Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 2 matcher

21 AUG 2022 21:13
Stortorsk på Åland men vi hade i alla fall tur med vädret! Oroande att vårens vinnare är i topp igen!
  • Skapad: 21 AUG 2022 21:13

Almo - Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0

Plac.   Poäng
1 Christina Söderberg, Uppsala  
  Ingrid Julia Anton S  
  Robin Söderberg, Uppsala  
  Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda  
  Sune Johansson, Alunda 47
6 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 46
7 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Emma Engström, Gimo  
  Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Iris Engström, Gimo  
  Kerstin Dreborg, Morkarla  
  Mats Johansson, Aspdal Alunda 45
13 Carl Silfverforsen, Alunda  
  Inger Lydh, Österbybruk  
  Maj Gelinder, Alunda  
  Mauri Holtari, Knutsbol Alunda  
  Mjölk-Jonte, Onsby Alunda  
  Pia Nordling, Onsby Alunda 44
19 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 41
20 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 39
  Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda  
  Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Jonny Eriksson, Hammarby Alunda  
  Lars-Ove Olsson Östhammar  
  Nils Henriksson, Alunda  
  Åke Lydh, Österbybruk 39
27 Agneta Blom, Österbybruk  
  Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda  
  Bernt Eriksson, Happsta Alunda  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Daniel Westergren, Uppsala  
  Frissan, Gimo  
  Kristofer Norén, Golvsta Alunda  
  Per-Olov Ånöstam, Almunge  
  Tommy Pettersson, Alunda 38
38 Dick Mattsson, Alunda  
  Erling Lövgren, Rasbo  
  Gun Hägg, Gimo  
  Göran Larsson, Söderlövsta  
  Ingrid Goldwitz, Uppsala  
  Laila Mathisen, Uppsala  
  Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala  
  Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk  
  Mattias Lindvall, Österbybruk 37
47 Håkan Ejneborn, Helsingborg 36
48 Elin Silfverforsen, Alunda  
  Frissan, Gimo 35
50 Anton Söderberg, Uppsala  
  Emilia Backholm, Uppsala 33
52 Birgitta Smith, Kungsbacka 32
52 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 32
54 Leif Hägglund, Alunda 31
55 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 30
55 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 30
57 Sören Karlsson, Hargshamn 28
58 Camilla Skyllerman, Morkarla 27
58 Jesper Söderberg, Uppsala 27
58 Pirre 2, Bälinge 27
58 Sören Karlsson, Hargshamn 27
62 Daniel Hasselström, Almunge 26
62 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 26
62 Frissan, Gimo 26
62 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 26
62 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 26
62 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 26
68 Othilia Engström, Gimo 26
69 Joel Andersson, Gimo 26
69 Joel Andersson, Gimo 26
69 Rolf Nordin, Gimo 26
72 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 26
72 Julia Söderberg, Uppsala 26
72 Kent I, Alunda 26
72 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 26
76 Eva Helen, Norrgärde Alunda 25
76 Gullveg Klint, Valde Gimo 25
76 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 25
76 Håkan Westlund, Alunda 25
76 Inga Alm, Alunda 25
76 Inger Hägglund, Alunda 25
76 Leif Mattsson, Morkarla 25
76 Malin Karlsson, Trönödal 25
76 Malte Thuré, Fors Gimo 25
76 Marita Lundin, Morkarla 25
76 Peter Jonsson, Skoby Alunda 25
87 Christer Philipsson, Gimo 25
88 Börje Krantz, Nyborg Alunda 25
88 Filip Holmgren, Gimo 25
88 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 25
88 Jan Andersson, Östhammar 25
88 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 25
88 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 25
94 August Sjöholm, Norrköping 25
94 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 25
94 Gun Lyd, Österbybruk 25
94 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 25
94 Jonte Andersson, Onsby Alunda 25
94 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 25
94 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 25
94 Majken Gunnarsson, Alunda 25
94 Maria Åhman, Kilby Alunda 25
94 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 25
94 Robin Söderberg, Uppsala 25
94 Sune Johansson, Alunda 25
94 Tommy Pettersson, Alunda 25
107 A-M Österberg, Alunda 24
107 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 24
107 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 24
107 Johan Mårtensson, Alunda 24
107 Kenneth Hägg, Gimo 24
107 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 24
107 Roger Lamell, Alunda 24
107 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 24
115 Jonny Gustavsson, Öregrund 24
116 Alf Björkman, Morkarla 24
116 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 24
116 Gunnar Holmgren, Gimo 24
116 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 24
116 Jimmy Mattsson, Gimo 24
116 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 24
116 Magnus Åhman, Borås 24
116 Nils Henriksson, Alunda 24
116 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 24
116 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 24
126 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 24
126 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 24
126 Börje Krantz, Nyborg Alunda 24
126 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 24
126 Christer Ohlström, Österbybruk 24
126 Christina Söderberg, Uppsala 24
126 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 24
126 Erling Lövgren, Rasbo 24
126 IP Gänget Österbybruk 24
126 Johan Davidsson, Alunda 24
126 Lars Johansson, Uppsala 24
126 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 24
126 Lasse Öhlén, Kungsbacka 24
126 Majken Gunnarsson, Alunda 24
126 Maria Åhman, Kilby Alunda 24
126 Ove Nyberg, Morkarla 24
126 Pia Westerlund, Öregrund 24
126 Team Mattsson, Alunda 24
126 Tony Lundquist, Åkersberga 24
126 Ylva Mårtensson, Alunda 24
126 Zach Söderberg, Bälinge 24
147 Alicia Ejneborn, Helsingborg 23
148 Bo Käll, Österbybruk 23
148 Carina Söderberg, Uppsala 23
148 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 23
148 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 23
148 Lars-Ove Olsson Östhammar 23
148 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 23
148 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 23
148 Pirre 1, Bälinge 23
148 Sara Andersson, Bälinge 23
148 Susanne Wahlborg, Gimo 23
158 A-M Österberg, Alunda 23
158 Bo Österberg, Kilby Alunda 23
158 Conny Thorén, Visby 23
158 Elis Thuré, Fors Gimo 23
158 Erik Lantz, Björklinge 23
158 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 23
158 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 23
158 Kenneth Nordström, Gimo 23
158 Kent II, Alunda 23
158 Kerstin Persson, Gimo 23
158 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 23
158 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 23
158 Linda Segerlund, Alunda 23
158 Magnus Åhman, Borås 23
158 Maria Thuré, Fors Gimo 23
158 Mats Ekström, Gimo 23
158 Ove Nyberg, Morkarla 23
158 Per Eriksson, Alunda 23
158 Tommy Pettersson, Alunda 23
158 Öjne Robertsson, Östhammar 23
178 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 23
178 Bertil Johansson, Gimo 23
178 Bo Käll, Österbybruk 23
178 Christina Wendin, Morkarla 23
178 Elin Sjöholm, Norrköping 23
178 Eva Andersson, Gimo 23
178 Harry Furniss, Alunda 23
178 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 23
178 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 23
178 Johan Åhlberg, Uppsala 23
178 Maggan Larsson, Gimo 23
178 Magnus Segerlund, Alunda 23
178 Magnus Åhman, Borås 23
178 Marie Nyberg, Visby 23
178 Marina Käll, Österbybruk 23
178 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 23
178 Robert Etteborn, Alingsås 23
178 Roger Hedström, Gräsö 23
178 Roger Lamell, Alunda 23
178 Staffan Wallin, Valde Gimo 23
178 Sune Nordström, Östhammar 23
199 Viktor Karlsson, Alunda 22
200 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 22
201 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 22
201 Bitte I, Alunda 22
201 Frissan, Gimo 22
201 Kent Larsson, Bohl Morkarla 22
201 Lisa Wikner, Helsingborg 22
201 Patrik Lantz, Uppsala 22
207 Alfie Björkman, Morkarla 22
207 Bitte II, Alunda 22
207 Christer Hellgren, Österbybruk 22
207 Dennis Larsson, Österbybruk 22
207 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 22
207 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 22
207 Lotta Ohlström, Österbybruk 22
207 Per-Olov Ånöstam, Almunge 22
207 Peter Jonsson, Skoby Alunda 22
207 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 22
207 Tommy Pettersson, Alunda 22
207 Tony Lundquist, Åkersberga 22
219 Martin Nyberg, Österbybruk 21
219 Vera Nyberg, Visby 21
221 Reino Wendin, Morkarla 21
222 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  21
222 Daniel Westergren, Uppsala 21
222 Dick Mattsson, Alunda 21
222 Lovisa Lantz, Uppsala 21
222 Siv Morey, Örebro 21
227 Hugo Nyberg, Visby 19
228 Agneta Karlsson, Alunda 12
228 Annelie Engström, Löddby Alunda 12
228 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 12
228 Barbro Gustavsson, Morkarla 12
228 Bertil Alm, Alunda 12
228 Emil Elfsberg, Alunda 12
228 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 12
228 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 12
228 Inga Alm, Alunda 12
228 Kenneth Blom, Österbybruk 12
228 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 12
228 Lotta Ohlström, Österbybruk 12
228 Mats Ekberg, Uppsala 12
228 Peter Jonsson, Skoby Alunda 12
228 Peter Lundgren, Tierp 12
228 Sara Andersson, Onsby Alunda 12
228 Staffan Ekström, Morkarla 12
228 Thomas Grehn, Gimo 12
228 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 12
247 Annelie Engström, Löddby Alunda 11
247 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 11
247 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 11
247 Camilla Gelinder, Alunda 11
247 Charlie Ejneborn, Helsingborg 11
247 Doris Andersson, Gimo 11
247 Elvis Andersson Rud, Gimo 11
247 Eva Andersson, Gimo 11
247 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 11
247 Leif Söderberg, Uppsala 11
247 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 11
247 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 11
247 Maggan Larsson, Gimo 11
247 Magnus Åhman, Borås 11
247 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 11
247 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 11
247 Marianne Ånöstam, Almunge 11
247 Melker Nyberg, Österbybruk 11
247 Ove Nyberg, Morkarla 11
247 Ove Thuré, Gimo 11
247 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 11
247 Zoie Nyberg, Visby 11
269 Alice Nyberg, Österbybruk 11
269 Bertil Alm, Alunda 11
269 Göran Larsson, Söderlövsta 11
269 Jan Franzén, Jönköping 11
269 Jöran Gelinder, Alunda 11
269 Mats Eriksson, Valde Gimo 11
269 Rikard Lundberg, Uppsala 11
269 Roger Wendin, Morkarla 11
269 Rolf Nordin, Gimo 11
269 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 11
269 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 11
269 Stig Josefsson, Alunda 11
269 Sylvia Ekström, Morkarla 11
269 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 11
283 Christer Hellgren, Österbybruk 10
283 Eva Hellgren, Österbybruk 10
283 Göran Gelinder, Alunda 10
283 Göran Karlsson, Morkarla 10
283 Jonny Orebrand, Alunda 10
283 Leif Hägglund, Alunda 10
283 Leif Söderberg, Uppsala 10
283 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 10
283 Molly Nyberg, Österbybruk 10
283 Stefan Pettersson, Alunda 10
283 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 10
294 Ann Söderberg, Uppsala 10
294 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 10
294 Erling Lövgren, Rasbo 10
294 Gullveg Klint, Valde Gimo 10
294 Gunilla Magnusson, Mangskog 10
294 Kenneth Hägg, Gimo 10
294 Mattias Nyberg, Morkarla 10
294 Rolf Nordin, Gimo 10
294 Staffan Wallin, Valde Gimo 10
294 Wiking Wendin, Morkarla 10
294 Wiking Wendin, Morkarla 10
294 Åke Lydh, Österbybruk 10
306 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  10
306 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  10
306 Bertil Johansson, Gimo 10
306 Camilla Etteborn, Alingsås 10
306 Eva Helen, Norrgärde Alunda 10
306 Gun Lyd, Österbybruk 10
306 Lars-Ove Olsson Östhammar 10
306 Mats Eriksson, Valde Gimo 10
306 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 10
315 Marina Käll, Österbybruk 9
316 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 9
316 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  9
316 Bo Österberg, Kilby Alunda 9
316 Inger Hägglund, Alunda 9
316 Marie Nyberg, Österbybruk 9
316 Roger Andersson Rud, Gimo 9
316 Roger Wendin, Morkarla 9
316 Thomas Engström, Gimo 9
324 A-M Österberg, Alunda 9
324 Eva Hellgren, Österbybruk 9
324 Eva Mårtensson, Tollarp 9
324 Stig Josefsson, Alunda 9
324 Tyra Levin, Östhammar 9
329 Gunilla Andersson, Gimo 8
329 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 8
331 A-M Österberg, Alunda 8
331 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 8
331 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 8
331 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 8
335 Jonas Värm, Alunda 7
336 Gustaf Pettersson, Alunda 7
337 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 6
338 Gun Hägg, Gimo 5
339 Gun Hägg, Gimo 5

 

Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget