Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 3 matcher

22 AUG 2022 23:28
Efter oavgjort i första matchen, förlust i andra blev det vinst i tredje. 1-3 mot Storvreta borta och Ylva upp i topp!
  • Uppdaterad: 22 AUG 2022 23:28

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3

Plac.   Poäng
1 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 71
2 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Mats Johansson, Aspdal Alunda 70
4 Carl Silfverforsen, Alunda 69
5 Christina Söderberg, Uppsala  
  Ingrid Julia Anton S 66
7 Åke Lydh, Österbybruk 64
8 Inger Lydh, Österbybruk 63
9 Alvar Gustavsson, Morkarla 63
10 Kerstin Dreborg, Morkarla 62
11 Dick Mattsson, Alunda 62
12 Håkan Ejneborn, Helsingborg 61
13 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 60
14 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 58
15 Per-Olov Ånöstam, Almunge 57
16 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala  
  Mattias Lindvall, Österbybruk 56
18 Robin Söderberg, Uppsala 55
19 Sune Johansson, Alunda 54
20 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 53
21 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 52
22 Camilla Skyllerman, Morkarla 52
23 Emma Engström, Gimo  
  Iris Engström, Gimo 51
25 Joel Andersson, Gimo 51
26 Leif Hägglund, Alunda 50
27 Emilia Backholm, Uppsala 50
28 Maj Gelinder, Alunda  
  Pia Nordling, Onsby Alunda 50
30 Jan Andersson, Östhammar 50
31 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 49
32 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 49
33 Roger Lamell, Alunda 49
34 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Erling Lövgren, Rasbo  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Team Mattsson, Alunda 49
38 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 48
39 Pirre 1, Bälinge 48
40 Viktor Karlsson, Alunda 47
41 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 47
42 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 47
43 Alf Lundin, Skyndeln Alunda  
  Lars-Ove Olsson Östhammar 47
45 Dick Mattsson, Alunda 46
46 Nils Henriksson, Alunda 46
47 Alvar Gustavsson, Morkarla 46
48 Pirre 2, Bälinge 46
49 Daniel Hasselström, Almunge  
  Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta  
  Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 45
52 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 45
53 Daniel Westergren, Uppsala 45
53 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 45
53 Tommy Pettersson, Alunda 45
56 Gun Hägg, Gimo 45
56 Laila Mathisen, Uppsala 45
58 Joel Andersson, Gimo 45
59 Julia Söderberg, Uppsala 45
59 Kent I, Alunda 45
59 Sören Karlsson, Hargshamn 45
62 Peter Jonsson, Skoby Alunda 44
63 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 44
64 Agneta Blom, Österbybruk 44
64 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 44
64 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 44
64 Frissan, Gimo 44
68 Erling Lövgren, Rasbo 44
68 Ingrid Goldwitz, Uppsala 44
70 Majken Gunnarsson, Alunda 44
70 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 43
72 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 43
73 Lars Johansson, Uppsala 43
74 Maria Åhman, Kilby Alunda 43
75 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 43
76 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 43
77 A-M Österberg, Alunda 43
78 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 43
79 Jimmy Mattsson, Gimo 43
80 Zach Söderberg, Bälinge 43
81 Göran Larsson, Söderlövsta 43
82 Bertil Johansson, Gimo 43
83 Gun Lyd, Österbybruk 43
84 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 43
85 Bertil Johansson, Gimo 43
86 A-M Österberg, Alunda 42
87 Per Eriksson, Alunda 42
88 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 42
89 Christina Wendin, Morkarla 42
90 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 42
91 Erik Lantz, Björklinge 42
92 Marie Nyberg, Visby 42
93 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 42
94 Elin Silfverforsen, Alunda 42
95 Leif Mattsson, Morkarla 42
96 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 42
97 IP Gänget Österbybruk 42
98 Bo Käll, Österbybruk 42
99 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 42
100 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 41
101 Patrik Lantz, Uppsala 41
102 Bitte II, Alunda 41
103 Christer Hellgren, Österbybruk 41
104 Frissan, Gimo 41
105 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 41
106 Conny Thorén, Visby 41
107 Magnus Åhman, Borås 41
108 Magnus Segerlund, Alunda 41
109 Marina Käll, Österbybruk 41
110 Bo Käll, Österbybruk 41
111 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  40
112 Birgitta Smith, Kungsbacka 39
113 Anton Söderberg, Uppsala 39
114 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 38
115 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 38
116 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 37
117 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 37
118 Lotta Ohlström, Österbybruk 37
119 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 36
120 Jesper Söderberg, Uppsala 35
121 Kenneth Hägg, Gimo 35
122 Gun Lyd, Österbybruk 35
123 Sören Karlsson, Hargshamn 35
124 A-M Österberg, Alunda 34
125 Frissan, Gimo 34
126 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 34
127 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 33
128 Sune Johansson, Alunda 33
129 A-M Österberg, Alunda 33
130 Gullveg Klint, Valde Gimo 33
131 Inga Alm, Alunda 33
132 Christer Philipsson, Gimo 33
133 Filip Holmgren, Gimo 33
134 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 33
135 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 33
136 Robin Söderberg, Uppsala 33
137 Othilia Engström, Gimo 33
138 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 33
139 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 32
140 Pia Westerlund, Öregrund 32
141 Malin Karlsson, Trönödal 32
142 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 32
143 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 32
144 Jonte Andersson, Onsby Alunda 32
145 Alf Björkman, Morkarla 32
146 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 32
147 Lasse Öhlén, Kungsbacka 32
148 Tony Lundquist, Åkersberga 32
149 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 32
150 Inger Hägglund, Alunda 32
151 Rolf Nordin, Gimo 32
152 Eva Helen, Norrgärde Alunda 32
153 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 32
154 Hugo Nyberg, Visby 32
155 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 31
156 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 31
157 Eva Andersson, Gimo 31
158 Roger Hedström, Gräsö 31
159 Bertil Alm, Alunda 31
160 Inga Alm, Alunda 31
161 Peter Jonsson, Skoby Alunda 31
162 Jonny Gustavsson, Öregrund 31
163 Christina Söderberg, Uppsala 31
164 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 31
165 Tommy Pettersson, Alunda 31
166 Öjne Robertsson, Östhammar 31
167 Robert Etteborn, Alingsås 31
168 Håkan Westlund, Alunda 31
169 Marita Lundin, Morkarla 31
170 Börje Krantz, Nyborg Alunda 31
171 Gunnar Holmgren, Gimo 31
172 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 31
173 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 31
174 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 31
175 Maria Åhman, Kilby Alunda 31
176 Bitte I, Alunda 30
177 Lisa Wikner, Helsingborg 30
178 Leif Söderberg, Uppsala 30
179 Maggan Larsson, Gimo 30
180 Magnus Åhman, Borås 30
181 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
182 Ove Nyberg, Morkarla 30
183 Bertil Alm, Alunda 30
184 Alicia Ejneborn, Helsingborg 30
185 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 30
186 Sara Andersson, Bälinge 30
187 Susanne Wahlborg, Gimo 30
188 Bo Österberg, Kilby Alunda 30
189 Ove Nyberg, Morkarla 30
190 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 30
191 Maggan Larsson, Gimo 30
192 Magnus Åhman, Borås 30
193 Roger Lamell, Alunda 30
194 Sune Nordström, Östhammar 30
195 Frissan, Gimo 30
196 Kent Larsson, Bohl Morkarla 30
197 Lotta Ohlström, Österbybruk 30
198 Peter Jonsson, Skoby Alunda 30
199 Göran Larsson, Söderlövsta 30
200 Johan Mårtensson, Alunda 30
201 Kenneth Hägg, Gimo 30
202 Magnus Åhman, Borås 30
203 Nils Henriksson, Alunda 30
204 Majken Gunnarsson, Alunda 30
205 Ylva Mårtensson, Alunda 30
206 Linda Segerlund, Alunda 30
207 August Sjöholm, Norrköping 30
208 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 30
209 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 30
210 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 30
211 Mats Ekberg, Uppsala 30
212 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 30
213 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 30
214 Johan Åhlberg, Uppsala 30
215 Börje Krantz, Nyborg Alunda 30
216 Christer Ohlström, Österbybruk 30
217 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 30
218 Malte Thuré, Fors Gimo 30
219 Tommy Pettersson, Alunda 30
220 Vera Nyberg, Visby 29
221 Christer Hellgren, Österbybruk 29
222 Gullveg Klint, Valde Gimo 29
223 Mattias Nyberg, Morkarla 29
224 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 29
225 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 29
226 Daniel Westergren, Uppsala 29
227 Carina Söderberg, Uppsala 29
228 Lars-Ove Olsson Östhammar 29
229 Kenneth Nordström, Gimo 29
230 Kent II, Alunda 29
231 Kerstin Persson, Gimo 29
232 Mats Ekström, Gimo 29
233 Bertil Johansson, Gimo 29
234 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 29
235 Johan Davidsson, Alunda 29
236 Harry Furniss, Alunda 29
237 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 29
238 Dennis Larsson, Österbybruk 29
239 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 29
240 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 29
241 Eva Hellgren, Österbybruk 28
242 Martin Nyberg, Österbybruk 28
243 Marina Käll, Österbybruk 28
244 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 28
245 Alfie Björkman, Morkarla 28
246 Per-Olov Ånöstam, Almunge 28
247 Tommy Pettersson, Alunda 28
248 Tony Lundquist, Åkersberga 28
249 Maria Thuré, Fors Gimo 28
250 Wiking Wendin, Morkarla 28
251 Camilla Etteborn, Alingsås 28
252 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 28
253 Elis Thuré, Fors Gimo 28
254 Elin Sjöholm, Norrköping 28
255 Staffan Wallin, Valde Gimo 28
256 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 27
257 Lovisa Lantz, Uppsala 27
258 Alice Nyberg, Österbybruk 27
259 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 27
260 Siv Morey, Örebro 27
261 Leif Söderberg, Uppsala 27
262 Bo Österberg, Kilby Alunda 26
263 Reino Wendin, Morkarla 25
264 Gun Hägg, Gimo 21
265 Mats Eriksson, Valde Gimo 19
266 Sylvia Ekström, Morkarla 19
267 Staffan Ekström, Morkarla 19
268 Camilla Gelinder, Alunda 19
269 Charlie Ejneborn, Helsingborg 19
270 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 19
271 Barbro Gustavsson, Morkarla 19
272 Kenneth Blom, Österbybruk 19
273 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 19
274 Eva Hellgren, Österbybruk 18
275 Annelie Engström, Löddby Alunda 18
276 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 18
277 Doris Andersson, Gimo 18
278 Elvis Andersson Rud, Gimo 18
279 Melker Nyberg, Österbybruk 18
280 Jöran Gelinder, Alunda 18
281 Rikard Lundberg, Uppsala 18
282 Ann Söderberg, Uppsala 18
283 Erling Lövgren, Rasbo 18
284 Mats Eriksson, Valde Gimo 18
285 Annelie Engström, Löddby Alunda 18
286 Sara Andersson, Onsby Alunda 18
287 Thomas Grehn, Gimo 18
288 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 18
289 Zoie Nyberg, Visby 18
290 Agneta Karlsson, Alunda 18
291 Emil Elfsberg, Alunda 18
292 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 18
293 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 18
294 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 18
295 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 17
296 Thomas Engström, Gimo 17
297 Göran Gelinder, Alunda 17
298 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 17
299 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  17
300 Lars-Ove Olsson Östhammar 17
301 Inger Hägglund, Alunda 17
302 Roger Wendin, Morkarla 17
303 Marianne Ånöstam, Almunge 17
304 Ove Thuré, Gimo 17
305 Stig Josefsson, Alunda 17
306 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 17
307 Eva Mårtensson, Tollarp 17
308 Rolf Nordin, Gimo 17
309 Jonny Orebrand, Alunda 17
310 Eva Andersson, Gimo 17
311 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 17
312 Roger Wendin, Morkarla 17
313 Peter Lundgren, Tierp 17
314 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 16
315 Stig Josefsson, Alunda 16
316 Gunilla Andersson, Gimo 16
317 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 16
318 Stefan Pettersson, Alunda 16
319 Gunilla Magnusson, Mangskog 16
320 Eva Helen, Norrgärde Alunda 16
321 Jan Franzén, Jönköping 16
322 Molly Nyberg, Österbybruk 16
323 Rolf Nordin, Gimo 16
324 Tyra Levin, Östhammar 16
325 Leif Hägglund, Alunda 16
326 Staffan Wallin, Valde Gimo 16
327 Åke Lydh, Österbybruk 16
328 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 15
329 Marie Nyberg, Österbybruk 15
330 Roger Andersson Rud, Gimo 15
331 Göran Karlsson, Morkarla 15
332 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  15
333 Bertil Johansson, Gimo 15
334 Wiking Wendin, Morkarla 15
335 Jonas Värm, Alunda 14
336 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  14
337 Gustaf Pettersson, Alunda 13
338 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 12
339 Gun Hägg, Gimo 11

 

Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget