Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 10 matcher

16 JUN 2022 23:01
Storseger rensade på tipset. Hela 98 tippare kammade 0 (noll) när Film besegrades med hela 9-0.
  • Uppdaterad: 16 JUN 2022 23:01

Så var det bara två matcher kvar då matchen mot Storvreta utgått från tipset. Sören och Christina gjorde ett litet ryck och ligger bra till för att hamna på prispallen.

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2, Olands FF - Almo 3-5, Sverige - Serbien 0-1, Funbo IF - Almo 2-6, Norge -Sverige 3-2, Almo - Films SK 9-0

Plac.   Poäng
1 Sören Karlsson, Hargshamn 161
2 Christina Söderberg, Uppsala 158
3 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 152
4 Dennis Larsson, Österbybruk 144
5 Alf Björkman, Morkarla 143
6 Anne-Maria Österberg, Alunda 143
7 Christer Ohlström, Österbybruk 140
8 Bertil Johansson, Gimo 140
9 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 140
10 Julia Söderberg, Uppsala 140
11 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 139
12 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 139
13 Roger Jonsér, Alunda 137
14 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 136
15 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 135
16 Nils Henriksson, Alunda 134
17 Mats Eriksson, Valde Gimo 133
18 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 133
19 Gun Hägg, Gimo 133
20 Sören Karlsson, Hargshamn 133
21 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 132
22 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 132
23 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 132
24 Christina Söderberg, Uppsala 132
25 Dennis Larsson, Österbybruk 131
26 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 131
27 Peter Eklund, Östhammar 131
28 Roger Andersson Rud, Gimo 131
29 Ove Nyberg, Morkarla 130
30 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 130
31 Anton Söderberg, Uppsala 130
32 Camilla Gelinder, Alunda 129
33 Leif Mattsson, Morkarla 128
34 Maj Gelinder, Alunda 128
35 Camilla Skyllerman, Morkarla 128
36 Sune Johansson, Alunda 128
37 Erling Lövgren, Karby Uppsala 128
38 Vanessa Karlsson, Gimo 128
39 Anne-Maria Österberg, Alunda 128
40 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 127
41 Stig Josefsson, Alunda 127
42 August Sjöholm, Norrköping 126
43 Marianne Ånöstam, Almunge 126
44 Johan Åhman, Fors Gimo 126
45 Nils Henriksson, Alunda 126
46 Dino Storäng, Uppsala 126
47 Ebba Österberg, Kilby Alunda 125
48 Tommy Pettersson, Alunda 125
49 Erik Wahlqvist, Tierp 125
50 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 125
51 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  125
52 Linda Pettersson, Alunda 124
53 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 124
54 Maggan Larsson, Gimo 124
55 Ove Lundin, Alunda 124
56 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 124
57 Dick Mattsson, Alunda 123
58 Lars Johansson, Uppsala 123
59 Jonas Österberg, Alunda 123
60 Gunilla Andersson, Gimo 123
61 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 123
62 Ingrid Julia Anton S 123
63 Magnus Åhman, Borås 122
64 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 122
65 Pontus Orebrand, Östhammar 122
66 Bertil Johansson, Gimo 122
67 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 121
68 Magnus Åhman, Borås 121
69 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 121
70 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 121
71 Agneta Blom, Österbybruk 121
72 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 121
73 Pontus Orebrand, Östhammar 121
74 Lasse P 121
75 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 120
76 Manfred Wendin, Morkarla 120
77 Dick Mattsson, Alunda 120
78 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 119
79 Dennis Larsson, Österbybruk 119
80 Daniel Westergren, Uppsala 119
81 Lasse Öhlén, Kungsbacka 119
82 Majken Gunnarsson, Alunda 119
83 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 118
84 Maria Åhman, Kilby Alunda 118
85 Ove Lundin, Alunda 118
86 Marita Andersson, Morkarla 117
87 Kenneth Hägg, Gimo 117
88 Andreas Eriksson, Östhammar 117
89 Eva Hellgren, Österbybruk 116
90 Tommy Pettersson, Alunda 116
91 Zach Söderberg, Bälinge 116
92 Inger Hägglund, Alunda 116
93 Gun Hägg, Gimo 116
94 Victor Österberg, Kilby Alunda 116
95 Ulla Pettersson, Fors Gimo 116
96 Ove Nyberg, Morkarla 115
97 Gun Lyd, Österbybruk 115
98 Bo Käll, Österbybruk 115
99 Sara Andersson, Onsby Alunda 115
100 Milly Söderqvist,Gimo 115
101 Martin Nyberg, Österbybruk 115
102 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 115
103 Zoie Nyberg, Visby 115
104 Christer Hellgren, Österbybruk 115
105 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 114
106 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 114
107 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 114
108 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 114
109 Stig Josefsson, Alunda 114
110 Harriet Widén Åhman, Alunda 114
111 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 114
112 Tommy Pettersson, Alunda 113
113 Dick Mattsson, Alunda 113
114 Christian Wendin,Morkarla 113
115 Alvar Gustavsson, Morkarla 113
116 Anne-Maria Österberg, Alunda 113
117 Magnus Åhman, Borås 113
118 Joel Andersson, Gimo 113
119 Mats Eriksson, Valde Gimo 112
120 Pia Westerlund, Öregrund 112
121 Bertil Johansson, Gimo 112
122 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 112
123 Roger Lamell, Alunda 112
124 Alvar Gustavsson, Morkarla 112
125 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 112
126 Gustaf Pettersson, Alunda 112
127 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 111
128 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 111
129 Lars-Ove Olsson Östhammar 111
130 Barbro Gustavsson, Morkarla 111
131 Sune Johansson, Alunda 111
132 Anne-Maria Österberg, Alunda 111
133 Kent Larsson, Morkarla 110
134 Bitte I, Alunda 110
135 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 110
136 Viktor Karlsson, Alunda 110
137 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 110
138 Helene Andreasson, Stånga 110
139 Jonny Orebrand, Alunda 109
140 Wiking Wendin, Morkarla 109
141 Lars-Ove Olsson Östhammar 109
142 Vera Nyberg, Visby 109
143 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 108
144 Peter Jonsson, Skoby 108
145 Joel Andersson, Gimo 108
146 Magnus Åhman, Borås 108
147 Majken Gunnarsson, Alunda 107
148 Per Eriksson, Alunda 107
149 Elin Söderqvist, Gimo 107
150 Lovisa Lantz, Uppsala 107
151 Elin Sjöholm, Norrköping 107
152 Dick Mattsson, Alunda 107
153 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 107
154 Maria Åhman, Kilby Alunda 107
155 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 106
156 Gustaf Pettersson, Alunda 106
157 Wiking Wendin, Morkarla 105
158 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 105
159 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 105
160 Daniel Westergren, Uppsala 105
161 Henrik "Pingen" Mattsson 105
162 Barbro Gustavsson, Morkarla 105
163 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 105
164 Carin Lund, Öregrund 105
165 Birgitta Smith, Kungsbacka 105
166 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 105
167 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 104
168 Staffan Ekström, Morkarla 104
169 Öjne Robertsson, Östhammar 104
170 Christer Hellgren, Österbybruk 103
171 Pirre 2, Bälinge 103
172 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 103
173 Emil Elfsberg, Alunda 103
174 Roger Hedström, Gräsö 103
175 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 103
176 Jonny Gustavsson, Öregrund 102
177 Jonte Andersson, Onsby Alunda 102
178 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 102
179 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 102
180 Jonny Orebrand, Alunda 102
181 Siv Morey, Örebro 102
182 Carl Silfverforsen, Alunda 102
183 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 102
184 Per-Olov Ånöstam, Almunge 102
185 Bitte II, Alunda 102
186 Inger Hägglund, Alunda 102
187 Staffan Wallin, Valde Gimo 102
188 Jacob Söderqvist, Uppsala 102
189 Börje Krantz, Nyborg Alunda 101
190 Dan Collin, Alunda 101
191 Eva Andersson, Gimo 101
192 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 101
193 Christer Philipsson, Gimo 101
194 Kent II, Alunda 101
195 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 101
196 Leif Söderberg, Uppsala 101
197 Laila Mathisen, Uppsala 100
198 Fredda Karlsson, Gimo 100
199 Freja Broman, Gimo 100
200 Inge Gustavsson, Gimo 100
201 Marie Nyberg, Visby 99
202 Börje Krantz, Nyborg Alunda 99
203 Erika Hagström, Östhammar 99
204 Conny Thorén, Visby 99
205 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 99
206 Bertil Alm, Alunda 99
207 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  99
208 Leif Söderberg, Uppsala 99
209 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 98
210 Pirre 1, Bälinge 98
211 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 98
212 Ann Söderberg, Uppsala 98
213 Susanne Wahlberg, Gimo 98
214 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 97
215 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 97
216 Jane Lövgren, Karby Uppsala 97
217 Göran Larsson, Söderlövsta 97
218 Lotta Ohlström, Österbybruk 97
219 Thomas Ohlström, Österbybruk 97
220 Linda Lamell, Alunda 97
221 Erik Lantz, Björklinge 97
222 Peter Jonsson, Skoby 97
223 Team Mattsson, Alunda 97
224 Hugo Nyberg, Visby 97
225 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 97
226 Pontus Eriksson, Östhammar 97
227 Kerstin Persson, Gimo 97
228 Mattias Gunnarsson, Alunda 97
229 Bo Käll, Österbybruk 97
230 Inge Gustavsson, Gimo 96
231 Gullveg Klint, Valde Gimo 96
232 Peter Jonsson, Skoby 96
233 Elin Silfverforsen, Alunda 96
234 Kenneth Hägg, Gimo 96
235 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 96
236 Filip Mattsson, Hargshamn 96
237 Göran Gelinder, Alunda 95
238 Doris Andersson, Gimo 95
239 Alfie Björkman, Morkarla 95
240 Leif Hägglund, Alunda 95
241 Gunnar Holmgren, Gimo 95
242 Malin Karlsson, Trönödal 95
243 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 95
244 Alf Björkman, Morkarla 94
245 Maggan Larsson, Gimo 94
246 Bertil Johansson, Gimo 94
247 Ove Nyberg, Morkarla 94
248 Ture Sandberg, Morkarla 94
249 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 94
250 IP Gänget Österbybruk 94
251 Peter Lundgren, Tierp 94
252 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 94
253 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 94
254 Alf Thorén, Stånga 93
255 Kenneth Blom, Österbybruk 93
256 Dick Mattsson, Alunda 93
257 Per Sandberg, Morkarla 93
258 Mats Ekström, Gimo 93
259 Bertil Alm, Alunda 93
260 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 93
261 Pia Nordling, Onsby Alunda 92
262 Maineth Sandberg, Morkarla 92
263 Alva Lamell, Uppsala 91
264 Andreas Järvenpää, Österbybruk 91
265 Eric Lundin, Alunda 91
266 Andreas Bäckvall, Österbybruk 90
267 Conny Pettersson, Fors Gimo 90
268 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 90
269 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 90
270 Eva Mårtensson, Tollarp 90
271 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 90
272 Annelie Engström, Löddby Alunda 90
273 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 90
274 Marie Nyberg, Österbybruk 90
275 Elvis Andersson Rud, Gimo 90
276 Mattias Nyberg, Morkarla 89
277 Christina Wendin, Morkarla 89
278 Åke Lydh, Österbybruk 89
279 G Mattsson, Tranby Alunda 89
280 Molly Nyberg, Österbybruk 89
281 Lennart Pettersson, Österbybruk 88
282 Reino Wendin, Morkarla 88
283 Tony Lundquist, Åkersberga 88
284 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 88
285 Sara Andersson, Bälinge 88
286 Ingrid Goldwitz, Uppsala 87
287 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 87
288 Alice Nyberg, Österbybruk 87
289 Mats Johansson, Aspdal Alunda 87
290 Marina Käll, Österbybruk 86
291 Roger Lamell, Alunda 86
292 Leif Hägglund, Alunda 86
293 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 86
294 Ester Pettersson, Alunda 86
295 Frissan, Gimo 86
296 Inga Alm, Alunda 86
297 Fredrik Forsman, Almunge 86
298 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 85
299 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 85
300 Eva Hellgren, Österbybruk 85
301 Peter Jonsson, Skoby 85
302 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 85
303 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  84
304 Marina Käll, Österbybruk 84
305 Eva Bengtsson, Uppsala 84
306 Tommy Pettersson, Alunda 84
307 Inger Lydh, Österbybruk 83
308 Ulf Lundin, Morkarla 83
309 Roger Hedström, Gräsö 83
310 Gullveg Klint, Valde Gimo 83
311 Elin Eriksson, Östhammar 83
312 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 83
313 Rolf Nordin, Gimo 82
314 Philip Eriksson, Uppsala 82
315 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 82
316 Kent I, Alunda 82
317 Göran Karlsson, Morkarla 81
318 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 81
319 Elisabeth Sundberg, Östhammar 81
320 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 81
321 Göran Gelinder, Alunda 80
322 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 79
323 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 77
324 Melker Nyberg, Österbybruk 77
325 Jan Franzén, Jönköping 77
326 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 77
327 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 76
328 Inga Alm, Alunda 76
329 Camilla Etteborn, Alingsås 76
330 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 75
331 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 75
332 Frissan, Gimo 75
333 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 75
334 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 74
335 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 74
336 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 74
337 Åke Sundberg, Östhammar 71
338 Roger Wendin, Morkarla 70
339 L-G Andersson, Gimo 70
340 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 69
341 Ulf Lundin, Morkarla 68
342 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 68
343 Roger Wendin, Morkarla 68
344 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 60
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 59
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget