28 Svante Orebrand, Klev Alunda 105
29 Viktor Karlsson, Alunda 104
30 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 104
31 Bertil Johansson, Gimo 104
32 Tomas Bergkvist, Alunda 104
33 Bertil Johansson, Gimo 104
34 Kent Johansson, Morkarla 103
35 Nils Henriksson, Alunda 103
36 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 103
37 Peter Lundgren, Tierp 103
38 Jörgen Lindström, Uppsala 103
39 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 101
40 Bertil Alm, Alunda 101
41 Gun Lyd, Österbybruk 101
42 Annica Mårtensson, Klev Alunda 100
43 Martin Westin, Uppsala 100
44 Anne-Maria Österberg, Alunda 100
45 Olof Pousette, Uppsala 99
46 I-L Sandström, Alunda 99
47 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 99
48 Kerstin Persson, Gimo 99
49 Conny Pettersson, Fors Gimo 99
50 Anne-Maria Österberg, Alunda 98
51 Anne-Maria Österberg, Alunda 98
52 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 98
53 Markus Wallin, Valde Gimo 97
54 Dick Mattsson, Alunda 97
55 Anders Karlsson, Österbybruk 97
56 Johan Åhman, Fors Gimo 96
57 Ola Sundin, Gimo 96
58 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 96
59 Bertil Johansson, Gimo 96
60 Stig Josefsson, Alunda 96
61 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 95
62 Anne-Maria Österberg, Alunda 95
63 Jonte Andersson, Onsby Alunda 95
64 Magne Orebrand, Uppsala 95
65 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 95
66 Joel Andersson, Gimo 95
67 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  95
68 Julia och Dino, Uppsala 94
69 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 94
70 Stella Svensson, Österbybruk 94
71 Pirre 2, Bälinge 94
72 Nils Henriksson, Alunda 93
73 Robin Söderberg, Uppsala 93
74 Thorbjörn Lundin, Alunda 93
75 Elisabeth Sundberg, Östhammar 93
76 Ulf Jettingstad, Morkarla 92
77 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 92
78 Dick Mattsson, Alunda 92
79 Oliver Mattsson, Österbybruk 92
80 Christina Söderberg, Uppsala 92
81 Barbro Espeteg, Västerås 92
82 Diana Jettingstad, Morkarla 91
83 Bertil Tissier, Österbybruk 91
84 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 89
85 Sanna Andersson, Gimo 89
86 Ann Söderberg, Uppsala 88
87 Kenneth Nordström, Gimo 88
88 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 88
89 Ann Söderberg, Uppsala 88
90 Anders Söderberg, Morkarla 88
91 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  88
92 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 88
93 Lars-Ove Olsson, Östhammar 88
94 Sonny Westerberg, Österbybruk 88
95 Maj Gelinder, Alunda 88
96 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 87
97 Jan Franzén, Jönköping 87
98 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 87
99 Michael Karlsson, Gimo 87
100 Ulf Lundgren, Tierp 87
101 Lovisa Karlsson, Gävle 87
102 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 86
103 Daniel Hasselström, Almunge 86
104 Lars-Ove Olsson, Östhammar 86
105 Thorbjörn Lundin, Alunda 86
106 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 85
107 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 85
108 Elvira Tranberg I, Österbybruk 85
109 Marita Lundin, Morkarla 85
110 Peter Jonsson, Skoby 85
111 Onsby 4H, Onsby Alunda 85
112 Robin Olsson, Österbybruk 85
113 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 85
114 Agneta Blom, Österbybruk 85
115 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 85
116 Frissan, Gimo 85
117 Peter Sandberg, Österbybruk 85
118 Iréne Nyberg, Morkarla 85
119 Vera Nyberg, Visby 85
120 Christina Söderberg, Uppsala 84
121 Lotta Ohlström, Österbybruk 84
122 Ove Nyberg, Morkarla 84
123 Chloe Mattsson, Österbybruk 84
124 Gullveg Klint, Valde Gimo 84
125 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 84
126 Lillebror Björkman, Morkarla 84
127 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 84
128 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 84
129 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 83
130 Carina Söderberg, Uppsala 83
131 Majken Tranberg I, Österbybruk 83
132 Vitas Andersson, Gimo 83
133 Leif Söderberg, Uppsala 83
134 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 83
135 Roger Hedström, Gräsö 83
136 Molly Nyberg, Österbybruk 83
137 Ulf Lundin, Morkarla 83
138 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 83
139 Maria Thuré, Fors Gimo 83
140 Seidy Åkerlöf, Gimo 83
141 Aron Orebrand, Uppsala 83
142 Jonas Lantz, Björklinge 83
143 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 82
144 Nova-L Svensson, Österbybruk 82
145 Emilia Backholm, Uppsala 82
146 Zach Söderberg, Bälinge 82
147 Joel Andersson, Gimo 82
148 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 82
149 Laura Orebrand, Kilby Alunda 82
150 Bertil Johansson, Gimo 82
151 Rolf Lundgren, Uppsala 81
152 Christina Söderberg, Uppsala 81
153 Alfie Björkman, Morkarla 81
154 Marie Nyberg, Visby 81
155 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 81
156 Sara Andersson, Onsby Alunda 81
157 Alf Björkman, Morkarla 81
158 Alundajuntan, Alunda 81
159 Magnus Zeile, Uppsala 80
160 Maria Åhman, Kilby Alunda 80
161 Birgitta Mattsson, Gimo 80
162 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 80
163 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 80
164 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 80
165 Anders Wikner, Uppsala 80
166 Christoffer Storäng, Uppsala 80
167 Börje Krantz, Nyborg Alunda 79
168 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 79
169 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 79
170 Pia Westerlund, Öregrund 78
171 Team Mattsson II, Alunda 78
172 Ove Lundin, Alunda 78
173 Tobbe Söderlund, Alunda 78
174 Per Sandberg, Morkarla 77
175 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 77
176 Ulf Lundin, Morkarla 77
177 Magnus Åhman, Borås 77
178 Leif Söderberg, Uppsala 77
179 Camilla Etteborn, Alingsås 77
180 Alf Björkman, Morkarla 77
181 Kenneth Hägg, Gimo 77
182 Maria Åhman, Kilby Alunda 77
183 Nina Charles, Österbybruk 76
184 Pirre 1, Bälinge 76
185 Sören Lidén, Alunda 76
186 David Gargiulo, Storvreta 76
187 Täljstensklubben, Kungsbacka 76
188 Syjuntan IV, Alunda 76
189 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 75
190 Ulrica Bergman 75
191 Sara Andersson, Bälinge 75
192 Mats Fredriksson, Uppsala 75
193 Olof Ahlén, Österbybruk 74
194 Roger Andersson Rud, Gimo 74
195 Peter Jonsson, Skoby 74
196 Birgitta Johansson, Norrtälje 74
197 Maineth Sandberg, Morkarla 74
198 ICA-Peter, Alunda 74
199 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 74
200 Viktor Wikner, Uppsala 74
201 Mårten Orebrand, Falköping 74
202 Tommy Pettersson, Alunda 74
203 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  74
204 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
205 Pia Nordling, Onsby Alunda 73
206 Barbro Gustavsson, Morkarla 73
207 Magnus Nilsson, Gimo 73
208 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  73
209 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 73
210 Magne Orebrand, Uppsala 73
211 Mia Storm, Gimo 73
212 Tommy Pettersson, Alunda 73
213 Amela Cohodarevic 73
214 Kenneth Blom, Österbybruk 73
215 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 73
216 Melker Nyberg, Österbybruk 73
217 Gunilla Andersson, Gimo 73
218 Anne-Maria Österberg, Alunda 73
219 Maria Storäng, Uppsala 72
220 Göran Gelinder, Alunda 72
221 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 72
222 Dan Bergman, Östhammar 72
223 Victor Strömberg, Gimo 72
224 Jenny Gunnarsson, Alunda 72
225 Robin Söderberg, Uppsala 72
226 Alice Nyberg, Österbybruk 72
227 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 72
228 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 72
229 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 72
230 Peter Freding, Uppsala 72
231 Tova Johansson, Löddby Alunda 71
232 Rolf Sandström, Alunda 71
233 Patrik Lantz, Uppsala 71
234 Ida Nilsson, Gimo 71
235 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  71
236 Barbro Espeteg, Västerås 71
237 Bertil Johansson, Gimo 71
238 Nour Åhman, Fors Gimo 71
239 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 71
240 Söderkulla Gård, Morkarla 71
241 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 71
242 Sanna Ericson, Alunda 71
243 Tony Lundquist, Åkersberga 70
244 Magnus Åhman, Borås 70
245 Elis Thuré, Fors Gimo 70
246 Anette Bohman, Östhammar 70
247 Alvar Gustavsson, Morkarla 70
248 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 70
249 Bitte Mattsson II, Alunda 70
250 Leif Hägglund, Alunda 70
251 Martin Nyberg, Österbybruk 70
252 Bertil Tissier, Österbybruk 70
253 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 70
254 Marina Käll, Österbybruk 69
255 Kenneth Hägg, Gimo 69
256 Inga Alm, Alunda 69
257 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 69
258 Lucas Skyllerman, Morkarla 69
259 Ove Thuré, Gimo 68
260 Birgitta Smith,Kungsbacka 68
261 Sofia Jons Onsten, Uppsala 68
262 Karin Orebrand, Uppsala 68
263 Staffan Wallin, Valde Gimo 68
264 Bo Eklund Källberga Alunda 68
265 Håkan Mattsson, Österbybruk 68
266 Nadja Forsblom, Uppsala 67
267 Alvar Gustavsson, Morkarla 67
268 Mats Johansson, Aspdal Alunda 67
269 Leif Mattsson, Morkarla 67
270 Jesper Söderberg, Uppsala 66
271 Barbro Eriksson, Uppsala 66
272 Susanne Johansson, Gimo 66
273 Elvis Andersson Rud, Gimo 66
274 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 66
275 Thomas Gahne, Uppsala 66
276 Daniel Pettersson, Österbybruk 66
277 Eva Andersson, Gimo 65
278 Kristina Andersson, Uppsala 65
279 Bo Käll, Österbybruk 65
280 Emil Hägglund, Alunda 64
281 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 64
282 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 64
283 Inger Hägglund, Alunda 64
284 Elisabeth Högberg, Uppsala 64
285 Anders Persson, Skarphärad 64
286 Göran Levin, Uppsala 64
287 Alvar Gustavsson, Morkarla 64
288 Erling Lövgren, Karby Uppsala 63
289 Gerth Westerlund, Gimo 63
290 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 63
291 Börje Krantz, Nyborg Alunda 63
292 Gunhild Andersson, Gimo 63
293 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 63
294 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 63
295 Staffan Ekström, Morkarla 62
296 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 62
297 Marita Andersson, Morkarla 62
298 Jane Lövgren, Karby Uppsala 62
299 Gunilla Mattsson, Gimo 62
300 Moa Johansson, Sävja Uppsala 62
301 Milly Söderqvist,Gimo 62
302 Roger Jonsér, Alunda 61
303 Ove Lundin, Alunda 61
304 Freja Broman, Gimo 61
305 Team Mattsson, Alunda 61
306 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 61
307 Maria Hietala, Österbybruk 61
308 Elin Silfverforsen, Alunda 61
309 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 61
310 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 61
311 Doris Andersson, Gimo 61
312 Åke Lydh, Österbybruk 61
313 Rut sandberg, Morkarla 60
314 Hugo Nyberg, Visby 60
315 Barbro Gustavsson, Morkarla 60
316 Stig Josefsson, Alunda 60
317 Eva Andersson, Gimo 60
318 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 60
319 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 60
320 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 60
321 Göte Åhman, Alunda 60
322 Mats Ekström, Gimo 60
323 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 59
324 Håkan Jansson, Lunda Alunda 59
325 Tomas Ericsson, Morkarla 59
326 Marina Käll, Österbybruk 59
327 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 59
328 Håkan Jansson, Lunda Alunda 59
329 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 58
330 Ingrid Goldwitz, Uppsala 58
331 Ove Nyberg, Morkarla 58
332 Carl Silfverforsen, Alunda 58
333 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 58
334 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 58
335 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 57
336 Magnus Brinck, Uppsala 57
337 Marita Andersson, Morkarla 57
338 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 57
339 Ove Nyberg, Morkarla 57
340 Bertil Tissier, Österbybruk 57
341 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 57
342 Liam Orebrand, Uppsala 57
343 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 56
344 Kent Mattsson, Alunda 55
345 Kristina Andersson, Uppsala 55
346 Mats Eriksson, Valde Gimo 55
347 Bo Käll, Österbybruk 53
348 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 53
349 Tomas Pettersson, Örbyhus 53
350 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 53
351 Mellanbror Mattsson, Morkarla 53
352 Amanda Lindström, Uppsala 52
353 Åke Sundberg, Östhammar 52
354 Sanna Ericson, Alunda 51
355 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 51
356 Ingrid Krantz, Skoby 51
357 Mattias Nyberg, Morkarla 51
358 Bo Käll, Österbybruk 51
359 Eva Bengtsson, Uppsala 50
360 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 50
361 Tommy Pettersson, Alunda 50
362 Kenneth Nordström, Gimo 49
363 Elin Söderqvist, Gimo 49
364 Anne Ågren, Uppsala 48
365 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 48
366 Olof Ahlén, Österbybruk 47
367 Roger Jonsér, Alunda 47
368 Aron Åhman, Fors Gimo 47
369 Jonny Orebrand, Alunda 47
370 Christine Sundström, Gimo 46
371 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 46
372 Karina Rahm Engvall, Östhammar 44
373 Dennis Larsson, Österbybruk 43
374 Carl Oscar Walltin, Morkarla 42
375 Zoie Nyberg, Visby 38
376 Classe Mårtensson, Klev Alunda 38
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget