Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 9 matcher - **UPDATE**

06 SEP 2020 17:29
Rättaren hade givit de 19 med rätt resultat 25 poäng i stället för de 30 de skulle haft. Här kommer den rätta listan efter 9 matcher. Vivi-Ann, Maria och Ove de stora vinnarna.
  • Skapad: 06 SEP 2020 17:29

Plac.   Poäng
1 Christer Ohlström, Österbybruk 150
2 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 145
3 Ove Nyberg, Morkarla 143
4 Sven Ehrengren, Österbybruk 143
5 Sara Andersson, Onsby Alunda 141
6 Jane Lövgren, Karby Uppsala 139
7 Pia Nordling, Onsby Alunda 137
8 Dan Collin, Alunda 136
9 Maria Lydh, Österbybruk 135
10 Tommy Pettersson, Alunda 134
11 Frissan, Gimo 133
12 Daniel Hasselström, Almunge 132
13 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås 130
15 Esther Lydh, Österbybruk 130
16 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 129
17 Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 129
18 Roger Jonsér, Alunda 128
19 Anton Söderberg, Uppsala 128
20 Lisa Wikner, Helsingborg 128
21 Ove Lundin, Alunda 127
22 Håkan Ejneborn, Helsingborg 127
23 Åke Lydh, Österbybruk 127
24 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 126
25 Pirre 1, Bälinge 126
26 Lasse Öhlén, Kungsbacka 125
27 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 125
28 Roger Jonsér, Alunda 124
29 Nils Henriksson, Alunda 124
30 Tommy Pettersson, Alunda 123
31 Lotta Ohlström, Österbybruk 122
32 Bitte I, Alunda 121
33 Marita Andersson, Morkarla 121
34 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 121
35 Carina Söderberg, Uppsala 121
36 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  121
37 Viktor Andersson, Uppsala 120
38 Julia Söderberg, Uppsala 120
39 Alicia Ejneborn, Helsingborg 120
40 Roger Hedström, Gräsö 119
41 Marion Törnkvist, Österbybruk 119
42 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 118
43 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 118
44 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 118
45 Bertil Tissier, Österbybruk 117
46 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 117
47 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 117
48 Dennis Larsson, Österbybruk 116
49 Milly Söderqvist,Gimo 115
50 Anne-Maria Österberg, Alunda 115
51 IP Gänget Österbybruk 115
52 Mats Karlsson, Gimo 114
53 Nils Henriksson, Alunda 114
54 Gimo Värdshus 114
55 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 114
56 Mattias Nyberg, Morkarla 113
57 Maj Gelinder, Alunda 113
58 Ove Nyberg, Morkarla 112
59 Ulla Pettersson, Fors Gimo 112
60 Lars Åke Strömberg, Flymyra 112
61 Pirre 2, Bälinge 112
62 Barbro Espeteg II, Västerås 111
63 Traffen, Gimo 111
64 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 111
65 Alvar Gustavsson, Morkarla 110
66 Jonte Andersson, Onsby Alunda 110
67 Birgitta Smith, Kungsbacka 110
68 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 110
69 Martin Nyberg, Österbybruk 110
70 Vanessa Karlsson, Gimo 109
71 Conny Pettersson, Fors Gimo 109
72 Elin Silfverforsen, Alunda 109
73 Jan Franzén, Jönköping 108
74 Majken Tranberg, Österbybruk 108
74 Vitas Andersson, Gimo 108
76 Per Sandberg, Morkarla 108
77 Frissan, Gimo 108
78 Barbro Gustavsson, Morkarla 108
79 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 107
80 Alf Björkman, Morkarla 107
81 Moa Johansson, Sävja Uppsala 107
82 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 106
83 Alvar Gustavsson, Morkarla 106
84 Gullveg Klint, Valde Gimo 106
85 Rolf Nordin, Gimo 106
86 Magnus Åhman, Borås 106
87 Marie Nyberg, Visby 106
88 Bitte II, Alunda 105
89 Lasse P 105
90 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 105
91 Leif Söderberg, Uppsala 105
92 Håkan Jansson, Lunda Alunda 105
93 Göran Karlsson, Morkarla 104
94 Stig Josefsson, Alunda 104
95 Zach Söderberg, Bälinge 104
96 Marie Nyberg, Österbybruk 103
97 Johan Åhman, Fors Gimo 103
98 Affe Söderqvist, Gimo 103
99 Thomas Ohlström, Österbybruk 103
100 Christer Hellgren, Österbybruk 103
101 Ingrid Goldwitz, Uppsala 103
102 Mats Eriksson, Valde Gimo 102
103 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 102
104 Alvar Gustavsson, Morkarla 102
105 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp 102
106 Maineth Sandberg, Morkarla 102
107 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 101
108 Robert Nordström, Österbybruk 101
109 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 101
110 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 101
111 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 101
112 Alf Björkman, Morkarla 101
113 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 101
114 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 101
115 Susanne Persson, Ystad 101
116 Lilla Onsby, Onsby Alunda 101
117 Micke o Anna,Hedesunda 100
118 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 100
119 Frissan, Gimo 99
120 Viktor Karlsson, Alunda 99
121 Maivor Enevåg, Gimo 99
122 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 99
123 Jonas Lantz, Björklinge 99
124 Inger Hägglund, Alunda 98
125 Nina Charles, Österbybruk 98
126 Bo Käll, Österbybruk 98
127 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 98
128 Kristina Andersson, Uppsala 97
129 Vera Nyberg, Visby 97
130 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 97
131 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 97
132 Anne-Maria Österberg, Alunda 97
133 Nellie Lydh, Österbybruk 97
134 Eva Hellgren, Österbybruk 96
135 Bo Käll, Österbybruk 96
136 Mattias Lindvall, Österbybruk 95
137 Barbro Gustavsson, Morkarla 95
138 Joel Andersson, Gimo 95
139 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 95
140 Eva Andersson, Gimo 95
141 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 95
142 Anne-Maria Österberg, Alunda 95
143 Staffan Wallin, Valde Gimo 95
144 Oliver Mattsson, Österbybruk 95
145 Barbro Espeteg I, Västerås 94
146 Inger Lydh, Österbybruk 94
147 Camilla Etteborn, Alingsås 94
148 Kent II, Alunda Metropolen 93
149 Kenneth Blom, Österbybruk 93
150 Ove Lundin, Alunda 93
151 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 93
152 Christina Söderberg, Uppsala 93
153 Farbror Alf, Morkarla 93
154 Kent Espeteg, Västerås 93
155 Åke Sundberg, Östhammar 92
156 Elvis Andersson Rud, Gimo 92
157 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 92
158 Bertil Johansson, Gimo 92
159 Rolf Nordin, Gimo 92
160 Carl Silfverforsen, Alunda 92
161 Bertil Johansson, Gimo 92
162 Börje Krantz, Nyborg Alunda 92
163 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 91
164 Jacob Söderqvist, Uppsala 91
165 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 91
166 Emmy Åhman, Fors Gimo 91
167 Rosis Söderlundh, Skillinge 91
168 Inge Gustavsson, Gimo 91
169 Elin Söderqvist, Gimo 91
170 Dick Mattsson, Alunda 91
171 Sven-Åke Persson, Ystad 91
172 Peter Jonsson, Skoby 90
173 Lucas Skyllerman, Morkarla 90
174 Rosis Söderlundh, Skillinge 90
175 Kenneth Hägg, Gimo 90
176 Majken Gunnarsson, Alunda 90
177 Mats Ekström, Gimo 90
178 Elin Ivarsson, Linköping 90
179 Göran Gelinder, Alunda 90
180 Roger Lamell, Alunda 89
181 Majken Gunnarsson, Alunda 89
182 Magne Orebrand, Uppsala 89
183 Nour Åhman, Fors Gimo 89
184 Bertil Johansson, Gimo 89
185 Lovisa Karlsson, Gävle 89
186 Lennart Pettersson, Österbybruk 88
187 Team Mattsson, Alunda 88
188 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 88
189 Kristina Andersson, Uppsala 88
190 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 88
191 Molly Nyberg, Österbybruk 88
192 Alvar Gustavsson, Morkarla 88
193 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 88
194 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  88
195 Rune "Tjotta", Hånsta 87
196 Ulf Lundin, Morkarla 87
197 Alf Björkman, Morkarla 87
198 Kerstin Persson, Gimo 86
199 Marina Käll, Österbybruk 86
200 Mats Eriksson, Valde Gimo 86
201 Magnus Åhman, Borås 86
202 Jingis, Sydinge Alunda 86
203 Bertil Johansson, Gimo 86
204 Birgitta Smith, Kungsbacka 85
205 Börje Krantz, Nyborg Alunda 85
206 Sissel Orebrand, Enköping 85
207 Adrian Söderqvist, Uppsala 85
208 Jöran Gelinder, Alunda 84
209 Stig Josefsson, Alunda 84
210 Aron Åhman, Fors Gimo 84
211 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 84
212 Gottmar Karlsson, Morkarla 83
213 Leif Hägglund, Alunda 83
214 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 83
215 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 83
216 Gimo Värdshus 83
217 Bertil Alm, Alunda 82
218 Christina Söderberg, Uppsala 82
219 Staffan Ekström, Morkarla 82
220 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
221 Leo Högberg Edberg, Uppsala 82
222 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 81
223 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 81
224 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 81
225 Elisabeth Sundberg, Östhammar 81
226 Thomas Ohlström, Österbybruk 81
227 Öjne Robertsson, Östhammar 81
228 Magne Orebrand, Uppsala 80
229 Ulf Lundin, Morkarla 80
230 Lars-Ove Olsson, Östhammar 80
231 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 80
232 Gun Hägg, Gimo 80
233 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 80
234 Malin Karlsson, Trönödal 80
235 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 79
236 Agneta Blom, Österbybruk 79
237 Ann Söderberg, Uppsala 79
238 Elvira Tranberg, Österbybruk 79
239 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 79
240 Pär Eriksson, Happsta Alunda 79
241 Conny Thorén, Visby 79
242 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 79
243 Håkan Jansson, Lunda Alunda 78
244 Erling Lövgren, Karby Uppsala 78
245 Bertil Tissier, Österbybruk 78
246 Alva Lamell, Alunda 78
247 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 78
248 Gunilla Magnusson, Mangskog 78
249 Marina Käll, Österbybruk 78
250 Staffan Wallin, Valde Gimo 77
251 Alfie Björkman, Morkarla 77
252 Joel Andersson, Gimo 77
253 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 77
254 Sofia Olsson, Uppsala 77
255 Svante Orebrand, Klev Alunda 77
256 Kent I, Alunda 77
257 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 77
258 Anne-Maria Österberg, Alunda 76
259 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 76
260 Tommy Ahlén, Uppsala 76
261 Camilla Skyllerman, Morkarla 76
262 Freja Broman, Gimo 75
263 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 75
264 Wilmer Lindholm, Alunda 75
265 Chloe Mattsson, Österbybruk 75
266 Dick Mattsson, Alunda 74
267 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 74
268 Peter Jonsson, Skoby 74
269 Bo Käll, Österbybruk 73
270 Laila Mathisen, Uppsala 72
271 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 72
272 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 71
273 Gunilla Andersson, Gimo 71
274 Magnus Åhman, Borås 71
275 Melker Nyberg, Österbybruk 71
276 Kenneth Hägg, Gimo 71
277 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 71
278 Leif Söderberg, Uppsala 71
279 Inge Gustavsson, Gimo 71
280 Lars Johansson, Uppsala 70
281 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
282 Gun Lyd, Österbybruk 70
283 Leo Högberg Edberg, Uppsala 70
284 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 70
285 Emma Sjöblom, Gimo 70
286 Jonny Orebrand, Alunda 70
287 Maria Åhman, Kilby Alunda 69
288 Hugo Nyberg, Visby 69
289 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 69
290 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 69
291 Erling Lövgren, Karby Uppsala 68
292 Peter Jonsson, Skoby 68
293 Christer Hellgren, Österbybruk 67
294 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 67
295 Emilia Backholm, Uppsala 67
296 Yordanos Mussie, Gimo 67
297 Alfie Björkman, Morkarla 67
298 Mårten Orebrand, Falköping 67
299 Maria Åhman, Kilby Alunda 66
300 Inga Alm, Alunda 66
301 Inga Alm, Alunda 66
302 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 65
303 Arne Lamell, Gimo 65
304 Doris Andersson, Gimo 65
305 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 64
306 Mats Eriksson, Valde Gimo 64
307 Tony Lundquist, Åkersberga 64
308 Lars-Ove Olsson, Östhammar 64
309 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 63
310 Roger Andersson Rud, Gimo 63
311 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 62
312 Elin Sjöholm, Norrköping 61
313 Eva Hellgren, Österbybruk 60
314 Peter Jonsson, Skoby 60
315 Ove Nyberg, Morkarla 57
316 Bertil Alm, Alunda 55
317 Jonny Gustavsson, Öregrund 54
318 Bo Käll, Österbybruk 52
319 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 52
320 Linda Lamell, Alunda 52
321 Sissel Orebrand, Enköping 52
322 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 51
323 Laura Orebrand, Kilby Alunda 49
324 Gun Hägg, Gimo 49
325 Jonny Orebrand, Alunda 47
326 Zoie Nyberg, Visby 43
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget