Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 9 matcher

05 SEP 2021 18:43
  • Skapad: 05 SEP 2021 18:43

Andra raka 2-1 matchen och genast rasar 25-poängarna in. 53 st på Sverige-matchen och 55 st på dagens vinstmatch mot Knivsta varav 6 st klämt in båda. Bra jobbat! Innan nästa match, VM-kvalet mot Grekland på onsdag, skall topptipparnas kuponger kontrollräknas. Stämmer inte din poäng så tveka inte att höra av Dig!

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6, Almo - Rasbo IK 2 5-1, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-1, Torpedo Kamrat BK - Almo 0-2, Sverige - Spanien 2-1, Almo - Knivsta IK 2  2-1

Plac.   Poäng
1 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 140
2 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  137
3 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 136
4 Joel Andersson, Gimo 135
5 Leif Söderberg, Uppsala 135
6 Ove Nyberg, Morkarla 129
7 Anne-Maria Österberg, Alunda 129
8 Leif Söderberg, Uppsala 129
9 Kenneth Hägg, Gimo 127
10 Inga Alm, Alunda 125
11 Peter Jonsson, Skoby 124
12 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 124
13 Magnus Åhman, Borås 123
14 Magnus Åhman, Borås 123
15 Pirre 1, Bälinge 121
16 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 121
17 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 120
18 Joel Andersson, Gimo 120
19 Bertil Alm, Alunda 119
20 Gun Hägg, Gimo 119
21 Roger Lamell, Alunda 118
22 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 118
23 Jonte Andersson, Onsby Alunda 116
24 Staffan Wallin, Valde Gimo 116
25 Rosis Söderlundh, Skillinge 116
26 Barbro Gustavsson, Morkarla 116
27 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 116
28 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 115
29 Maria Åhman, Kilby Alunda 115
30 Kenneth Blom, Österbybruk 115
31 Alvar Gustavsson, Morkarla 115
32 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 114
33 Ove Lundin, Alunda 114
34 Inga Alm, Alunda 113
35 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 113
36 Bertil Alm, Alunda 113
37 Stig Josefsson, Alunda 113
38 Zach Söderberg, Bälinge 112
39 Rolf Nordin, Gimo 112
40 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 110
41 Åke Sundberg, Östhammar 110
42 Conny Pettersson, Fors Gimo 110
43 Magnus Åhman, Borås 110
44 Rolf Hjort, Uppsala 109
45 Gustaf Pettersson, Alunda 109
46 Öjne Robertsson, Östhammar 108
47 Lasse Eriksson, Gimo 108
48 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 108
49 Birgitta Smith, Kungsbacka 108
50 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 107
51 Martin Nyberg, Österbybruk 107
52 Alvar Gustavsson, Morkarla 107
53 Anne-Maria Österberg, Alunda 107
54 Gunilla Andersson, Gimo 106
55 Elvis Andersson Rud, Gimo 106
55 Bo Käll, Österbybruk 106
57 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 106
58 Roger Andersson Rud, Gimo 106
59 Ingrid Goldwitz, Uppsala 106
60 Camilla Skyllerman, Morkarla 106
61 Alva Lamell, Uppsala 106
62 Tony Lundquist, Åkersberga 106
63 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 105
64 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 105
65 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 105
66 Dick Mattsson, Alunda 104
67 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 104
68 Pirre 2, Bälinge 104
69 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 103
70 Gun Lyd, Österbybruk 103
71 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 103
72 Elin Sjöholm, Norrköping 102
73 Thomas Ohlström, Österbybruk 102
74 Rolf Nordin, Gimo 102
75 Mats Eriksson, Valde Gimo 102
76 Lars Johansson, Uppsala 102
77 Lennart Pettersson, Österbybruk 102
78 Familjen Gelinder, Alunda 101
79 Erling Lövgren, Karby Uppsala 101
80 Anne-Maria Österberg, Alunda 101
81 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 101
82 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 101
83 Sture Åhlén, Alunda 100
84 Peter Jonsson, Skoby 100
85 Dick Mattsson, Alunda 100
86 Leif Mattsson, Morkarla 100
87 Jenny Lydh, Uppsala 100
88 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 100
89 Monica Johansson, Gimo 99
90 Frissan, Gimo 99
91 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 99
92 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 98
93 Pia Westerlund, Öregrund 98
94 Peter Jonsson, Skoby 97
95 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 97
96 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 97
97 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 97
98 Nour Åhman, Fors Gimo 96
99 Bitte I, Alunda 96
100 Marie Nyberg, Österbybruk 96
101 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 96
102 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 96
103 Flizan o Wille, Onsby Alunda 96
104 Melker Nyberg, Österbybruk 96
105 Börje Krantz, Nyborg Alunda 95
106 Håkan Ejneborn, Helsingborg 95
107 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 95
108 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  94
109 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 94
110 Team Mattsson, Alunda 94
111 Lisa Wikner, Helsingborg 94
112 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 94
113 Jonas Lantz, Björklinge 93
114 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 93
115 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 93
116 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 93
117 Vera Nyberg, Visby 93
118 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 92
119 Lotta Johansson, Gimo 92
120 Carl Silfverforsen, Alunda 92
121 Alicia Ejneborn, Helsingborg 92
122 Börje Krantz, Nyborg Alunda 91
123 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 91
124 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 91
125 Göran Gelinder, Alunda 91
126 Dennis Larsson, Österbybruk 91
127 Frissan, Gimo 91
128 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 91
129 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  91
130 Ove Nyberg, Morkarla 90
131 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 90
132 Bertil Johansson, Gimo 90
133 Jonny Orebrand, Alunda 90
134 Caroline Johansson, Gimo 90
135 Camilla Etteborn, Alingsås 90
136 Julia Söderberg, Uppsala 90
137 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 89
138 Sara Andersson, Onsby Alunda 89
139 Janne Pettersson, Uppsala 89
140 Viktor Wikner, Uppsala 89
141 Niklas Eliardsson, Hargshamn 89
142 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 88
143 Barbro Gustavsson, Morkarla 88
144 Erling Lövgren, Karby Uppsala 88
145 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 88
146 Molly Nyberg, Österbybruk 88
147 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 87
148 Dino Storäng, Uppsala 86
149 Rosis Söderlundh, Skillinge 86
150 Mats Eriksson, Valde Gimo 86
151 Hugo Nyberg, Visby 86
152 Kent M I, Alunda 86
153 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 86
154 Anne-Maria Österberg, Alunda 86
155 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 85
156 Carina Söderberg, Uppsala 85
157 Zoie Nyberg, Visby 84
158 Mårten Orebrand, Falköping 84
159 Inge Gustavsson, Gimo 84
160 Marina Käll, Österbybruk 84
161 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 84
162 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  84
163 Sune Johansson, Alunda 83
164 Kent M II, Alunda 83
165 Alf Björkman, Morkarla 83
166 Bertil Johansson, Gimo 83
167 Jimmy Werme, Uppsala 83
168 Marianne Ånöstam, Almunge 82
169 Doris Andersson, Gimo 82
170 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 82
171 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 81
172 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 81
173 Ulla Pettersson, Fors Gimo 81
174 Mats Johansson, Aspdal Alunda 80
175 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 80
176 Alf Björkman, Morkarla 80
177 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 80
178 Elisabeth Sundberg, Östhammar 79
179 Alfie Björkman, Morkarla 79
180 Magnus Åhman, Borås 79
181 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 79
182 Emmy Åhman, Fors Gimo 79
183 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 79
184 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 78
185 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 78
186 Mattias Nyberg, Morkarla 77
187 Conny Thorén, Visby 77
188 Leif Hägglund, Alunda 77
189 Christina Söderberg, Uppsala 76
190 Maggan Larsson, Gimo 76
191 Johan Åhman, Fors Gimo 76
192 Malin Karlsson, Trönödal 76
193 Majken Gunnarsson, Alunda 76
194 Marita Andersson, Morkarla 76
195 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 76
196 Marina Käll, Österbybruk 76
197 Tomas Pettersson, Örbyhus 76
198 Sune Johansson, Alunda 75
199 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 75
200 Majken Gunnarsson, Alunda 75
201 Kenneth Hägg, Gimo 75
202 Jan Franzén, Jönköping 75
203 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 75
204 Tommy Pettersson, Alunda 74
205 Bo Käll, Österbybruk 74
206 Eva Mårtensson, Tollarp 74
207 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 74
208 Alice Nyberg, Österbybruk 74
209 Roger Hedström, Gräsö 74
210 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 74
211 Christer Hellgren, Österbybruk 74
212 Pia Nordling, Onsby Alunda 73
213 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 73
214 Eva Hellgren, Österbybruk 73
215 Bertil Johansson, Gimo 72
216 Harriet Widén Åhman, Alunda 72
217 Staffan Wallin, Valde Gimo 72
218 Jacob Söderqvist, Uppsala 72
219 Staffan Wallin, Valde Gimo 72
220 Ulf Lundin, Morkarla 72
221 Inge Gustavsson, Gimo 71
222 Åke Lydh, Österbybruk 71
223 Niklas Eliardsson, Hargshamn 70
224 Stig Josefsson, Alunda 70
225 Ove Lundin, Alunda 70
226 Inge Gustavsson, Gimo 69
227 Sune Johansson, Alunda 69
228 IP Gänget Österbybruk 69
229 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 68
230 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 68
231 Nils Henriksson, Alunda 68
232 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 68
233 Roger Hedström, Gräsö 68
234 Inger Hägglund, Alunda 67
235 Sara Andersson, Bälinge 67
236 Bitte II, Alunda 66
237 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 66
238 Gullveg Klint, Valde Gimo 66
239 Sune Johansson, Alunda 65
240 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 65
241 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 65
242 Emilia Backholm, Uppsala 64
243 Agneta Blom, Österbybruk 64
244 Jan Franzén, Jönköping 64
245 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 64
246 Fredrik Lundin, Morkarla 64
247 Ove Nyberg, Morkarla 63
248 Peter Jonsson, Skoby 63
249 Milly Söderqvist,Gimo 63
250 Fredrik Karlsson, Gimo 63
251 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 63
252 Marita Lundin, Morkarla 63
253 Christer Ohlström, Österbybruk 62
254 Jane Lövgren, Karby Uppsala 62
255 Mellanbror Mattsson, Morkarla 62
256 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 62
257 Mats Eriksson, Valde Gimo 61
258 Marie Nyberg, Visby 61
259 Nils Henriksson, Alunda 61
260 Nils Åhman, Fors Gimo 61
261 Christer Hellgren, Österbybruk 60
262 Lotta Ohlström, Österbybruk 60
263 Christina berggren, Alunda 60
264 Håkan Jansson, Lunda Alunda 60
265 Peter Lundgren, Tierp 58
266 Maj Gelinder, Alunda 58
267 Erik Lydh, Uppsala 58
268 Elin Silfverforsen, Alunda 57
269 Gun Hägg, Gimo 57
270 Aron Åhman, Fors Gimo 57
271 Staffan Ekström, Morkarla 56
272 Eva Hellgren, Österbybruk 56
273 Rolf Hjort, Uppsala 56
274 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 55
275 Viktor Karlsson, Alunda 55
276 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 54
277 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 54
278 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 53
279 Elin Söderqvist, Gimo 53
280 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 53
281 Christina Söderberg, Uppsala 51
282 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 51
283 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  51
284 Sofia Olsson, Uppsala 51
285 Frissan, Gimo 50
286 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 50
287 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 50
288 Jöran Gelinder, Alunda 50
289 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 50
290 Mellanbror Mattsson, Morkarla 50
291 P-O Ånöstam, Almunge 49
292 Bertil Johansson, Gimo 49
293 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 48
294 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 48
295 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 48
296 Lasse Öhlén, Kungsbacka 45
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget