Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 7 matcher

17 SEP 2022 18:10
Väntade tennissiffror mot Roslagsbro borta men hela 122 tippare missade det. Så inga stora förändringar. Men Gun hoppade upp från sistaplatsen!
  • Uppdaterad: 17 SEP 2022 18:10

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3, Almo - Harg Östhammar FF 1-2, Almo/UEIF 2 - Rimbo IF 2-6, Almo - Olands FF 2-3, Roslagbro IF 2 - Almo/UEIF 2  6-0

Plac.   Poäng
1 Åke Lydh, Österbybruk 122
2 Mats Johansson, Aspdal Alunda 121
3 Kerstin Dreborg, Morkarla 119
4 Christina Söderberg, Uppsala 117
5 Mattias Lindvall, Österbybruk 117
6 Robin Söderberg, Uppsala 115
7 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 114
8 Ove Nyberg, Morkarla 114
9 Ingrid Julia Anton S 112
10 Alvar Gustavsson, Morkarla 112
11 Daniel Westergren, Uppsala 112
12 Per-Olov Ånöstam, Almunge 112
13 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 110
14 Sören Karlsson, Hargshamn 109
15 Camilla Skyllerman, Morkarla 109
16 Maj Gelinder, Alunda 108
17 Iris Engström, Gimo 108
18 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 108
19 Lars Johansson, Uppsala 107
20 Tommy Pettersson, Alunda 105
21 Lars-Ove Olsson Östhammar 105
22 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 104
23 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 104
24 Sune Johansson, Alunda 103
25 Bertil Johansson, Gimo 103
26 Carl Silfverforsen, Alunda 102
27 IP Gänget Österbybruk 101
28 Håkan Ejneborn, Helsingborg 100
29 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 100
30 Gun Lyd, Österbybruk 100
31 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 99
32 Filip Holmgren, Gimo 99
33 Bertil Johansson, Gimo 99
34 Anton Söderberg, Uppsala 98
35 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 98
36 Joel Andersson, Gimo 98
37 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 97
38 Tommy Pettersson, Alunda 97
39 Ove Nyberg, Morkarla 97
40 Magnus Åhman, Borås 97
41 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 96
42 Pia Nordling, Onsby Alunda 96
43 Emma Engström, Gimo 96
44 Ingrid Goldwitz, Uppsala 96
45 Alvar Gustavsson, Morkarla 96
46 Marie Nyberg, Visby 96
47 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 95
48 Erling Lövgren, Rasbo 95
49 Nils Henriksson, Alunda 95
50 Göran Larsson, Söderlövsta 95
51 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 95
52 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 95
53 Bo Käll, Österbybruk 94
54 Pirre 1, Bälinge 94
55 Erling Lövgren, Rasbo 94
56 Julia Söderberg, Uppsala 94
57 Sören Karlsson, Hargshamn 94
58 Jimmy Mattsson, Gimo 93
59 Emilia Backholm, Uppsala 92
60 Leif Mattsson, Morkarla 92
61 Christina Wendin, Morkarla 92
62 Jan Andersson, Östhammar 92
63 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 92
64 Pia Westerlund, Öregrund 92
65 Pirre 2, Bälinge 92
66 Zach Söderberg, Bälinge 92
67 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 91
68 Magnus Åhman, Borås  
  Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 91
70 Viktor Karlsson, Alunda 91
71 Daniel Hasselström, Almunge 91
72 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 91
73 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 91
74 Maria Åhman, Kilby Alunda 90
75 Dick Mattsson, Alunda 90
76 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 90
77 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 90
78 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 90
79 Elin Silfverforsen, Alunda 90
80 Alicia Ejneborn, Helsingborg 90
81 Patrik Lantz, Uppsala 90
82 Göran Larsson, Söderlövsta 90
83 Martin Nyberg, Österbybruk 90
84 Tommy Pettersson, Alunda 90
85 Joel Andersson, Gimo 90
86 Kent I, Alunda 90
87 Marita Andersson, Morkarla 89
88 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 89
89 Kenneth Nordström, Gimo 89
90 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 89
91 Frissan, Gimo 89
92 Carina Söderberg, Uppsala 89
93 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 88
94 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 88
95 A-M Österberg, Alunda 88
96 Bo Käll, Österbybruk 88
97 Marina Käll, Österbybruk 88
98 Daniel Westergren, Uppsala 88
99 Maggan Larsson, Gimo 88
100 Lars-Ove Olsson Östhammar 88
101 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 87
102 Erik Lantz, Björklinge 87
103 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  87
104 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 87
105 Elis Thuré, Fors Gimo 87
106 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 86
107 Inger Lydh, Österbybruk 86
108 Magnus Segerlund, Alunda 86
109 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 86
110 Inga Alm, Alunda 85
111 Leif Hägglund, Alunda 85
112 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 85
113 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 85
114 Leif Söderberg, Uppsala 85
115 Siv Morey, Örebro 85
116 Lovisa Lantz, Uppsala 85
117 Dennis Larsson, Österbybruk 84
118 Christer Hellgren, Österbybruk 84
119 Peter Jonsson, Skoby Alunda 84
120 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  84
121 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 84
122 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 84
123 Lotta Ohlström, Österbybruk 84
124 Gun Lyd, Österbybruk 84
125 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 84
126 Laila Mathisen, Uppsala 83
127 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 83
128 Gun Hägg, Gimo 83
129 Tony Lundquist, Åkersberga 83
130 Bo Österberg, Kilby Alunda 83
131 Dick Mattsson, Alunda 82
132 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 82
133 Barbro Gustavsson, Morkarla 82
134 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 82
135 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 82
136 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 82
137 Mattias Nyberg, Morkarla 81
138 Melker Nyberg, Österbybruk 81
139 Lotta Ohlström, Österbybruk 81
140 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 81
141 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 81
142 Sara Andersson, Onsby Alunda 81
143 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 81
144 Robin Söderberg, Uppsala 81
145 Tommy Pettersson, Alunda 81
146 Majken Gunnarsson, Alunda 80
147 Jan Franzén, Jönköping 80
148 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 80
149 Rolf Nordin, Gimo 80
150 Gunilla Andersson, Gimo 80
151 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 80
152 Jonny Gustavsson, Öregrund 80
153 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 80
154 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 79
155 Malte Thuré, Fors Gimo 79
156 Bertil Johansson, Gimo 79
157 Håkan Westlund, Alunda 79
158 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 79
159 Börje Krantz, Nyborg Alunda 79
160 Frissan, Gimo 79
161 Jonte Andersson, Onsby Alunda 79
162 Magnus Åhman, Borås 79
163 A-M Österberg, Alunda 78
164 A-M Österberg, Alunda 78
165 Per-Olov Ånöstam, Almunge 78
166 Peter Jonsson, Skoby Alunda 78
167 Thomas Grehn, Gimo 78
168 Frissan, Gimo 78
169 Gunnar Holmgren, Gimo 78
170 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 77
171 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  77
172 Elin Sjöholm, Norrköping 77
173 Nils Henriksson, Alunda 77
174 Othilia Engström, Gimo 77
175 Christina Söderberg, Uppsala 77
176 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 76
177 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 76
178 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 76
179 Mats Ekberg, Uppsala 76
180 Kenneth Hägg, Gimo 76
181 Johan Mårtensson, Alunda 76
182 Bertil Johansson, Gimo 76
183 Conny Thorén, Visby 76
184 Kent Larsson, Bohl Morkarla 76
185 Reino Wendin, Morkarla 76
186 Bitte II, Alunda 76
187 Öjne Robertsson, Östhammar 76
188 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 76
189 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 75
190 Wiking Wendin, Morkarla 75
191 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 75
192 Per Eriksson, Alunda 75
193 Christer Ohlström, Österbybruk 75
194 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 75
195 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 75
196 Camilla Etteborn, Alingsås 75
197 Christer Philipsson, Gimo 75
198 Ylva Mårtensson, Alunda 75
199 Team Mattsson, Alunda 74
200 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 74
201 Eva Andersson, Gimo 74
202 Maria Thuré, Fors Gimo 74
203 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 74
204 August Sjöholm, Norrköping 74
205 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 74
206 Leif Söderberg, Uppsala 74
207 Christer Hellgren, Österbybruk 74
208 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 74
209 Peter Jonsson, Skoby Alunda 73
210 Inga Alm, Alunda 73
211 Marie Nyberg, Österbybruk 73
212 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 73
213 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 73
214 Roger Lamell, Alunda 72
215 Harry Furniss, Alunda 72
216 Lars-Ove Olsson Östhammar 72
217 Elvis Andersson Rud, Gimo 71
218 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 70
219 Doris Andersson, Gimo 70
220 Bo Österberg, Kilby Alunda 70
221 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 69
222 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 69
223 Sune Johansson, Alunda 68
224 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 68
225 Alf Björkman, Morkarla 68
226 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 68
227 Ann Söderberg, Uppsala 68
228 Malin Karlsson, Trönödal 67
229 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 67
230 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 67
231 Johan Åhlberg, Uppsala 67
232 Eva Andersson, Gimo 67
233 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 67
234 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 67
235 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 67
236 Linda Segerlund, Alunda 66
237 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 66
238 Magnus Åhman, Borås 66
239 Sara Andersson, Bälinge 66
240 Börje Krantz, Nyborg Alunda 66
241 Jöran Gelinder, Alunda 66
242 Stig Josefsson, Alunda 66
243 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 65
244 Inger Hägglund, Alunda 65
245 Ove Thuré, Gimo 65
246 Rolf Nordin, Gimo 65
247 Gustaf Pettersson, Alunda 65
248 Stig Josefsson, Alunda 65
249 Gunilla Magnusson, Mangskog 65
250 Gullveg Klint, Valde Gimo 64
251 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 64
252 Lisa Wikner, Helsingborg 64
253 A-M Österberg, Alunda 64
254 Agneta Blom, Österbybruk 64
255 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 64
256 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 64
257 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 64
258 Rolf Nordin, Gimo 64
259 Eva Mårtensson, Tollarp 64
260 Majken Gunnarsson, Alunda 63
261 Mats Ekström, Gimo 63
262 Åke Lydh, Österbybruk 63
263 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 63
264 Peter Lundgren, Tierp 63
265 Birgitta Smith, Kungsbacka 62
266 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 62
267 Susanne Wahlborg, Gimo 62
268 Göran Karlsson, Morkarla 62
269 Frissan, Gimo 62
270 Bitte I, Alunda 62
271 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 62
272 Hugo Nyberg, Visby 62
273 Kent II, Alunda 61
274 Roger Wendin, Morkarla 61
275 Eva Helen, Norrgärde Alunda 61
276 Jonas Värm, Alunda 61
277 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  61
278 Erling Lövgren, Rasbo 60
279 Mats Eriksson, Valde Gimo 59
280 Gullveg Klint, Valde Gimo 58
281 Tony Lundquist, Åkersberga 57
282 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 57
283 Jesper Söderberg, Uppsala 57
284 Kenneth Hägg, Gimo 57
285 Roger Andersson Rud, Gimo 57
286 Staffan Ekström, Morkarla 56
287 Annelie Engström, Löddby Alunda 55
288 Mats Eriksson, Valde Gimo 55
289 Robert Etteborn, Alingsås 55
290 Emil Elfsberg, Alunda 55
291 Sune Nordström, Östhammar 55
292 Bertil Alm, Alunda 54
293 Roger Hedström, Gräsö 54
294 Roger Lamell, Alunda 54
295 Maria Åhman, Kilby Alunda 54
296 Charlie Ejneborn, Helsingborg 54
297 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 54
298 Maggan Larsson, Gimo 54
299 Lasse Öhlén, Kungsbacka 53
300 Agneta Karlsson, Alunda 53
301 Staffan Wallin, Valde Gimo 53
302 Eva Helen, Norrgärde Alunda 53
303 Jonny Orebrand, Alunda 53
304 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 52
305 Annelie Engström, Löddby Alunda 52
306 Ove Nyberg, Morkarla 52
307 Bertil Alm, Alunda 52
308 Staffan Wallin, Valde Gimo 52
309 Leif Hägglund, Alunda 52
310 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 52
311 Rikard Lundberg, Uppsala 52
312 Göran Gelinder, Alunda 51
313 Sylvia Ekström, Morkarla 51
314 Alice Nyberg, Österbybruk 51
315 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 50
316 Tyra Levin, Östhammar 50
317 Kenneth Blom, Österbybruk 50
318 Alfie Björkman, Morkarla 50
319 Kerstin Persson, Gimo 50
320 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 50
321 Johan Davidsson, Alunda 49
322 Eva Hellgren, Österbybruk 48
323 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 48
324 Wiking Wendin, Morkarla 48
325 Marina Käll, Österbybruk 48
326 Thomas Engström, Gimo 48
327 Camilla Gelinder, Alunda 44
328 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 44
329 Zoie Nyberg, Visby 44
330 Vera Nyberg, Visby 43
331 Eva Hellgren, Österbybruk 42
332 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 42
333 Gun Hägg, Gimo 41
334 Marianne Ånöstam, Almunge 40
335 Inger Hägglund, Alunda 40
336 Gun Hägg, Gimo 40
337 Molly Nyberg, Österbybruk 39
338 Roger Wendin, Morkarla 39
339 Stefan Pettersson, Alunda 37
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget