Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 2 matcher

06 MAJ 2022 22:42
Så var vi igång med tipsredovisningen igen. 345 inlämnade kuponger är bra. Dock har vi tappat en 1-0 ledning i båda matcherna. Men vi kommer igen!
  • Skapad: 06 MAJ 2022 22:42

Almo - Hallsta IK 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1

Plac.   Poäng
1 Kent Larsson, Morkarla 55
2 August Sjöholm, Norrköping  
  Christer Hellgren, Österbybruk  
  Christer Ohlström, Österbybruk  
  Dennis Larsson, Österbybruk  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 49
7 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Johan Åhman, Fors Gimo  
  Nils Henriksson, Alunda  
  Peter Jonsson, Skoby  
  Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 48
12 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Christina Söderberg, Uppsala  
  Eva Hellgren, Österbybruk  
  Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar  
  Mats Eriksson, Valde Gimo 48
17 Anton Söderberg, Uppsala  
  Bitte II, Alunda  
  Dennis Larsson, Österbybruk  
  Gun Hägg, Gimo  
  Kristofer Norén, Golvsta Alunda  
  Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 42
23 Dennis Larsson, Österbybruk  
  Elin Söderqvist, Gimo  
  Helene Andreasson, Stånga  
  Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk  
  Marianne Ånöstam, Almunge 41
28 Pontus Orebrand, Östhammar  
  Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 40
30 Alf Björkman, Morkarla  
  Elin Sjöholm, Norrköping  
  Leif Mattsson, Morkarla 39
33 Alf Björkman, Morkarla 39
34 Gun-Britt Spångberg, Morkarla  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda  
  Team Mattsson, Alunda 38
37 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 37
38 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk  
  Bitte I, Alunda  
  Eva Andersson, Gimo  
  Jonte Andersson, Onsby Alunda  
  Lars Johansson, Uppsala  
  Magnus Åhman, Borås  
  Magnus Åhman, Borås  
  Maria Åhman, Kilby Alunda  
  Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda  
  Roger Hedström, Gräsö  
  Börje Krantz, Nyborg Alunda  
  Erik Wahlqvist, Tierp  
  Gun Lyd, Österbybruk  
  Inge Gustavsson, Gimo  
  Ingrid Krantz, Skoby, Alunda  
  Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Linda Pettersson, Alunda  
  Peter Jonsson, Skoby  
  Susanne Mårtensson, Källberga Alunda  
  Tommy Pettersson, Alunda 33
58 Börje Krantz, Nyborg Alunda  
  Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda  
  Inger Hägglund, Alunda  
  Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk  
  Maj Gelinder, Alunda  
  Sune Johansson, Alunda  
  Tommy Pettersson, Alunda 32
65 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda  
  Ester Pettersson, Alunda  
  Frissan, Gimo  
  Frissan, Gimo  
  Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp  
  Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala  
  Roger Jonsér, Alunda 32
72 Erling Lövgren, Karby Uppsala  
  Jonas Österberg, Alunda  
  Jonny Orebrand, Alunda  
  Sune Johansson, Alunda  
  Sören Karlsson, Hargshamn 31
77 Bo Käll, Österbybruk 30
78 Olle Eriksson, Sydinge Alunda  
  Tommy Pettersson, Alunda 30
80 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 29
81 Christina Söderberg, Uppsala  
  Fredda Karlsson, Gimo  
  G Mattsson, Tranby Alunda  
  Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda  
  Ingrid Krantz, Skoby, Alunda  
  Leif Andersson, Rasbo Nyvla  
  Mats Eriksson, Valde Gimo  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Peter Eklund, Östhammar  
  Stig Josefsson, Alunda  
  Urban Eriksson, Sandika Östhammar  
  Wiking Wendin, Morkarla 28
94 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 27
  Alfie Björkman, Morkarla  
  Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Ebba Österberg, Kilby Alunda  
  Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda  
  Jonny Orebrand, Alunda  
  Julia Söderberg, Uppsala  
  Leif Hägglund, Alunda  
  Nils Henriksson, Alunda  
  Peter Jonsson, Skoby  
  Stig Josefsson, Alunda  
  Tony Lundquist, Åkersberga 27
107 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda   
  Carl Silfverforsen, Alunda  
  Daniel Westergren, Uppsala  
  Dino Storäng, Uppsala  
  Elin Silfverforsen, Alunda  
  Gunilla Andersson, Gimo  
  Göran Gelinder, Alunda  
  Harriet Widén Åhman, Alunda  
  Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda  
  Ingrid Julia Anton S  
  Jessica Blixt Wendin, Morkarla  
  Jonny Eriksson, Hammarby Alunda  
  Maineth Sandberg, Morkarla  
  Malin Karlsson, Trönödal  
  Molly Nyberg, Österbybruk  
  Per Eriksson, Alunda  
  Pontus Orebrand, Östhammar  
  Sara Andersson, Onsby Alunda 27
126 Eric Lundin, Alunda  
  Lars Karlsson, Bro Österbybruk  
  Marita Andersson, Morkarla  
  Peter Jonsson, Skoby  
  Viktor Karlsson, Alunda  
  Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 26
132 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda   
  Birgitta Smith, Kungsbacka  
  Göran Gelinder, Alunda  
  Göran Karlsson, Morkarla  
  Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk  
  Lasse Öhlén, Kungsbacka  
  Majken Gunnarsson, Alunda  
  Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda  
  Pia Nordling, Onsby Alunda  
  Pia Westerlund, Öregrund  
  Staffan Wallin, Valde Gimo  
  Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 26
144 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk  
  Elvis Andersson Rud, Gimo 26
146 Dan Collin, Alunda  
  Gustaf Pettersson, Alunda 25
148 Bertil Johansson, Gimo  
  Elin Eriksson, Östhammar  
  Gustaf Pettersson, Alunda  
  Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk  
  Vanessa Karlsson, Gimo  
  Zoie Nyberg, Visby 25
154 Peter Lundgren, Tierp  
  Ture Sandberg, Morkarla  
  Wiking Wendin, Morkarla 25
157 Agneta Blom, Österbybruk 24
158 Hugo Nyberg, Visby 24
159 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 23
160 Lasse P  
  Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda  
  Vera Nyberg, Visby 23
163 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Alice Nyberg, Österbybruk 21
165 Alf Lundin, Skyndeln Alunda  
  Andreas Bäckvall, Österbybruk  
  Anette Eriksson, Sandika Östhammar  
  Barbro Gustavsson, Morkarla  
  Bernt Eriksson, Happsta Alunda  
  Britta Lindholm Elovsson, Uppsala  
  Christer Hellgren, Österbybruk  
  Christina Wendin, Morkarla  
  Elisabeth Sundberg, Östhammar  
  Eva Hellgren, Österbybruk  
  Eva Mårtensson, Tollarp  
  Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta  
  Hanna Brito Nyberg, Österbybruk  
  Inga Alm, Alunda  
  Inge Gustavsson, Gimo  
  Joel Andersson, Gimo  
  Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala  
  Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda  
  Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar  
  Maria Åhman, Kilby Alunda  
  Marina Käll, Österbybruk  
  Mattias Nyberg, Morkarla  
  Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar  
  Roger Hedström, Gräsö  
  Roger Lamell, Alunda  
  Roger Lamell, Alunda  
  Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda  
  Staffan Ekström, Morkarla  
  Susanne Mårtensson, Källberga Alunda  
  Thomas Ohlström, Österbybruk  
  Tommy Pettersson, Alunda  
  Ulf Lundin, Morkarla  
  Victor Österberg, Kilby Alunda  
  Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge  
  Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 18
200 Andreas Eriksson, Östhammar  
  Annelie Engström, Löddby Alunda  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Arne Ericsson, Hammarby Alunda  
  Barnen Lindholm, Stavby Alunda  
  Bertil Alm, Alunda  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Bo Käll, Österbybruk  
  Carina Karlsson, Bro Österbybruk  
  Christer Philipsson, Gimo  
  Doris Andersson, Gimo  
  Emil Elfsberg, Alunda  
  Eva Bengtsson, Uppsala  
  Fredrik Forsman, Almunge  
  Freja Broman, Gimo  
  Gullveg Klint, Valde Gimo  
  Gunnar Holmgren, Gimo  
  Håkan Davidsson, Aspdal Alunda  
  Inger Hägglund, Alunda  
  Inger Lundin, Skyndeln Alunda  
  Ingrid Goldwitz, Uppsala  
  Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Jane Lövgren, Karby Uppsala  
  Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar  
  Lars-Ove Olsson Östhammar  
  Lennart Pettersson, Österbybruk  
  Linda Lamell, Alunda  
  Magnus Åhman, Borås  
  Magnus Åhman, Borås  
  Manfred Wendin, Morkarla  
  Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala  
  Marie Nyberg, Österbybruk  
  Martin Nyberg, Österbybruk  
  Mattias Gunnarsson, Alunda  
  Olle Eriksson, Sydinge Alunda  
  Ove Lundin, Alunda  
  Ove Lundin, Alunda  
  Per Sandberg, Morkarla  
  Pirre 2, Bälinge  
  Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk  
  Roger Wendin, Morkarla  
  Siv Morey, Örebro  
  Sören Karlsson, Hargshamn  
  Åke Lydh, Österbybruk 17
244 Alva Lamell, Uppsala  
  Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda   
  Anne-Marie Israelsson, Morkarla  
  Camilla Etteborn, Alingsås  
  Conny Thorén, Visby  
  Gullveg Klint, Valde Gimo  
  Gun Hägg, Gimo  
  Göran Larsson, Söderlövsta  
  Hanna Brito Nyberg, Österbybruk  
  Hanna Brito Nyberg, Österbybruk  
  Henrik "Pingen" Mattsson  
  Inga Alm, Alunda  
  IP Gänget Österbybruk  
  Jonny Gustavsson, Öregrund  
  Kenneth Hägg, Gimo  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda  
  Lars-Ove Olsson Östhammar  
  Leif Hägglund, Alunda  
  Maggan Larsson, Gimo  
  Marina Käll, Österbybruk  
  Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk  
  Philip Eriksson, Uppsala  
  Pontus Eriksson, Östhammar  
  Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk  
  Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo  
  Åke Sundberg, Östhammar  
  Öjne Robertsson, Östhammar 16
273 Daniel Westergren, Uppsala  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Erika Hagström, Östhammar  
  Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda  
  Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE  
  Joel Andersson, Gimo  
  Kenneth Hägg, Gimo  
  Laila Mathisen, Uppsala  
  Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala  
  L-G Andersson, Gimo  
  Lotta Ohlström, Österbybruk  
  Lovisa Lantz, Uppsala  
  Marie Nyberg, Visby  
  Mikael Davidsson, Golvsta Alunda  
  Reino Wendin, Morkarla  
  Roger Wendin, Morkarla  
  Ulf Lundin, Morkarla 16
290 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk  
  Andreas Järvenpää, Österbybruk  
  Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp  
  Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar  
  Sara Andersson, Bälinge 15
295 Alf Thorén, Stånga  
  Ann-Christin Davidsson, Östhammar  
  Barbro Gustavsson, Morkarla  
  Bernt Eriksson, Happsta Alunda  
  Bertil Alm, Alunda  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Camilla Gelinder, Alunda  
  Camilla Skyllerman, Morkarla  
  Christian Wendin,Morkarla  
  Conny Pettersson, Fors Gimo  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Erik Lantz, Björklinge  
  Filip Mattsson, Hargshamn  
  Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk  
  Håkan Davidsson, Aspdal Alunda  
  Jacob Söderqvist, Uppsala  
  Kent II, Alunda  
  Kerstin Persson, Gimo  
  Leif Söderberg, Uppsala  
  Maggan Larsson, Gimo  
  Majken Gunnarsson, Alunda  
  Mats Ekström, Gimo  
  Mats Johansson, Aspdal Alunda  
  Melker Nyberg, Österbybruk  
  Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE  
  Pirre 1, Bälinge  
  Rasmus Österberg, Kilby Alunda  
  Roger Andersson Rud, Gimo  
  Siv Holmgren, Aspdal Alunda  
  Susanne Wahlberg, Gimo  
  Ulla Pettersson, Fors Gimo  
  Zach Söderberg, Bälinge 15
328 Ann Söderberg, Uppsala  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Milly Söderqvist,Gimo  
  Per-Olov Ånöstam, Almunge 14
332 Carin Lund, Öregrund  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Inger Lydh, Österbybruk  
  Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Jan Franzén, Jönköping  
  Kenneth Blom, Österbybruk  
  Kent I, Alunda  
  Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk  
  Leif Söderberg, Uppsala  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Rolf Nordin, Gimo 14
343 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 13
344 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 13
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 11
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget