Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 11 matcher

12 SEP 2021 20:56
  • Skapad: 12 SEP 2021 20:56

Årets första poängtapp och det hade Sportchefen på sin lapp och gick upp i topp! Två matcher kvar och mycket kan fortfarande hända!

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6, Almo - Rasbo IK 2 5-1, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-1, Torpedo Kamrat BK - Almo 0-2, Sverige - Spanien 2-1, Almo - Knivsta IK 2 2-1, Grekland - Sverige 2-1, Sigtuna IF FK - Almo 1-1

Plac.   Poäng
1 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 172
2 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 169
3 Anne-Maria Österberg, Alunda 166
4 Magnus Åhman, Borås 157
5 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 155
6 Barbro Gustavsson, Morkarla 153
7 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  153
8 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 151
9 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 151
10 Leif Söderberg, Uppsala 151
11 Joel Andersson, Gimo 149
12 Gun Hägg, Gimo 149
13 Rosis Söderlundh, Skillinge 147
14 Ove Nyberg, Morkarla 146
15 Lasse Eriksson, Gimo 145
16 Rolf Nordin, Gimo 145
17 Leif Söderberg, Uppsala 145
18 Kenneth Hägg, Gimo 144
19 Ove Lundin, Alunda 144
20 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 141
21 Inga Alm, Alunda 141
22 Peter Jonsson, Skoby 141
23 Åke Sundberg, Östhammar 141
24 Camilla Skyllerman, Morkarla 140
25 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 140
26 Magnus Åhman, Borås 140
27 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 139
28 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 138
29 Pirre 1, Bälinge 138
30 Bertil Alm, Alunda 136
31 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 136
32 Joel Andersson, Gimo 136
33 Dick Mattsson, Alunda 135
34 Rolf Nordin, Gimo 135
35 Flizan o Wille, Onsby Alunda 134
36 Roger Lamell, Alunda 134
37 Dick Mattsson, Alunda 133
38 Martin Nyberg, Österbybruk 133
39 Jonte Andersson, Onsby Alunda 133
40 Mats Eriksson, Valde Gimo 132
41 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 131
42 Maria Åhman, Kilby Alunda 131
43 Staffan Wallin, Valde Gimo 131
44 Alvar Gustavsson, Morkarla 131
45 Carl Silfverforsen, Alunda 130
46 Inga Alm, Alunda 130
47 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 130
48 Stig Josefsson, Alunda 130
49 Kenneth Blom, Österbybruk 129
50 Monica Johansson, Gimo 129
51 Zach Söderberg, Bälinge 129
52 Bertil Alm, Alunda 128
53 Julia Söderberg, Uppsala 127
54 Conny Pettersson, Fors Gimo 127
55 Marie Nyberg, Österbybruk 126
56 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 126
57 Magnus Åhman, Borås 126
58 Birgitta Smith, Kungsbacka 126
59 Börje Krantz, Nyborg Alunda 125
60 Rolf Hjort, Uppsala 125
61 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 125
62 Alicia Ejneborn, Helsingborg 125
63 Göran Gelinder, Alunda 124
64 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 124
65 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 123
66 Bitte I, Alunda 123
67 Öjne Robertsson, Östhammar 123
68 Elvis Andersson Rud, Gimo 123
69 Bo Käll, Österbybruk 123
70 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 123
71 Alvar Gustavsson, Morkarla 123
72 Ingrid Goldwitz, Uppsala 123
73 Håkan Ejneborn, Helsingborg 123
74 Gustaf Pettersson, Alunda 123
75 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 123
76 Sune Johansson, Alunda 122
77 Zoie Nyberg, Visby 122
78 Alva Lamell, Uppsala 122
79 Gunilla Andersson, Gimo 122
80 Frissan, Gimo 122
81 Lotta Johansson, Gimo 122
82 Bertil Johansson, Gimo 122
83 Vera Nyberg, Visby 122
84 Anne-Maria Österberg, Alunda 122
85 Nour Åhman, Fors Gimo 122
86 Marina Käll, Österbybruk 121
87 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 121
88 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 121
89 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 121
90 Pirre 2, Bälinge 120
91 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 120
92 Sara Andersson, Onsby Alunda 120
93 Melker Nyberg, Österbybruk 120
94 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 120
95 Tony Lundquist, Åkersberga 120
96 Lennart Pettersson, Österbybruk 119
97 Peter Jonsson, Skoby 119
98 Gun Lyd, Österbybruk 119
99 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  119
100 Familjen Gelinder, Alunda 119
101 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 119
102 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 118
103 Lars Johansson, Uppsala 118
104 Roger Andersson Rud, Gimo 118
105 Anne-Maria Österberg, Alunda 118
106 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 118
107 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 117
108 Jenny Lydh, Uppsala 117
109 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 117
110 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 117
111 Leif Mattsson, Morkarla 117
112 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 117
113 Thomas Ohlström, Österbybruk 117
114 Elin Sjöholm, Norrköping 117
115 Erling Lövgren, Karby Uppsala 116
116 Sture Åhlén, Alunda 116
117 Mårten Orebrand, Falköping 115
118 Frissan, Gimo 115
119 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 115
120 Alf Björkman, Morkarla 115
121 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 115
122 Dennis Larsson, Österbybruk 115
123 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 114
124 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 114
125 Peter Jonsson, Skoby 114
126 Christina Söderberg, Uppsala 113
127 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 113
128 Pia Westerlund, Öregrund 113
129 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 113
130 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 112
131 Börje Krantz, Nyborg Alunda 112
132 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 112
133 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 112
134 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  111
135 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 111
136 Inge Gustavsson, Gimo 111
137 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 111
138 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 111
139 Lisa Wikner, Helsingborg 110
140 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 110
141 Jonas Lantz, Björklinge 109
142 Team Mattsson, Alunda 109
143 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 109
144 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 108
145 Ove Nyberg, Morkarla 108
146 Marina Käll, Österbybruk 108
147 Ove Lundin, Alunda 108
148 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 108
149 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 108
150 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 106
151 Caroline Johansson, Gimo 106
152 Viktor Wikner, Uppsala 106
153 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 105
154 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 105
155 Elin Silfverforsen, Alunda 105
156 Alf Björkman, Morkarla 105
157 Bertil Johansson, Gimo 105
158 Niklas Eliardsson, Hargshamn 105
159 Jonny Orebrand, Alunda 105
160 Camilla Etteborn, Alingsås 105
161 Molly Nyberg, Österbybruk 104
162 Erling Lövgren, Karby Uppsala 104
163 Janne Pettersson, Uppsala 104
164 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 103
165 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 103
166 Majken Gunnarsson, Alunda 103
167 Mats Eriksson, Valde Gimo 103
168 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 103
169 Majken Gunnarsson, Alunda 103
170 Barbro Gustavsson, Morkarla 103
171 Dino Storäng, Uppsala 103
172 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 103
173 Rosis Söderlundh, Skillinge 102
174 Anne-Maria Österberg, Alunda 102
175 Kent M I, Alunda 102
176 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 102
177 Hugo Nyberg, Visby 101
178 Carina Söderberg, Uppsala 101
179 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 101
180 Mats Eriksson, Valde Gimo 101
181 Bo Käll, Österbybruk 101
182 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 100
183 Sune Johansson, Alunda 100
184 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  100
185 Tommy Pettersson, Alunda 100
186 Maggan Larsson, Gimo 100
187 Nils Åhman, Fors Gimo 99
188 Kent M II, Alunda 99
189 Doris Andersson, Gimo 99
190 Inger Hägglund, Alunda 99
191 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 99
192 Jimmy Werme, Uppsala 99
193 Bertil Johansson, Gimo 99
194 Roger Hedström, Gräsö 99
195 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 98
196 Mats Johansson, Aspdal Alunda 98
197 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 97
198 Staffan Ekström, Morkarla 97
199 Ulla Pettersson, Fors Gimo 97
200 Marianne Ånöstam, Almunge 97
201 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 97
202 Alfie Björkman, Morkarla 96
203 Jane Lövgren, Karby Uppsala 95
204 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 95
205 Inge Gustavsson, Gimo 95
206 Magnus Åhman, Borås 95
207 Mattias Nyberg, Morkarla 94
208 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 93
209 Leif Hägglund, Alunda 93
210 Sune Johansson, Alunda 93
211 Marita Andersson, Morkarla 93
212 Elisabeth Sundberg, Östhammar 93
213 Roger Hedström, Gräsö 93
214 Conny Thorén, Visby 93
215 Emmy Åhman, Fors Gimo 93
216 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 92
217 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 92
218 Eva Mårtensson, Tollarp 91
219 Christina berggren, Alunda 91
220 Malin Karlsson, Trönödal 91
221 Kenneth Hägg, Gimo 91
222 Johan Åhman, Fors Gimo 91
223 Milly Söderqvist,Gimo 90
224 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 90
225 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 90
226 Jan Franzén, Jönköping 90
227 Christer Hellgren, Österbybruk 90
228 Pia Nordling, Onsby Alunda 89
229 Jacob Söderqvist, Uppsala 89
230 Maj Gelinder, Alunda 89
231 Mellanbror Mattsson, Morkarla 89
232 Ulf Lundin, Morkarla 89
233 Tomas Pettersson, Örbyhus 89
234 Staffan Wallin, Valde Gimo 88
235 Alice Nyberg, Österbybruk 88
236 Aron Åhman, Fors Gimo 88
237 Staffan Wallin, Valde Gimo 88
238 Eva Hellgren, Österbybruk 88
239 Harriet Widén Åhman, Alunda 88
240 Stig Josefsson, Alunda 87
241 Inge Gustavsson, Gimo 87
242 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 87
243 Jöran Gelinder, Alunda 87
244 Åke Lydh, Österbybruk 86
245 IP Gänget Österbybruk 85
246 Niklas Eliardsson, Hargshamn 85
247 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 84
248 Sune Johansson, Alunda 82
249 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 82
250 Frissan, Gimo 82
251 Sara Andersson, Bälinge 82
252 Bitte II, Alunda 82
253 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 81
254 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 81
255 Fredrik Lundin, Morkarla 81
256 Jan Franzén, Jönköping 81
257 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 81
258 Nils Henriksson, Alunda 81
259 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 81
260 Peter Jonsson, Skoby 80
261 Emilia Backholm, Uppsala 80
262 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 80
263 Gullveg Klint, Valde Gimo 80
264 Elin Söderqvist, Gimo 80
265 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 79
266 Agneta Blom, Österbybruk 79
267 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 79
268 Marie Nyberg, Visby 78
269 Christer Ohlström, Österbybruk 78
270 Marita Lundin, Morkarla 78
271 Fredrik Karlsson, Gimo 78
272 Mellanbror Mattsson, Morkarla 77
273 Ove Nyberg, Morkarla 77
274 Christer Hellgren, Österbybruk 76
275 Lotta Ohlström, Österbybruk 76
276 Gun Hägg, Gimo 75
277 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 75
278 Nils Henriksson, Alunda 75
279 Håkan Jansson, Lunda Alunda 75
280 Rolf Hjort, Uppsala 73
281 Erik Lydh, Uppsala 73
282 Peter Lundgren, Tierp 73
283 Viktor Karlsson, Alunda 71
284 Eva Hellgren, Österbybruk 70
285 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 69
286 Christina Söderberg, Uppsala 68
287 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 67
288 Sofia Olsson, Uppsala 67
289 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  67
290 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 67
291 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 65
292 Bertil Johansson, Gimo 64
293 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 63
294 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 63
295 P-O Ånöstam, Almunge 62
296 Lasse Öhlén, Kungsbacka 61
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget