Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 3 matcher

20 MAJ 2022 22:47
Så var vi igång igen efter förra veckans inställda match som utgår från tipset.
  • Uppdaterad: 20 MAJ 2022 22:47

Andra raka bortamatchen och andra raka 2-1 förlusten och Norrköping i topp och snart dersamma även i Allsvenskan också hoppas vi på!

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Ösrhammar FF - Almo 2-1

Plac.   Poäng
1 August Sjöholm, Norrköping 74
2 Christina Söderberg, Uppsala  
  Mats Eriksson, Valde Gimo 73
4 Nils Henriksson, Alunda  
  Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 73
6 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 68
7 Christer Ohlström, Österbybruk 67
8 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 66
9 Marianne Ånöstam, Almunge  
  Peter Jonsson, Skoby 66
11 Kent Larsson, Morkarla  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 63
13 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 61
14 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk  
  Kristofer Norén, Golvsta Alunda  
  Dennis Larsson, Österbybruk 60
17 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås 59
19 Helene Andreasson, Stånga 59
20 Dennis Larsson, Österbybruk 58
21 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 58
22 Alf Björkman, Morkarla 58
23 Christer Hellgren, Österbybruk 57
24 Eva Hellgren, Österbybruk 57
25 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 57
26 Erling Lövgren, Karby Uppsala  
  Sune Johansson, Alunda  
  Sören Karlsson, Hargshamn 56
29 Anne-Maria Österberg, Alunda 55
30 Anne-Maria Österberg, Alunda 55
31 Johan Åhman, Fors Gimo 54
32 Leif Andersson, Rasbo Nyvla  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Stig Josefsson, Alunda 53
35 Inge Gustavsson, Gimo  
  Nils Henriksson, Alunda  
  Stig Josefsson, Alunda  
  Tommy Pettersson, Alunda 52
39 Bitte I, Alunda  
  Carl Silfverforsen, Alunda  
  Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda  
  Sara Andersson, Onsby Alunda 52
43 Roger Jonsér, Alunda 51
44 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk  
  Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Linda Pettersson, Alunda 51
47 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 51
48 Sune Johansson, Alunda  
  Tommy Pettersson, Alunda  
  Vanessa Karlsson, Gimo 50
51 Bitte II, Alunda 50
51 Gun Hägg, Gimo 50
53 Hugo Nyberg, Visby 49
54 Anton Söderberg, Uppsala 49
54 Dennis Larsson, Österbybruk 49
56 Elin Söderqvist, Gimo 49
57 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 48
58 Pontus Orebrand, Östhammar 48
59 Elin Sjöholm, Norrköping 47
59 Leif Mattsson, Morkarla 47
61 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 47
62 G Mattsson, Tranby Alunda 47
62 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 47
62 Ove Nyberg, Morkarla 47
62 Peter Eklund, Östhammar 47
66 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 46
66 Team Mattsson, Alunda 46
68 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 46
69 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 46
69 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 46
71 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 46
71 Mats Eriksson, Valde Gimo 46
71 Wiking Wendin, Morkarla 46
74 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 45
75 Peter Jonsson, Skoby 45
75 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 45
77 Pia Westerlund, Öregrund 45
78 Dino Storäng, Uppsala 45
78 Gunilla Andersson, Gimo 45
78 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 45
81 Bertil Johansson, Gimo 44
81 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 44
81 Marita Andersson, Morkarla 44
84 Birgitta Smith, Kungsbacka 44
85 Jonte Andersson, Onsby Alunda 43
85 Maria Åhman, Kilby Alunda 43
85 Roger Hedström, Gräsö 43
85 Elisabeth Sundberg, Östhammar 43
85 Mattias Nyberg, Morkarla 43
85 Victor Österberg, Kilby Alunda 43
85 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 43
92 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 43
93 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 42
93 Eva Andersson, Gimo 42
93 Freja Broman, Gimo 42
93 Gun Lyd, Österbybruk 42
93 Lars Johansson, Uppsala 42
93 Magnus Åhman, Borås 42
93 Magnus Åhman, Borås 42
93 Manfred Wendin, Morkarla 42
93 Ove Lundin, Alunda 42
93 Peter Jonsson, Skoby 42
93 Siv Morey, Örebro 42
93 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 42
93 Sören Karlsson, Hargshamn 42
106 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 42
106 Göran Gelinder, Alunda 42
108 Dan Collin, Alunda 41
109 Erika Hagström, Östhammar 41
110 Ester Pettersson, Alunda 41
111 Frissan, Gimo 41
112 Marie Nyberg, Visby 41
113 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 41
114 Reino Wendin, Morkarla 41
115 Vera Nyberg, Visby 41
116 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 41
117 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 40
118 Börje Krantz, Nyborg Alunda 40
119 Börje Krantz, Nyborg Alunda 40
120 Camilla Skyllerman, Morkarla 40
121 Dick Mattsson, Alunda 40
122 Erik Wahlqvist, Tierp 40
123 Frissan, Gimo 40
124 Inger Hägglund, Alunda 40
125 Jacob Söderqvist, Uppsala 40
126 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 40
127 Kent II, Alunda 40
128 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 40
129 Sara Andersson, Bälinge 40
130 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 40
131 Zach Söderberg, Bälinge 40
132 Alf Björkman, Morkarla 39
133 Carin Lund, Öregrund 39
134 Dick Mattsson, Alunda 39
135 Jonas Österberg, Alunda 39
136 Jonny Orebrand, Alunda 39
137 Maj Gelinder, Alunda 39
138 Per-Olov Ånöstam, Almunge 39
139 Tommy Pettersson, Alunda 39
140 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 38
141 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 38
142 Eva Hellgren, Österbybruk 37
143 Fredda Karlsson, Gimo 37
144 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 37
145 Inge Gustavsson, Gimo 37
146 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 37
147 Maria Åhman, Kilby Alunda 37
148 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 37
149 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 37
150 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 37
151 Thomas Ohlström, Österbybruk 37
152 Alvar Gustavsson, Morkarla 36
153 Bertil Johansson, Gimo 36
154 Bo Käll, Österbybruk 36
155 Christer Hellgren, Österbybruk 36
156 Christina Söderberg, Uppsala 36
157 Ingrid Julia Anton S 36
158 Jane Lövgren, Karby Uppsala 36
159 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 36
160 Jonny Orebrand, Alunda 36
161 Marie Nyberg, Österbybruk 36
162 Martin Nyberg, Österbybruk 36
163 Pontus Orebrand, Östhammar 36
164 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 36
165 Åke Lydh, Österbybruk 36
166 Andreas Eriksson, Östhammar 35
167 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  35
168 Dick Mattsson, Alunda 35
169 Emil Elfsberg, Alunda 35
170 Gullveg Klint, Valde Gimo 35
171 Göran Gelinder, Alunda 35
172 Harriet Widén Åhman, Alunda 35
173 Jonny Gustavsson, Öregrund 35
174 Julia Söderberg, Uppsala 35
175 Kenneth Hägg, Gimo 35
176 Lars-Ove Olsson Östhammar 35
177 Lovisa Lantz, Uppsala 35
178 Maineth Sandberg, Morkarla 35
179 Majken Gunnarsson, Alunda 35
180 Malin Karlsson, Trönödal 35
181 Mattias Gunnarsson, Alunda 35
182 Molly Nyberg, Österbybruk 35
183 Staffan Wallin, Valde Gimo 35
184 Viktor Karlsson, Alunda 35
185 Öjne Robertsson, Östhammar 35
186 Alfie Björkman, Morkarla 34
187 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 34
188 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 34
189 Bertil Johansson, Gimo 34
190 Bertil Johansson, Gimo 34
191 Conny Thorén, Visby 34
192 Daniel Westergren, Uppsala 34
193 Elin Eriksson, Östhammar 34
194 Elin Silfverforsen, Alunda 34
195 Elvis Andersson Rud, Gimo 34
196 Fredrik Forsman, Almunge 34
197 Göran Karlsson, Morkarla 34
198 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 34
199 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 34
200 Kerstin Persson, Gimo 34
201 Lasse Öhlén, Kungsbacka 34
202 Majken Gunnarsson, Alunda 34
203 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 34
204 Per Eriksson, Alunda 34
205 Peter Jonsson, Skoby 34
206 Pia Nordling, Onsby Alunda 34
207 Tony Lundquist, Åkersberga 34
208 Ulla Pettersson, Fors Gimo 34
209 Wiking Wendin, Morkarla 34
210 Alf Thorén, Stånga 33
211 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 33
212 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  33
213 Camilla Gelinder, Alunda 33
214 Christian Wendin,Morkarla 33
215 Dick Mattsson, Alunda 33
216 Ebba Österberg, Kilby Alunda 33
217 Erik Lantz, Björklinge 33
218 Gunnar Holmgren, Gimo 33
219 Gustaf Pettersson, Alunda 33
220 IP Gänget Österbybruk 33
221 Kenneth Blom, Österbybruk 33
222 Lars-Ove Olsson Östhammar 33
223 Leif Hägglund, Alunda 33
224 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 33
225 Zoie Nyberg, Visby 33
226 Eric Lundin, Alunda 32
227 Milly Söderqvist,Gimo 32
228 Peter Lundgren, Tierp 32
229 Rolf Nordin, Gimo 32
230 Agneta Blom, Österbybruk 31
231 Lasse P 31
232 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 31
233 Gustaf Pettersson, Alunda 30
234 Ture Sandberg, Morkarla 30
235 Anne-Maria Österberg, Alunda 28
236 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 27
237 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 27
238 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 27
239 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 27
240 Eva Mårtensson, Tollarp 27
241 Roger Hedström, Gräsö 27
242 Roger Lamell, Alunda 27
243 Roger Lamell, Alunda 27
244 Barbro Gustavsson, Morkarla 26
245 Christina Wendin, Morkarla 26
246 Gullveg Klint, Valde Gimo 26
247 Inga Alm, Alunda 26
248 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 26
249 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 26
250 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 26
251 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 26
252 Ove Lundin, Alunda 26
253 Pirre 2, Bälinge 26
254 Staffan Ekström, Morkarla 26
255 Tommy Pettersson, Alunda 26
256 Ulf Lundin, Morkarla 26
257 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 26
258 Alice Nyberg, Österbybruk 25
259 Andreas Bäckvall, Österbybruk 25
260 Annelie Engström, Löddby Alunda 25
261 Anne-Maria Österberg, Alunda 25
262 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 25
263 Bertil Alm, Alunda 25
264 Christer Philipsson, Gimo 25
265 Daniel Westergren, Uppsala 25
266 Doris Andersson, Gimo 25
267 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 25
268 Göran Larsson, Söderlövsta 25
269 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 25
270 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 25
271 Inga Alm, Alunda 25
272 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 25
273 Ingrid Goldwitz, Uppsala 25
274 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 25
275 Joel Andersson, Gimo 25
276 Laila Mathisen, Uppsala 25
277 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 25
278 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 25
279 Linda Lamell, Alunda 25
280 Magnus Åhman, Borås 25
281 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 25
282 Marina Käll, Österbybruk 25
283 Roger Wendin, Morkarla 25
284 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 25
285 Alvar Gustavsson, Morkarla 24
286 Andreas Järvenpää, Österbybruk 24
287 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 24
288 Bo Käll, Österbybruk 24
289 Eva Bengtsson, Uppsala 24
290 Inger Hägglund, Alunda 24
291 Joel Andersson, Gimo 24
292 Kenneth Hägg, Gimo 24
293 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 24
294 Leif Hägglund, Alunda 24
295 Lennart Pettersson, Österbybruk 24
296 Maggan Larsson, Gimo 24
297 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 24
298 Marina Käll, Österbybruk 24
299 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 24
300 Per Sandberg, Morkarla 24
301 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 24
302 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 24
303 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 24
304 Roger Andersson Rud, Gimo 24
305 Åke Sundberg, Östhammar 24
306 Ann Söderberg, Uppsala 23
307 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  23
308 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 23
309 Camilla Etteborn, Alingsås 23
310 Conny Pettersson, Fors Gimo 23
311 Dick Mattsson, Alunda 23
312 Gun Hägg, Gimo 23
313 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 23
314 Henrik "Pingen" Mattsson 23
315 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 23
316 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 23
317 Jan Franzén, Jönköping 23
318 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 23
319 Leif Söderberg, Uppsala 23
320 L-G Andersson, Gimo 23
321 Lotta Ohlström, Österbybruk 23
322 Maggan Larsson, Gimo 23
323 Mats Johansson, Aspdal Alunda 23
324 Melker Nyberg, Österbybruk 23
325 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 23
326 Philip Eriksson, Uppsala 23
327 Pirre 1, Bälinge 23
328 Pontus Eriksson, Östhammar 23
329 Ulf Lundin, Morkarla 23
330 Alva Lamell, Uppsala 22
331 Barbro Gustavsson, Morkarla 22
332 Bertil Alm, Alunda 22
333 Inger Lydh, Österbybruk 22
334 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 22
335 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 22
336 Mats Ekström, Gimo 22
337 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 21
338 Kent I, Alunda 21
339 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 21
340 Ove Nyberg, Morkarla 21
341 Roger Wendin, Morkarla 21
342 Susanne Wahlberg, Gimo 21
343 Filip Mattsson, Hargshamn 20
344 Leif Söderberg, Uppsala 20
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 18
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget