Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 8 matcher

18 SEP 2022 21:16
Katastrofhelg med dubbla tennissiffror, 0-6 följdes av 1-6 idag.
Men Kerstin trodde på det och gjorde ett miniryck upp i topp.
Nästa helg 3 matcher!!
  • Skapad: 18 SEP 2022 21:16

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3, Almo - Harg Östhammar FF 1-2, Almo/UEIF 2 - Rimbo IF 2-6, Almo - Olands FF 2-3, Roslagbro IF 2 - Almo/UEIF 2  6-0, Almo - Funbo IF 1-6

Plac.   Poäng
1 Kerstin Dreborg, Morkarla 136
2 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 130
3 Daniel Westergren, Uppsala 129
4 Sören Karlsson, Hargshamn 127
5 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 127
6 Mats Johansson, Aspdal Alunda 124
7 Iris Engström, Gimo 124
8 Åke Lydh, Österbybruk 124
9 Lars Johansson, Uppsala 123
10 Mattias Lindvall, Österbybruk 122
11 Christina Söderberg, Uppsala 121
12 Tommy Pettersson, Alunda 121
13 Robin Söderberg, Uppsala 120
14 Anton Söderberg, Uppsala 116
15 Ingrid Julia Anton S 116
16 Alvar Gustavsson, Morkarla 116
17 Håkan Ejneborn, Helsingborg 116
18 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 116
19 Ove Nyberg, Morkarla 116
20 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 114
21 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 114
22 Per-Olov Ånöstam, Almunge 114
23 Maj Gelinder, Alunda 113
24 Tommy Pettersson, Alunda 113
25 Marie Nyberg, Visby 113
26 Pia Nordling, Onsby Alunda 112
27 Camilla Skyllerman, Morkarla 112
28 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 112
29 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 112
30 Ove Nyberg, Morkarla 112
31 Magnus Åhman, Borås 112
32 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 111
33 Göran Larsson, Söderlövsta 111
34 Sören Karlsson, Hargshamn 111
35 Jan Andersson, Östhammar 108
36 Lars-Ove Olsson Östhammar 108
37 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 108
38 Martin Nyberg, Österbybruk 108
39 Magnus Åhman, Borås  
  Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 107
41 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 107
42 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 106
43 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 106
44 Sune Johansson, Alunda 106
45 Bertil Johansson, Gimo 106
46 Elin Silfverforsen, Alunda 106
47 Alicia Ejneborn, Helsingborg 105
48 Carina Söderberg, Uppsala 105
49 Carl Silfverforsen, Alunda 104
50 IP Gänget Österbybruk 104
51 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 104
52 Daniel Westergren, Uppsala 104
53 Elis Thuré, Fors Gimo 104
54 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 103
55 Filip Holmgren, Gimo 103
56 Maggan Larsson, Gimo 103
57 Joel Andersson, Gimo 102
58 Gun Lyd, Österbybruk 102
59 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 102
60 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 102
61 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 102
62 Magnus Segerlund, Alunda 102
63 Emma Engström, Gimo 101
64 Alvar Gustavsson, Morkarla 101
65 Bertil Johansson, Gimo 101
66 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 100
67 Erling Lövgren, Rasbo 100
68 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 100
69 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  100
70 Tony Lundquist, Åkersberga 100
71 Bo Österberg, Kilby Alunda 99
72 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 99
73 Pirre 1, Bälinge 99
74 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 99
75 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 98
76 Erling Lövgren, Rasbo 98
77 Jimmy Mattsson, Gimo 98
78 Nils Henriksson, Alunda 98
79 Ingrid Goldwitz, Uppsala 98
80 Julia Söderberg, Uppsala 98
81 Melker Nyberg, Österbybruk 97
82 Robin Söderberg, Uppsala 97
83 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 97
84 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 97
85 Christina Wendin, Morkarla 97
86 Bo Käll, Österbybruk 97
87 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 96
88 Malte Thuré, Fors Gimo 96
89 Håkan Westlund, Alunda 96
90 Thomas Grehn, Gimo 96
91 Pirre 2, Bälinge 96
92 Zach Söderberg, Bälinge 96
93 Daniel Hasselström, Almunge 96
94 Pia Westerlund, Öregrund 96
95 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 95
96 Emilia Backholm, Uppsala 95
97 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 95
98 Christina Söderberg, Uppsala 94
99 Patrik Lantz, Uppsala 94
100 Tommy Pettersson, Alunda 94
101 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 94
102 Frissan, Gimo 94
103 Frissan, Gimo 94
104 Viktor Karlsson, Alunda 94
105 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 94
106 Göran Larsson, Söderlövsta 94
107 Joel Andersson, Gimo 94
108 Kent I, Alunda 94
109 Leif Mattsson, Morkarla 94
110 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 93
111 Kenneth Hägg, Gimo 93
112 Maria Åhman, Kilby Alunda 93
113 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 92
114 Conny Thorén, Visby 92
115 Reino Wendin, Morkarla 92
116 Wiking Wendin, Morkarla 92
117 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 92
118 Kenneth Nordström, Gimo 92
119 Marina Käll, Österbybruk 92
120 Lars-Ove Olsson Östhammar 92
121 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 92
122 Marita Andersson, Morkarla 92
123 Dick Mattsson, Alunda 92
124 Camilla Etteborn, Alingsås 91
125 Erik Lantz, Björklinge 91
126 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  91
127 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 91
128 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 91
129 A-M Österberg, Alunda 91
130 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 91
131 Johan Mårtensson, Alunda 91
132 Team Mattsson, Alunda 90
133 Marie Nyberg, Österbybruk 90
134 Inga Alm, Alunda 90
135 Inger Lydh, Österbybruk 90
136 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 89
137 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 89
138 Roger Lamell, Alunda 89
139 Leif Hägglund, Alunda 89
140 Dennis Larsson, Österbybruk 89
141 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 89
142 Leif Söderberg, Uppsala 89
143 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 89
144 Lovisa Lantz, Uppsala 88
145 Lotta Ohlström, Österbybruk 88
146 Gun Hägg, Gimo 88
147 Bo Käll, Österbybruk 88
148 Christer Hellgren, Österbybruk 87
149 Peter Jonsson, Skoby Alunda 87
150 Siv Morey, Örebro 87
151 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 87
152 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 87
153 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 86
154 Tommy Pettersson, Alunda 86
155 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 86
156 Laila Mathisen, Uppsala 86
157 Mattias Nyberg, Morkarla 85
158 Jonny Gustavsson, Öregrund 85
159 Dick Mattsson, Alunda 85
160 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 85
161 Barbro Gustavsson, Morkarla 85
162 Gun Lyd, Österbybruk 85
163 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 85
164 Linda Segerlund, Alunda 84
165 Börje Krantz, Nyborg Alunda 84
166 Lotta Ohlström, Österbybruk 84
167 Majken Gunnarsson, Alunda 84
168 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 84
169 Peter Jonsson, Skoby Alunda 83
170 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 83
171 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 83
172 Sara Andersson, Onsby Alunda 83
173 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 82
174 Gunilla Magnusson, Mangskog 82
175 Gunnar Holmgren, Gimo 82
176 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  82
177 Stig Josefsson, Alunda 82
178 Frissan, Gimo 82
179 Gustaf Pettersson, Alunda 82
180 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 82
181 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
182 Bertil Johansson, Gimo 82
183 Jöran Gelinder, Alunda 82
184 Magnus Åhman, Borås 82
185 Gunilla Andersson, Gimo 82
186 Kent Larsson, Bohl Morkarla 81
187 Bitte II, Alunda 81
188 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 81
189 A-M Österberg, Alunda 81
190 Mats Ekberg, Uppsala 81
191 Jonte Andersson, Onsby Alunda 81
192 Jan Franzén, Jönköping 81
193 Rolf Nordin, Gimo 81
194 Othilia Engström, Gimo 81
195 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 80
196 Nils Henriksson, Alunda 80
197 Öjne Robertsson, Östhammar 80
198 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 80
199 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 80
200 Per-Olov Ånöstam, Almunge 80
201 A-M Österberg, Alunda 80
202 Eva Andersson, Gimo 79
203 Leif Söderberg, Uppsala 79
204 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 79
205 Ylva Mårtensson, Alunda 79
206 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 79
207 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 79
208 Bertil Johansson, Gimo 79
209 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 79
210 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 79
211 Elin Sjöholm, Norrköping 79
212 Jonas Värm, Alunda 78
213 Maria Thuré, Fors Gimo 78
214 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 78
215 Christer Philipsson, Gimo 78
216 Christer Ohlström, Österbybruk 78
217 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 78
218 Peter Jonsson, Skoby Alunda 77
219 Inga Alm, Alunda 77
220 Harry Furniss, Alunda 77
221 Lars-Ove Olsson Östhammar 77
222 August Sjöholm, Norrköping 77
223 Per Eriksson, Alunda 77
224 Christer Hellgren, Österbybruk 77
225 Erling Lövgren, Rasbo 76
226 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 76
227 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 75
228 Doris Andersson, Gimo 74
229 Bo Österberg, Kilby Alunda 74
230 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 74
231 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 73
232 Elvis Andersson Rud, Gimo 73
233 Jesper Söderberg, Uppsala 73
234 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 72
235 Sune Johansson, Alunda 72
236 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 72
237 Tony Lundquist, Åkersberga 72
238 Staffan Wallin, Valde Gimo 71
239 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 71
240 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 71
241 Alf Björkman, Morkarla 71
242 Stig Josefsson, Alunda 70
243 Rikard Lundberg, Uppsala 70
244 Magnus Åhman, Borås 70
245 Börje Krantz, Nyborg Alunda 70
246 Charlie Ejneborn, Helsingborg 70
247 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 70
248 Ann Söderberg, Uppsala 70
249 Maria Åhman, Kilby Alunda 70
250 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 70
251 Eva Andersson, Gimo 70
252 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 70
253 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
254 Agneta Blom, Österbybruk 69
255 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 69
256 Lisa Wikner, Helsingborg 69
257 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 69
258 Sara Andersson, Bälinge 69
259 Inger Hägglund, Alunda 69
260 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 69
261 Malin Karlsson, Trönödal 69
262 Johan Åhlberg, Uppsala 69
263 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 68
264 Åke Lydh, Österbybruk 68
265 Peter Lundgren, Tierp 68
266 Gullveg Klint, Valde Gimo 68
267 Ove Thuré, Gimo 68
268 Birgitta Smith, Kungsbacka 67
269 Sylvia Ekström, Morkarla 67
270 Majken Gunnarsson, Alunda 67
271 Frissan, Gimo 67
272 Susanne Wahlborg, Gimo 67
273 Eva Mårtensson, Tollarp 67
274 Hugo Nyberg, Visby 67
275 Tyra Levin, Östhammar 66
276 Bitte I, Alunda 66
277 Eva Helen, Norrgärde Alunda 66
278 Mats Ekström, Gimo 66
279 Göran Karlsson, Morkarla 66
280 A-M Österberg, Alunda 66
281 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 66
282 Rolf Nordin, Gimo 66
283 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  65
284 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 65
285 Rolf Nordin, Gimo 65
286 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 65
287 Wiking Wendin, Morkarla 64
288 Kent II, Alunda 64
289 Roger Wendin, Morkarla 64
290 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 62
291 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 62
292 Gullveg Klint, Valde Gimo 62
293 Staffan Ekström, Morkarla 60
294 Camilla Gelinder, Alunda 60
295 Emil Elfsberg, Alunda 60
296 Mats Eriksson, Valde Gimo 60
297 Kenneth Hägg, Gimo 60
298 Roger Andersson Rud, Gimo 59
299 Eva Helen, Norrgärde Alunda 58
300 Roger Lamell, Alunda 58
301 Sune Nordström, Östhammar 58
302 Annelie Engström, Löddby Alunda 58
303 Robert Etteborn, Alingsås 58
304 Staffan Wallin, Valde Gimo 57
305 Bertil Alm, Alunda 57
306 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 57
307 Mats Eriksson, Valde Gimo 57
308 Jonny Orebrand, Alunda 57
309 Roger Hedström, Gräsö 57
310 Maggan Larsson, Gimo 57
311 Agneta Karlsson, Alunda 56
312 Bertil Alm, Alunda 56
313 Ove Nyberg, Morkarla 56
314 Kerstin Persson, Gimo 55
315 Annelie Engström, Löddby Alunda 55
316 Alice Nyberg, Österbybruk 54
317 Leif Hägglund, Alunda 54
318 Lasse Öhlén, Kungsbacka 54
319 Eva Hellgren, Österbybruk 53
320 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 53
321 Göran Gelinder, Alunda 53
322 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 53
323 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 53
324 Kenneth Blom, Österbybruk 52
325 Alfie Björkman, Morkarla 52
326 Johan Davidsson, Alunda 51
327 Marina Käll, Österbybruk 49
328 Thomas Engström, Gimo 49
329 Zoie Nyberg, Visby 48
330 Eva Hellgren, Österbybruk 46
331 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 45
332 Vera Nyberg, Visby 45
333 Inger Hägglund, Alunda 44
334 Roger Wendin, Morkarla 44
335 Gun Hägg, Gimo 43
336 Marianne Ånöstam, Almunge 42
337 Molly Nyberg, Österbybruk 42
338 Gun Hägg, Gimo 41
339 Stefan Pettersson, Alunda 41
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget