Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 7 matcher

03 JUN 2019 23:26
  • Skapad: 03 JUN 2019 23:26

Vinsten mot GNIF 2 en riktig rensare på tipset. Ingen bland de 8 första hade hemmaseger och nu är det supertajt på tipstoppen med 12 tippare inom 3 poäng!!

 

Plac.   Poäng
1 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 102
2 Viktor Karlsson, Alunda 102
3 Staffan Wallin, Valde Gimo 101
4 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 101
5 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 100
6 Bertil Johansson, Gimo 100
7 Andreas Wahlqvist, Gimo 100
8 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 100
9 Peter Lundgren, Tierp 100
10 Harriet Widén Åhman, Alunda 99
11 Christer Ohlström, Österbybruk 99
12 Bertil Johansson, Gimo 99
13 Anton Söderberg, Uppsala 99
14 Nils Henriksson, Alunda 97
15 Erling Lövgren, Karby Uppsala 97
16 Jonny Orebrand, Alunda 97
17 Emmy Pettersson, Fors Gimo 96
18 Bertil Alm, Alunda 96
19 Rolf Nordin, Gimo 96
20 Lennart Pettersson, Österbybruk 96
21 Gun Lyd, Österbybruk 95
22 I-L Sandström, Alunda 94
23 Johan Åhman, Fors Gimo 92
24 Gun Hägg, Gimo 91
25 Pernilla Lundgren, Österbybruk 91
26 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 90
27 Ola Sundin, Gimo 90
28 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 90
29 Tomas Bergkvist, Alunda 90
30 Camilla Skyllerman, Morkarla 90
31 Jöran Gelinder, Alunda 89
32 Martin Levin, Uppsala 89
33 Anne-Maria Österberg, Alunda 89
34 Milo Svensson, Österbybruk 89
35 Stella Svensson, Österbybruk 89
36 Krister Pettersson, Österbybruk 89
37 Ulla Pettersson, Fors Gimo 89
38 Svante Orebrand, Klev Alunda 89
39 Lilla Onsby, Onsby Alunda 89
40 Robin Söderberg, Uppsala 89
41 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 88
42 Bitte Mattsson I, Alunda 88
43 Nils Henriksson, Alunda 88
44 Julia och Dino, Uppsala 88
45 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 88
46 Kent Johansson, Morkarla 87
47 Ulf Jettingstad, Morkarla 87
48 Oliver Mattsson, Österbybruk 87
49 Claes Thorén, Uppsala 87
50 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 86
51 Tomas Bergkvist, Alunda 86
52 Jörgen Lindström, Uppsala 86
53 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 85
54 Anders Söderberg, Morkarla 85
55 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 84
56 Olof Pousette, Uppsala 84
57 Anne-Maria Österberg, Alunda 84
58 Kenneth Nordström, Gimo 84
59 Annica Mårtensson, Klev Alunda 83
60 Martin Westin, Uppsala 83
61 Ann Söderberg, Uppsala 83
62 Bertil Alm, Alunda 82
63 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
64 Marita Lundin, Morkarla 82
65 Daniel Hasselström, Almunge 82
66 Ulf Lundgren, Tierp 82
67 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 82
68 Kerstin Persson, Gimo 82
69 Conny Pettersson, Fors Gimo 82
70 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 82
71 Ann Söderberg, Uppsala 82
72 Anne-Maria Österberg, Alunda 81
73 Lotta Ohlström, Österbybruk 81
74 Bertil Johansson, Gimo 81
75 Markus Wallin, Valde Gimo 81
76 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 80
77 Agneta Blom, Österbybruk 80
78 Anders Karlsson, Österbybruk 80
79 Dick Mattsson, Alunda 80
80 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 80
81 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 80
82 Anne-Maria Österberg, Alunda 80
83 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 80
84 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 80
85 Stig Josefsson, Alunda 79
86 Carina Söderberg, Uppsala 79
87 Gullveg Klint, Valde Gimo 79
88 Jonte Andersson, Onsby Alunda 79
89 Robin Olsson, Österbybruk 79
90 Elvira Tranberg I, Österbybruk 79
91 Maria Thuré, Fors Gimo 79
92 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 79
93 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 79
94 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  78
95 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 78
96 Bertil Johansson, Gimo 78
97 Christina Söderberg, Uppsala 78
98 Chloe Mattsson, Österbybruk 78
99 Nova-L Svensson, Österbybruk 77
100 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 77
101 Christoffer Storäng, Uppsala 77
102 Marie Nyberg, Visby 77
103 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 77
104 Pirre 2, Bälinge 77
105 Emilia Backholm, Uppsala 77
106 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 77
107 Christina Söderberg, Uppsala 77
108 Joel Andersson, Gimo 77
109 Magne Orebrand, Uppsala 77
110 Christina Söderberg, Uppsala 77
111 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 76
112 Barbro Espeteg, Västerås 76
113 Elisabeth Sundberg, Östhammar 76
114 Laura Orebrand, Kilby Alunda 76
115 Rolf Lundgren, Uppsala 76
116 Thorbjörn Lundin, Alunda 76
117 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 76
118 Anders Wikner, Uppsala 76
119 Bertil Tissier, Österbybruk 75
120 Birgitta Mattsson, Gimo 74
121 Dick Mattsson, Alunda 74
122 Börje Krantz, Nyborg Alunda 74
123 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 74
124 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 74
125 Magnus Zeile, Uppsala 74
126 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 74
127 Kenneth Hägg, Gimo 73
128 Magnus Åhman, Borås 73
129 Diana Jettingstad, Morkarla 73
130 David Gargiulo, Storvreta 73
131 Ulf Lundin, Morkarla 73
132 Sören Lidén, Alunda 72
133 Pia Westerlund, Öregrund 72
134 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 71
135 Sanna Andersson, Gimo 71
136 Per Sandberg, Morkarla 71
137 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 71
138 Camilla Etteborn, Alingsås 71
139 Leif Söderberg, Uppsala 71
140 Tommy Pettersson, Alunda 71
141 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 71
142 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 70
143 Thorbjörn Lundin, Alunda 70
144 ICA-Peter, Alunda 70
145 Nina Charles, Österbybruk 70
146 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  70
147 Ulrica Bergman 70
148 Pirre 1, Bälinge 70
149 Jan Franzén, Jönköping 70
150 Viktor Wikner, Uppsala 70
151 Lovisa Karlsson, Gävle 70
152 Mårten Orebrand, Falköping 70
153 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 70
154 Peter Freding, Uppsala 69
155 Sonny Westerberg, Österbybruk 69
156 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 69
157 Lars-Ove Olsson, Östhammar 69
158 Maj Gelinder, Alunda 69
159 Michael Karlsson, Gimo 69
160 Maineth Sandberg, Morkarla 69
161 Dan Bergman, Östhammar 68
162 Roger Andersson Rud, Gimo 68
163 Peter Jonsson, Skoby 68
164 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  68
165 Peter Sandberg, Österbybruk 68
166 Seidy Åkerlöf, Gimo 68
167 Lars-Ove Olsson, Östhammar 68
168 Peter Jonsson, Skoby 68
169 Iréne Nyberg, Morkarla 68
170 Onsby 4H, Onsby Alunda 68
171 Birgitta Johansson, Norrtälje 68
172 Olof Ahlén, Österbybruk 68
173 Amela Cohodarevic 68
174 Victor Strömberg, Gimo 68
175 Vera Nyberg, Visby 68
176 Magnus Nilsson, Gimo 68
177 Elis Thuré, Fors Gimo 67
178 Ove Nyberg, Morkarla 67
179 Tommy Pettersson, Alunda 67
180 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 67
181 Alice Nyberg, Österbybruk 67
182 Pia Nordling, Onsby Alunda 67
183 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 67
184 Göran Gelinder, Alunda 67
185 Barbro Gustavsson, Morkarla 67
186 Aron Orebrand, Uppsala 66
187 Tova Johansson, Löddby Alunda 66
188 Majken Tranberg I, Österbybruk 66
189 Magnus Åhman, Borås 66
190 Vitas Andersson, Gimo 66
191 Leif Hägglund, Alunda 66
192 Leif Söderberg, Uppsala 66
193 Jonas Lantz, Björklinge 66
194 Molly Nyberg, Österbybruk 66
195 Robin Söderberg, Uppsala 66
196 Frissan, Gimo 66
197 Rolf Sandström, Alunda 66
198 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 66
199 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 66
200 Maria Storäng, Uppsala 66
201 Roger Hedström, Gräsö 65
202 Ulf Lundin, Morkarla 65
203 Bertil Johansson, Gimo 65
204 Lillebror Björkman, Morkarla 65
205 Zach Söderberg, Bälinge 65
206 Alundajuntan, Alunda 65
207 Barbro Espeteg, Västerås 65
208 Joel Andersson, Gimo 65
209 Nour Åhman, Fors Gimo 65
210 Kenneth Hägg, Gimo 65
211 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 65
212 Sara Andersson, Onsby Alunda 64
213 Alfie Björkman, Morkarla 64
214 Sofia Jons Onsten, Uppsala 64
215 Tony Lundquist, Åkersberga 64
216 Bitte Mattsson II, Alunda 64
217 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 64
218 Barbro Eriksson, Uppsala 64
219 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 64
220 Team Mattsson II, Alunda 63
221 Marina Käll, Österbybruk 63
222 Thomas Gahne, Uppsala 63
223 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 63
224 Staffan Wallin, Valde Gimo 63
225 Alvar Gustavsson, Morkarla 63
226 Daniel Pettersson, Österbybruk 63
227 Maria Åhman, Kilby Alunda 63
228 Bo Eklund Källberga Alunda 63
229 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 62
230 Alf Björkman, Morkarla 62
231 Nadja Forsblom, Uppsala 62
232 Maria Åhman, Kilby Alunda 62
233 Ove Thuré, Gimo 62
234 Birgitta Smith,Kungsbacka 62
235 Jesper Söderberg, Uppsala 62
236 Ove Lundin, Alunda 62
237 Tobbe Söderlund, Alunda 61
238 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 61
239 Täljstensklubben, Kungsbacka 61
240 Göran Levin, Uppsala 60
241 Kristina Andersson, Uppsala 60
242 Susanne Johansson, Gimo 60
243 Elisabeth Högberg, Uppsala 59
244 Syjuntan IV, Alunda 59
245 Anders Persson, Skarphärad 59
246 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  59
247 Jane Lövgren, Karby Uppsala 59
248 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 59
249 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 59
250 Marita Andersson, Morkarla 58
251 Gunhild Andersson, Gimo 58
252 Sara Andersson, Bälinge 58
253 Erling Lövgren, Karby Uppsala 58
254 Anne-Maria Österberg, Alunda 58
255 Inger Hägglund, Alunda 58
256 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 58
257 Alf Björkman, Morkarla 58
258 Melker Nyberg, Österbybruk 58
259 Emil Hägglund, Alunda 58
260 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 57
261 Gerth Westerlund, Gimo 57
262 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 57
263 Börje Krantz, Nyborg Alunda 57
264 Gunilla Andersson, Gimo 56
265 Magne Orebrand, Uppsala 56
266 Elin Silfverforsen, Alunda 56
267 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 56
268 Anne-Maria Österberg, Alunda 56
269 Staffan Ekström, Morkarla 56
270 Freja Broman, Gimo 56
271 Hugo Nyberg, Visby 56
272 Mia Storm, Gimo 56
273 Maria Hietala, Österbybruk 56
274 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 56
275 Mats Fredriksson, Uppsala 56
276 Gunilla Mattsson, Gimo 56
277 Håkan Jansson, Lunda Alunda 55
278 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 55
279 Jenny Gunnarsson, Alunda 55
280 Roger Jonsér, Alunda 55
281 Sanna Ericson, Alunda 55
282 Ove Lundin, Alunda 55
283 Kenneth Blom, Österbybruk 55
284 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 55
285 Ove Nyberg, Morkarla 55
286 Göte Åhman, Alunda 55
287 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 55
288 Martin Nyberg, Österbybruk 55
289 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 55
290 Stig Josefsson, Alunda 54
291 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 54
292 Patrik Lantz, Uppsala 54
293 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  54
294 Eva Andersson, Gimo 54
295 Bertil Tissier, Österbybruk 54
296 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 54
297 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 54
298 Rut sandberg, Morkarla 54
299 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 54
300 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 54
301 Ida Nilsson, Gimo 54
302 Ingrid Goldwitz, Uppsala 54
303 Lucas Skyllerman, Morkarla 54
304 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 54
305 Magnus Brinck, Uppsala 53
306 Marina Käll, Österbybruk 53
307 Söderkulla Gård, Morkarla 53
308 Anette Bohman, Östhammar 53
309 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 53
310 Håkan Jansson, Lunda Alunda 53
311 Håkan Mattsson, Österbybruk 53
312 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 53
313 Marita Andersson, Morkarla 53
314 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 53
315 Alvar Gustavsson, Morkarla 53
316 Inga Alm, Alunda 52
317 Leif Mattsson, Morkarla 52
318 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 52
319 Bertil Tissier, Österbybruk 52
320 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 52
321 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 52
322 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 51
323 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 51
324 Ove Nyberg, Morkarla 51
325 Karin Orebrand, Uppsala 51
326 Kent Mattsson, Alunda 50
327 Mats Johansson, Aspdal Alunda 50
328 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 50
329 Tomas Pettersson, Örbyhus 50
330 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 48
331 Eva Andersson, Gimo 48
332 Bo Käll, Österbybruk 48
333 Elvis Andersson Rud, Gimo 47
334 Ingrid Krantz, Skoby 47
335 Eva Bengtsson, Uppsala 47
336 Alvar Gustavsson, Morkarla 47
337 Bo Käll, Österbybruk 47
338 Åke Lydh, Österbybruk 46
339 Sanna Ericson, Alunda 46
340 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 46
341 Mattias Nyberg, Morkarla 46
342 Christine Sundström, Gimo 46
343 Bo Käll, Österbybruk 46
344 Milly Söderqvist,Gimo 45
345 Kenneth Nordström, Gimo 45
346 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 45
347 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 44
348 Tommy Pettersson, Alunda 44
349 Moa Johansson, Sävja Uppsala 44
350 Team Mattsson, Alunda 44
351 Anne Ågren, Uppsala 43
352 Jonny Orebrand, Alunda 43
353 Olof Ahlén, Österbybruk 43
354 Barbro Gustavsson, Morkarla 43
355 Tomas Ericsson, Morkarla 42
356 Mats Ekström, Gimo 42
357 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 42
358 Doris Andersson, Gimo 42
359 Liam Orebrand, Uppsala 42
360 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 42
361 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 41
362 Roger Jonsér, Alunda 41
363 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 41
364 Carl Silfverforsen, Alunda 40
365 Dennis Larsson, Österbybruk 39
366 Carl Oscar Walltin, Morkarla 38
367 Mats Eriksson, Valde Gimo 38
368 Karina Rahm Engvall, Östhammar 38
369 Kristina Andersson, Uppsala 38
370 Amanda Lindström, Uppsala 35
371 Mellanbror Mattsson, Morkarla 35
372 Åke Sundberg, Östhammar 34
373 Classe Mårtensson, Klev Alunda 33
374 Zoie Nyberg, Visby 32
375 Aron Åhman, Fors Gimo 31
376 Elin Söderqvist, Gimo 31

 

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget