Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 7 matcher

29 AUG 2021 14:43
  • Uppdaterad: 29 AUG 2021 14:43

Svår bortamatch med flera spelare sjuka men med stabilt försvarspel så blev det ändå vinst med 0-2. Då alla Almo-vinster betyder att rättaren är i topp så kommer en påminnelse och LÄNK HÄR TILL MIN KUPONG

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6, Almo - Rasbo IK 2  5-1, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2  5-1, Torpedo Kamrat BK - Almo 0-2. Nästa match Sverige - Spanien på torsdag 2 sept. 

Plac.   Poäng
1 Leif Söderberg, Uppsala 110
2 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 110
3 Leif Söderberg, Uppsala 103
4 Joel Andersson, Gimo 102
5 Magnus Åhman, Borås 97
6 Alvar Gustavsson, Morkarla 97
7 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 96
8 Magnus Åhman, Borås 96
9 Stig Josefsson, Alunda 95
10 Joel Andersson, Gimo 94
11 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  94
12 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 93
13 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 91
14 Barbro Gustavsson, Morkarla 90
15 Anne-Maria Österberg, Alunda 90
16 Gustaf Pettersson, Alunda 89
17 Pirre 1, Bälinge 87
18 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 87
19 Pirre 2, Bälinge 87
20 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 86
21 Ove Lundin, Alunda 86
22 Zach Söderberg, Bälinge 85
23 Ove Nyberg, Morkarla 85
24 Bertil Alm, Alunda 85
25 Bertil Alm, Alunda 85
26 Anne-Maria Österberg, Alunda 85
27 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 84
28 Kenneth Hägg, Gimo 84
29 Rolf Nordin, Gimo 84
30 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 83
31 Jonte Andersson, Onsby Alunda 83
32 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 83
33 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 83
34 Lasse Eriksson, Gimo 82
35 Camilla Skyllerman, Morkarla 81
36 Gun Hägg, Gimo 81
37 Birgitta Smith, Kungsbacka 81
38 Öjne Robertsson, Östhammar 80
39 Tony Lundquist, Åkersberga 80
40 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 80
41 Inga Alm, Alunda 79
42 Alva Lamell, Uppsala 79
43 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 78
44 Åke Sundberg, Östhammar 78
45 Conny Pettersson, Fors Gimo 78
46 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 77
47 Börje Krantz, Nyborg Alunda 77
48 Håkan Ejneborn, Helsingborg 77
49 Gun Lyd, Österbybruk 76
50 Rolf Hjort, Uppsala 76
51 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 76
52 Alicia Ejneborn, Helsingborg 76
53 Roger Lamell, Alunda 75
54 Lennart Pettersson, Österbybruk 75
55 Inga Alm, Alunda 75
56 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 75
57 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 75
58 Lars Johansson, Uppsala 75
59 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 75
60 Janne Pettersson, Uppsala 74
61 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 74
62 Rolf Nordin, Gimo 74
63 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 74
64 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 74
65 Gunilla Andersson, Gimo 74
66 Roger Andersson Rud, Gimo 74
67 Alvar Gustavsson, Morkarla 74
68 Peter Jonsson, Skoby 74
69 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
70 Börje Krantz, Nyborg Alunda 73
71 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 73
72 Bo Käll, Österbybruk 73
72 Elvis Andersson Rud, Gimo 73
74 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 73
75 Jenny Lydh, Uppsala 73
76 Ove Nyberg, Morkarla 73
77 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 73
78 Sture Åhlén, Alunda 73
79 Staffan Wallin, Valde Gimo 73
80 Magnus Åhman, Borås 73
81 Rosis Söderlundh, Skillinge 73
82 Ingrid Goldwitz, Uppsala 72
83 Leif Mattsson, Morkarla 72
84 Erling Lövgren, Karby Uppsala 72
85 Kenneth Blom, Österbybruk 72
86 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 72
87 Monica Johansson, Gimo 72
88 Maria Åhman, Kilby Alunda 72
89 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 71
90 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 71
91 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 71
92 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 71
93 Melker Nyberg, Österbybruk 71
94 Barbro Gustavsson, Morkarla 71
95 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 70
96 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 70
97 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 70
98 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 69
99 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 69
100 Marie Nyberg, Österbybruk 69
101 Flizan o Wille, Onsby Alunda 69
102 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  69
103 Ulla Pettersson, Fors Gimo 68
104 Marina Käll, Österbybruk 68
105 Familjen Gelinder, Alunda 68
106 Carina Söderberg, Uppsala 68
107 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 67
108 Lisa Wikner, Helsingborg 66
109 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 66
110 Frissan, Gimo 65
111 Mats Eriksson, Valde Gimo 65
112 Emmy Åhman, Fors Gimo 65
113 Pia Westerlund, Öregrund 65
114 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 65
115 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 64
116 Mats Johansson, Aspdal Alunda 64
117 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 64
118 Martin Nyberg, Österbybruk 64
119 Caroline Johansson, Gimo 64
120 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 64
121 Hugo Nyberg, Visby 64
122 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  64
123 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 63
124 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 63
125 Frissan, Gimo 63
126 Camilla Etteborn, Alingsås 63
127 Niklas Eliardsson, Hargshamn 62
128 Nour Åhman, Fors Gimo 62
129 Vera Nyberg, Visby 62
130 Bitte I, Alunda 62
131 Dick Mattsson, Alunda 62
132 Molly Nyberg, Österbybruk 61
133 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 61
134 Marina Käll, Österbybruk 61
135 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 61
136 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 61
137 Viktor Wikner, Uppsala 61
138 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  61
139 Kent M I, Alunda 60
140 Jonas Lantz, Björklinge 60
141 Majken Gunnarsson, Alunda 60
142 Anne-Maria Österberg, Alunda 60
143 Carl Silfverforsen, Alunda 60
144 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 60
145 Maggan Larsson, Gimo 60
146 Dick Mattsson, Alunda 60
147 Bertil Johansson, Gimo 60
148 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 60
149 Team Mattsson, Alunda 60
150 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 60
151 Christina Söderberg, Uppsala 60
152 Majken Gunnarsson, Alunda 59
153 Roger Hedström, Gräsö 59
154 Tommy Pettersson, Alunda 59
155 Thomas Ohlström, Österbybruk 59
156 Lotta Johansson, Gimo 59
157 Jan Franzén, Jönköping 59
158 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 59
159 Mats Eriksson, Valde Gimo 59
160 Göran Gelinder, Alunda 59
161 Sune Johansson, Alunda 58
162 Erling Lövgren, Karby Uppsala 58
163 Malin Karlsson, Trönödal 58
164 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 58
165 Jonny Orebrand, Alunda 58
166 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 58
167 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 58
168 Julia Söderberg, Uppsala 58
169 Dennis Larsson, Österbybruk 57
170 Bertil Johansson, Gimo 57
171 Sara Andersson, Onsby Alunda 57
172 Bo Käll, Österbybruk 57
173 Staffan Wallin, Valde Gimo 56
174 Bertil Johansson, Gimo 56
175 Niklas Eliardsson, Hargshamn 56
176 Jacob Söderqvist, Uppsala 56
177 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 55
178 Jimmy Werme, Uppsala 55
179 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 53
180 Alfie Björkman, Morkarla 53
181 Peter Jonsson, Skoby 53
182 Nils Henriksson, Alunda 53
183 Magnus Åhman, Borås 53
184 Rosis Söderlundh, Skillinge 52
185 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 52
186 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 52
187 Dino Storäng, Uppsala 52
188 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 52
189 Elin Sjöholm, Norrköping 52
190 Elisabeth Sundberg, Östhammar 51
191 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 51
192 Zoie Nyberg, Visby 51
193 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 51
194 Mårten Orebrand, Falköping 50
195 Inger Hägglund, Alunda 50
196 Sune Johansson, Alunda 50
197 Inge Gustavsson, Gimo 50
198 Gullveg Klint, Valde Gimo 50
199 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 50
200 Peter Jonsson, Skoby 50
201 Kent M II, Alunda 50
202 Marianne Ånöstam, Almunge 50
203 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 50
204 Jan Franzén, Jönköping 49
205 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 49
206 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 49
207 Bitte II, Alunda 49
208 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 49
209 Marita Andersson, Morkarla 49
210 Alf Björkman, Morkarla 49
211 Tomas Pettersson, Örbyhus 49
212 Sune Johansson, Alunda 49
213 Marita Lundin, Morkarla 49
214 Christer Hellgren, Österbybruk 48
215 Ulf Lundin, Morkarla 48
216 Alf Björkman, Morkarla 48
217 Doris Andersson, Gimo 48
218 Håkan Jansson, Lunda Alunda 48
219 Fredrik Karlsson, Gimo 47
220 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 47
221 Harriet Widén Åhman, Alunda 47
222 Christer Ohlström, Österbybruk 47
223 Pia Nordling, Onsby Alunda 47
224 Agneta Blom, Österbybruk 47
225 Christina berggren, Alunda 47
226 Ove Nyberg, Morkarla 47
227 Marie Nyberg, Visby 47
228 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 47
229 Emilia Backholm, Uppsala 47
230 Mats Eriksson, Valde Gimo 46
231 Milly Söderqvist,Gimo 46
232 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 46
233 Åke Lydh, Österbybruk 46
234 Ove Lundin, Alunda 46
235 Nils Åhman, Fors Gimo 46
236 Lotta Ohlström, Österbybruk 45
237 Conny Thorén, Visby 45
238 Nils Henriksson, Alunda 45
239 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 45
240 Leif Hägglund, Alunda 45
241 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 45
242 Erik Lydh, Uppsala 45
243 Mattias Nyberg, Morkarla 44
244 Sara Andersson, Bälinge 44
245 Inge Gustavsson, Gimo 44
246 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 44
247 Christer Hellgren, Österbybruk 44
248 IP Gänget Österbybruk 44
249 Peter Lundgren, Tierp 44
250 Inge Gustavsson, Gimo 43
251 Johan Åhman, Fors Gimo 42
252 Kenneth Hägg, Gimo 42
253 Alice Nyberg, Österbybruk 42
254 Mellanbror Mattsson, Morkarla 42
255 Elin Silfverforsen, Alunda 41
256 Eva Mårtensson, Tollarp 40
257 Maj Gelinder, Alunda 40
258 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 40
259 Roger Hedström, Gräsö 40
260 Eva Hellgren, Österbybruk 40
261 Eva Hellgren, Österbybruk 40
262 Staffan Ekström, Morkarla 39
263 Fredrik Lundin, Morkarla 38
264 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 38
265 Staffan Wallin, Valde Gimo 38
266 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 38
267 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 38
268 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 38
269 Viktor Karlsson, Alunda 38
270 Elin Söderqvist, Gimo 37
271 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 37
272 Sune Johansson, Alunda 37
273 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  36
274 Stig Josefsson, Alunda 36
275 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 36
276 Jane Lövgren, Karby Uppsala 36
277 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 36
278 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 36
279 Jöran Gelinder, Alunda 36
280 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 35
281 Mellanbror Mattsson, Morkarla 35
282 P-O Ånöstam, Almunge 34
283 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 34
284 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 34
285 Sofia Olsson, Uppsala 34
286 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 34
287 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 34
288 Bertil Johansson, Gimo 33
289 Aron Åhman, Fors Gimo 33
290 Christina Söderberg, Uppsala 33
291 Frissan, Gimo 32
292 Lasse Öhlén, Kungsbacka 32
293 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 31
294 Peter Jonsson, Skoby 29
295 Gun Hägg, Gimo 25
296 Rolf Hjort, Uppsala 24
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget