Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 9 matcher

12 JUN 2022 22:01
Tätt på given nu och ännu en förlust mot Norge. Men Mona fortsätter topp, nu för 3 gången!
  • Skapad: 12 JUN 2022 22:01

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2, Olands FF - Almo 3-5, Sverige - Serbien 0-1, Funbo IF - Almo 2-6, Norge -Sverige 3-2

Plac.   Poäng
1 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 151
2 Sören Karlsson, Hargshamn 146
3 Christina Söderberg, Uppsala 143
4 Alf Björkman, Morkarla 142
5 Christer Ohlström, Österbybruk 140
6 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 139
7 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 136
8 Nils Henriksson, Alunda 134
9 Mats Eriksson, Valde Gimo 133
10 Gun Hägg, Gimo 133
11 Dennis Larsson, Österbybruk 132
12 Dennis Larsson, Österbybruk 131
13 Ove Nyberg, Morkarla 130
14 Anne-Maria Österberg, Alunda 129
15 Camilla Gelinder, Alunda 129
16 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 127
17 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 127
18 Bertil Johansson, Gimo 126
19 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 126
20 August Sjöholm, Norrköping 125
21 Marianne Ånöstam, Almunge 125
22 Julia Söderberg, Uppsala 124
23 Linda Pettersson, Alunda 124
24 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 124
25 Roger Jonsér, Alunda 124
26 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 123
27 Magnus Åhman, Borås 122
28 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 121
29 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 120
30 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 120
31 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 120
32 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 119
33 Peter Eklund, Östhammar 119
34 Manfred Wendin, Morkarla 119
35 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 119
36 Roger Andersson Rud, Gimo 119
37 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 118
38 Sören Karlsson, Hargshamn 117
39 Marita Andersson, Morkarla 117
40 Christina Söderberg, Uppsala 117
41 Maj Gelinder, Alunda 116
42 Erling Lövgren, Karby Uppsala 116
43 Vanessa Karlsson, Gimo 116
44 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 116
45 Leif Mattsson, Morkarla 115
46 Sune Johansson, Alunda 115
47 Ove Nyberg, Morkarla 115
48 Gun Lyd, Österbybruk 115
49 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 114
50 Nils Henriksson, Alunda 114
51 Stig Josefsson, Alunda 114
52 Sara Andersson, Onsby Alunda 114
53 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 114
54 Dino Storäng, Uppsala 114
55 Anne-Maria Österberg, Alunda 114
56 Camilla Skyllerman, Morkarla 113
57 Ebba Österberg, Kilby Alunda 113
58 Anton Söderberg, Uppsala 113
59 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 113
60 Anne-Maria Österberg, Alunda 112
61 Johan Åhman, Fors Gimo 112
62 Bertil Johansson, Gimo 112
63 Tommy Pettersson, Alunda 112
64 Christian Wendin,Morkarla 112
65 Maggan Larsson, Gimo 112
66 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 112
67 Ove Lundin, Alunda 112
68 Tommy Pettersson, Alunda 112
69 Mats Eriksson, Valde Gimo 112
70 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  112
71 Erik Wahlqvist, Tierp 111
72 Dick Mattsson, Alunda 111
73 Lars Johansson, Uppsala 111
74 Kent Larsson, Morkarla 110
75 Bitte I, Alunda 110
76 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 110
77 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 110
78 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 110
79 Gunilla Andersson, Gimo 110
80 Magnus Åhman, Borås 109
81 Jonny Orebrand, Alunda 109
82 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 109
83 Viktor Karlsson, Alunda 109
84 Magnus Åhman, Borås 108
85 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 108
86 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 108
87 Pontus Orebrand, Östhammar 108
88 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 108
89 Wiking Wendin, Morkarla 108
90 Bertil Johansson, Gimo 108
91 Dick Mattsson, Alunda 108
92 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 108
93 Peter Jonsson, Skoby 107
94 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 107
95 Maria Åhman, Kilby Alunda 107
96 Dennis Larsson, Österbybruk 107
97 Elin Söderqvist, Gimo 107
98 Jonas Österberg, Alunda 107
99 Agneta Blom, Österbybruk 107
100 Lovisa Lantz, Uppsala 107
101 Majken Gunnarsson, Alunda 107
102 Pontus Orebrand, Östhammar 107
103 Ingrid Julia Anton S 107
104 Majken Gunnarsson, Alunda 107
105 Per Eriksson, Alunda 107
106 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 106
107 Lasse Öhlén, Kungsbacka 106
108 Elin Sjöholm, Norrköping 106
109 Daniel Westergren, Uppsala 106
110 Maria Åhman, Kilby Alunda 106
111 Carin Lund, Öregrund 105
112 Andreas Eriksson, Östhammar 105
113 Lasse P 105
114 Ove Lundin, Alunda 105
115 Wiking Wendin, Morkarla 105
116 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 105
117 Zach Söderberg, Bälinge 104
118 Inger Hägglund, Alunda 104
119 Ulla Pettersson, Fors Gimo 104
120 Öjne Robertsson, Östhammar 104
121 Kenneth Hägg, Gimo 104
122 Tommy Pettersson, Alunda 103
123 Zoie Nyberg, Visby 103
124 Eva Hellgren, Österbybruk 103
125 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 102
126 Jonte Andersson, Onsby Alunda 102
127 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 102
128 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 102
129 Stig Josefsson, Alunda 102
130 Bitte II, Alunda 102
131 Christer Hellgren, Österbybruk 102
132 Emil Elfsberg, Alunda 102
133 Jonny Orebrand, Alunda 102
134 Martin Nyberg, Österbybruk 102
135 Harriet Widén Åhman, Alunda 102
136 Milly Söderqvist,Gimo 102
137 Victor Österberg, Kilby Alunda 102
138 Siv Morey, Örebro 102
139 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 102
140 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 102
141 Bo Käll, Österbybruk 102
142 Christer Hellgren, Österbybruk 102
143 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 101
144 Per-Olov Ånöstam, Almunge 101
145 Gun Hägg, Gimo 101
146 Jonny Gustavsson, Öregrund 101
147 Dick Mattsson, Alunda 100
148 Pia Westerlund, Öregrund 100
149 Inge Gustavsson, Gimo 100
150 Alvar Gustavsson, Morkarla 100
151 Magnus Åhman, Borås 100
152 Barbro Gustavsson, Morkarla 99
153 Conny Thorén, Visby 99
154 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 99
155 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 99
156 Roger Lamell, Alunda 99
157 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 99
158 Erika Hagström, Östhammar 99
159 Marie Nyberg, Visby 99
160 Joel Andersson, Gimo 98
161 Sune Johansson, Alunda 98
162 Helene Andreasson, Stånga 98
163 Alvar Gustavsson, Morkarla 98
164 Lars-Ove Olsson Östhammar 98
165 Börje Krantz, Nyborg Alunda 98
166 Jane Lövgren, Karby Uppsala 97
167 Anne-Maria Österberg, Alunda 97
168 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 97
169 Lotta Ohlström, Österbybruk 97
170 Thomas Ohlström, Österbybruk 97
171 Göran Larsson, Söderlövsta 97
172 Hugo Nyberg, Visby 97
173 Kerstin Persson, Gimo 97
174 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 97
175 Inge Gustavsson, Gimo 96
176 Erik Lantz, Björklinge 96
177 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 96
178 Elin Silfverforsen, Alunda 96
179 Peter Jonsson, Skoby 96
180 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 96
181 Team Mattsson, Alunda 96
182 Dick Mattsson, Alunda 95
183 Göran Gelinder, Alunda 95
184 Malin Karlsson, Trönödal 95
185 Doris Andersson, Gimo 95
186 Gustaf Pettersson, Alunda 95
187 Lars-Ove Olsson Östhammar 95
188 Alf Björkman, Morkarla 94
189 Peter Lundgren, Tierp 94
190 Vera Nyberg, Visby 94
191 Ture Sandberg, Morkarla 94
192 Daniel Westergren, Uppsala 93
193 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 93
194 Joel Andersson, Gimo 93
195 Kenneth Blom, Österbybruk 93
196 Alf Thorén, Stånga 93
197 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 93
198 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 92
199 Maineth Sandberg, Morkarla 92
200 Pia Nordling, Onsby Alunda 92
201 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 92
202 Birgitta Smith, Kungsbacka 92
203 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 92
204 Staffan Ekström, Morkarla 92
205 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 92
206 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 92
207 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 91
208 Andreas Järvenpää, Österbybruk 91
209 Eric Lundin, Alunda 91
210 Henrik "Pingen" Mattsson 91
211 Pirre 2, Bälinge 91
212 Alva Lamell, Uppsala 91
213 Barbro Gustavsson, Morkarla 91
214 Gustaf Pettersson, Alunda 91
215 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 91
216 Carl Silfverforsen, Alunda 90
217 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 90
218 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 90
219 Roger Hedström, Gräsö 90
220 Conny Pettersson, Fors Gimo 90
221 Börje Krantz, Nyborg Alunda 89
222 Dan Collin, Alunda 89
223 Eva Andersson, Gimo 89
224 Jacob Söderqvist, Uppsala 89
225 Mattias Nyberg, Morkarla 89
226 Christina Wendin, Morkarla 89
227 Inger Hägglund, Alunda 89
228 Staffan Wallin, Valde Gimo 89
229 Molly Nyberg, Österbybruk 89
230 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 89
231 Andreas Bäckvall, Österbybruk 89
232 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 88
233 G Mattsson, Tranby Alunda 88
234 Sara Andersson, Bälinge 88
235 Reino Wendin, Morkarla 88
236 Kent II, Alunda 88
237 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 88
238 Laila Mathisen, Uppsala 88
239 Lennart Pettersson, Österbybruk 88
240 Tony Lundquist, Åkersberga 88
241 Christer Philipsson, Gimo 87
242 Fredda Karlsson, Gimo 87
243 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 87
244 Alice Nyberg, Österbybruk 87
245 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 87
246 Fredrik Forsman, Almunge 86
247 Roger Lamell, Alunda 86
248 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 86
249 Freja Broman, Gimo 86
250 Marina Käll, Österbybruk 85
251 Pirre 1, Bälinge 85
252 Bertil Alm, Alunda 85
253 Leif Söderberg, Uppsala 85
254 Linda Lamell, Alunda 85
255 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  85
256 Ester Pettersson, Alunda 85
257 Frissan, Gimo 85
258 Gullveg Klint, Valde Gimo 84
259 Peter Jonsson, Skoby 84
260 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  84
261 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 84
262 Pontus Eriksson, Östhammar 84
263 Peter Jonsson, Skoby 84
264 Ann Söderberg, Uppsala 84
265 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 84
266 Eva Bengtsson, Uppsala 84
267 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 84
268 Kenneth Hägg, Gimo 83
269 Mattias Gunnarsson, Alunda 83
270 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 83
271 Ulf Lundin, Morkarla 83
272 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 83
273 Bo Käll, Österbybruk 83
274 Gullveg Klint, Valde Gimo 83
275 Roger Hedström, Gräsö 83
276 Marina Käll, Österbybruk 83
277 Rolf Nordin, Gimo 82
278 Alfie Björkman, Morkarla 82
279 Maggan Larsson, Gimo 82
280 Bertil Johansson, Gimo 82
281 Ove Nyberg, Morkarla 82
282 Leif Hägglund, Alunda 82
283 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
284 Inger Lydh, Österbybruk 82
285 Elin Eriksson, Östhammar 82
286 Leif Söderberg, Uppsala 82
287 Dick Mattsson, Alunda 81
288 Elisabeth Sundberg, Östhammar 81
289 Gunnar Holmgren, Gimo 81
290 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 81
291 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 81
292 Susanne Wahlberg, Gimo 81
293 Göran Karlsson, Morkarla 81
294 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 81
295 IP Gänget Österbybruk 81
296 Per Sandberg, Morkarla 80
297 Mats Ekström, Gimo 80
298 Bertil Alm, Alunda 79
299 Göran Gelinder, Alunda 79
300 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 78
301 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 78
302 Eva Mårtensson, Tollarp 78
303 Filip Mattsson, Hargshamn 78
304 Marie Nyberg, Österbybruk 78
305 Annelie Engström, Löddby Alunda 77
306 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 77
307 Melker Nyberg, Österbybruk 77
308 Jan Franzén, Jönköping 76
309 Elvis Andersson Rud, Gimo 76
310 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 76
311 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 76
312 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 76
313 Åke Lydh, Österbybruk 76
314 Ingrid Goldwitz, Uppsala 75
315 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 75
316 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 74
317 Frissan, Gimo 74
318 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 74
319 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 74
320 Mats Johansson, Aspdal Alunda 74
321 Leif Hägglund, Alunda 74
322 Inga Alm, Alunda 74
323 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 74
324 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 74
325 Eva Hellgren, Österbybruk 73
326 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 73
327 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 72
328 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 72
329 Tommy Pettersson, Alunda 71
330 Åke Sundberg, Östhammar 71
331 Philip Eriksson, Uppsala 70
332 L-G Andersson, Gimo 69
333 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 69
334 Kent I, Alunda 69
335 Roger Wendin, Morkarla 69
336 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 68
337 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 68
338 Roger Wendin, Morkarla 68
339 Ulf Lundin, Morkarla 67
340 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 67
341 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 65
342 Inga Alm, Alunda 64
343 Camilla Etteborn, Alingsås 63
344 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 60
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 58
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget