Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 4 matcher

17 MAJ 2019 22:47
  • Uppdaterad: 17 MAJ 2019 22:47

Målkalas igen, 4-2 hemma på Lunda och ny ledare och ny jumbo på tipset.

Plac.   Poäng
1 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 71
2 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 69
3 I-L Sandström, Alunda  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 68
5 Bertil Johansson, Gimo 66
6 Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Pernilla Lundgren, Österbybruk 65
8 Robin Söderberg, Uppsala 65
9 Nils Henriksson, Alunda 64
10 Julia och Dino, Uppsala 64
11 Bertil Tissier, Österbybruk 64
12 Pia Westerlund, Öregrund 63
13 Oliver Mattsson, Österbybruk 63
14 Claes Thorén, Uppsala 63
15 Kenneth Hägg, Gimo 62
16 Anders Söderberg, Morkarla 61
17 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 60
18 Peter Lundgren, Tierp 59
19 Kerstin Persson, Gimo 58
20 Anne-Maria Österberg, Alunda 58
21 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 58
22 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk  
  Kenneth Nordström, Gimo 58
24 Ann Söderberg, Uppsala 58
25 Sonny Westerberg, Österbybruk 58
26 Jöran Gelinder, Alunda 57
27 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 57
28 Bertil Johansson, Gimo  
  Olof Pousette, Uppsala 57
30 Stella Svensson, Österbybruk 57
31 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Seidy Åkerlöf, Gimo 57
33 Carina Söderberg, Uppsala 57
34 Ann Söderberg, Uppsala 57
35 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 56
36 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Viktor Karlsson, Alunda 56
38 Elis Thuré, Fors Gimo 56
39 Dick Mattsson, Alunda 56
40 Magnus Åhman, Borås 56
41 Agneta Blom, Österbybruk  
  Sven-Olof Svensson, Österbybruk 56
43 Anders Karlsson, Österbybruk  
  Anne-Maria Österberg, Alunda 56
43 Gun Lyd, Österbybruk  
  Stig Josefsson, Alunda 56
47 Conny Pettersson, Fors Gimo 56
48 Rolf Nordin, Gimo 56
49 Lennart Pettersson, Österbybruk 56
50 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 55
51 Milo Svensson, Österbybruk 55
52 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 55
53 Kent Johansson, Morkarla 55
54 Chloe Mattsson, Österbybruk 55
55 Ann-Christin Davidsson, Östhammar  
  Dan Bergman, Östhammar  
  Elvira Tranberg I, Österbybruk  
  Lillebror Björkman, Morkarla  
  Roger Andersson Rud, Gimo  
  Tony Lundquist, Åkersberga 55
61 Christina Söderberg, Uppsala 55
62 Lotta Ohlström, Österbybruk  
  Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 55
64 Bitte Mattsson II, Alunda 54
65 Staffan Wallin, Valde Gimo 54
66 Jonas Lantz, Björklinge 54
67 Aron Orebrand, Uppsala 54
68 Robin Olsson, Österbybruk 54
69 Rolf Lundgren, Uppsala 54
70 Christina Söderberg, Uppsala 54
71 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 54
72 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  54
73 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 54
74 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 54
75 Majken Tranberg I, Österbybruk 54
76 Tova Johansson, Löddby Alunda 54
77 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 54
78 Ulf Jettingstad, Morkarla 54
79 Joel Andersson, Gimo 54
80 Anders Wikner, Uppsala 54
81 Bertil Johansson, Gimo 54
82 Molly Nyberg, Österbybruk 54
83 Göran Levin, Uppsala 53
84 Harriet Widén Åhman, Alunda 53
85 Christer Ohlström, Österbybruk 53
86 Christina Söderberg, Uppsala 53
87 Christoffer Storäng, Uppsala 53
88 Andreas Wahlqvist, Gimo 53
89 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 53
90 Anton Söderberg, Uppsala 53
91 Alfie Björkman, Morkarla 53
92 Marie Nyberg, Visby 52
93 Team Mattsson II, Alunda 52
94 Elisabeth Sundberg, Östhammar 52
95 Erling Lövgren, Karby Uppsala 52
96 Daniel Pettersson, Österbybruk 52
97 Maria Åhman, Kilby Alunda 52
98 Marina Käll, Österbybruk 52
99 Gullveg Klint, Valde Gimo 52
100 Jonny Orebrand, Alunda 52
101 Bertil Johansson, Gimo 52
102 Sören Lidén, Alunda 52
103 Diana Jettingstad, Morkarla 51
104 Pirre 2, Bälinge 51
105 Tobbe Söderlund, Alunda 51
106 Nils Henriksson, Alunda 51
107 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 51
108 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 51
109 Börje Krantz, Nyborg Alunda 51
110 Magne Orebrand, Uppsala 51
111 Magnus Zeile, Uppsala 51
112 Nadja Forsblom, Uppsala 51
113 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 51
114 Bertil Alm, Alunda 50
115 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 50
116 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 50
117 Magnus Åhman, Borås 50
118 Svante Orebrand, Klev Alunda 50
119 Birgitta Mattsson, Gimo 50
120 David Gargiulo, Storvreta 50
121 Camilla Skyllerman, Morkarla 49
122 Kristina Andersson, Uppsala 49
123 Syjuntan IV, Alunda 49
124 Lilla Onsby, Onsby Alunda 49
125 Per Sandberg, Morkarla 49
126 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 49
127 Krister Pettersson, Österbybruk 49
128 Emmy Pettersson, Fors Gimo 48
129 Marita Andersson, Morkarla 47
130 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 47
131 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 47
132 Tommy Pettersson, Alunda 47
133 Mårten Orebrand, Falköping 47
134 Sara Andersson, Bälinge 46
135 Lars-Ove Olsson, Östhammar 46
136 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  46
137 Leif Söderberg, Uppsala 46
138 Sanna Andersson, Gimo 46
139 Maineth Sandberg, Morkarla 46
140 Maj Gelinder, Alunda 46
141 Gerth Westerlund, Gimo 46
142 Mats Fredriksson, Uppsala 46
143 Camilla Etteborn, Alingsås 46
144 Martin Nyberg, Österbybruk 46
145 Jörgen Lindström, Uppsala 46
146 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 45
147 Roger Jonsér, Alunda 45
148 Ulrica Bergman 45
149 Gun Hägg, Gimo 45
150 Amela Cohodarevic 45
151 Lovisa Karlsson, Gävle 45
152 Nova-L Svensson, Österbybruk 45
153 Pirre 1, Bälinge 45
154 Vera Nyberg, Visby 45
155 Alf Björkman, Morkarla 45
156 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 45
157 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 45
158 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 45
159 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 45
160 Emilia Backholm, Uppsala 45
161 Jan Franzén, Jönköping 45
162 Melker Nyberg, Österbybruk 45
163 Peter Freding, Uppsala 45
164 Elin Silfverforsen, Alunda 45
165 Viktor Wikner, Uppsala 45
166 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 44
167 Anette Bohman, Östhammar 44
168 Anne-Maria Österberg, Alunda 44
169 Barbro Espeteg, Västerås 44
170 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 44
171 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 44
172 Eva Andersson, Gimo 44
173 Iréne Nyberg, Morkarla 44
174 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 44
175 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 44
176 Lars-Ove Olsson, Östhammar 44
177 Michael Karlsson, Gimo 44
178 Ola Sundin, Gimo 44
179 Peter Jonsson, Skoby 44
180 Johan Åhman, Fors Gimo 44
181 Leif Söderberg, Uppsala 44
182 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 44
183 Jenny Gunnarsson, Alunda 44
184 Olof Ahlén, Österbybruk 44
185 Peter Jonsson, Skoby 44
186 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 44
187 Birgitta Johansson, Norrtälje 44
188 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  44
189 Maria Hietala, Österbybruk 44
190 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 44
191 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 44
192 Magnus Nilsson, Gimo 44
193 Ove Nyberg, Morkarla 44
194 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 44
195 Göran Gelinder, Alunda 44
196 Ove Nyberg, Morkarla 43
197 Leif Hägglund, Alunda 43
198 Barbro Gustavsson, Morkarla 43
199 Gunilla Andersson, Gimo 43
200 Tommy Pettersson, Alunda 43
201 Ove Lundin, Alunda 43
202 Bertil Tissier, Österbybruk 43
203 Håkan Jansson, Lunda Alunda 43
204 ICA-Peter, Alunda 43
205 Mia Storm, Gimo 43
206 Tomas Bergkvist, Alunda 43
207 Victor Strömberg, Gimo 43
208 Frissan, Gimo 43
209 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 43
210 Martin Westin, Uppsala 43
211 Ulla Pettersson, Fors Gimo 43
212 Rolf Sandström, Alunda 43
213 Sanna Ericsson, Alunda 43
214 Ulf Lundgren, Tierp 43
215 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 43
216 Kenneth Blom, Österbybruk 43
217 Alvar Gustavsson, Morkarla 42
218 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 42
219 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 42
220 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 42
221 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 42
222 Bertil Alm, Alunda 42
223 Joel Andersson, Gimo 42
224 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 42
225 Marita Andersson, Morkarla 42
226 Marita Lundin, Morkarla 42
227 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 42
228 Daniel Hasselström, Almunge 42
229 Onsby 4H, Onsby Alunda 42
230 Stig Josefsson, Alunda 42
231 Vitas Andersson, Gimo 42
232 Annica Mårtensson, Klev Alunda 42
233 Tomas Pettersson, Örbyhus 42
234 Bertil Tissier, Österbybruk 42
235 Bitte Mattsson I, Alunda 42
236 Marina Käll, Österbybruk 42
237 Söderkulla Gård, Morkarla 42
238 Ulf Lundin, Morkarla 42
239 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 42
240 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  42
241 Håkan Jansson, Lunda Alunda 42
242 Patrik Lantz, Uppsala 42
243 Dick Mattsson, Alunda 42
244 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 42
245 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 42
246 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 41
247 Alundajuntan, Alunda 41
248 Kenneth Hägg, Gimo 41
249 Leif Mattsson, Morkarla 41
250 Magnus Brinck, Uppsala 41
251 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 41
252 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 41
253 Maria Storäng, Uppsala 41
254 Peter Sandberg, Österbybruk 41
255 Alvar Gustavsson, Morkarla 41
256 Robin Söderberg, Uppsala 41
257 Barbro Eriksson, Uppsala 41
258 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 41
259 Markus Wallin, Valde Gimo 41
260 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 41
261 Ove Thuré, Gimo 40
262 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 40
263 Jonte Andersson, Onsby Alunda 40
264 Zach Söderberg, Bälinge 40
265 Kent Mattsson, Alunda 40
266 Staffan Wallin, Valde Gimo 40
267 Nour Åhman, Fors Gimo 40
268 Bertil Johansson, Gimo 40
269 Maria Thuré, Fors Gimo 40
270 Maria Åhman, Kilby Alunda 40
271 Tomas Bergkvist, Alunda 40
272 Martin Levin, Uppsala 40
273 Pia Nordling, Onsby Alunda 40
274 Mats Johansson, Aspdal Alunda 40
275 Bo Eklund Källberga Alunda 40
276 Ove Lundin, Alunda 39
277 Alf Björkman, Morkarla 39
278 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 39
279 Barbro Espeteg, Västerås 39
280 Inga Alm, Alunda 39
281 Birgitta Smith,Kungsbacka 38
282 Jesper Söderberg, Uppsala 38
283 Täljstensklubben, Kungsbacka 37
284 Christine Sundström, Gimo 37
285 Alvar Gustavsson, Morkarla 37
286 Sanna Ericsson, Alunda 36
287 Emil Hägglund, Alunda 35
288 Inger Hägglund, Alunda 35
289 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 35
290 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 35
291 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 35
292 Anne-Maria Österberg, Alunda 34
293 Elvis Andersson Rud, Gimo 34
294 Ingrid Krantz, Skoby 34
295 Åke Lydh, Österbybruk 34
296 Susanne Johansson, Gimo 34
297 Eva Bengtsson, Uppsala 34
298 Jonny Orebrand, Alunda 34
299 Carl Oscar Walltin, Morkarla 33
300 Team Mattsson, Alunda 33
301 Mattias Nyberg, Morkarla 33
302 Börje Krantz, Nyborg Alunda 33
303 Erling Lövgren, Karby Uppsala 33
304 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 33
305 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 33
306 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 33
307 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 33
308 Roger Jonsér, Alunda 33
309 Mats Ekström, Gimo 32
310 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 32
311 Anne-Maria Österberg, Alunda 32
312 Hugo Nyberg, Visby 32
313 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 32
314 Elisabeth Högberg, Uppsala 32
315 Staffan Ekström, Morkarla 32
316 Anne Ågren, Uppsala 32
317 Freja Broman, Gimo 32
318 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 32
319 Rut sandberg, Morkarla 32
320 Anders Persson, Skarphärad 32
321 Gunilla Mattsson, Gimo 32
322 Olof Ahlén, Österbybruk 32
323 Sofia Jons Onsten, Uppsala 32
324 Kenneth Nordström, Gimo 32
325 Thorbjörn Lundin, Alunda 32
326 Ulf Lundin, Morkarla 32
327 Milly Söderqvist,Gimo 32
328 Lucas Skyllerman, Morkarla 31
329 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 31
330 Doris Andersson, Gimo 31
331 Göte Åhman, Alunda 31
332 Nina Charles, Österbybruk 31
333 Roger Hedström, Gräsö 31
334 Gunhild Andersson, Gimo 31
335 Håkan Mattsson, Österbybruk 31
336 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 31
337 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 31
338 Tomas Ericsson, Morkarla 31
339 Thomas Gahne, Uppsala 31
340 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  31
341 Laura Orebrand, Kilby Alunda 31
342 Magne Orebrand, Uppsala 31
343 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 30
344 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 30
345 Sara Andersson, Onsby Alunda 30
346 Ingrid Goldwitz, Uppsala 30
347 Thorbjörn Lundin, Alunda 30
348 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 30
349 Dennis Larsson, Österbybruk 29
350 Mats Eriksson, Valde Gimo 29
351 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 29
352 Kristina Andersson, Uppsala 29
353 Carl Silfverforsen, Alunda 29
354 Karina Rahm Engvall, Östhammar 29
355 Ida Nilsson, Gimo 28
356 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 28
357 Aron Åhman, Fors Gimo 28
358 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 27
359 Bo Käll, Österbybruk 27
360 Karin Orebrand, Uppsala 27
361 Mellanbror Mattsson, Morkarla 25
362 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 24
363 Ove Nyberg, Morkarla 24
364 Amanda Lindström, Uppsala 24
365 Bo Käll, Österbybruk 23
366 Bo Käll, Österbybruk 23
367 Åke Sundberg, Östhammar 22
368 Eva Andersson, Gimo 22
369 Classe Mårtensson, Klev Alunda 21
370 Tommy Pettersson, Alunda 20
371 Liam Orebrand, Uppsala 20
372 Zoie Nyberg, Visby 20
373 Barbro Gustavsson, Morkarla 20
374 Moa Johansson, Sävja Uppsala 20
375 Jane Lövgren, Karby Uppsala 20
376 Elin Söderqvist, Gimo 19
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget