Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 3 matcher

14 AUG 2021 22:03
  • Uppdaterad: 14 AUG 2021 22:03

Tredje matchen spelad och många mål även denna gång. Tyvärr de flesta i fel "kasse".

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11. Nästa match redan i morgon söndag.

Plac.   Poäng
1 Bertil Johansson, Gimo 44
2 Magnus Åhman, Borås 44
3 Anne-Maria Österberg, Alunda 44
4 Conny Pettersson, Fors Gimo 43
5 Alicia Ejneborn, Helsingborg 42
6 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  42
7 Rolf Nordin, Gimo 42
8 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 42
9 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Magnus Åhman, Borås 41
11 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 41
12 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 40
13 Göran Gelinder, Alunda 40
14 Roger Andersson Rud, Gimo 40
15 Stig Josefsson, Alunda 39
16 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 39
17 Julia Söderberg, Uppsala 38
18 Martin Nyberg, Österbybruk 37
19 Tony Lundquist, Åkersberga 36
20 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 36
21 Lisa Wikner, Helsingborg 33
22 Leif Söderberg, Uppsala 32
23 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 31
24 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Erik Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Joel Andersson, Gimo  
  Tommy Pettersson, Alunda 31
28 Frissan, Gimo 31
29 Inge Gustavsson, Gimo 31
30 Åke Sundberg, Östhammar 31
31 Lars Johansson, Uppsala 30
32 Barbro Gustavsson, Morkarla 30
33 Ove Lundin, Alunda 30
34 Frissan, Gimo  
  Joel Andersson, Gimo  
  Kenneth Blom, Österbybruk  
  Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda  
  Rolf Hjort, Uppsala  
  Rosis Söderlundh, Skillinge 30
40 Gun Hägg, Gimo  
  Marita Lundin, Morkarla 30
42 Rolf Nordin, Gimo  
  Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 30
44 Peter Jonsson, Skoby 30
45 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 29
46 Leif Söderberg, Uppsala  
  Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 29
48 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 29
49 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  29
  Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Håkan Davidsson, Aspdal Alunda  
  Lasse Eriksson, Gimo  
  Magnus Åhman, Borås  
  Sture Åhlén, Alunda 29
55 Gunilla Andersson, Gimo 29
56 Inge Gustavsson, Gimo 28
57 Ove Nyberg, Morkarla 28
58 Lennart Pettersson, Österbybruk 28
58 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 28
60 Christer Hellgren, Österbybruk 28
61 Dennis Larsson, Österbybruk 28
61 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 28
61 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 28
64 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 28
64 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 28
66 Ove Lundin, Alunda 28
67 Bertil Johansson, Gimo 27
68 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 27
68 IP Gänget Österbybruk 27
68 Leif Mattsson, Morkarla 27
71 Mats Eriksson, Valde Gimo 27
72 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 27
73 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 27
73 Ingrid Goldwitz, Uppsala 27
75 Conny Thorén, Visby 27
76 Birgitta Smith, Kungsbacka 27
77 Carina Söderberg, Uppsala 26
77 Inge Gustavsson, Gimo 26
79 Christina Söderberg, Uppsala 26
80 Nils Henriksson, Alunda 26
81 Barbro Gustavsson, Morkarla 26
82 Melker Nyberg, Österbybruk 26
83 Sune Johansson, Alunda 25
84 Eva Hellgren, Österbybruk 25
84 Flizan o Wille, Onsby Alunda 25
84 Sara Andersson, Onsby Alunda 25
87 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 25
88 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 25
89 Jonny Orebrand, Alunda 25
90 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 25
91 Ulla Pettersson, Fors Gimo 24
92 Kenneth Hägg, Gimo 24
93 Viktor Wikner, Uppsala 23
94 Dino Storäng, Uppsala 23
94 Emmy Åhman, Fors Gimo 23
96 Eva Hellgren, Österbybruk 22
97 Alfie Björkman, Morkarla 20
98 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 20
99 Gustaf Pettersson, Alunda 19
100 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  19
100 Börje Krantz, Nyborg Alunda 19
100 Doris Andersson, Gimo 19
100 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
100 Marie Nyberg, Österbybruk 19
100 Roger Hedström, Gräsö 19
106 Håkan Ejneborn, Helsingborg 19
107 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 19
107 Hugo Nyberg, Visby 19
107 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
107 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 19
111 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 19
111 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 19
113 Peter Jonsson, Skoby 19
113 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 19
116 Alvar Gustavsson, Morkarla 19
116 Peter Jonsson, Skoby 19
117 Inga Alm, Alunda 18
117 Kent M II, Alunda 18
117 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 18
117 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 18
121 Jonas Lantz, Björklinge 18
122 Bertil Johansson, Gimo 18
122 Camilla Etteborn, Alingsås 18
122 Caroline Johansson, Gimo 18
122 Eva Mårtensson, Tollarp 18
122 Jane Lövgren, Karby Uppsala 18
122 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 18
122 Pirre 2, Bälinge 18
122 Zoie Nyberg, Visby 18
130 Mats Johansson, Aspdal Alunda 18
130 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 18
132 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
132 Malin Karlsson, Trönödal 18
132 Marianne Ånöstam, Almunge 18
132 Niklas Eliardsson, Hargshamn 18
132 Ove Nyberg, Morkarla 18
137 Elin Silfverforsen, Alunda 18
137 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 18
137 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 18
140 Bertil Johansson, Gimo 17
140 Christer Ohlström, Österbybruk 17
140 Sune Johansson, Alunda 17
143 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 17
143 Bo Käll, Österbybruk 17
143 Dick Mattsson, Alunda 17
143 Elin Söderqvist, Gimo 17
143 Elvis Andersson Rud, Gimo 17
143 Erling Lövgren, Karby Uppsala 17
143 Jan Franzén, Jönköping 17
143 Kenneth Hägg, Gimo 17
143 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 17
143 Marie Nyberg, Visby 17
143 Marina Käll, Österbybruk 17
143 Pirre 1, Bälinge 17
143 Zach Söderberg, Bälinge 17
156 Christer Hellgren, Österbybruk 17
156 Inger Hägglund, Alunda 17
156 Jan Franzén, Jönköping 17
156 Majken Gunnarsson, Alunda 17
156 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 17
156 Mellanbror Mattsson, Morkarla 17
156 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 17
156 Sune Johansson, Alunda 17
164 Agneta Blom, Österbybruk 17
165 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 17
166 Bertil Alm, Alunda 16
167 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 16
167 Bertil Alm, Alunda 16
167 Börje Krantz, Nyborg Alunda 16
167 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  16
167 Inga Alm, Alunda 16
167 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 16
167 Marita Andersson, Morkarla 16
167 Mats Eriksson, Valde Gimo 16
167 Ove Nyberg, Morkarla 16
167 Sune Johansson, Alunda 16
167 Vera Nyberg, Visby 16
178 Harriet Widén Åhman, Alunda 16
178 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 16
178 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 16
178 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 16
178 Lotta Johansson, Gimo 16
178 Lotta Ohlström, Österbybruk 16
178 Maria Åhman, Kilby Alunda 16
178 Marina Käll, Österbybruk 16
178 Mats Eriksson, Valde Gimo 16
178 Monica Johansson, Gimo 16
178 P-O Ånöstam, Almunge 16
178 Staffan Wallin, Valde Gimo 16
178 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 16
178 Thomas Ohlström, Österbybruk 16
178 Ulf Lundin, Morkarla 16
193 Carl Silfverforsen, Alunda 16
193 Nils Henriksson, Alunda 16
195 Milly Söderqvist,Gimo 16
196 Familjen Gelinder, Alunda 16
197 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 16
197 Öjne Robertsson, Östhammar 16
199 Alva Lamell, Uppsala 15
200 Dick Mattsson, Alunda 15
200 Håkan Jansson, Lunda Alunda 15
200 Jacob Söderqvist, Uppsala 15
200 Mellanbror Mattsson, Morkarla 15
200 Pia Westerlund, Öregrund 15
205 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 15
205 Nils Åhman, Fors Gimo 15
207 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 15
208 Lasse Öhlén, Kungsbacka 15
209 Fredrik Karlsson, Gimo 15
210 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 15
210 Emilia Backholm, Uppsala 15
210 Jonte Andersson, Onsby Alunda 15
210 Nour Åhman, Fors Gimo 15
210 Pia Nordling, Onsby Alunda 15
215 Alf Björkman, Morkarla 14
215 Camilla Skyllerman, Morkarla 14
215 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 14
218 Alice Nyberg, Österbybruk 14
218 Janne Pettersson, Uppsala 14
218 Niklas Eliardsson, Hargshamn 14
221 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 14
221 Sara Andersson, Bälinge 14
223 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 14
223 Peter Lundgren, Tierp 14
225 Majken Gunnarsson, Alunda 14
226 Jimmy Werme, Uppsala 14
227 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  14
227 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 14
227 Bo Käll, Österbybruk 14
227 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 14
231 Roger Hedström, Gräsö 14
231 Åke Lydh, Österbybruk 14
233 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 14
234 Erik Lydh, Uppsala 13
235 Elin Sjöholm, Norrköping 12
235 Mattias Nyberg, Morkarla 12
235 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 12
238 Viktor Karlsson, Alunda 11
239 Frissan, Gimo 8
240 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 7
240 Maj Gelinder, Alunda 7
240 Staffan Wallin, Valde Gimo 7
243 Bitte II, Alunda 6
243 Elisabeth Sundberg, Östhammar 6
243 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 6
243 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 6
243 Team Mattsson, Alunda 6
248 Christina Söderberg, Uppsala 6
248 Fredrik Lundin, Morkarla 6
248 Gun Hägg, Gimo 6
248 Gun Lyd, Österbybruk 6
248 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 6
248 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 6
248 Peter Jonsson, Skoby 6
248 Rolf Hjort, Uppsala 6
256 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 6
256 Gullveg Klint, Valde Gimo 6
258 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 5
259 Alf Björkman, Morkarla 5
259 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 5
259 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 5
259 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 5
259 Bitte I, Alunda 5
259 Christina berggren, Alunda 5
259 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 5
259 Jöran Gelinder, Alunda 5
259 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 5
259 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 5
259 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 5
259 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 5
259 Molly Nyberg, Österbybruk 5
259 Rosis Söderlundh, Skillinge 5
259 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 5
259 Staffan Ekström, Morkarla 5
259 Stig Josefsson, Alunda 5
259 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 5
277 Anne-Maria Österberg, Alunda 4
277 Magnus Åhman, Borås 4
277 Mårten Orebrand, Falköping 4
277 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 4
277 Roger Lamell, Alunda 4
277 Tomas Pettersson, Örbyhus 4
283 Aron Åhman, Fors Gimo 4
283 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 4
285 Jenny Lydh, Uppsala 4
286 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 3
286 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 3
286 Johan Åhman, Fors Gimo 3
286 Kent M I, Alunda 3
286 Leif Hägglund, Alunda 3
286 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 3
286 Sofia Olsson, Uppsala 3
286 Staffan Wallin, Valde Gimo 3
294 Erling Lövgren, Karby Uppsala 2
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget