Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 8 matcher

11 JUN 2022 22:54
Tennissiffror borta mot Funbo. 2-6 slutade matchen på Vargspåret.
  • Skapad: 11 JUN 2022 22:54

Efter 5-3 mot Olands blev det 6-2 mot Funbo. Proppen ur alltså. Nu hoppas vi på islossning för Sverige i morgondagens match mot Norge också. Mona hade tippat på Almo och behöll tipsledningen.

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2, Olands FF - Almo 3-5, Sverige - Serbien 0-1, Funbo IF - Almo 2-6

Plac.   Poäng
1 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 145
2 Christina Söderberg, Uppsala 136
3 Christer Ohlström, Österbybruk 133
4 Sören Karlsson, Hargshamn 128
5 Nils Henriksson, Alunda 126
6 Mats Eriksson, Valde Gimo 125
7 Gun Hägg, Gimo 125
8 Alf Björkman, Morkarla 124
9 Dennis Larsson, Österbybruk 123
10 Camilla Gelinder, Alunda 122
11 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 121
12 Anne-Maria Österberg, Alunda 121
13 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 119
14 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 119
15 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 119
16 Bertil Johansson, Gimo 118
17 August Sjöholm, Norrköping 117
18 Marianne Ånöstam, Almunge 117
19 Julia Söderberg, Uppsala 117
20 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 117
21 Dennis Larsson, Österbybruk 114
22 Magnus Åhman, Borås 114
23 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 113
24 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 113
25 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 112
26 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 112
27 Ove Nyberg, Morkarla 112
28 Peter Eklund, Östhammar 112
29 Manfred Wendin, Morkarla 111
30 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 109
31 Marita Andersson, Morkarla 109
32 Leif Mattsson, Morkarla 108
33 Sune Johansson, Alunda 108
34 Erling Lövgren, Karby Uppsala 108
35 Nils Henriksson, Alunda 107
36 Stig Josefsson, Alunda 107
37 Sara Andersson, Onsby Alunda 107
38 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 107
39 Ebba Österberg, Kilby Alunda 106
40 Linda Pettersson, Alunda 106
41 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 106
42 Roger Jonsér, Alunda 106
43 Dino Storäng, Uppsala 106
44 Anne-Maria Österberg, Alunda 105
45 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 105
46 Ove Lundin, Alunda 105
47 Lars Johansson, Uppsala 105
48 Anton Söderberg, Uppsala 105
49 Mats Eriksson, Valde Gimo 105
50 Tommy Pettersson, Alunda 104
51 Bitte I, Alunda 104
52 Erik Wahlqvist, Tierp 104
53 Kent Larsson, Morkarla 103
54 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 103
55 Dick Mattsson, Alunda 103
56 Jonny Orebrand, Alunda 103
57 Roger Andersson Rud, Gimo 103
58 Gunilla Andersson, Gimo 103
59 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 102
60 Viktor Karlsson, Alunda 102
61 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 101
62 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 101
63 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 101
64 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 101
65 Pontus Orebrand, Östhammar 101
66 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 101
67 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 100
68 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 100
69 Jonas Österberg, Alunda 100
70 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 100
71 Ingrid Julia Anton S 100
72 Vanessa Karlsson, Gimo 99
73 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 99
74 Sören Karlsson, Hargshamn 99
75 Maria Åhman, Kilby Alunda 99
76 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 99
77 Agneta Blom, Österbybruk 99
78 Bertil Johansson, Gimo 99
79 Christina Söderberg, Uppsala 99
80 Majken Gunnarsson, Alunda 99
81 Dick Mattsson, Alunda 99
82 Lasse Öhlén, Kungsbacka 99
83 Majken Gunnarsson, Alunda 99
84 Elin Sjöholm, Norrköping 98
85 Peter Jonsson, Skoby 98
86 Carin Lund, Öregrund 98
87 Daniel Westergren, Uppsala 98
88 Per Eriksson, Alunda 98
89 Eva Hellgren, Österbybruk 97
90 Zach Söderberg, Bälinge 97
91 Gun Lyd, Österbybruk 97
92 Anne-Maria Österberg, Alunda 97
93 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 97
94 Andreas Eriksson, Östhammar 97
95 Camilla Skyllerman, Morkarla 96
96 Tommy Pettersson, Alunda 96
97 Bo Käll, Österbybruk 96
98 Inger Hägglund, Alunda 96
99 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 96
100 Ulla Pettersson, Fors Gimo 96
101 Öjne Robertsson, Östhammar 96
102 Inge Gustavsson, Gimo 95
103 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 95
104 Harriet Widén Åhman, Alunda 95
105 Johan Åhman, Fors Gimo 95
106 Jonny Gustavsson, Öregrund 95
107 Jonte Andersson, Onsby Alunda 95
108 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 95
109 Milly Söderqvist,Gimo 95
110 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 95
111 Stig Josefsson, Alunda 95
112 Victor Österberg, Kilby Alunda 95
113 Tommy Pettersson, Alunda 94
114 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  94
115 Bertil Johansson, Gimo 94
116 Bitte II, Alunda 94
117 Christer Hellgren, Österbybruk 94
118 Emil Elfsberg, Alunda 94
119 Jonny Orebrand, Alunda 94
120 Martin Nyberg, Österbybruk 94
121 Alvar Gustavsson, Morkarla 93
122 Dick Mattsson, Alunda 93
123 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 93
124 Magnus Åhman, Borås 93
125 Marie Nyberg, Visby 93
126 Per-Olov Ånöstam, Almunge 93
127 Siv Morey, Örebro 93
128 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 92
129 Barbro Gustavsson, Morkarla 92
130 Conny Thorén, Visby 92
131 Erika Hagström, Östhammar 92
132 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 92
133 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 92
134 Wiking Wendin, Morkarla 92
135 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 91
136 Magnus Åhman, Borås 91
137 Alvar Gustavsson, Morkarla 91
138 Dennis Larsson, Österbybruk 91
139 Joel Andersson, Gimo 91
140 Kerstin Persson, Gimo 91
141 Magnus Åhman, Borås 91
142 Maj Gelinder, Alunda 91
143 Pia Westerlund, Öregrund 91
144 Roger Lamell, Alunda 91
145 Sune Johansson, Alunda 91
146 Helene Andreasson, Stånga 90
147 Jane Lövgren, Karby Uppsala 90
148 Lovisa Lantz, Uppsala 90
149 Ove Nyberg, Morkarla 90
150 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 90
151 Lars-Ove Olsson Östhammar 89
152 Anne-Maria Österberg, Alunda 89
153 Hugo Nyberg, Visby 89
154 Inge Gustavsson, Gimo 89
155 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 89
156 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 89
157 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 89
158 Lotta Ohlström, Österbybruk 89
159 Pontus Orebrand, Östhammar 89
160 Team Mattsson, Alunda 89
161 Thomas Ohlström, Österbybruk 89
162 Wiking Wendin, Morkarla 89
163 Alf Thorén, Stånga 88
164 Elin Söderqvist, Gimo 88
165 Erik Lantz, Björklinge 88
166 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 88
167 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 88
168 Maria Åhman, Kilby Alunda 88
169 Christian Wendin,Morkarla 87
170 Dick Mattsson, Alunda 87
171 Göran Gelinder, Alunda 87
172 Lasse P 87
173 Maggan Larsson, Gimo 87
174 Malin Karlsson, Trönödal 87
175 Ove Lundin, Alunda 87
176 Peter Jonsson, Skoby 87
177 Vera Nyberg, Visby 87
178 Christer Hellgren, Österbybruk 86
179 Alf Björkman, Morkarla 86
180 Daniel Westergren, Uppsala 86
181 Gustaf Pettersson, Alunda 86
182 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 86
183 Kenneth Blom, Österbybruk 86
184 Kenneth Hägg, Gimo 86
185 Lars-Ove Olsson Östhammar 86
186 Peter Lundgren, Tierp 86
187 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 86
188 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 86
189 Alva Lamell, Uppsala 85
190 Barbro Gustavsson, Morkarla 85
191 Gustaf Pettersson, Alunda 85
192 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 85
193 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 85
194 Joel Andersson, Gimo 85
195 Maineth Sandberg, Morkarla 85
196 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 85
197 Pia Nordling, Onsby Alunda 85
198 Roger Hedström, Gräsö 85
199 Zoie Nyberg, Visby 85
200 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 84
201 Birgitta Smith, Kungsbacka 84
202 Conny Pettersson, Fors Gimo 84
203 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 84
204 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 84
205 Andreas Bäckvall, Österbybruk 83
206 Andreas Järvenpää, Österbybruk 83
207 Carl Silfverforsen, Alunda 83
208 Eric Lundin, Alunda 83
209 Henrik "Pingen" Mattsson 83
210 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 83
211 Pirre 2, Bälinge 83
212 Börje Krantz, Nyborg Alunda 82
213 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 82
214 Dan Collin, Alunda 82
215 Eva Andersson, Gimo 82
216 Jacob Söderqvist, Uppsala 82
217 Laila Mathisen, Uppsala 82
218 Lennart Pettersson, Österbybruk 82
219 Mattias Nyberg, Morkarla 82
220 Molly Nyberg, Österbybruk 82
221 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 82
222 Tony Lundquist, Åkersberga 82
223 Reino Wendin, Morkarla 81
224 Börje Krantz, Nyborg Alunda 81
225 Christina Wendin, Morkarla 81
226 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 81
227 Inger Hägglund, Alunda 81
228 Kent II, Alunda 81
229 Staffan Wallin, Valde Gimo 81
230 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 80
231 G Mattsson, Tranby Alunda 80
232 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 80
233 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 80
234 Sara Andersson, Bälinge 80
235 Alice Nyberg, Österbybruk 79
236 Christer Philipsson, Gimo 79
237 Fredda Karlsson, Gimo 79
238 Fredrik Forsman, Almunge 79
239 Freja Broman, Gimo 79
240 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 79
241 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 79
242 Roger Lamell, Alunda 79
243 Göran Larsson, Söderlövsta 78
244 Marina Käll, Österbybruk 78
245 Pirre 1, Bälinge 78
246 Elin Silfverforsen, Alunda 78
247 Gullveg Klint, Valde Gimo 78
248 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 78
249 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 78
250 Roger Hedström, Gräsö 78
251 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  77
252 Bertil Alm, Alunda 77
253 Doris Andersson, Gimo 77
254 Eva Bengtsson, Uppsala 77
255 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 77
256 Leif Söderberg, Uppsala 77
257 Linda Lamell, Alunda 77
258 Marina Käll, Österbybruk 77
259 Pontus Eriksson, Östhammar 77
260 Ann Söderberg, Uppsala 76
261 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  76
262 Elin Eriksson, Östhammar 76
263 Ester Pettersson, Alunda 76
264 Frissan, Gimo 76
265 Gullveg Klint, Valde Gimo 76
266 Gun Hägg, Gimo 76
267 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 76
268 Kenneth Hägg, Gimo 76
269 Leif Söderberg, Uppsala 76
270 Mattias Gunnarsson, Alunda 76
271 Peter Jonsson, Skoby 76
272 Ture Sandberg, Morkarla 76
273 Bo Käll, Österbybruk 75
274 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 75
275 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 75
276 Ove Nyberg, Morkarla 75
277 Peter Jonsson, Skoby 75
278 Rolf Nordin, Gimo 75
279 Ulf Lundin, Morkarla 75
280 Alfie Björkman, Morkarla 74
281 Göran Karlsson, Morkarla 74
282 Maggan Larsson, Gimo 74
283 Bertil Johansson, Gimo 74
284 Dick Mattsson, Alunda 74
285 Inger Lydh, Österbybruk 74
286 Mats Ekström, Gimo 73
287 Elisabeth Sundberg, Östhammar 73
288 Gunnar Holmgren, Gimo 73
289 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 73
290 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 73
291 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 73
292 Per Sandberg, Morkarla 73
293 Susanne Wahlberg, Gimo 73
294 IP Gänget Österbybruk 72
295 Bertil Alm, Alunda 71
296 Göran Gelinder, Alunda 71
297 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 71
298 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 70
299 Eva Mårtensson, Tollarp 70
300 Filip Mattsson, Hargshamn 70
301 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 70
302 Annelie Engström, Löddby Alunda 69
303 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 69
304 Melker Nyberg, Österbybruk 69
305 Jan Franzén, Jönköping 68
306 Elvis Andersson Rud, Gimo 68
307 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 68
308 Leif Hägglund, Alunda 68
309 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 68
310 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 68
311 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 67
312 Frissan, Gimo 67
313 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 67
314 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 67
315 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 67
316 Ingrid Goldwitz, Uppsala 67
317 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 67
318 Mats Johansson, Aspdal Alunda 67
319 Staffan Ekström, Morkarla 67
320 Åke Lydh, Österbybruk 67
321 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 66
322 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 65
323 Inga Alm, Alunda 65
324 Eva Hellgren, Österbybruk 65
325 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 65
326 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 65
327 Leif Hägglund, Alunda 64
328 Philip Eriksson, Uppsala 64
329 Tommy Pettersson, Alunda 64
330 Åke Sundberg, Östhammar 64
331 Roger Wendin, Morkarla 63
332 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 62
333 L-G Andersson, Gimo 62
334 Marie Nyberg, Österbybruk 62
335 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 61
336 Kent I, Alunda 61
337 Roger Wendin, Morkarla 61
338 Ulf Lundin, Morkarla 61
339 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 60
340 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 60
341 Camilla Etteborn, Alingsås 57
342 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 56
343 Inga Alm, Alunda 56
344 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 54
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 50
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget