Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 10 matcher

24 SEP 2022 23:23
Bara 84 kuponger hade Serbienvinst. Vår-segraren Christina upp i topp.
Men två matcher kvar och allt kommer avgöras på tisdag!
  • Skapad: 24 SEP 2022 23:23

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3, Almo - Harg Östhammar FF 1-2, Almo/UEIF 2 - Rimbo IF 2-6, Almo - Olands FF 2-3, Roslagbro IF 2 - Almo/UEIF 2  6-0, Almo - Funbo IF 1-6, Almo/UEIF 2 - Rånäs IF 2  2-0, Serbien - Sverige 4-1

Plac.   Poäng
1 Christina Söderberg, Uppsala 158
2 Robin Söderberg, Uppsala 155
3 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 155
4 Daniel Westergren, Uppsala 155
5 Marie Nyberg, Visby 154
6 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 151
7 Kerstin Dreborg, Morkarla 150
8 Sören Karlsson, Hargshamn 149
9 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 149
10 Mats Johansson, Aspdal Alunda 148
11 Åke Lydh, Österbybruk 148
12 Lars Johansson, Uppsala 148
13 Mattias Lindvall, Österbybruk 147
14 Tommy Pettersson, Alunda 146
15 Tony Lundquist, Åkersberga 144
16 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 143
17 Magnus Åhman, Borås 142
18 IP Gänget Österbybruk 141
19 Ingrid Julia Anton S 140
20 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 140
21 Per-Olov Ånöstam, Almunge 140
22 Bertil Johansson, Gimo 139
23 Carl Silfverforsen, Alunda 138
24 Anton Söderberg, Uppsala 138
25 Maj Gelinder, Alunda 138
26 Tommy Pettersson, Alunda 138
27 Iris Engström, Gimo 137
28 Filip Holmgren, Gimo 137
29 Pia Nordling, Onsby Alunda 136
30 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 136
31 Carina Söderberg, Uppsala 136
32 Ove Nyberg, Morkarla 136
33 Magnus Segerlund, Alunda 136
34 Daniel Westergren, Uppsala 135
35 Erling Lövgren, Rasbo 135
36 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 135
37 Sören Karlsson, Hargshamn 135
38 Göran Larsson, Söderlövsta 134
39 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 132
40 Sune Johansson, Alunda 132
41 Lars-Ove Olsson Östhammar 132
42 Elin Silfverforsen, Alunda 131
43 Emilia Backholm, Uppsala 130
44 Alvar Gustavsson, Morkarla 130
45 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 130
46 Ove Nyberg, Morkarla 130
47 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 130
48 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 129
49 Håkan Ejneborn, Helsingborg 129
50 Robin Söderberg, Uppsala 129
51 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 129
52 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 129
53 Marina Käll, Österbybruk 129
54 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 128
55 Joel Andersson, Gimo 128
56 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 128
57 Alicia Ejneborn, Helsingborg 128
58 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 127
59 Elis Thuré, Fors Gimo 127
60 Conny Thorén, Visby 126
61 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 125
62 Alvar Gustavsson, Morkarla 125
63 Ingrid Goldwitz, Uppsala 124
64 Camilla Skyllerman, Morkarla 124
65 Pirre 1, Bälinge 124
66 Erling Lövgren, Rasbo 124
67 A-M Österberg, Alunda 123
68 Christina Wendin, Morkarla 123
69 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 123
69 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 123
71 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  123
72 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 122
73 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 122
74 Bo Käll, Österbybruk 121
75 Jan Andersson, Östhammar 121
76 Bertil Johansson, Gimo 121
77 Martin Nyberg, Österbybruk 121
78 Pia Westerlund, Öregrund 121
79 Tommy Pettersson, Alunda 120
80 Magnus Åhman, Borås 120
81 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 120
82 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 120
83 Zach Söderberg, Bälinge 120
84 Tommy Pettersson, Alunda 120
85 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 120
86 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 119
87 Frissan, Gimo 119
88 Patrik Lantz, Uppsala 119
89 Pirre 2, Bälinge 119
90 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 118
91 Wiking Wendin, Morkarla 118
92 Frissan, Gimo 118
93 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 118
94 Rolf Nordin, Gimo 118
95 Sara Andersson, Onsby Alunda 118
96 Maria Åhman, Kilby Alunda 118
97 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 118
98 Leif Mattsson, Morkarla 118
99 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 117
100 Lars-Ove Olsson Östhammar 117
101 Viktor Karlsson, Alunda 117
102 Göran Larsson, Söderlövsta 117
103 Maggan Larsson, Gimo 117
104 Joel Andersson, Gimo 117
105 Malte Thuré, Fors Gimo 117
106 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 116
107 A-M Österberg, Alunda 116
108 Dick Mattsson, Alunda 116
109 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  116
110 Marita Andersson, Morkarla 116
111 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 116
112 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 115
113 Christina Söderberg, Uppsala 115
114 Emma Engström, Gimo 115
115 Reino Wendin, Morkarla 115
116 Kenneth Nordström, Gimo 115
117 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 115
118 Stig Josefsson, Alunda 114
119 Frissan, Gimo 114
120 Christer Hellgren, Österbybruk 113
121 Leif Söderberg, Uppsala 113
122 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 113
123 Team Mattsson, Alunda 113
124 Johan Mårtensson, Alunda 113
125 Sune Johansson, Alunda 113
126 Julia Söderberg, Uppsala 112
127 Johan Åhlberg, Uppsala 112
128 Jöran Gelinder, Alunda 112
129 Bitte II, Alunda 112
130 Magnus Åhman, Borås 112
131 Gun Lyd, Österbybruk 111
132 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 111
133 Daniel Hasselström, Almunge 110
134 Melker Nyberg, Österbybruk 110
135 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 110
136 Barbro Gustavsson, Morkarla 110
137 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 110
138 Nils Henriksson, Alunda 110
139 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 110
140 Lotta Ohlström, Österbybruk 110
141 Peter Jonsson, Skoby Alunda 110
142 A-M Österberg, Alunda 110
143 Bo Österberg, Kilby Alunda 110
144 Jimmy Mattsson, Gimo 109
145 Inga Alm, Alunda 109
146 Lars-Ove Olsson Östhammar 109
147 Dick Mattsson, Alunda 109
148 Thomas Grehn, Gimo 109
149 Börje Krantz, Nyborg Alunda 109
150 Mattias Nyberg, Morkarla 109
151 Ylva Mårtensson, Alunda 109
152 August Sjöholm, Norrköping 108
153 Linda Segerlund, Alunda 108
154 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 108
155 Christer Hellgren, Österbybruk 108
156 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 108
157 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 108
158 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 108
159 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 107
160 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 107
161 Othilia Engström, Gimo 107
162 Kenneth Hägg, Gimo 107
163 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 107
164 Magnus Åhman, Borås 107
165 Mats Ekberg, Uppsala 107
166 A-M Österberg, Alunda 107
167 Gunilla Magnusson, Mangskog 107
168 Håkan Westlund, Alunda 107
169 Tony Lundquist, Åkersberga 107
170 Kent I, Alunda 106
171 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 106
172 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 105
173 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 105
174 Gunnar Holmgren, Gimo 105
175 Camilla Etteborn, Alingsås 105
176 Staffan Wallin, Valde Gimo 105
177 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 105
178 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 104
179 Leif Söderberg, Uppsala 104
180 Öjne Robertsson, Östhammar 104
181 Inga Alm, Alunda 104
182 Per-Olov Ånöstam, Almunge 104
183 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 104
184 Gunilla Andersson, Gimo 104
185 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 103
186 Maria Thuré, Fors Gimo 103
187 Inger Lydh, Österbybruk 103
188 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 103
189 Peter Jonsson, Skoby Alunda 103
190 Emil Elfsberg, Alunda 103
191 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 103
192 Christer Ohlström, Österbybruk 103
193 Kent Larsson, Bohl Morkarla 103
194 Christer Philipsson, Gimo 102
195 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 102
196 Lotta Ohlström, Österbybruk 102
197 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 102
198 Leif Hägglund, Alunda 102
199 Dennis Larsson, Österbybruk 102
200 Erik Lantz, Björklinge 102
201 Roger Lamell, Alunda 102
202 Per Eriksson, Alunda 102
203 Bo Käll, Österbybruk 102
204 Peter Jonsson, Skoby Alunda 102
205 Gun Hägg, Gimo 102
206 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 101
207 Marie Nyberg, Österbybruk 101
208 Elin Sjöholm, Norrköping 101
209 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 101
210 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  101
211 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 100
212 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 99
213 Laila Mathisen, Uppsala 99
214 Gullveg Klint, Valde Gimo 99
215 Lovisa Lantz, Uppsala 99
216 Siv Morey, Örebro 99
217 Erling Lövgren, Rasbo 99
218 Jonny Gustavsson, Öregrund 98
219 Elvis Andersson Rud, Gimo 98
220 Eva Helen, Norrgärde Alunda 98
221 Doris Andersson, Gimo 98
222 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 98
223 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 98
224 Leif Hägglund, Alunda 98
225 Birgitta Smith, Kungsbacka 98
226 Bertil Johansson, Gimo 97
227 Majken Gunnarsson, Alunda 97
228 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 97
229 Gustaf Pettersson, Alunda 97
230 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  96
231 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 96
232 Rikard Lundberg, Uppsala 96
233 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 96
234 Ann Söderberg, Uppsala 96
235 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 96
236 Jan Franzén, Jönköping 95
237 Stig Josefsson, Alunda 95
238 Charlie Ejneborn, Helsingborg 95
239 Börje Krantz, Nyborg Alunda 95
240 Alf Björkman, Morkarla 95
241 Annelie Engström, Löddby Alunda 95
242 Bertil Johansson, Gimo 94
243 Åke Lydh, Österbybruk 94
244 Gullveg Klint, Valde Gimo 94
245 Mats Eriksson, Valde Gimo 94
246 Gun Lyd, Österbybruk 94
247 Inger Hägglund, Alunda 94
248 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 94
249 Jonte Andersson, Onsby Alunda 94
250 Jonas Värm, Alunda 93
251 Lisa Wikner, Helsingborg 93
252 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 93
253 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 93
254 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 93
255 Nils Henriksson, Alunda 92
256 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 92
257 Ove Thuré, Gimo 92
258 Eva Andersson, Gimo 92
259 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 92
260 Annelie Engström, Löddby Alunda 92
261 Susanne Wahlborg, Gimo 92
262 Peter Lundgren, Tierp 92
263 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 91
264 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 91
265 Hugo Nyberg, Visby 91
266 Agneta Blom, Österbybruk 91
267 Rolf Nordin, Gimo 90
268 Majken Gunnarsson, Alunda 90
269 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 90
270 Lasse Öhlén, Kungsbacka 90
271 Harry Furniss, Alunda 90
272 Bitte I, Alunda 90
273 Rolf Nordin, Gimo 89
274 Mats Ekström, Gimo 89
275 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 89
276 Göran Gelinder, Alunda 89
277 Wiking Wendin, Morkarla 89
278 Göran Karlsson, Morkarla 88
279 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 88
280 Jonny Orebrand, Alunda 87
281 Bo Österberg, Kilby Alunda 87
282 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 87
283 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 87
284 Alfie Björkman, Morkarla 87
285 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 86
286 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 86
287 Mats Eriksson, Valde Gimo 85
288 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 85
289 Kenneth Hägg, Gimo 85
290 Camilla Gelinder, Alunda 85
291 Tyra Levin, Östhammar 85
292 Jesper Söderberg, Uppsala 85
293 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 84
294 Eva Hellgren, Österbybruk 84
295 Maria Åhman, Kilby Alunda 83
296 Roger Lamell, Alunda 83
297 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 83
298 Agneta Karlsson, Alunda 83
299 Maggan Larsson, Gimo 83
300 Eva Andersson, Gimo 83
301 Staffan Ekström, Morkarla 83
302 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 83
303 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 82
304 Frissan, Gimo 82
305 Robert Etteborn, Alingsås 82
306 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 82
307 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 82
308 Kenneth Blom, Österbybruk 82
309 Eva Helen, Norrgärde Alunda 82
310 Ove Nyberg, Morkarla 81
311 Staffan Wallin, Valde Gimo 81
312 Sara Andersson, Bälinge 81
313 Malin Karlsson, Trönödal 81
314 Eva Mårtensson, Tollarp 80
315 Alice Nyberg, Österbybruk 80
316 Sylvia Ekström, Morkarla 78
317 Kerstin Persson, Gimo 78
318 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 77
319 Roger Wendin, Morkarla 77
320 Roger Andersson Rud, Gimo 77
321 Kent II, Alunda 76
322 Stefan Pettersson, Alunda 76
323 Johan Davidsson, Alunda 75
324 Marina Käll, Österbybruk 74
325 Roger Wendin, Morkarla 74
326 Zoie Nyberg, Visby 73
327 Sune Nordström, Östhammar 72
328 Bertil Alm, Alunda 71
329 Eva Hellgren, Österbybruk 71
330 Vera Nyberg, Visby 71
331 Roger Hedström, Gräsö 70
332 Bertil Alm, Alunda 70
333 Inger Hägglund, Alunda 68
334 Molly Nyberg, Österbybruk 66
335 Marianne Ånöstam, Almunge 65
336 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 65
337 Gun Hägg, Gimo 64
338 Gun Hägg, Gimo 63
339 Thomas Engström, Gimo 62
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget