Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 6 matcher

26 MAJ 2019 21:21
  • Skapad: 26 MAJ 2019 21:21

Första oavgjorda och hela 50 tippare som satsat på 2-2 mot Karlholms GoIF 2. Kent Holmi fortsatt ledning. Notera också att match 5, Karlholm - Almo utgår från tipset!

Plac.   Poäng
1 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 101
2 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 98
3 Bertil Johansson, Gimo 96
4 I-L Sandström, Alunda 91
5 Pernilla Lundgren, Österbybruk 88
6 Jöran Gelinder, Alunda 87
7 Stella Svensson, Österbybruk 87
8 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 86
9 Viktor Karlsson, Alunda 86
10 Milo Svensson, Österbybruk 85
11 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 85
12 Kent Johansson, Morkarla 85
13 Staffan Wallin, Valde Gimo 84
14 Ulf Jettingstad, Morkarla 84
15 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 84
16 Harriet Widén Åhman, Alunda 83
17 Christer Ohlström, Österbybruk 83
18 Andreas Wahlqvist, Gimo 83
19 Anton Söderberg, Uppsala 83
20 Erling Lövgren, Karby Uppsala 82
21 Bertil Johansson, Gimo 82
22 Jonny Orebrand, Alunda 82
23 Peter Lundgren, Tierp 82
24 Nils Henriksson, Alunda 81
25 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 81
26 Bertil Alm, Alunda 80
27 Olof Pousette, Uppsala 80
28 Gun Lyd, Österbybruk 79
29 Rolf Nordin, Gimo 79
30 Lennart Pettersson, Österbybruk 79
31 Emmy Pettersson, Fors Gimo 78
32 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 77
33 Gun Hägg, Gimo 75
34 Nova-L Svensson, Österbybruk 75
35 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 75
36 Emilia Backholm, Uppsala 75
37 Gullveg Klint, Valde Gimo 75
38 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 75
39 Barbro Espeteg, Västerås 74
40 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
41 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 74
42 Ola Sundin, Gimo 74
43 Johan Åhman, Fors Gimo 74
44 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 74
45 Ulla Pettersson, Fors Gimo 73
46 Tomas Bergkvist, Alunda 73
47 Nils Henriksson, Alunda 73
48 Svante Orebrand, Klev Alunda 73
49 Robin Söderberg, Uppsala 73
50 Bertil Tissier, Österbybruk 73
51 Bitte Mattsson I, Alunda 72
52 Dick Mattsson, Alunda 72
53 Julia och Dino, Uppsala 72
54 Krister Pettersson, Österbybruk 72
55 Camilla Skyllerman, Morkarla 72
56 Lilla Onsby, Onsby Alunda 72
57 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 72
58 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 72
59 Oliver Mattsson, Österbybruk 72
60 Claes Thorén, Uppsala 71
61 Kenneth Hägg, Gimo 71
62 Martin Levin, Uppsala 70
63 Tomas Bergkvist, Alunda 70
64 Pia Westerlund, Öregrund 70
65 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 69
66 Jörgen Lindström, Uppsala 69
67 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 69
68 Anders Söderberg, Morkarla 69
69 Peter Freding, Uppsala 68
70 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 67
71 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 67
72 Kenneth Nordström, Gimo 67
73 Kerstin Persson, Gimo 67
74 Anne-Maria Österberg, Alunda 67
75 Martin Westin, Uppsala 66
76 Ulf Lundgren, Tierp 66
77 Sonny Westerberg, Österbybruk 66
78 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 66
79 Ann Söderberg, Uppsala 66
80 ICA-Peter, Alunda 66
81 Ann Söderberg, Uppsala 66
82 Bertil Alm, Alunda 65
83 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 65
84 Marita Lundin, Morkarla 65
85 Daniel Hasselström, Almunge 65
86 Annica Mårtensson, Klev Alunda 65
87 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 65
88 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 65
89 Anne-Maria Österberg, Alunda 65
90 Agneta Blom, Österbybruk 65
91 Bertil Johansson, Gimo 65
92 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 65
93 Anders Karlsson, Österbybruk 65
94 Seidy Åkerlöf, Gimo 65
95 Peter Sandberg, Österbybruk 64
96 Markus Wallin, Valde Gimo 64
97 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 64
98 Dan Bergman, Östhammar 64
99 Lotta Ohlström, Österbybruk 64
100 Dick Mattsson, Alunda 64
101 Anne-Maria Österberg, Alunda 64
102 Stig Josefsson, Alunda 64
103 Roger Andersson Rud, Gimo 64
104 Magnus Åhman, Borås 64
105 Alice Nyberg, Österbybruk 64
106 Carina Söderberg, Uppsala 64
107 Conny Pettersson, Fors Gimo 64
108 Jonte Andersson, Onsby Alunda 63
109 Bertil Johansson, Gimo 63
110 Maria Thuré, Fors Gimo 63
111 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  63
112 Tova Johansson, Löddby Alunda 63
113 Robin Olsson, Österbybruk 63
114 Majken Tranberg I, Österbybruk 63
115 Elis Thuré, Fors Gimo 63
116 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 63
117 Lillebror Björkman, Morkarla 63
118 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 63
119 Chloe Mattsson, Österbybruk 63
120 Elvira Tranberg I, Österbybruk 63
121 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 63
122 Christoffer Storäng, Uppsala 62
123 Alfie Björkman, Morkarla 62
124 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 62
125 Sofia Jons Onsten, Uppsala 62
126 Jonas Lantz, Björklinge 62
127 Aron Orebrand, Uppsala 62
128 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 62
129 Molly Nyberg, Österbybruk 62
130 Tony Lundquist, Åkersberga 62
131 Elisabeth Sundberg, Östhammar 61
132 Marina Käll, Österbybruk 61
133 Roger Hedström, Gräsö 61
134 Thomas Gahne, Uppsala 61
135 Laura Orebrand, Kilby Alunda 61
136 Christina Söderberg, Uppsala 61
137 Marie Nyberg, Visby 61
138 Rolf Lundgren, Uppsala 61
139 Bertil Johansson, Gimo 61
140 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 61
141 Bitte Mattsson II, Alunda 61
142 Christina Söderberg, Uppsala 61
143 Sara Andersson, Onsby Alunda 60
144 Thorbjörn Lundin, Alunda 60
145 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 60
146 Team Mattsson II, Alunda 60
147 Daniel Pettersson, Österbybruk 60
148 Pirre 2, Bälinge 60
149 Göran Levin, Uppsala 60
150 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 60
151 Anders Wikner, Uppsala 60
152 Maria Åhman, Kilby Alunda 60
153 Joel Andersson, Gimo 60
154 Birgitta Mattsson, Gimo 59
155 Magne Orebrand, Uppsala 59
156 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 59
157 Nadja Forsblom, Uppsala 59
158 Magnus Zeile, Uppsala 59
159 Christina Söderberg, Uppsala 59
160 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 58
161 Magnus Åhman, Borås 58
162 Diana Jettingstad, Morkarla 58
163 Tobbe Söderlund, Alunda 58
164 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 58
165 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 58
166 Börje Krantz, Nyborg Alunda 58
167 Syjuntan IV, Alunda 57
168 Kristina Andersson, Uppsala 57
169 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 57
170 David Gargiulo, Storvreta 57
171 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 56
172 Sören Lidén, Alunda 56
173 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 56
174 Per Sandberg, Morkarla 56
175 Anders Persson, Skarphärad 55
176 Thorbjörn Lundin, Alunda 55
177 Ulf Lundin, Morkarla 55
178 Sanna Andersson, Gimo 55
179 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 55
180 Tommy Pettersson, Alunda 55
181 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  55
182 Elisabeth Högberg, Uppsala 55
183 Marita Andersson, Morkarla 55
184 Nina Charles, Österbybruk 54
185 Gunhild Andersson, Gimo 54
186 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  54
187 Viktor Wikner, Uppsala 54
188 Mats Fredriksson, Uppsala 54
189 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 54
190 Ulrica Bergman 54
191 Pirre 1, Bälinge 54
192 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 54
193 Jan Franzén, Jönköping 54
194 Sara Andersson, Bälinge 54
195 Alf Björkman, Morkarla 54
196 Melker Nyberg, Österbybruk 54
197 Maj Gelinder, Alunda 54
198 Camilla Etteborn, Alingsås 54
199 Leif Söderberg, Uppsala 54
200 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 53
201 Lovisa Karlsson, Gävle 53
202 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 53
203 Olof Ahlén, Österbybruk 53
204 Peter Jonsson, Skoby 53
205 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  53
206 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 53
207 Elin Silfverforsen, Alunda 53
208 Maineth Sandberg, Morkarla 53
209 Lars-Ove Olsson, Östhammar 53
210 Roger Jonsér, Alunda 53
211 Amela Cohodarevic 53
212 Gerth Westerlund, Gimo 53
213 Martin Nyberg, Österbybruk 53
214 Mårten Orebrand, Falköping 53
215 Bertil Tissier, Österbybruk 52
216 Ove Nyberg, Morkarla 52
217 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 52
218 Gunilla Andersson, Gimo 52
219 Mia Storm, Gimo 52
220 Victor Strömberg, Gimo 52
221 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 52
222 Lars-Ove Olsson, Östhammar 52
223 Michael Karlsson, Gimo 52
224 Peter Jonsson, Skoby 52
225 Birgitta Johansson, Norrtälje 52
226 Maria Hietala, Österbybruk 52
227 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 52
228 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 52
229 Magne Orebrand, Uppsala 52
230 Vera Nyberg, Visby 52
231 Iréne Nyberg, Morkarla 52
232 Marina Käll, Österbybruk 51
233 Patrik Lantz, Uppsala 51
234 Sanna Ericson, Alunda 51
235 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 51
236 Onsby 4H, Onsby Alunda 51
237 Vitas Andersson, Gimo 51
238 Söderkulla Gård, Morkarla 51
239 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  51
240 Håkan Jansson, Lunda Alunda 51
241 Ove Nyberg, Morkarla 51
242 Leif Hägglund, Alunda 51
243 Ove Lundin, Alunda 51
244 Frissan, Gimo 51
245 Kenneth Blom, Österbybruk 51
246 Leif Söderberg, Uppsala 51
247 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 51
248 Anette Bohman, Östhammar 51
249 Jenny Gunnarsson, Alunda 51
250 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 51
251 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 51
252 Eva Andersson, Gimo 51
253 Magnus Nilsson, Gimo 51
254 Håkan Jansson, Lunda Alunda 51
255 Rolf Sandström, Alunda 51
256 Göran Gelinder, Alunda 51
257 Tommy Pettersson, Alunda 51
258 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 51
259 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 50
260 Robin Söderberg, Uppsala 50
261 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 50
262 Alundajuntan, Alunda 50
263 Maria Storäng, Uppsala 50
264 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 50
265 Marita Andersson, Morkarla 50
266 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 50
267 Stig Josefsson, Alunda 50
268 Bertil Tissier, Österbybruk 50
269 Ulf Lundin, Morkarla 50
270 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 50
271 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 50
272 Magnus Brinck, Uppsala 49
273 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 49
274 Zach Söderberg, Bälinge 49
275 Pia Nordling, Onsby Alunda 49
276 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 49
277 Leif Mattsson, Morkarla 49
278 Nour Åhman, Fors Gimo 49
279 Tomas Pettersson, Örbyhus 49
280 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 49
281 Kenneth Hägg, Gimo 49
282 Barbro Eriksson, Uppsala 49
283 Alvar Gustavsson, Morkarla 49
284 Barbro Gustavsson, Morkarla 49
285 Inga Alm, Alunda 48
286 Barbro Espeteg, Västerås 48
287 Kent Mattsson, Alunda 48
288 Staffan Wallin, Valde Gimo 48
289 Maria Åhman, Kilby Alunda 48
290 Alvar Gustavsson, Morkarla 48
291 Joel Andersson, Gimo 48
292 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 48
293 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 48
294 Mats Johansson, Aspdal Alunda 48
295 Bo Eklund Källberga Alunda 48
296 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 48
297 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 47
298 Ove Nyberg, Morkarla 47
299 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 47
300 Alf Björkman, Morkarla 47
301 Ove Thuré, Gimo 47
302 Christine Sundström, Gimo 46
303 Birgitta Smith,Kungsbacka 46
304 Jesper Söderberg, Uppsala 46
305 Ove Lundin, Alunda 46
306 Eva Andersson, Gimo 45
307 Täljstensklubben, Kungsbacka 45
308 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 44
309 Sanna Ericson, Alunda 44
310 Jane Lövgren, Karby Uppsala 43
311 Anne-Maria Österberg, Alunda 43
312 Elvis Andersson Rud, Gimo 43
313 Åke Lydh, Österbybruk 43
314 Ingrid Krantz, Skoby 43
315 Susanne Johansson, Gimo 43
316 Eva Bengtsson, Uppsala 43
317 Inger Hägglund, Alunda 43
318 Alvar Gustavsson, Morkarla 43
319 Erling Lövgren, Karby Uppsala 42
320 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 42
321 Mattias Nyberg, Morkarla 42
322 Emil Hägglund, Alunda 42
323 Anne-Maria Österberg, Alunda 41
324 Staffan Ekström, Morkarla 41
325 Anne Ågren, Uppsala 41
326 Freja Broman, Gimo 41
327 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 41
328 Kenneth Nordström, Gimo 41
329 Milly Söderqvist,Gimo 41
330 Börje Krantz, Nyborg Alunda 41
331 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 41
332 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 41
333 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 41
334 Hugo Nyberg, Visby 41
335 Team Mattsson, Alunda 41
336 Jonny Orebrand, Alunda 41
337 Göte Åhman, Alunda 40
338 Tomas Ericsson, Morkarla 40
339 Mats Ekström, Gimo 40
340 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 40
341 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 40
342 Gunilla Mattsson, Gimo 40
343 Roger Jonsér, Alunda 40
344 Ingrid Goldwitz, Uppsala 39
345 Rut sandberg, Morkarla 39
346 Olof Ahlén, Österbybruk 39
347 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 39
348 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 38
349 Doris Andersson, Gimo 38
350 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 38
351 Lucas Skyllerman, Morkarla 38
352 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 38
353 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 38
354 Håkan Mattsson, Österbybruk 38
355 Carl Oscar Walltin, Morkarla 37
356 Carl Silfverforsen, Alunda 37
357 Dennis Larsson, Österbybruk 36
358 Mats Eriksson, Valde Gimo 36
359 Karina Rahm Engvall, Östhammar 36
360 Kristina Andersson, Uppsala 36
361 Karin Orebrand, Uppsala 35
362 Ida Nilsson, Gimo 35
363 Mellanbror Mattsson, Morkarla 33
364 Bo Käll, Österbybruk 32
365 Bo Käll, Österbybruk 32
366 Amanda Lindström, Uppsala 31
367 Åke Sundberg, Östhammar 30
368 Bo Käll, Österbybruk 30
369 Zoie Nyberg, Visby 29
370 Classe Mårtensson, Klev Alunda 29
371 Barbro Gustavsson, Morkarla 28
372 Moa Johansson, Sävja Uppsala 28
373 Aron Åhman, Fors Gimo 28
374 Elin Söderqvist, Gimo 27
375 Tommy Pettersson, Alunda 27
376 Liam Orebrand, Uppsala 27
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget