Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 5 matcher

06 JUN 2022 21:01
28 tippare hade tippat norsk vinst! Varav 16 st. hade turen att få in 1-2 och 25 poäng!
  • Skapad: 06 JUN 2022 21:01

Notera också att Hargshamn ligger både i toppen och botten!
Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2

Plac.   Poäng
1 Sören Karlsson, Hargshamn 99
2 Nils Henriksson, Alunda 98
3 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 98
4 Christina Söderberg, Uppsala  
  Mats Eriksson, Valde Gimo 97
6 Ove Nyberg, Morkarla 95
7 Christer Ohlström, Österbybruk 92
8 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 91
9 Marianne Ånöstam, Almunge 91
10 August Sjöholm, Norrköping 90
11 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 90
12 Kent Larsson, Morkarla 89
13 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 87
14 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 87
15 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 86
16 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 86
17 Dennis Larsson, Österbybruk 85
18 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 85
19 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 83
20 Anne-Maria Österberg, Alunda 82
21 Sune Johansson, Alunda 82
22 Erling Lövgren, Karby Uppsala 81
23 Anne-Maria Österberg, Alunda 80
24 Gun Hägg, Gimo 80
25 Peter Jonsson, Skoby 80
26 Dennis Larsson, Österbybruk 79
27 Johan Åhman, Fors Gimo 78
28 Tommy Pettersson, Alunda 78
29 Bertil Johansson, Gimo  
  Inge Gustavsson, Gimo 78
31 Linda Pettersson, Alunda 78
32 Roger Jonsér, Alunda 78
33 Alf Björkman, Morkarla 77
34 Ebba Österberg, Kilby Alunda 77
35 Julia Söderberg, Uppsala  
  Nils Henriksson, Alunda 77
37 Leif Andersson, Rasbo Nyvla  
  Stig Josefsson, Alunda 77
39 Bitte I, Alunda 77
40 Sara Andersson, Onsby Alunda 77
41 Bertil Johansson, Gimo  
  Tommy Pettersson, Alunda 76
43 Stig Josefsson, Alunda 76
44 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 76
45 Hugo Nyberg, Visby 75
46 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 74
47 Camilla Gelinder, Alunda 74
48 Sune Johansson, Alunda 74
49 Dennis Larsson, Österbybruk 74
50 Magnus Åhman, Borås 73
51 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 73
52 Helene Andreasson, Stånga 73
53 Pontus Orebrand, Östhammar 73
54 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 73
55 Ove Nyberg, Morkarla 73
56 Elin Sjöholm, Norrköping 72
57 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 72
58 Wiking Wendin, Morkarla 72
59 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 71
60 Maj Gelinder, Alunda 71
61 Vanessa Karlsson, Gimo 71
62 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 71
63 Alf Björkman, Morkarla 71
64 Christer Hellgren, Österbybruk 70
65 Eva Hellgren, Österbybruk 70
66 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 70
67 Leif Mattsson, Morkarla 70
68 Marita Andersson, Morkarla 70
69 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 70
70 Camilla Skyllerman, Morkarla 69
71 Peter Jonsson, Skoby 69
72 Sören Karlsson, Hargshamn 69
73 Agneta Blom, Österbybruk 69
74 Mats Eriksson, Valde Gimo 69
75 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 68
76 Jonte Andersson, Onsby Alunda 68
77 Siv Morey, Örebro 68
78 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 68
79 Marie Nyberg, Visby 67
80 Gun Lyd, Österbybruk 67
81 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 67
82 Maria Åhman, Kilby Alunda 67
83 Dan Collin, Alunda 67
84 Pia Westerlund, Öregrund 67
85 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 66
86 Magnus Åhman, Borås 66
87 Inger Hägglund, Alunda 66
88 Ove Lundin, Alunda 66
89 Tommy Pettersson, Alunda 66
90 Magnus Åhman, Borås 66
91 Carl Silfverforsen, Alunda 66
92 Lars Johansson, Uppsala 66
93 Manfred Wendin, Morkarla 66
94 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 66
95 Magnus Åhman, Borås 66
96 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 65
97 Dick Mattsson, Alunda 65
98 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 65
99 Jonny Orebrand, Alunda 65
100 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 65
101 Reino Wendin, Morkarla 65
102 Zach Söderberg, Bälinge 65
103 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 65
104 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 65
105 Inge Gustavsson, Gimo 64
106 Erika Hagström, Östhammar 64
107 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 64
108 Erik Wahlqvist, Tierp 64
109 Freja Broman, Gimo 64
110 Carin Lund, Öregrund 63
111 Bitte II, Alunda 63
112 Jane Lövgren, Karby Uppsala 63
113 Thomas Ohlström, Österbybruk 63
114 Jonas Österberg, Alunda 63
115 Maria Åhman, Kilby Alunda 62
116 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 62
117 Martin Nyberg, Österbybruk 62
118 G Mattsson, Tranby Alunda 62
119 Lars-Ove Olsson Östhammar 62
120 Anton Söderberg, Uppsala 62
121 Dick Mattsson, Alunda 62
122 Vera Nyberg, Visby 62
123 Daniel Westergren, Uppsala 61
124 Ingrid Julia Anton S 61
125 Viktor Karlsson, Alunda 61
126 Pontus Orebrand, Östhammar 61
127 Staffan Wallin, Valde Gimo 61
128 Elin Söderqvist, Gimo 61
129 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 61
130 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 61
131 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 61
132 Kerstin Persson, Gimo 60
133 Lasse Öhlén, Kungsbacka 60
134 Wiking Wendin, Morkarla 60
135 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 60
136 Dick Mattsson, Alunda 60
137 Majken Gunnarsson, Alunda 60
138 Peter Eklund, Östhammar 60
139 Jonny Orebrand, Alunda 60
140 Maineth Sandberg, Morkarla 60
141 Christer Hellgren, Österbybruk 60
142 Christina Söderberg, Uppsala 60
143 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 60
144 Alvar Gustavsson, Morkarla 60
145 Peter Lundgren, Tierp 59
146 Pia Nordling, Onsby Alunda 59
147 Majken Gunnarsson, Alunda 59
148 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 59
149 Kenneth Hägg, Gimo 59
150 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 59
151 Mattias Gunnarsson, Alunda 59
152 Gunilla Andersson, Gimo 59
153 Peter Jonsson, Skoby 59
154 Alf Thorén, Stånga 59
155 Jonny Gustavsson, Öregrund 59
156 Team Mattsson, Alunda 59
157 Bertil Johansson, Gimo 59
158 Lovisa Lantz, Uppsala 59
159 Malin Karlsson, Trönödal 59
160 Öjne Robertsson, Östhammar 59
161 Milly Söderqvist,Gimo 58
162 Lars-Ove Olsson Östhammar 58
163 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 58
164 Kenneth Blom, Österbybruk 58
165 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 58
166 Peter Jonsson, Skoby 58
167 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  58
168 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 58
169 Andreas Eriksson, Östhammar 58
170 Göran Karlsson, Morkarla 58
171 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 58
172 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 58
173 Ulla Pettersson, Fors Gimo 58
174 Dino Storäng, Uppsala 58
175 Zoie Nyberg, Visby 57
176 IP Gänget Österbybruk 57
177 Eva Andersson, Gimo 57
178 Ester Pettersson, Alunda 57
179 Frissan, Gimo 57
180 Dick Mattsson, Alunda 57
181 Elisabeth Sundberg, Östhammar 57
182 Molly Nyberg, Österbybruk 57
183 Gustaf Pettersson, Alunda 57
184 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 57
185 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 57
186 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 56
187 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 56
188 Rolf Nordin, Gimo 56
189 Victor Österberg, Kilby Alunda 56
190 Gustaf Pettersson, Alunda 56
191 Roger Hedström, Gräsö 56
192 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 56
193 Göran Gelinder, Alunda 56
194 Mattias Nyberg, Morkarla 56
195 Tony Lundquist, Åkersberga 56
196 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 56
197 Birgitta Smith, Kungsbacka 56
198 Börje Krantz, Nyborg Alunda 55
199 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 55
200 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 55
201 Per-Olov Ånöstam, Almunge 54
202 Börje Krantz, Nyborg Alunda 54
203 Jacob Söderqvist, Uppsala 54
204 Barbro Gustavsson, Morkarla 53
205 Eric Lundin, Alunda 53
206 Göran Larsson, Söderlövsta 52
207 Christina Wendin, Morkarla 52
208 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 52
209 Frissan, Gimo 52
210 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 52
211 Anne-Maria Österberg, Alunda 52
212 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 52
213 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 52
214 Kent II, Alunda 52
215 Pirre 2, Bälinge 51
216 Gullveg Klint, Valde Gimo 51
217 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 51
218 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 51
219 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 51
220 Roger Lamell, Alunda 51
221 Christer Philipsson, Gimo 51
222 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 51
223 Eva Hellgren, Österbybruk 51
224 Sara Andersson, Bälinge 51
225 Roger Andersson Rud, Gimo 50
226 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 50
227 Ove Lundin, Alunda 50
228 Per Eriksson, Alunda 50
229 Fredrik Forsman, Almunge 50
230 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 50
231 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 50
232 Marina Käll, Österbybruk 50
233 Alvar Gustavsson, Morkarla 50
234 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 50
235 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 50
236 Maggan Larsson, Gimo 50
237 Roger Hedström, Gräsö 50
238 Inger Hägglund, Alunda 50
239 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 50
240 Anne-Maria Österberg, Alunda 50
241 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 50
242 Fredda Karlsson, Gimo 50
243 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 49
244 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 49
245 Philip Eriksson, Uppsala 49
246 Jan Franzén, Jönköping 49
247 Pirre 1, Bälinge 49
248 Joel Andersson, Gimo 49
249 Marina Käll, Österbybruk 49
250 Daniel Westergren, Uppsala 49
251 Lotta Ohlström, Österbybruk 49
252 Per Sandberg, Morkarla 49
253 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 49
254 Annelie Engström, Löddby Alunda 49
255 Gullveg Klint, Valde Gimo 49
256 Ulf Lundin, Morkarla 49
257 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 49
258 Tommy Pettersson, Alunda 49
259 Marie Nyberg, Österbybruk 48
260 Eva Bengtsson, Uppsala 48
261 Laila Mathisen, Uppsala 48
262 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 48
263 Leif Hägglund, Alunda 48
264 Elin Silfverforsen, Alunda 48
265 Emil Elfsberg, Alunda 48
266 Åke Lydh, Österbybruk 48
267 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 48
268 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 48
269 Roger Wendin, Morkarla 48
270 Alfie Björkman, Morkarla 48
271 Bo Käll, Österbybruk 48
272 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 48
273 Elvis Andersson Rud, Gimo 48
274 Dick Mattsson, Alunda 47
275 Andreas Järvenpää, Österbybruk 47
276 Erik Lantz, Björklinge 47
277 Conny Thorén, Visby 47
278 Göran Gelinder, Alunda 47
279 Lasse P 47
280 Ann Söderberg, Uppsala 47
281 Pontus Eriksson, Östhammar 47
282 Conny Pettersson, Fors Gimo 47
283 Christian Wendin,Morkarla 47
284 Harriet Widén Åhman, Alunda 47
285 Lennart Pettersson, Österbybruk 47
286 Maggan Larsson, Gimo 47
287 Andreas Bäckvall, Österbybruk 47
288 Joel Andersson, Gimo 47
289 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  46
290 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  46
291 Mats Ekström, Gimo 46
292 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 46
293 Elin Eriksson, Östhammar 46
294 Barbro Gustavsson, Morkarla 46
295 Bertil Johansson, Gimo 46
296 L-G Andersson, Gimo 46
297 Melker Nyberg, Österbybruk 45
298 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 45
299 Inger Lydh, Österbybruk 45
300 Henrik "Pingen" Mattsson 45
301 Susanne Wahlberg, Gimo 45
302 Alva Lamell, Uppsala 45
303 Gunnar Holmgren, Gimo 44
304 Eva Mårtensson, Tollarp 42
305 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 42
306 Staffan Ekström, Morkarla 40
307 Roger Lamell, Alunda 40
308 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 40
309 Ture Sandberg, Morkarla 40
310 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 39
311 Doris Andersson, Gimo 39
312 Ingrid Goldwitz, Uppsala 39
313 Linda Lamell, Alunda 39
314 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 39
315 Leif Hägglund, Alunda 39
316 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 39
317 Mats Johansson, Aspdal Alunda 38
318 Kenneth Hägg, Gimo 38
319 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 38
320 Bertil Alm, Alunda 38
321 Alice Nyberg, Österbybruk 38
322 Inga Alm, Alunda 38
323 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 38
324 Leif Söderberg, Uppsala 37
325 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 37
326 Inga Alm, Alunda 37
327 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 37
328 Åke Sundberg, Östhammar 37
329 Camilla Etteborn, Alingsås 36
330 Bo Käll, Österbybruk 36
331 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 36
332 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 36
333 Roger Wendin, Morkarla 35
334 Gun Hägg, Gimo 35
335 Ulf Lundin, Morkarla 35
336 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 35
337 Leif Söderberg, Uppsala 34
338 Staffan Wallin, Valde Gimo 34
339 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 34
340 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 34
341 Ove Nyberg, Morkarla 33
342 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 33
343 Kent I, Alunda 33
344 Bertil Alm, Alunda 33
345 Filip Mattsson, Hargshamn 32
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget