Hoppa till sidans innehåll

Tipset våren 2019 efter 2 matcher

04 MAJ 2019 19:21
  • Uppdaterad: 04 MAJ 2019 19:21

376 kuponger inlämnade. Bra jobbat! Mindre bra med två förluster i inledningen men vi kommer igen!

Plac.   Poäng
1 Julia och Dino, Uppsala 40
2 Anders Söderberg, Morkarla 37
3 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 36
4 Peter Lundgren, Tierp 35
5 Carina Söderberg, Uppsala  
  Kenneth Nordström, Gimo  
  Stella Svensson, Österbybruk  
  Sverker Brundin, Snesslings Östhammar 35
9 Bertil Johansson, Gimo  
  Conny Pettersson, Fors Gimo  
  I-L Sandström, Alunda  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk  
  Molly Nyberg, Österbybruk 34
14 Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Milo Svensson, Österbybruk 33
16 Agneta Blom, Österbybruk  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Barbro Eriksson, Uppsala  
  Bertil Tissier, Österbybruk  
  Britta Lindholm Elovsson, Uppsala  
  Elin Silfverforsen, Alunda  
  Kenneth Hägg, Gimo  
  Lillebror Björkman, Morkarla  
  Lotta Ohlström, Österbybruk  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Seidy Åkerlöf, Gimo 33
27 Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Claes Thorén, Uppsala  
  Robin Söderberg, Uppsala 32
32 Alfie Björkman, Morkarla  
  Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda   
  Bo Eklund Källberga Alunda  
  Gun Lyd, Österbybruk  
  Håkan Jansson, Lunda Alunda  
  Majken Tranberg I, Österbybruk 32
38 Gullveg Klint, Valde Gimo  
  Oliver Mattsson, Österbybruk 31
40 Daniel Pettersson, Österbybruk  
  Jonny Orebrand, Alunda  
  Martin Levin, Uppsala  
  Nadja Forsblom, Uppsala  
  Pernilla Lundgren, Österbybruk  
  Rolf Sandström, Alunda 31
46 Bernt Eriksson, Happsta Alunda  
  Pia Westerlund, Öregrund 30
48 Simon Hållsten, Söderby Östhammar 25
49 Ann Söderberg, Uppsala  
  Krister Pettersson, Österbybruk 25
51 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 24
51 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 24
53 Jörgen Lindström, Uppsala 24
53 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 24
53 Mårten Orebrand, Falköping 24
53 Peter Freding, Uppsala 24
53 Sanna Andersson, Gimo 24
53 Sonny Westerberg, Österbybruk 24
53 Tommy Pettersson, Alunda 24
60 Amela Cohodarevic 23
60 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 23
62 Alf Björkman, Morkarla 23
62 Anders Wikner, Uppsala 23
62 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 23
62 Magnus Åhman, Borås 23
62 Nils Henriksson, Alunda 23
62 Roger Jonsér, Alunda 23
68 Ann Söderberg, Uppsala 23
68 Christina Söderberg, Uppsala 23
68 Emilia Backholm, Uppsala 23
68 Håkan Andersson, Älglösa Österbybruk 23
68 Kent Johansson, Morkarla 23
68 Magnus Nilsson, Gimo 23
68 Martin Westin, Uppsala 23
68 Olof Pousette, Uppsala 23
68 Sara Andersson, Bälinge 23
68 Nova-L Svensson, Österbybruk 23
68 Tony Lundquist, Åkersberga 23
79 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 23
79 Peter Jonsson, Skoby 23
79 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 23
79 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 23
83 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 22
84 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  22
84 Bitte Mattsson I, Alunda 22
84 Camilla Etteborn, Alingsås 22
84 Dick Mattsson, Alunda 22
84 Göran Levin, Uppsala 22
84 Kerstin Persson, Gimo 22
84 Maineth Sandberg, Morkarla 22
84 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 22
84 Victor Strömberg, Gimo 22
93 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 22
93 Anne-Maria Österberg, Alunda 22
93 Anton Söderberg, Uppsala 22
93 Bertil Johansson, Gimo 22
93 Bertil Tissier, Österbybruk 22
93 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 22
93 Christer Ohlström, Österbybruk 22
93 Christina Söderberg, Uppsala 22
93 Christina Söderberg, Uppsala 22
93 Dan Bergman, Östhammar 22
93 Elvira Tranberg I, Österbybruk 22
93 Emil Hägglund, Alunda 22
93 Gerth Westerlund, Gimo 22
93 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 22
93 Håkan Jansson, Lunda Alunda 22
93 ICA-Peter, Alunda 22
93 Ingrid Krantz, Skoby 22
93 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 22
93 Kenneth Nordström, Gimo 22
93 Lars-Ove Olsson, Östhammar 22
93 Lars-Ove Olsson, Östhammar 22
93 Lovisa Karlsson, Gävle 22
93 Magnus Brinck, Uppsala 22
93 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 22
93 Marina Käll, Österbybruk 22
93 Mats Fredriksson, Uppsala 22
93 Melker Nyberg, Österbybruk 22
93 Mia Storm, Gimo 22
93 Phayong Iamek Johansson, Morkarla 22
93 Robin Olsson, Österbybruk 22
93 Robin Söderberg, Uppsala 22
93 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 22
93 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 22
93 Rolf Nordin, Gimo 22
93 Rune "Tjotta", Hånsta Alunda 22
93 Thorbjörn Lundin, Alunda 22
93 Tobbe Söderlund, Alunda 22
93 Ulf Lundgren, Tierp 22
93 Viktor Karlsson, Alunda 22
93 Viktor Wikner, Uppsala 22
93 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 22
134 Alice Nyberg, Österbybruk 22
134 Anders Karlsson, Österbybruk 22
134 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  22
134 Anne-Maria Österberg, Alunda 22
134 Aron Orebrand, Uppsala 22
134 Aron Åhman, Fors Gimo 22
134 Chloe Mattsson, Österbybruk 22
134 Göran Gelinder, Alunda 22
134 Jan Franzén, Jönköping 22
134 Lennart Pettersson, Österbybruk 22
134 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 22
134 Madéléné Alpsjö, Andersbo Österbybruk 22
134 Martin Nyberg, Österbybruk 22
134 Rolf Lundgren, Uppsala 22
134 Stig Josefsson, Alunda 22
134 Sören Lidén, Alunda 22
134 Tova Johansson, Löddby Alunda 22
134 Vera Nyberg, Visby 22
152 Gunilla Mattsson, Gimo 21
152 Christine Sundström, Gimo 21
154 Andreas Wahlqvist, Gimo 21
154 Anette Bohman, Östhammar 21
154 Bertil Tissier, Österbybruk 21
154 David Gargiulo, Storvreta 21
154 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 21
154 Niklas Fjärstedt, Viksta Björklinge  21
154 Roger Jonsér, Alunda 21
154 Sanna Ericsson, Alunda 21
154 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 21
154 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 21
164 Barbro Espeteg, Västerås 21
164 Bitte Mattsson II, Alunda 21
164 Christoffer Storäng, Uppsala 21
164 Dick Mattsson, Alunda 21
164 Elis Thuré, Fors Gimo 21
164 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 21
164 Jonas Lantz, Björklinge 21
164 Jöran Gelinder, Alunda 21
164 Kenneth Blom, Österbybruk 21
164 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 21
164 Magne Orebrand, Uppsala 21
164 Magne Orebrand, Uppsala 21
164 Magnus Zeile, Uppsala 21
164 Maj Gelinder, Alunda 21
164 Maria Hietala, Österbybruk 21
164 Marie Nyberg, Visby 21
164 Marina Käll, Österbybruk 21
164 Markus Wallin, Valde Gimo 21
164 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 21
164 Roger Andersson Rud, Gimo 21
164 Thomas Gahne, Uppsala 21
164 Ulf Jettingstad, Morkarla 21
164 Ulrica Bergman 21
187 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 20
187 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 20
187 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 20
187 Sofia Jons Onsten, Uppsala 20
187 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 20
187 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 20
193 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  20
193 Anne Ågren, Uppsala 20
193 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 20
193 Birgitta Mattsson, Gimo 20
193 Elisabeth Sundberg, Östhammar 20
193 Erling Lövgren, Karby Uppsala 20
193 Eva Andersson, Gimo 20
193 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 20
193 Joel Andersson, Gimo 20
193 Kenneth Hägg, Gimo 20
193 Maria Åhman, Kilby Alunda 20
193 Sam Sunnerstrand, Hargshamn 20
193 Staffan Wallin, Valde Gimo 20
193 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 20
193 Team Mattsson II, Alunda 20
193 Torgny karlsson, Bro Gård Österbybruk 20
209 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 20
209 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 20
209 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 20
209 Per Sandberg, Morkarla 20
209 Peter Sandberg, Österbybruk 20
210 Barbro Espeteg, Västerås 19
210 Birgitta Johansson, Norrtälje 19
210 Börje Krantz, Nyborg Alunda 19
210 Harriet Widén Åhman, Alunda 19
210 Patrik Lantz, Uppsala 19
210 Svante Orebrand, Klev Alunda 19
210 Syjuntan IV, Alunda 19
210 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 19
222 Mats Johansson, Aspdal Alunda 19
222 Roger Hedström, Gräsö 19
222 Sanna Ericsson, Alunda 19
225 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
226 Nils Henriksson, Alunda 18
227 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 18
227 Magnus Åhman, Borås 18
227 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 18
230 Maud Uddfeldt Levin, Uppsala 18
231 Kristina Andersson, Uppsala 17
232 Camilla Skyllerman, Morkarla 17
232 Kristina Andersson, Uppsala 17
234 Jesper Söderberg, Uppsala 17
234 Lilla Onsby, Onsby Alunda 17
235 Pia Nordling, Onsby Alunda 16
237 Alvar Gustavsson, Morkarla 12
237 Eva Andersson, Gimo 12
237 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 12
237 Leif Söderberg, Uppsala 12
237 Mellanbror Mattsson, Morkarla 12
242 Anders Persson, Skarphärad 11
242 Bo Käll, Österbybruk 11
242 Bo Käll, Österbybruk 11
242 Elvis Andersson Rud, Gimo 11
242 Göte Åhman, Alunda 11
242 Hugo Nyberg, Visby 11
242 Iréne Nyberg, Morkarla 11
242 Jenny Gunnarsson, Alunda 11
242 Johan Åhman, Fors Gimo 11
242 Jonny Orebrand, Alunda 11
242 Karina Rahm Engvall, Östhammar 11
242 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 11
242 Laura Orebrand, Kilby Alunda 11
242 Leif Mattsson, Morkarla 11
242 Marita Andersson, Morkarla 11
242 Milly Söderqvist,Gimo 11
242 Olof Ahlén, Österbybruk 11
242 Peter Jonsson, Skoby 11
242 Rut sandberg, Morkarla 11
242 Staffan Ekström, Morkarla 11
242 Söderkulla Gård, Morkarla 11
242 Tommy Pettersson, Alunda 11
242 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 11
242 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 11
242 Åke Sundberg, Östhammar 11
267 Daniel Hasselström, Almunge 10
267 Elin Söderqvist, Gimo 10
267 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 10
267 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 10
267 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 10
267 Susanne Johansson, Gimo 10
267 Ulla Pettersson, Fors Gimo 10
274 Alvar Gustavsson, Morkarla 10
274 Anne-Maria Österberg, Alunda 10
274 Anne-Maria Österberg, Alunda 10
274 Anne-Maria Österberg, Alunda 10
274 Barbro Gustavsson, Morkarla 10
274 Bertil Alm, Alunda 10
274 Börje Krantz, Nyborg Alunda 10
274 Diana Jettingstad, Morkarla 10
274 Freja Broman, Gimo 10
274 Inga Alm, Alunda 10
274 Leif Söderberg, Uppsala 10
274 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 10
274 Nina Charles, Österbybruk 10
274 Onsby 4H, Onsby Alunda 10
274 Pirre 1, Bälinge 10
274 Vitas Andersson, Gimo 10
290 Annica Mårtensson, Klev Alunda 10
290 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 10
290 Barbro Gustavsson, Morkarla 10
290 Classe Mårtensson, Klev Alunda 10
290 Eva Bengtsson, Uppsala 10
290 Frissan, Gimo 10
290 Gunhild Andersson, Gimo 10
290 Gunilla Andersson, Gimo 10
290 Inger Hägglund, Alunda 10
290 Jonte Andersson, Onsby Alunda 10
290 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 10
290 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 10
290 Marita Lundin, Morkarla 10
290 Mats Eriksson, Valde Gimo 10
290 Nour Åhman, Fors Gimo 10
290 Ola Sundin, Gimo 10
290 Olof Ahlén, Österbybruk 10
290 Ove Nyberg, Morkarla 10
290 Pirre 2, Bälinge 10
290 Stig Josefsson, Alunda 10
290 Thorbjörn Lundin, Alunda 10
290 Tomas Bergkvist, Alunda 10
290 Tomas Ericsson, Morkarla 10
290 Ulf Lundin, Morkarla 10
290 Åke Lydh, Österbybruk 10
315 Tomas Pettersson, Örbyhus 9
315 Ulf Lundin, Morkarla 9
317 Bo Käll, Österbybruk 9
317 Jane Lövgren, Karby Uppsala 9
317 Leif Hägglund, Alunda 9
317 Liam Orebrand, Uppsala 9
317 Lucas Skyllerman, Morkarla 9
317 Mats Ekström, Gimo 9
324 Alf Björkman, Morkarla 9
324 Alundajuntan, Alunda 9
324 Alvar Gustavsson, Morkarla 9
324 Bertil Alm, Alunda 9
324 Birgitta Smith,Kungsbacka 9
324 Carl Silfverforsen, Alunda 9
324 Erling Lövgren, Karby Uppsala 9
324 Filip Orebrand Hruby, Uppsala 9
324 Gun Hägg, Gimo 9
324 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 9
324 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 9
324 Ingrid Goldwitz, Uppsala 9
324 Kent Hedengren, Lejsta Uppsala 9
324 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 9
324 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 9
324 L-Å Jakobsson, Högsta Uppsala 9
324 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 9
324 Maria Storäng, Uppsala 9
324 Marita Andersson, Morkarla 9
324 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 9
324 Mattias Nyberg, Morkarla 9
324 Ove Lundin, Alunda 9
324 Ove Nyberg, Morkarla 9
324 Sara Andersson, Onsby Alunda 9
324 Tomas Bergkvist, Alunda 9
348 Emmy Pettersson, Fors Gimo 8
349 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 8
349 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 8
349 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 8
349 Karin Orebrand, Uppsala 8
349 Kent Mattsson, Alunda 8
349 Moa Johansson, Sävja Uppsala 8
349 Ove Thuré, Gimo 8
349 Staffan Wallin, Valde Gimo 8
349 Team Mattsson, Alunda 8
349 Tommy Pettersson, Alunda 8
349 Täljstensklubben, Kungsbacka 8
349 Zoie Nyberg, Visby 8
361 Björn Pettersson, Pesarby Österbybruk 8
361 Dennis Larsson, Österbybruk 8
361 Doris Andersson, Gimo 8
361 Elisabeth Högberg, Uppsala 8
361 Los Velos (LEÅ), Kilby Alunda 8
361 Maria Thuré, Fors Gimo 8
361 Zach Söderberg, Bälinge 8
368 Ove Lundin, Alunda 7
369 Amanda Lindström, Uppsala 7
369 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 7
369 Joel Andersson, Gimo 7
369 Maria Åhman, Kilby Alunda 7
369 Michael Karlsson, Gimo 7
374 Ida Nilsson, Gimo 6
375 Carl Oscar Walltin, Morkarla 6
376 Håkan Mattsson, Österbybruk 6
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget