Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 6 matcher

11 SEP 2022 19:09
Hemmaförlust mot Olands FF förändrade inte mycket i toppen.
  • Uppdaterad: 11 SEP 2022 19:09

Iris Engström låg bäst till, 40:e plats, av de som tippat bortavinst. A-M Israelsson hade 2-3 och avancerade från 56 till plats 15!

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3, Almo - Harg Östhammar FF 1-2, Almo/UEIF 2 - Rimbo IF 2-6, Almo - Olands FF 2-3

Plac.   Poäng
1 Åke Lydh, Österbybruk 105
2 Mats Johansson, Aspdal Alunda 104
3 Kerstin Dreborg, Morkarla 104
4 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 100
5 Mattias Lindvall, Österbybruk 100
6 Carl Silfverforsen, Alunda 99
7 Robin Söderberg, Uppsala 99
8 Ove Nyberg, Morkarla 99
9 Christina Söderberg, Uppsala 98
10 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 97
11 Håkan Ejneborn, Helsingborg 97
12 Per-Olov Ånöstam, Almunge 97
13 Ingrid Julia Anton S 96
14 Alvar Gustavsson, Morkarla 96
15 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 96
16 Daniel Westergren, Uppsala 96
17 Maj Gelinder, Alunda 93
18 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 93
19 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 92
20 Iris Engström, Gimo 92
21 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 92
22 Camilla Skyllerman, Morkarla 91
23 Lars Johansson, Uppsala 91
24 Jan Andersson, Östhammar 91
25 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 90
26 Sören Karlsson, Hargshamn 90
27 Lars-Ove Olsson Östhammar 89
28 Emilia Backholm, Uppsala 88
29 Sune Johansson, Alunda 88
30 Magnus Åhman, Borås  
  Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 88
32 Maria Åhman, Kilby Alunda 88
33 Tommy Pettersson, Alunda 88
34 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 87
35 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 86
36 Elin Silfverforsen, Alunda 86
37 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 85
38 Bertil Johansson, Gimo 85
39 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 84
40 Erik Lantz, Björklinge 84
41 IP Gänget Österbybruk 84
42 Leif Hägglund, Alunda 83
43 Gun Lyd, Österbybruk 83
44 Bertil Johansson, Gimo 83
45 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 83
46 Inger Lydh, Österbybruk 82
47 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 82
48 Inga Alm, Alunda 82
49 Ove Nyberg, Morkarla 82
50 Anton Söderberg, Uppsala 81
51 Ingrid Goldwitz, Uppsala 81
52 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 81
53 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 81
54 Filip Holmgren, Gimo 81
55 Marie Nyberg, Visby 81
56 Magnus Åhman, Borås 81
57 Emma Engström, Gimo 80
58 Peter Jonsson, Skoby Alunda 80
59 Dick Mattsson, Alunda 80
60 Joel Andersson, Gimo 80
61 Dennis Larsson, Österbybruk 80
62 Pia Nordling, Onsby Alunda 79
63 Tommy Pettersson, Alunda 79
64 Erling Lövgren, Rasbo 79
65 Alvar Gustavsson, Morkarla 79
66 Gun Hägg, Gimo 79
66 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 79
68 Laila Mathisen, Uppsala 79
68 Barbro Gustavsson, Morkarla 78
70 Bo Käll, Österbybruk 78
71 Pirre 1, Bälinge 78
72 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 78
73 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 78
74 Leif Mattsson, Morkarla 77
75 Christina Wendin, Morkarla 77
76 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 77
77 Göran Larsson, Söderlövsta 77
78 Erling Lövgren, Rasbo 77
79 Julia Söderberg, Uppsala 77
80 Daniel Hasselström, Almunge 76
81 Pirre 2, Bälinge 76
82 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 76
83 Nils Henriksson, Alunda 76
84 Sören Karlsson, Hargshamn 76
85 Per-Olov Ånöstam, Almunge 76
86 A-M Österberg, Alunda 75
87 A-M Österberg, Alunda 75
88 Dick Mattsson, Alunda 75
89 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 75
90 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 75
91 Zach Söderberg, Bälinge 75
92 Jimmy Mattsson, Gimo 75
93 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 75
94 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 74
95 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 74
96 Kent I, Alunda 74
97 Viktor Karlsson, Alunda 74
98 Marita Andersson, Morkarla 74
99 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 74
100 Joel Andersson, Gimo 74
101 Pia Westerlund, Öregrund 74
102 Alicia Ejneborn, Helsingborg 73
103 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 73
104 A-M Österberg, Alunda 73
105 Bo Käll, Österbybruk 73
106 Maggan Larsson, Gimo 73
107 Marina Käll, Österbybruk 73
108 Martin Nyberg, Österbybruk 73
109 Kenneth Nordström, Gimo 73
110 Patrik Lantz, Uppsala 73
111 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 73
112 Göran Larsson, Söderlövsta 73
113 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 73
114 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 73
115 Frissan, Gimo 73
116 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 73
117 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 72
118 Conny Thorén, Visby 72
119 Daniel Westergren, Uppsala 72
120 Elis Thuré, Fors Gimo 72
121 Per Eriksson, Alunda 72
122 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 72
123 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 71
124 Carina Söderberg, Uppsala 71
125 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 71
126 Tommy Pettersson, Alunda 71
127 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  71
128 Peter Jonsson, Skoby Alunda 70
129 Team Mattsson, Alunda 70
130 Inga Alm, Alunda 70
131 Lars-Ove Olsson Östhammar 70
132 Magnus Segerlund, Alunda 70
133 Christer Hellgren, Österbybruk 69
134 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 69
135 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 69
136 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 69
137 Roger Lamell, Alunda 69
138 Lotta Ohlström, Österbybruk 69
139 Siv Morey, Örebro 68
140 Bo Österberg, Kilby Alunda 68
141 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  68
142 Lovisa Lantz, Uppsala 68
143 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 68
144 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 68
145 Tony Lundquist, Åkersberga 68
146 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 67
147 Bo Österberg, Kilby Alunda 67
148 Gun Lyd, Österbybruk 67
149 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 67
150 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 67
151 Doris Andersson, Gimo 66
152 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 66
153 Mattias Nyberg, Morkarla 66
154 Melker Nyberg, Österbybruk 66
155 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 66
156 Lotta Ohlström, Österbybruk 66
157 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 66
158 Leif Söderberg, Uppsala 66
159 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 66
160 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 65
161 Robin Söderberg, Uppsala 65
162 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 65
163 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 65
164 Majken Gunnarsson, Alunda 65
165 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 65
166 Eva Andersson, Gimo 64
167 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 64
168 Gunilla Andersson, Gimo 64
169 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 64
170 Jan Franzén, Jönköping 64
171 Sara Andersson, Onsby Alunda 64
172 Sune Johansson, Alunda 64
173 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 63
174 Malte Thuré, Fors Gimo 63
175 Frissan, Gimo 63
176 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 63
177 Jonte Andersson, Onsby Alunda 63
178 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 63
179 Tommy Pettersson, Alunda 63
180 Bertil Johansson, Gimo 63
181 Håkan Westlund, Alunda 63
182 Rolf Nordin, Gimo 63
183 Gunnar Holmgren, Gimo 62
184 Jonny Gustavsson, Öregrund 62
185 Linda Segerlund, Alunda 62
186 Peter Jonsson, Skoby Alunda 62
187 A-M Österberg, Alunda 62
188 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 62
189 Börje Krantz, Nyborg Alunda 62
190 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 62
191 Agneta Blom, Österbybruk 62
192 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 62
193 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 62
194 Christer Philipsson, Gimo 62
195 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  61
196 Bitte II, Alunda 61
197 Mats Ekberg, Uppsala 61
198 Elin Sjöholm, Norrköping 61
199 Kenneth Hägg, Gimo 61
200 Thomas Grehn, Gimo 61
201 Majken Gunnarsson, Alunda 61
202 Frissan, Gimo 61
203 Othilia Engström, Gimo 61
204 Magnus Åhman, Borås 61
205 Lisa Wikner, Helsingborg 61
206 Johan Mårtensson, Alunda 60
207 Wiking Wendin, Morkarla 60
208 Öjne Robertsson, Östhammar 60
209 Gullveg Klint, Valde Gimo 60
210 Bertil Johansson, Gimo 60
211 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 60
212 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 60
213 Eva Mårtensson, Tollarp 60
214 Nils Henriksson, Alunda 60
215 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 60
216 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 60
217 Christina Söderberg, Uppsala 60
218 Christer Ohlström, Österbybruk 59
219 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 59
220 Kent II, Alunda 59
221 Camilla Etteborn, Alingsås 59
222 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 59
223 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 59
224 Christer Hellgren, Österbybruk 59
225 Susanne Wahlborg, Gimo 59
226 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 59
227 Eva Andersson, Gimo 59
228 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 59
229 Kent Larsson, Bohl Morkarla 59
230 Maria Thuré, Fors Gimo 58
231 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 58
232 Frissan, Gimo 58
233 Reino Wendin, Morkarla 58
234 Bitte I, Alunda 58
235 Birgitta Smith, Kungsbacka 58
236 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 58
237 August Sjöholm, Norrköping 58
238 Marie Nyberg, Österbybruk 57
239 Erling Lövgren, Rasbo 57
240 Leif Söderberg, Uppsala 57
241 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 57
242 Roger Wendin, Morkarla 57
243 Ylva Mårtensson, Alunda 57
244 Harry Furniss, Alunda 57
245 Lars-Ove Olsson Östhammar 56
246 Elvis Andersson Rud, Gimo 55
247 Mats Eriksson, Valde Gimo 55
248 Jesper Söderberg, Uppsala 55
249 Gullveg Klint, Valde Gimo 54
250 Alf Björkman, Morkarla 53
251 Tony Lundquist, Åkersberga 53
252 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 53
253 Kenneth Hägg, Gimo 53
254 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 53
255 Malin Karlsson, Trönödal 52
256 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 52
257 Annelie Engström, Löddby Alunda 51
258 Magnus Åhman, Borås 51
259 Mats Eriksson, Valde Gimo 51
260 Roger Lamell, Alunda 51
261 Sune Nordström, Östhammar 51
262 Maggan Larsson, Gimo 51
263 Maria Åhman, Kilby Alunda 51
264 Robert Etteborn, Alingsås 51
265 Sara Andersson, Bälinge 51
266 Johan Åhlberg, Uppsala 51
267 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 51
268 Agneta Karlsson, Alunda 50
269 Charlie Ejneborn, Helsingborg 50
270 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 50
271 Ann Söderberg, Uppsala 50
272 Inger Hägglund, Alunda 50
273 Staffan Wallin, Valde Gimo 50
274 Eva Helen, Norrgärde Alunda 50
275 Bertil Alm, Alunda 50
276 Roger Hedström, Gräsö 50
277 Ove Thuré, Gimo 49
278 Annelie Engström, Löddby Alunda 49
279 Stig Josefsson, Alunda 49
280 Ove Nyberg, Morkarla 49
281 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 49
282 Rikard Lundberg, Uppsala 49
283 Staffan Wallin, Valde Gimo 49
284 Lasse Öhlén, Kungsbacka 49
285 Börje Krantz, Nyborg Alunda 49
286 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 48
287 Gunilla Magnusson, Mangskog 48
288 Stig Josefsson, Alunda 48
289 Marina Käll, Österbybruk 48
290 Göran Gelinder, Alunda 48
291 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 48
292 Jöran Gelinder, Alunda 48
293 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 48
294 Bertil Alm, Alunda 48
295 Rolf Nordin, Gimo 48
296 Göran Karlsson, Morkarla 47
297 Wiking Wendin, Morkarla 47
298 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 47
299 Mats Ekström, Gimo 47
300 Gustaf Pettersson, Alunda 47
301 Sylvia Ekström, Morkarla 47
302 Rolf Nordin, Gimo 47
303 Åke Lydh, Österbybruk 46
304 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 46
305 Kenneth Blom, Österbybruk 46
306 Alfie Björkman, Morkarla 46
307 Hugo Nyberg, Visby 46
308 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 46
309 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 46
310 Kerstin Persson, Gimo 46
311 Eva Hellgren, Österbybruk 45
312 Eva Helen, Norrgärde Alunda 45
313 Peter Lundgren, Tierp 45
314 Johan Davidsson, Alunda 45
315 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 44
316 Jonas Värm, Alunda 43
317 Vera Nyberg, Visby 43
318 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  42
319 Roger Andersson Rud, Gimo 41
320 Camilla Gelinder, Alunda 41
321 Staffan Ekström, Morkarla 41
322 Emil Elfsberg, Alunda 40
323 Zoie Nyberg, Visby 40
324 Eva Hellgren, Österbybruk 38
325 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 38
326 Marianne Ånöstam, Almunge 38
327 Gun Hägg, Gimo 38
328 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 38
329 Inger Hägglund, Alunda 37
330 Jonny Orebrand, Alunda 37
331 Roger Wendin, Morkarla 37
332 Molly Nyberg, Österbybruk 36
333 Leif Hägglund, Alunda 36
334 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 36
335 Tyra Levin, Östhammar 35
336 Alice Nyberg, Österbybruk 35
337 Stefan Pettersson, Alunda 35
338 Thomas Engström, Gimo 32
339 Gun Hägg, Gimo 23
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget