Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 7 matcher

09 JUN 2022 23:24
Svensk förlust mot Serbien och Mona upp i toppen och Roger kvar i botten!
  • Skapad: 09 JUN 2022 23:24

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2, Olands FF - Almo 3-5, Sverige - Serbien 0-1

Plac.   Poäng
1 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 128
2 Sören Karlsson, Hargshamn 124
3 Nils Henriksson, Alunda 122
4 Christina Söderberg, Uppsala 118
5 Alf Björkman, Morkarla 118
6 Christer Ohlström, Österbybruk 117
7 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 115
8 August Sjöholm, Norrköping 114
9 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 113
10 Dennis Larsson, Österbybruk 110
11 Mats Eriksson, Valde Gimo 109
12 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 109
13 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 109
14 Ove Nyberg, Morkarla 108
15 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 107
16 Gun Hägg, Gimo 107
17 Camilla Gelinder, Alunda 107
18 Dennis Larsson, Österbybruk 106
19 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 106
20 Anne-Maria Österberg, Alunda 106
21 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 105
22 Sune Johansson, Alunda 104
23 Erling Lövgren, Karby Uppsala 104
24 Anne-Maria Österberg, Alunda 102
25 Marianne Ånöstam, Almunge 102
26 Bertil Johansson, Gimo 102
27 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 102
28 Julia Söderberg, Uppsala 102
29 Linda Pettersson, Alunda 102
30 Sara Andersson, Onsby Alunda 102
31 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 102
32 Roger Jonsér, Alunda 102
33 Nils Henriksson, Alunda 101
34 Stig Josefsson, Alunda 101
35 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 101
36 Ebba Österberg, Kilby Alunda 100
37 Kent Larsson, Morkarla 99
38 Peter Eklund, Östhammar 99
39 Magnus Åhman, Borås 99
40 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 99
41 Tommy Pettersson, Alunda 98
42 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 98
43 Manfred Wendin, Morkarla 98
44 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 97
45 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 96
46 Pontus Orebrand, Östhammar 96
47 Vanessa Karlsson, Gimo 95
48 Sören Karlsson, Hargshamn 95
49 Elin Sjöholm, Norrköping 94
50 Peter Jonsson, Skoby 94
51 Tommy Pettersson, Alunda 93
52 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 93
53 Camilla Skyllerman, Morkarla 92
54 Zach Söderberg, Bälinge 92
55 Jonte Andersson, Onsby Alunda 92
56 Marita Andersson, Morkarla 92
57 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 92
58 Christer Hellgren, Österbybruk 91
59 Leif Mattsson, Morkarla 91
60 Inge Gustavsson, Gimo 91
61 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 91
62 Marie Nyberg, Visby 91
63 Gun Lyd, Österbybruk 91
64 Dino Storäng, Uppsala 91
65 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 91
66 Lars Johansson, Uppsala 90
67 Johan Åhman, Fors Gimo 90
68 Ove Lundin, Alunda 90
69 Tommy Pettersson, Alunda 90
70 Mats Eriksson, Valde Gimo 90
71 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 90
72 Bertil Johansson, Gimo 89
73 Stig Josefsson, Alunda 89
74 Siv Morey, Örebro 89
75 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 89
76 Wiking Wendin, Morkarla 89
77 Milly Söderqvist,Gimo 89
78 Bitte I, Alunda 88
79 Sune Johansson, Alunda 88
80 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 88
81 Dick Mattsson, Alunda 88
82 Jonny Orebrand, Alunda 88
83 Erik Wahlqvist, Tierp 87
84 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 87
85 Magnus Åhman, Borås 87
86 Dick Mattsson, Alunda 87
87 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 87
88 Anton Söderberg, Uppsala 87
89 Roger Andersson Rud, Gimo 87
90 Jane Lövgren, Karby Uppsala 87
91 Magnus Åhman, Borås 86
92 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 86
93 Dennis Larsson, Österbybruk 86
94 Jonas Österberg, Alunda 86
95 Inge Gustavsson, Gimo 86
96 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 85
97 Maj Gelinder, Alunda 85
98 Helene Andreasson, Stånga 85
99 Alf Björkman, Morkarla 85
100 Ove Nyberg, Morkarla 85
101 Thomas Ohlström, Österbybruk 85
102 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 85
103 Viktor Karlsson, Alunda 85
104 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 85
105 Lars-Ove Olsson Östhammar 85
106 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 85
107 Gunilla Andersson, Gimo 85
108 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 85
109 Agneta Blom, Österbybruk 84
110 Ove Lundin, Alunda 84
111 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 84
112 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 84
113 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 84
114 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 84
115 Ingrid Julia Anton S 84
116 Hugo Nyberg, Visby 84
117 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 84
118 Eva Hellgren, Österbybruk 83
119 Lasse Öhlén, Kungsbacka 83
120 Dick Mattsson, Alunda 83
121 Majken Gunnarsson, Alunda 83
122 Christina Söderberg, Uppsala 83
123 Lars-Ove Olsson Östhammar 83
124 Elin Söderqvist, Gimo 83
125 Daniel Westergren, Uppsala 83
126 Malin Karlsson, Trönödal 83
127 Carin Lund, Öregrund 83
128 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 82
129 Dick Mattsson, Alunda 82
130 Ulla Pettersson, Fors Gimo 82
131 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 82
132 Anne-Maria Österberg, Alunda 82
133 Bertil Johansson, Gimo 82
134 Majken Gunnarsson, Alunda 82
135 Andreas Eriksson, Östhammar 82
136 Gustaf Pettersson, Alunda 82
137 Peter Jonsson, Skoby 82
138 Alf Thorén, Stånga 82
139 Maria Åhman, Kilby Alunda 82
140 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 82
141 Jonny Gustavsson, Öregrund 82
142 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 82
143 Christer Hellgren, Österbybruk 82
144 Kenneth Hägg, Gimo 82
145 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 81
146 Gustaf Pettersson, Alunda 81
147 Jonny Orebrand, Alunda 81
148 Per Eriksson, Alunda 81
149 Vera Nyberg, Visby 81
150 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 81
151 Pia Nordling, Onsby Alunda 81
152 Öjne Robertsson, Östhammar 81
153 Inger Hägglund, Alunda 80
154 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 80
155 Victor Österberg, Kilby Alunda 80
156 Dan Collin, Alunda 80
157 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 80
158 Kenneth Blom, Österbybruk 80
159 Zoie Nyberg, Visby 80
160 Roger Hedström, Gräsö 80
161 Eric Lundin, Alunda 80
162 Alvar Gustavsson, Morkarla 80
163 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  79
164 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 79
165 Bo Käll, Österbybruk 79
166 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 79
167 Carl Silfverforsen, Alunda 79
168 Emil Elfsberg, Alunda 79
169 Mattias Nyberg, Morkarla 79
170 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 79
171 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 79
172 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 79
173 Pirre 2, Bälinge 78
174 Börje Krantz, Nyborg Alunda 78
175 Martin Nyberg, Österbybruk 78
176 Harriet Widén Åhman, Alunda 78
177 Pia Westerlund, Öregrund 78
178 Eva Andersson, Gimo 78
179 Jacob Söderqvist, Uppsala 78
180 Erika Hagström, Östhammar 77
181 Börje Krantz, Nyborg Alunda 77
182 Reino Wendin, Morkarla 77
183 Bitte II, Alunda 77
184 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 77
185 Magnus Åhman, Borås 77
186 Roger Lamell, Alunda 76
187 Barbro Gustavsson, Morkarla 76
188 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 76
189 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 76
190 Fredrik Forsman, Almunge 76
191 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 76
192 Conny Thorén, Visby 76
193 Kent II, Alunda 76
194 Per-Olov Ånöstam, Almunge 76
195 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 76
196 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 75
197 Joel Andersson, Gimo 75
198 G Mattsson, Tranby Alunda 75
199 Staffan Wallin, Valde Gimo 75
200 Freja Broman, Gimo 75
201 Gullveg Klint, Valde Gimo 74
202 Pirre 1, Bälinge 74
203 Göran Larsson, Söderlövsta 74
204 Christer Philipsson, Gimo 74
205 Sara Andersson, Bälinge 74
206 Alvar Gustavsson, Morkarla 74
207 Marina Käll, Österbybruk 74
208 Lovisa Lantz, Uppsala 74
209 Pontus Orebrand, Östhammar 74
210 Wiking Wendin, Morkarla 74
211 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 73
212 Kerstin Persson, Gimo 73
213 Mattias Gunnarsson, Alunda 73
214 Team Mattsson, Alunda 73
215 Anne-Maria Österberg, Alunda 73
216 Maria Åhman, Kilby Alunda 73
217 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  72
218 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 72
219 Elin Silfverforsen, Alunda 72
220 Peter Jonsson, Skoby 72
221 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 72
222 Maggan Larsson, Gimo 72
223 Lotta Ohlström, Österbybruk 72
224 Peter Lundgren, Tierp 72
225 Maineth Sandberg, Morkarla 72
226 Göran Gelinder, Alunda 71
227 Daniel Westergren, Uppsala 71
228 Peter Jonsson, Skoby 71
229 Barbro Gustavsson, Morkarla 71
230 Elin Eriksson, Östhammar 71
231 Per Sandberg, Morkarla 71
232 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 71
233 Lasse P 71
234 Eva Bengtsson, Uppsala 71
235 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 70
236 Alfie Björkman, Morkarla 70
237 Erik Lantz, Björklinge 70
238 Rolf Nordin, Gimo 70
239 Dick Mattsson, Alunda 70
240 Maggan Larsson, Gimo 70
241 Ester Pettersson, Alunda 70
242 Frissan, Gimo 70
243 Conny Pettersson, Fors Gimo 70
244 Göran Karlsson, Morkarla 70
245 Christian Wendin,Morkarla 70
246 Joel Andersson, Gimo 70
247 Birgitta Smith, Kungsbacka 69
248 Bertil Johansson, Gimo 69
249 Elisabeth Sundberg, Östhammar 69
250 Laila Mathisen, Uppsala 69
251 Mats Ekström, Gimo 69
252 Molly Nyberg, Österbybruk 69
253 Andreas Bäckvall, Österbybruk 69
254 Göran Gelinder, Alunda 68
255 Henrik "Pingen" Mattsson 68
256 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 68
257 Susanne Wahlberg, Gimo 68
258 IP Gänget Österbybruk 68
259 Alva Lamell, Uppsala 68
260 Andreas Järvenpää, Österbybruk 68
261 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 68
262 Gunnar Holmgren, Gimo 67
263 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 67
264 Tony Lundquist, Åkersberga 67
265 Lennart Pettersson, Österbybruk 67
266 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 66
267 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 66
268 Melker Nyberg, Österbybruk 66
269 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 65
270 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 65
271 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 65
272 Inger Hägglund, Alunda 64
273 Fredda Karlsson, Gimo 64
274 Jan Franzén, Jönköping 64
275 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 64
276 Christina Wendin, Morkarla 64
277 Annelie Engström, Löddby Alunda 63
278 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 63
279 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 63
280 Frissan, Gimo 63
281 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 63
282 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 63
283 Roger Hedström, Gräsö 63
284 Marina Käll, Österbybruk 63
285 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 63
286 Staffan Ekström, Morkarla 62
287 Roger Lamell, Alunda 62
288 Doris Andersson, Gimo 62
289 Linda Lamell, Alunda 62
290 Mats Johansson, Aspdal Alunda 62
291 Bertil Alm, Alunda 62
292 Elvis Andersson Rud, Gimo 62
293 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 62
294 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 62
295 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 62
296 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 62
297 Åke Lydh, Österbybruk 62
298 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 62
299 Åke Sundberg, Östhammar 61
300 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 61
301 Inga Alm, Alunda 61
302 Leif Söderberg, Uppsala 61
303 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 61
304 Tommy Pettersson, Alunda 61
305 Alice Nyberg, Österbybruk 61
306 Eva Hellgren, Österbybruk 61
307 Kenneth Hägg, Gimo 61
308 Gullveg Klint, Valde Gimo 61
309 Leif Söderberg, Uppsala 60
310 Gun Hägg, Gimo 60
311 Pontus Eriksson, Östhammar 60
312 Philip Eriksson, Uppsala 60
313 Ulf Lundin, Morkarla 60
314 Ture Sandberg, Morkarla 60
315 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  59
316 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 59
317 Roger Wendin, Morkarla 59
318 Inger Lydh, Österbybruk 59
319 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 59
320 Leif Hägglund, Alunda 59
321 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 58
322 L-G Andersson, Gimo 58
323 Ove Nyberg, Morkarla 58
324 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 58
325 Bo Käll, Österbybruk 58
326 Ann Söderberg, Uppsala 58
327 Marie Nyberg, Österbybruk 57
328 Ulf Lundin, Morkarla 57
329 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 57
330 Kent I, Alunda 57
331 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 56
332 Filip Mattsson, Hargshamn 55
333 Eva Mårtensson, Tollarp 54
334 Camilla Etteborn, Alingsås 54
335 Bertil Alm, Alunda 54
336 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 53
337 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 52
338 Ingrid Goldwitz, Uppsala 52
339 Leif Hägglund, Alunda 51
340 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 51
341 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 50
342 Inga Alm, Alunda 50
343 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 50
344 Staffan Wallin, Valde Gimo 47
345 Roger Wendin, Morkarla 46
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget