Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 3 matcher

13 MAJ 2019 22:52
  • Skapad: 13 MAJ 2019 22:52

Så kom första tre-poängaren och Julia och Dino forsätter ligga i topp!

Almo- Films SK 0-5, Storvreta IK 2 - Almo 5-2, Almo HÖFF 2 6-2

Plac.   Poäng
1 Julia och Dino, Uppsala 56
2 Anders Söderberg, Morkarla 53
3 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 52
4 Kenneth Nordström, Gimo 52
5 Peter Lundgren, Tierp 51
6 Agneta Blom, Österbybruk  
  I-L Sandström, Alunda  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 51
9 Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 50
10 Bertil Johansson, Gimo 50
11 Carina Söderberg, Uppsala 49
12 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 49
13 Conny Pettersson, Fors Gimo  
  Molly Nyberg, Österbybruk 48
15 Bertil Tissier, Österbybruk  
  Claes Thorén, Uppsala  
  Lotta Ohlström, Österbybruk  
  Robin Söderberg, Uppsala 48
19 Alfie Björkman, Morkarla 48
20 Sören Lidén, Alunda 47
21 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala  
  Kenneth Hägg, Gimo 47
23 Pernilla Lundgren, Österbybruk 47
24 Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Oliver Mattsson, Österbybruk 46
27 Jonny Orebrand, Alunda  
  Nadja Forsblom, Uppsala 46
29 Gullveg Klint, Valde Gimo 45
30 Pia Westerlund, Öregrund 45
31 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 42
32 Ann Söderberg, Uppsala  
  Krister Pettersson, Österbybruk 41
34 Jörgen Lindström, Uppsala  
  Mårten Orebrand, Falköping  
  Sonny Westerberg, Österbybruk 41
37 Camilla Etteborn, Alingsås 40
38 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda  
  Stella Svensson, Österbybruk  
  Viktor Wikner, Uppsala 40
41 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Martin Nyberg, Österbybruk 40
44 Ann Söderberg, Uppsala  
  Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 40
46 Kerstin Persson, Gimo 39
47 Nils Henriksson, Alunda  
  Sven-Olof Svensson, Österbybruk 39
49 Elvira Tranberg I, Österbybruk  
  Gerth Westerlund, Gimo  
  Mats Fredriksson, Uppsala  
  Rolf Nordin, Gimo 39
53 Anne-Maria Österberg, Alunda 39
53 Elin Silfverforsen, Alunda 39
53 Lennart Pettersson, Österbybruk 39
53 Seidy Åkerlöf, Gimo 39
57 Tommy Pettersson, Alunda 39
58 Dick Mattsson, Alunda 38
58 Maineth Sandberg, Morkarla 38
60 Anders Wikner, Uppsala 38
60 Magnus Åhman, Borås 38
62 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 38
62 Dan Bergman, Östhammar 38
62 Jöran Gelinder, Alunda 38
62 Lillebror Björkman, Morkarla 38
62 Maj Gelinder, Alunda 38
62 Ove Nyberg, Morkarla 38
62 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 38
62 Roger Andersson Rud, Gimo 38
62 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 38
62 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 38
62 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 38
73 Bertil Johansson, Gimo 38
73 Christina Söderberg, Uppsala 38
73 Magnus Nilsson, Gimo 38
73 Olof Pousette, Uppsala 38
73 Peter Freding, Uppsala 38
73 Tony Lundquist, Åkersberga 38
79 Anders Karlsson, Österbybruk 38
79 Gun Lyd, Österbybruk 38
79 Göran Gelinder, Alunda 38
79 Stig Josefsson, Alunda 38
83 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  37
84 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  37
85 Anne-Maria Österberg, Alunda 37
86 Anton Söderberg, Uppsala 37
87 Chloe Mattsson, Österbybruk 37
88 Elis Thuré, Fors Gimo 37
89 Jan Franzén, Jönköping 37
90 Joel Andersson, Gimo 37
91 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 37
92 Kenneth Blom, Österbybruk 37
93 Kent Johansson, Morkarla 37
94 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 37
95 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 37
96 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 37
97 Majken Tranberg I, Österbybruk 37
98 Maria Hietala, Österbybruk 37
99 Marina Käll, Österbybruk 37
100 Melker Nyberg, Österbybruk 37
101 Milo Svensson, Österbybruk 37
102 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 37
103 Tova Johansson, Löddby Alunda 37
104 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 37
105 Ulf Jettingstad, Morkarla 37
106 Viktor Karlsson, Alunda 37
107 Andreas Wahlqvist, Gimo 36
108 Aron Orebrand, Uppsala 36
109 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 36
110 Birgitta Johansson, Norrtälje 36
111 Börje Krantz, Nyborg Alunda 36
112 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 36
113 Christina Söderberg, Uppsala 36
114 Christina Söderberg, Uppsala 36
115 Christoffer Storäng, Uppsala 36
116 Daniel Pettersson, Österbybruk 36
117 Dick Mattsson, Alunda 36
118 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 36
119 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 36
120 Magne Orebrand, Uppsala 36
121 Magnus Zeile, Uppsala 36
122 Maria Åhman, Kilby Alunda 36
123 Robin Olsson, Österbybruk 36
124 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 36
125 Rolf Lundgren, Uppsala 36
126 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 36
127 Sanna Ericsson, Alunda 36
128 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 36
129 Ulf Lundgren, Tierp 36
130 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 36
131 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  35
132 Barbro Eriksson, Uppsala 35
133 Bitte Mattsson II, Alunda 35
134 Christer Ohlström, Österbybruk 35
135 Elisabeth Sundberg, Östhammar 35
136 Erling Lövgren, Karby Uppsala 35
137 Håkan Jansson, Lunda Alunda 35
138 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 35
139 Jonas Lantz, Björklinge 35
140 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 35
141 Markus Wallin, Valde Gimo 35
142 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 35
143 Patrik Lantz, Uppsala 35
144 Rolf Sandström, Alunda 35
145 Staffan Wallin, Valde Gimo 35
146 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 34
147 Birgitta Mattsson, Gimo 34
148 Bo Eklund Källberga Alunda 34
149 David Gargiulo, Storvreta 34
150 Harriet Widén Åhman, Alunda 34
151 Mats Johansson, Aspdal Alunda 34
152 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 34
153 Jesper Söderberg, Uppsala 33
154 Lilla Onsby, Onsby Alunda 33
155 Magnus Åhman, Borås 33
156 Martin Levin, Uppsala 33
157 Nils Henriksson, Alunda 33
158 Per Sandberg, Morkarla 33
159 Pia Nordling, Onsby Alunda 33
160 Svante Orebrand, Klev Alunda 33
161 Team Mattsson II, Alunda 33
162 Camilla Skyllerman, Morkarla 32
163 Kristina Andersson, Uppsala 32
164 Sanna Ericsson, Alunda 32
165 Syjuntan IV, Alunda 32
166 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 30
167 Alvar Gustavsson, Morkarla 29
168 Emilia Backholm, Uppsala 29
169 Sanna Andersson, Gimo 29
170 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 29
171 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  28
172 Aron Åhman, Fors Gimo 28
173 Eva Bengtsson, Uppsala 28
174 Göran Levin, Uppsala 28
175 Jonny Orebrand, Alunda 28
176 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 28
177 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 28
178 Leif Söderberg, Uppsala 28
179 Marita Andersson, Morkarla 28
180 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 28
181 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 28
182 Alf Björkman, Morkarla 27
183 Amela Cohodarevic 27
184 Emil Hägglund, Alunda 27
185 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 27
186 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 27
187 Inger Hägglund, Alunda 27
188 Jenny Gunnarsson, Alunda 27
189 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 27
190 Lars-Ove Olsson, Östhammar 27
191 Laura Orebrand, Kilby Alunda 27
192 Lovisa Karlsson, Gävle 27
193 Magne Orebrand, Uppsala 27
194 Marie Nyberg, Visby 27
195 Martin Westin, Uppsala 27
196 Milly Söderqvist,Gimo 27
197 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 27
198 Nova-L Svensson, Österbybruk 27
199 Olof Ahlén, Österbybruk 27
200 Peter Jonsson, Skoby 27
201 Pirre 1, Bälinge 27
202 Roger Jonsér, Alunda 27
203 Sara Andersson, Bälinge 27
204 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 27
205 Susanne Johansson, Gimo 27
206 Ulla Pettersson, Fors Gimo 27
207 Vera Nyberg, Visby 27
208 Alvar Gustavsson, Morkarla 26
209 Anders Persson, Skarphärad 26
210 Bertil Tissier, Österbybruk 26
211 Bertil Tissier, Österbybruk 26
212 Bitte Mattsson I, Alunda 26
213 Diana Jettingstad, Morkarla 26
214 Elvis Andersson Rud, Gimo 26
215 Eva Andersson, Gimo 26
216 Frissan, Gimo 26
217 Gun Hägg, Gimo 26
218 Gunilla Mattsson, Gimo 26
219 Håkan Jansson, Lunda Alunda 26
220 ICA-Peter, Alunda 26
221 Ingrid Krantz, Skoby 26
222 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 26
223 Iréne Nyberg, Morkarla 26
224 Johan Åhman, Fors Gimo 26
225 Kenneth Nordström, Gimo 26
226 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 26
227 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 26
228 Lars-Ove Olsson, Östhammar 26
229 Leif Söderberg, Uppsala 26
230 Marina Käll, Österbybruk 26
231 Mia Storm, Gimo 26
232 Michael Karlsson, Gimo 26
233 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  26
234 Ola Sundin, Gimo 26
235 Olof Ahlén, Österbybruk 26
236 Peter Jonsson, Skoby 26
237 Pirre 2, Bälinge 26
238 Robin Söderberg, Uppsala 26
239 Roger Jonsér, Alunda 26
240 Sofia Jons Onsten, Uppsala 26
241 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 26
242 Söderkulla Gård, Morkarla 26
243 Thorbjörn Lundin, Alunda 26
244 Tobbe Söderlund, Alunda 26
245 Tomas Bergkvist, Alunda 26
246 Tomas Pettersson, Örbyhus 26
247 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 26
248 Ulf Lundin, Morkarla 26
249 Ulf Lundin, Morkarla 26
250 Ulrica Bergman 26
251 Victor Strömberg, Gimo 26
252 Åke Lydh, Österbybruk 26
253 Anette Bohman, Östhammar 25
254 Anne Ågren, Uppsala 25
255 Anne-Maria Österberg, Alunda 25
256 Annica Mårtensson, Klev Alunda 25
257 Barbro Espeteg, Västerås 25
258 Barbro Gustavsson, Morkarla 25
259 Bertil Alm, Alunda 25
260 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 25
261 Daniel Hasselström, Almunge 25
262 Erling Lövgren, Karby Uppsala 25
263 Freja Broman, Gimo 25
264 Gunhild Andersson, Gimo 25
265 Gunilla Andersson, Gimo 25
266 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 25
267 Håkan Mattsson, Österbybruk 25
268 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 25
269 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 25
270 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 25
271 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 25
272 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 25
273 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 25
274 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 25
275 Maria Storäng, Uppsala 25
276 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 25
277 Onsby 4H, Onsby Alunda 25
278 Ove Lundin, Alunda 25
279 Peter Sandberg, Österbybruk 25
280 Rut sandberg, Morkarla 25
281 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 25
282 Stig Josefsson, Alunda 25
283 Thomas Gahne, Uppsala 25
284 Tomas Ericsson, Morkarla 25
285 Tommy Pettersson, Alunda 25
286 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 25
287 Vitas Andersson, Gimo 25
288 Alundajuntan, Alunda 24
289 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 24
290 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 24
291 Bertil Johansson, Gimo 24
292 Carl Silfverforsen, Alunda 24
293 Christine Sundström, Gimo 24
294 Elisabeth Högberg, Uppsala 24
295 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 24
296 Inga Alm, Alunda 24
297 Ingrid Goldwitz, Uppsala 24
298 Karina Rahm Engvall, Östhammar 24
299 Kenneth Hägg, Gimo 24
300 Leif Hägglund, Alunda 24
301 Leif Mattsson, Morkarla 24
302 Magnus Brinck, Uppsala 24
303 Maria Thuré, Fors Gimo 24
304 Maria Åhman, Kilby Alunda 24
305 Marita Andersson, Morkarla 24
306 Marita Lundin, Morkarla 24
307 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 24
308 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 24
309 Ove Nyberg, Morkarla 24
310 Staffan Ekström, Morkarla 24
311 Thorbjörn Lundin, Alunda 24
312 Tomas Bergkvist, Alunda 24
313 Alvar Gustavsson, Morkarla 23
314 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 23
315 Barbro Espeteg, Västerås 23
316 Bertil Alm, Alunda 23
317 Birgitta Smith,Kungsbacka 23
318 Bo Käll, Österbybruk 23
319 Emmy Pettersson, Fors Gimo 23
320 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 23
321 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 23
322 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 23
323 Joel Andersson, Gimo 23
324 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 23
325 Jonte Andersson, Onsby Alunda 23
326 Karin Orebrand, Uppsala 23
327 Kent Mattsson, Alunda 23
328 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 23
329 Nour Åhman, Fors Gimo 23
330 Roger Hedström, Gräsö 23
331 Sara Andersson, Onsby Alunda 23
332 Staffan Wallin, Valde Gimo 23
333 Zach Söderberg, Bälinge 23
334 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 23
335 Alf Björkman, Morkarla 22
336 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 22
337 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 22
338 Kristina Andersson, Uppsala 22
339 Ove Thuré, Gimo 22
340 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 22
341 Täljstensklubben, Kungsbacka 22
342 Ove Lundin, Alunda 21
343 Amanda Lindström, Uppsala 20
344 Mellanbror Mattsson, Morkarla 18
345 Bo Käll, Österbybruk 17
346 Börje Krantz, Nyborg Alunda 16
347 Eva Andersson, Gimo 16
348 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 16
349 Ove Nyberg, Morkarla 16
350 Anne-Maria Österberg, Alunda 15
351 Anne-Maria Österberg, Alunda 15
352 Bo Käll, Österbybruk 15
353 Hugo Nyberg, Visby 15
354 Jane Lövgren, Karby Uppsala 15
355 Åke Sundberg, Östhammar 15
356 Barbro Gustavsson, Morkarla 14
357 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 14
358 Doris Andersson, Gimo 14
359 Elin Söderqvist, Gimo 14
360 Göte Åhman, Alunda 14
361 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 14
362 Mattias Nyberg, Morkarla 14
363 Moa Johansson, Sävja Uppsala 14
364 Nina Charles, Österbybruk 14
365 Team Mattsson, Alunda 14
366 Classe Mårtensson, Klev Alunda 13
367 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 13
368 Liam Orebrand, Uppsala 13
369 Mats Ekström, Gimo 13
370 Mats Eriksson, Valde Gimo 13
371 Zoie Nyberg, Visby 13
372 Dennis Larsson, Österbybruk 12
373 Lucas Skyllerman, Morkarla 12
374 Tommy Pettersson, Alunda 12
375 Ida Nilsson, Gimo 10
376 Carl Oscar Walltin, Morkarla 8
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget