Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 4 matcher

15 AUG 2021 20:19
  • Skapad: 15 AUG 2021 20:19

3 matcher på 3 dagar med 2 6-0 vinster ochen rejäl förlust för andralaget. Så många uppdateringar att hantera och Bertil tappade täten efter dagens vinst. Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6. Nästa söndag 2 nya matcher så nästa lista kommer sent söndag kväll!

Plac.   Poäng
1 Anne-Maria Österberg, Alunda 61
2 Alicia Ejneborn, Helsingborg 59
3 Magnus Åhman, Borås 59
4 Roger Andersson Rud, Gimo 58
5 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  57
6 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Magnus Åhman, Borås 57
8 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 56
9 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 56
10 Stig Josefsson, Alunda 55
11 Martin Nyberg, Österbybruk 52
12 Leif Söderberg, Uppsala 49
13 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Joel Andersson, Gimo 49
15 Lisa Wikner, Helsingborg 49
16 Joel Andersson, Gimo 48
17 Bertil Johansson, Gimo 47
18 Lars Johansson, Uppsala 47
19 Barbro Gustavsson, Morkarla 47
20 Rolf Nordin, Gimo 47
21 Conny Pettersson, Fors Gimo 47
22 Leif Söderberg, Uppsala 46
23 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 46
24 Ove Lundin, Alunda 46
25 Anne-Maria Österberg, Alunda 46
26 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 46
27 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 45
28 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Lasse Eriksson, Gimo 45
30 Gun Hägg, Gimo 45
31 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 45
32 Rolf Nordin, Gimo 44
33 Gunilla Andersson, Gimo 44
34 Christina Söderberg, Uppsala 43
35 Leif Mattsson, Morkarla 43
36 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 43
37 Göran Gelinder, Alunda  
  Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 43
39 Jonny Orebrand, Alunda 42
40 Ingrid Goldwitz, Uppsala 42
41 Birgitta Smith, Kungsbacka 42
42 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 41
43 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 41
44 Melker Nyberg, Österbybruk 41
45 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 41
46 Julia Söderberg, Uppsala 41
47 Tony Lundquist, Åkersberga 40
48 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 39
49 Viktor Wikner, Uppsala 38
50 Emmy Åhman, Fors Gimo 38
51 Håkan Ejneborn, Helsingborg 36
52 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 36
53 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 36
54 Anne-Maria Österberg, Alunda 35
55 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 35
56 Åke Sundberg, Östhammar 35
57 Gustaf Pettersson, Alunda 34
58 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  34
58 Pirre 2, Bälinge 34
60 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 34
60 Rolf Hjort, Uppsala 34
60 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 34
63 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 34
64 Alvar Gustavsson, Morkarla 34
65 Janne Pettersson, Uppsala 33
66 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 33
66 Marita Andersson, Morkarla 33
66 Vera Nyberg, Visby 33
69 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 33
70 Inga Alm, Alunda 33
70 Marina Käll, Österbybruk 33
72 Agneta Blom, Österbybruk 33
72 Frissan, Gimo 33
74 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 33
75 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 33
76 Caroline Johansson, Gimo 33
76 Frissan, Gimo 33
78 Mats Johansson, Aspdal Alunda 33
79 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 33
80 Peter Jonsson, Skoby 33
81 Håkan Jansson, Lunda Alunda 32
82 Bertil Alm, Alunda 32
83 Mats Eriksson, Valde Gimo 32
84 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 32
85 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 32
86 Bertil Alm, Alunda 32
87 Maria Åhman, Kilby Alunda 32
88 Marina Käll, Österbybruk 32
89 Staffan Wallin, Valde Gimo 32
90 Öjne Robertsson, Östhammar 32
91 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 32
92 Bo Käll, Österbybruk 32
93 Elvis Andersson Rud, Gimo 32
94 Kenneth Hägg, Gimo 32
95 Pirre 1, Bälinge 32
96 Zach Söderberg, Bälinge 32
97 Jan Franzén, Jönköping 32
98 Marie Nyberg, Visby 32
99 Inger Hägglund, Alunda 32
100 Lennart Pettersson, Österbybruk 32
101 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 32
102 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 32
103 Magnus Åhman, Borås 32
104 Sture Åhlén, Alunda 32
105 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 32
106 Rosis Söderlundh, Skillinge 32
107 Marita Lundin, Morkarla 32
108 Kenneth Blom, Österbybruk 32
109 Tommy Pettersson, Alunda 32
110 Inge Gustavsson, Gimo 32
111 Nour Åhman, Fors Gimo 31
112 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 31
113 Inga Alm, Alunda 31
114 Ove Nyberg, Morkarla 31
115 Mats Eriksson, Valde Gimo 31
116 Carl Silfverforsen, Alunda 31
117 Lotta Johansson, Gimo 31
118 Monica Johansson, Gimo 31
119 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 31
120 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  31
121 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 30
122 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 30
123 Alva Lamell, Uppsala 30
124 Jonte Andersson, Onsby Alunda 30
125 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 30
126 Carina Söderberg, Uppsala 30
127 Barbro Gustavsson, Morkarla 30
128 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 30
129 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
130 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 30
131 Ove Nyberg, Morkarla 30
132 Dennis Larsson, Österbybruk 30
133 Ove Lundin, Alunda 30
134 Camilla Skyllerman, Morkarla 29
135 Roger Hedström, Gräsö 29
136 Alice Nyberg, Österbybruk 29
137 Majken Gunnarsson, Alunda 29
138 Jimmy Werme, Uppsala 29
139 Flizan o Wille, Onsby Alunda 29
140 IP Gänget Österbybruk 29
141 Mats Eriksson, Valde Gimo 29
142 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 29
143 Inge Gustavsson, Gimo 29
144 Christer Hellgren, Österbybruk 29
145 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 29
146 Sara Andersson, Onsby Alunda 28
147 Conny Thorén, Visby 28
148 Dino Storäng, Uppsala 27
149 Sune Johansson, Alunda 27
150 Eva Hellgren, Österbybruk 27
151 Bertil Johansson, Gimo 27
152 Ulla Pettersson, Fors Gimo 26
153 Kenneth Hägg, Gimo 26
154 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 26
155 Nils Henriksson, Alunda 26
156 Inge Gustavsson, Gimo 26
157 Eva Hellgren, Österbybruk 25
158 Bitte II, Alunda 23
159 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 23
160 Peter Jonsson, Skoby 23
161 Marie Nyberg, Österbybruk 23
162 Hugo Nyberg, Visby 23
163 Alfie Björkman, Morkarla 23
164 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 22
165 Christina berggren, Alunda 22
166 Gun Lyd, Österbybruk 22
167 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 22
168 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 22
169 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 22
170 Maj Gelinder, Alunda 22
171 Staffan Wallin, Valde Gimo 22
172 Eva Mårtensson, Tollarp 22
173 Niklas Eliardsson, Hargshamn 22
174 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 22
175 Elin Silfverforsen, Alunda 22
176 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 22
177 Börje Krantz, Nyborg Alunda 22
178 Roger Hedström, Gräsö 22
179 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 22
180 Jenny Lydh, Uppsala 21
181 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 21
182 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 21
183 Molly Nyberg, Österbybruk 21
184 Christina Söderberg, Uppsala 21
185 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 21
186 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 21
187 Dick Mattsson, Alunda 21
188 Kent M II, Alunda 21
189 Jane Lövgren, Karby Uppsala 21
190 Marianne Ånöstam, Almunge 21
191 Ove Nyberg, Morkarla 21
192 Camilla Etteborn, Alingsås 21
193 Zoie Nyberg, Visby 21
194 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 21
195 Doris Andersson, Gimo 21
196 Roger Lamell, Alunda 20
197 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 20
198 Bitte I, Alunda 20
199 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  20
200 Sune Johansson, Alunda 20
201 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 20
202 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 20
203 Thomas Ohlström, Österbybruk 20
204 Familjen Gelinder, Alunda 20
205 Christer Hellgren, Österbybruk 20
206 Majken Gunnarsson, Alunda 20
207 Jonas Lantz, Björklinge 20
208 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 20
209 Peter Jonsson, Skoby 20
210 Dick Mattsson, Alunda 19
211 Börje Krantz, Nyborg Alunda 19
212 Sune Johansson, Alunda 19
213 Elin Söderqvist, Gimo 19
214 Jan Franzén, Jönköping 19
215 Sune Johansson, Alunda 19
216 Erling Lövgren, Karby Uppsala 19
217 Christer Ohlström, Österbybruk 19
218 Bertil Johansson, Gimo 19
219 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 19
220 Malin Karlsson, Trönödal 19
221 Erling Lövgren, Karby Uppsala 18
222 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 18
223 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 18
224 Sofia Olsson, Uppsala 18
225 Staffan Wallin, Valde Gimo 18
226 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  18
227 Alf Björkman, Morkarla 18
228 Niklas Eliardsson, Hargshamn 18
229 Jacob Söderqvist, Uppsala 18
230 Emilia Backholm, Uppsala 18
231 Pia Westerlund, Öregrund 18
232 Fredrik Karlsson, Gimo 18
233 P-O Ånöstam, Almunge 18
234 Ulf Lundin, Morkarla 18
235 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 18
236 Milly Söderqvist,Gimo 18
237 Bertil Johansson, Gimo 18
238 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 18
239 Mellanbror Mattsson, Morkarla 18
240 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 17
241 Åke Lydh, Österbybruk 17
242 Pia Nordling, Onsby Alunda 17
243 Lasse Öhlén, Kungsbacka 17
244 Harriet Widén Åhman, Alunda 17
245 Lotta Ohlström, Österbybruk 17
246 Nils Henriksson, Alunda 17
247 Mellanbror Mattsson, Morkarla 17
248 Mattias Nyberg, Morkarla 16
249 Erik Lydh, Uppsala 16
250 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 16
251 Bo Käll, Österbybruk 16
252 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 16
253 Peter Lundgren, Tierp 16
254 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 16
255 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 16
256 Nils Åhman, Fors Gimo 16
257 Sara Andersson, Bälinge 15
258 Elin Sjöholm, Norrköping 14
259 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 13
260 Frissan, Gimo 12
261 Viktor Karlsson, Alunda 12
262 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 11
263 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 10
264 Elisabeth Sundberg, Östhammar 10
265 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 10
266 Gullveg Klint, Valde Gimo 10
267 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 9
268 Alf Björkman, Morkarla 9
269 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 9
270 Rosis Söderlundh, Skillinge 9
271 Staffan Ekström, Morkarla 9
272 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 9
273 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 9
274 Fredrik Lundin, Morkarla 9
275 Gun Hägg, Gimo 9
276 Peter Jonsson, Skoby 9
277 Rolf Hjort, Uppsala 9
278 Team Mattsson, Alunda 9
279 Tomas Pettersson, Örbyhus 8
280 Aron Åhman, Fors Gimo 8
281 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 8
282 Kent M I, Alunda 7
283 Leif Hägglund, Alunda 7
284 Anne-Maria Österberg, Alunda 7
285 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 7
286 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 7
287 Stig Josefsson, Alunda 7
288 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 7
289 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 6
290 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 6
291 Magnus Åhman, Borås 6
292 Mårten Orebrand, Falköping 6
293 Jöran Gelinder, Alunda 5
294 Johan Åhman, Fors Gimo 5
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget