Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 2 matcher

13 AUG 2021 23:10
  • Skapad: 13 AUG 2021 23:10

Så var äntligen resultatrapporteringen i gång. Två matcher spelade och två måkalas; Almo - IK Sirius FK2  6-0, Gimo IF FK 2 - ALmo/UEIF 2  8-1. Nästa match redan i morgon lördag.

Plac.   Poäng
1 Bertil Johansson, Gimo 33
2 Leif Söderberg, Uppsala 32
3 Alicia Ejneborn, Helsingborg  
  Lisa Wikner, Helsingborg 32
5 Anton Davidsson, Gimo Golvsta   
  Magnus Åhman, Borås 32
7 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Conny Pettersson, Fors Gimo  
  Erik Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Joel Andersson, Gimo  
  Tommy Pettersson, Alunda 31
13 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 30
14 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo  
  Barbro Gustavsson, Morkarla  
  Frissan, Gimo 30
17 Alvar Gustavsson, Morkarla  
  Frissan, Gimo  
  Göran Gelinder, Alunda  
  Joel Andersson, Gimo  
  Kenneth Blom, Österbybruk  
  Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda  
  Magnus Åhman, Borås  
  Rolf Hjort, Uppsala  
  Rolf Nordin, Gimo  
  Rosis Söderlundh, Skillinge 30
27 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 29
28 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda   
  Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Gun Hägg, Gimo  
  Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda  
  Lasse Eriksson, Gimo  
  Magnus Åhman, Borås  
  Marita Lundin, Morkarla  
  Martin Nyberg, Österbybruk  
  Stig Josefsson, Alunda  
  Sture Åhlén, Alunda 29
39 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda  
  Julia Söderberg, Uppsala  
  Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda  
  Lennart Pettersson, Österbybruk  
  Roger Andersson Rud, Gimo  
  Tony Lundquist, Åkersberga 28
45 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 27
46 Alfie Björkman, Morkarla  
  Lars Johansson, Uppsala 20
48 Inge Gustavsson, Gimo  
  Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 20
50 Gustaf Pettersson, Alunda 19
51 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  19
51 Börje Krantz, Nyborg Alunda 19
51 Doris Andersson, Gimo 19
51 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 19
51 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
51 Marie Nyberg, Österbybruk 19
51 Ove Lundin, Alunda 19
51 Roger Hedström, Gräsö 19
59 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 19
59 Hugo Nyberg, Visby 19
59 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
59 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 19
59 Åke Sundberg, Östhammar 19
64 Håkan Ejneborn, Helsingborg 18
64 Inga Alm, Alunda 18
64 Kent M II, Alunda 18
64 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 18
64 Leif Söderberg, Uppsala 18
64 Ove Nyberg, Morkarla 18
64 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 18
64 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 18
72 Bertil Johansson, Gimo 18
72 Camilla Etteborn, Alingsås 18
72 Caroline Johansson, Gimo 18
72 Dennis Larsson, Österbybruk 18
72 Eva Mårtensson, Tollarp 18
72 Gunilla Andersson, Gimo 18
72 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 18
72 Jane Lövgren, Karby Uppsala 18
72 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 18
72 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 18
72 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 18
72 Mats Eriksson, Valde Gimo 18
72 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 18
72 Pirre 2, Bälinge 18
72 Rolf Nordin, Gimo 18
72 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 18
72 Zoie Nyberg, Visby 18
89 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
89 Malin Karlsson, Trönödal 18
89 Marianne Ånöstam, Almunge 18
89 Melker Nyberg, Österbybruk 18
89 Niklas Eliardsson, Hargshamn 18
89 Ove Lundin, Alunda 18
89 Ove Nyberg, Morkarla 18
89 Peter Jonsson, Skoby 18
89 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 18
98 Sune Johansson, Alunda 17
98 Jonas Lantz, Björklinge 17
98 Christer Ohlström, Österbybruk 17
98 Inge Gustavsson, Gimo 17
102 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 17
102 Bo Käll, Österbybruk 17
102 Elin Söderqvist, Gimo 17
102 Elvis Andersson Rud, Gimo 17
102 Jan Franzén, Jönköping 17
102 Sara Andersson, Onsby Alunda 17
102 Pirre 1, Bälinge 17
102 Kenneth Hägg, Gimo 17
102 Leif Mattsson, Morkarla 17
102 Zach Söderberg, Bälinge 17
102 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 17
102 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 17
102 Flizan o Wille, Onsby Alunda 17
102 Dick Mattsson, Alunda 17
102 Marina Käll, Österbybruk 17
102 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 17
102 Mats Johansson, Aspdal Alunda 17
102 Christer Hellgren, Österbybruk 17
102 Eva Hellgren, Österbybruk 17
102 IP Gänget Österbybruk 17
102 Marie Nyberg, Visby 17
102 Erling Lövgren, Karby Uppsala 17
124 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 17
124 Christer Hellgren, Österbybruk 17
124 Elin Silfverforsen, Alunda 17
124 Inger Hägglund, Alunda 17
124 Ingrid Goldwitz, Uppsala 17
124 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 17
124 Jan Franzén, Jönköping 17
124 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 17
124 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 17
124 Majken Gunnarsson, Alunda 17
124 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 17
124 Peter Jonsson, Skoby 17
124 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 17
124 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 17
138 Birgitta Smith, Kungsbacka 17
138 Mellanbror Mattsson, Morkarla 17
138 Sune Johansson, Alunda 17
141 Bertil Alm, Alunda 16
141 Bertil Johansson, Gimo 16
143 Bertil Alm, Alunda 16
143 Börje Krantz, Nyborg Alunda 16
143 Christina Söderberg, Uppsala 16
143 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  16
143 Inga Alm, Alunda 16
143 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 16
143 Marita Andersson, Morkarla 16
143 Mats Eriksson, Valde Gimo 16
143 Ove Nyberg, Morkarla 16
143 Sune Johansson, Alunda 16
143 Sune Johansson, Alunda 16
143 Vera Nyberg, Visby 16
155 Agneta Blom, Österbybruk 16
155 Barbro Gustavsson, Morkarla 16
155 Harriet Widén Åhman, Alunda 16
155 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 16
155 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 16
155 Lotta Johansson, Gimo 16
155 Lotta Ohlström, Österbybruk 16
155 Maria Åhman, Kilby Alunda 16
155 Marina Käll, Österbybruk 16
155 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 16
155 P-O Ånöstam, Almunge 16
155 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 16
155 Staffan Wallin, Valde Gimo 16
155 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 16
155 Thomas Ohlström, Österbybruk 16
155 Ulf Lundin, Morkarla 16
171 Carl Silfverforsen, Alunda 16
172 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 16
172 Mats Eriksson, Valde Gimo 16
172 Monica Johansson, Gimo 16
175 Alva Lamell, Uppsala 15
175 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 15
175 Bertil Johansson, Gimo 15
175 Carina Söderberg, Uppsala 15
175 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 15
175 Inge Gustavsson, Gimo 15
181 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 15
181 Dick Mattsson, Alunda 15
181 Håkan Jansson, Lunda Alunda 15
181 Jacob Söderqvist, Uppsala 15
181 Pia Westerlund, Öregrund 15
186 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 15
186 Conny Thorén, Visby 15
186 Dino Storäng, Uppsala 15
186 Emmy Åhman, Fors Gimo 15
186 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 15
186 Nils Åhman, Fors Gimo 15
192 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 15
193 Alf Björkman, Morkarla 14
193 Camilla Skyllerman, Morkarla 14
193 Mellanbror Mattsson, Morkarla 14
193 Nils Henriksson, Alunda 14
193 Ulla Pettersson, Fors Gimo 14
193 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 14
199 Alice Nyberg, Österbybruk 14
199 Eva Hellgren, Österbybruk 14
199 Janne Pettersson, Uppsala 14
199 Jonny Orebrand, Alunda 14
199 Niklas Eliardsson, Hargshamn 14
199 Viktor Wikner, Uppsala 14
205 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 14
205 Kenneth Hägg, Gimo 14
207 Frissan, Gimo 7
207 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 7
207 Maj Gelinder, Alunda 7
207 Staffan Wallin, Valde Gimo 7
211 Bitte II, Alunda 6
211 Elisabeth Sundberg, Östhammar 6
211 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 6
211 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 6
211 Team Mattsson, Alunda 6
216 Alvar Gustavsson, Morkarla 6
216 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 6
216 Christina Söderberg, Uppsala 6
216 Fredrik Lundin, Morkarla 6
216 Gun Hägg, Gimo 6
216 Gun Lyd, Österbybruk 6
216 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 6
216 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 6
216 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 6
216 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 6
216 Peter Jonsson, Skoby 6
216 Peter Jonsson, Skoby 6
216 Rolf Hjort, Uppsala 6
216 Öjne Robertsson, Östhammar 6
230 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 5
231 Alf Björkman, Morkarla 5
231 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 5
231 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 5
231 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 5
231 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 5
231 Bitte I, Alunda 5
231 Christina berggren, Alunda 5
231 Emilia Backholm, Uppsala 5
231 Gullveg Klint, Valde Gimo 5
231 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 5
231 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 5
231 Jonte Andersson, Onsby Alunda 5
231 Jöran Gelinder, Alunda 5
231 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 5
231 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 5
231 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 5
231 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 5
231 Molly Nyberg, Österbybruk 5
231 Nour Åhman, Fors Gimo 5
231 Pia Nordling, Onsby Alunda 5
231 Roger Hedström, Gräsö 5
231 Rosis Söderlundh, Skillinge 5
231 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 5
231 Staffan Ekström, Morkarla 5
231 Stig Josefsson, Alunda 5
231 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 5
231 Åke Lydh, Österbybruk 5
258 Anne-Maria Österberg, Alunda 4
258 Jimmy Werme, Uppsala 4
258 Lasse Öhlén, Kungsbacka 4
258 Magnus Åhman, Borås 4
258 Milly Söderqvist,Gimo 4
258 Mårten Orebrand, Falköping 4
258 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 4
258 Roger Lamell, Alunda 4
258 Tomas Pettersson, Örbyhus 4
267 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  4
267 Aron Åhman, Fors Gimo 4
267 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 4
267 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 4
267 Bo Käll, Österbybruk 4
267 Familjen Gelinder, Alunda 4
267 Fredrik Karlsson, Gimo 4
267 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 4
275 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 3
275 Nils Henriksson, Alunda 3
275 Peter Lundgren, Tierp 3
278 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 3
278 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 3
278 Elin Sjöholm, Norrköping 3
278 Jenny Lydh, Uppsala 3
278 Johan Åhman, Fors Gimo 3
278 Kent M I, Alunda 3
278 Leif Hägglund, Alunda 3
278 Majken Gunnarsson, Alunda 3
278 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 3
278 Mattias Nyberg, Morkarla 3
278 Sofia Olsson, Uppsala 3
278 Staffan Wallin, Valde Gimo 3
278 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 3
291 Erik Lydh, Uppsala 2
291 Sara Andersson, Bälinge 2
291 Viktor Karlsson, Alunda 2
294 Erling Lövgren, Karby Uppsala 2
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget