Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 9 matcher

06 SEP 2020 15:59
  • Skapad: 06 SEP 2020 15:59

Gubbarna i toppen från Österbytrakten alla tre, efter dagens oavgjorda de fortfarande hänger me`

Men jagas nu av damer till antalet fyra, nu när höstens poäng blir viktiga och dyra.

Almo - Väddö 1-4, HÖFF 2 - Almo 0-0, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - Tierp City FC 2-4, Almo - Roslagsbro IF 2, 2-3, Rasbo IK 2 – Almo 6-1, Almo - Olands FF 1-2, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - IK Rex/GUSK 0-7, Sverige - Frankrike 0-1, Grisslehamns SK - Almo 2-2

Plac.   Poäng
1 Christer Ohlström, Österbybruk 150
2 Ove Nyberg, Morkarla 143
3 Sven Ehrengren, Österbybruk 143
4 Sara Andersson, Onsby Alunda 141
5 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 140
6 Jane Lövgren, Karby Uppsala 139
7 Pia Nordling, Onsby Alunda 137
8 Dan Collin, Alunda 136
9 Tommy Pettersson, Alunda 134
10 Frissan, Gimo 133
11 Daniel Hasselström, Almunge 132
12 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås 130
14 Maria Lydh, Österbybruk 130
15 Esther Lydh, Österbybruk 130
16 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 129
17 Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 129
18 Roger Jonsér, Alunda 128
19 Anton Söderberg, Uppsala 128
20 Lisa Wikner, Helsingborg 128
21 Håkan Ejneborn, Helsingborg 127
22 Åke Lydh, Österbybruk 127
23 Pirre 1, Bälinge 126
24 Lasse Öhlén, Kungsbacka 125
25 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 125
26 Ove Lundin, Alunda 122
27 Lotta Ohlström, Österbybruk 122
28 Marita Andersson, Morkarla 121
29 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 121
30 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 121
31 Carina Söderberg, Uppsala 121
32 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  121
33 Julia Söderberg, Uppsala 120
34 Alicia Ejneborn, Helsingborg 120
35 Roger Jonsér, Alunda 119
36 Nils Henriksson, Alunda 119
37 Roger Hedström, Gräsö 119
38 Marion Törnkvist, Österbybruk 119
39 Tommy Pettersson, Alunda 118
40 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 118
41 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 118
42 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 118
43 Bertil Tissier, Österbybruk 117
44 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 117
45 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 117
46 Bitte I, Alunda 116
47 Viktor Andersson, Uppsala 115
48 Milly Söderqvist,Gimo 115
49 Anne-Maria Österberg, Alunda 115
50 IP Gänget Österbybruk 115
51 Mats Karlsson, Gimo 114
52 Nils Henriksson, Alunda 114
53 Gimo Värdshus 114
54 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 114
55 Mattias Nyberg, Morkarla 113
56 Maj Gelinder, Alunda 113
57 Ove Nyberg, Morkarla 112
58 Ulla Pettersson, Fors Gimo 112
59 Lars Åke Strömberg, Flymyra 112
60 Pirre 2, Bälinge 112
61 Dennis Larsson, Österbybruk 111
62 Barbro Espeteg II, Västerås 111
63 Traffen, Gimo 111
64 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 111
65 Alvar Gustavsson, Morkarla 110
66 Jonte Andersson, Onsby Alunda 110
67 Birgitta Smith, Kungsbacka 110
68 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 110
69 Martin Nyberg, Österbybruk 110
70 Vanessa Karlsson, Gimo 109
71 Conny Pettersson, Fors Gimo 109
72 Elin Silfverforsen, Alunda 109
73 Majken Tranberg, Österbybruk 108
73 Vitas Andersson, Gimo 108
75 Per Sandberg, Morkarla 108
76 Frissan, Gimo 108
77 Barbro Gustavsson, Morkarla 108
78 Alf Björkman, Morkarla 107
79 Moa Johansson, Sävja Uppsala 107
80 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 106
81 Alvar Gustavsson, Morkarla 106
82 Gullveg Klint, Valde Gimo 106
83 Rolf Nordin, Gimo 106
84 Magnus Åhman, Borås 106
85 Marie Nyberg, Visby 106
86 Bitte II, Alunda 105
87 Lasse P 105
88 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 105
89 Leif Söderberg, Uppsala 105
90 Håkan Jansson, Lunda Alunda 105
91 Göran Karlsson, Morkarla 104
92 Stig Josefsson, Alunda 104
93 Zach Söderberg, Bälinge 104
94 Jan Franzén, Jönköping 103
95 Johan Åhman, Fors Gimo 103
96 Affe Söderqvist, Gimo 103
97 Thomas Ohlström, Österbybruk 103
98 Christer Hellgren, Österbybruk 103
99 Ingrid Goldwitz, Uppsala 103
100 Mats Eriksson, Valde Gimo 102
101 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 102
102 Alvar Gustavsson, Morkarla 102
103 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp 102
104 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 102
105 Maineth Sandberg, Morkarla 102
106 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 101
107 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 101
108 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 101
109 Alf Björkman, Morkarla 101
110 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 101
111 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 101
112 Susanne Persson, Ystad 101
113 Lilla Onsby, Onsby Alunda 101
114 Micke o Anna,Hedesunda 100
115 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 100
116 Viktor Karlsson, Alunda 99
117 Maivor Enevåg, Gimo 99
118 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 99
119 Jonas Lantz, Björklinge 99
120 Inger Hägglund, Alunda 98
121 Marie Nyberg, Österbybruk 98
122 Bo Käll, Österbybruk 98
123 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 98
124 Kristina Andersson, Uppsala 97
125 Vera Nyberg, Visby 97
126 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 97
127 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 97
128 Anne-Maria Österberg, Alunda 97
129 Nellie Lydh, Österbybruk 97
130 Robert Nordström, Österbybruk 96
131 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 96
132 Eva Hellgren, Österbybruk 96
133 Bo Käll, Österbybruk 96
134 Mattias Lindvall, Österbybruk 95
135 Barbro Gustavsson, Morkarla 95
136 Joel Andersson, Gimo 95
137 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 95
138 Eva Andersson, Gimo 95
139 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 95
140 Anne-Maria Österberg, Alunda 95
141 Staffan Wallin, Valde Gimo 95
142 Oliver Mattsson, Österbybruk 95
143 Barbro Espeteg I, Västerås 94
144 Inger Lydh, Österbybruk 94
145 Frissan, Gimo 94
146 Camilla Etteborn, Alingsås 94
147 Kent II, Alunda Metropolen 93
148 Kenneth Blom, Österbybruk 93
149 Ove Lundin, Alunda 93
150 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 93
151 Nina Charles, Österbybruk 93
152 Christina Söderberg, Uppsala 93
153 Farbror Alf, Morkarla 93
154 Kent Espeteg, Västerås 93
155 Åke Sundberg, Östhammar 92
156 Elvis Andersson Rud, Gimo 92
157 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 92
158 Bertil Johansson, Gimo 92
159 Rolf Nordin, Gimo 92
160 Carl Silfverforsen, Alunda 92
161 Bertil Johansson, Gimo 92
162 Börje Krantz, Nyborg Alunda 92
163 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 91
164 Jacob Söderqvist, Uppsala 91
165 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 91
166 Emmy Åhman, Fors Gimo 91
167 Rosis Söderlundh, Skillinge 91
168 Inge Gustavsson, Gimo 91
169 Elin Söderqvist, Gimo 91
170 Dick Mattsson, Alunda 91
171 Sven-Åke Persson, Ystad 91
172 Lucas Skyllerman, Morkarla 90
173 Rosis Söderlundh, Skillinge 90
174 Kenneth Hägg, Gimo 90
175 Majken Gunnarsson, Alunda 90
176 Mats Ekström, Gimo 90
177 Elin Ivarsson, Linköping 90
178 Göran Gelinder, Alunda 90
179 Roger Lamell, Alunda 89
180 Majken Gunnarsson, Alunda 89
181 Magne Orebrand, Uppsala 89
182 Nour Åhman, Fors Gimo 89
183 Bertil Johansson, Gimo 89
184 Lovisa Karlsson, Gävle 89
185 Lennart Pettersson, Österbybruk 88
186 Team Mattsson, Alunda 88
187 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 88
188 Kristina Andersson, Uppsala 88
189 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 88
190 Molly Nyberg, Österbybruk 88
191 Alvar Gustavsson, Morkarla 88
192 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 88
193 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  88
194 Rune "Tjotta", Hånsta 87
195 Ulf Lundin, Morkarla 87
196 Alf Björkman, Morkarla 87
197 Marina Käll, Österbybruk 86
198 Mats Eriksson, Valde Gimo 86
199 Magnus Åhman, Borås 86
200 Jingis, Sydinge Alunda 86
201 Bertil Johansson, Gimo 86
202 Birgitta Smith, Kungsbacka 85
203 Peter Jonsson, Skoby 85
204 Börje Krantz, Nyborg Alunda 85
205 Sissel Orebrand, Enköping 85
206 Adrian Söderqvist, Uppsala 85
207 Jöran Gelinder, Alunda 84
208 Stig Josefsson, Alunda 84
209 Aron Åhman, Fors Gimo 84
210 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 84
211 Gottmar Karlsson, Morkarla 83
212 Leif Hägglund, Alunda 83
213 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 83
214 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 83
215 Gimo Värdshus 83
216 Bertil Alm, Alunda 82
217 Christina Söderberg, Uppsala 82
218 Staffan Ekström, Morkarla 82
219 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 82
220 Leo Högberg Edberg, Uppsala 82
221 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 81
222 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 81
223 Kerstin Persson, Gimo 81
224 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 81
225 Elisabeth Sundberg, Östhammar 81
226 Thomas Ohlström, Österbybruk 81
227 Öjne Robertsson, Östhammar 81
228 Magne Orebrand, Uppsala 80
229 Ulf Lundin, Morkarla 80
230 Lars-Ove Olsson, Östhammar 80
231 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 80
232 Gun Hägg, Gimo 80
233 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 80
234 Malin Karlsson, Trönödal 80
235 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 79
236 Agneta Blom, Österbybruk 79
237 Ann Söderberg, Uppsala 79
238 Elvira Tranberg, Österbybruk 79
239 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 79
240 Pär Eriksson, Happsta Alunda 79
241 Conny Thorén, Visby 79
242 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 79
243 Håkan Jansson, Lunda Alunda 78
244 Erling Lövgren, Karby Uppsala 78
245 Bertil Tissier, Österbybruk 78
246 Alva Lamell, Alunda 78
247 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 78
248 Gunilla Magnusson, Mangskog 78
249 Marina Käll, Österbybruk 78
250 Staffan Wallin, Valde Gimo 77
251 Alfie Björkman, Morkarla 77
252 Joel Andersson, Gimo 77
253 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 77
254 Sofia Olsson, Uppsala 77
255 Svante Orebrand, Klev Alunda 77
256 Kent I, Alunda 77
257 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 77
258 Anne-Maria Österberg, Alunda 76
259 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 76
260 Tommy Ahlén, Uppsala 76
261 Camilla Skyllerman, Morkarla 76
262 Freja Broman, Gimo 75
263 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 75
264 Wilmer Lindholm, Alunda 75
265 Chloe Mattsson, Österbybruk 75
266 Dick Mattsson, Alunda 74
267 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 74
268 Peter Jonsson, Skoby 74
269 Bo Käll, Österbybruk 73
270 Laila Mathisen, Uppsala 72
271 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 72
272 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 71
273 Gunilla Andersson, Gimo 71
274 Magnus Åhman, Borås 71
275 Melker Nyberg, Österbybruk 71
276 Kenneth Hägg, Gimo 71
277 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 71
278 Leif Söderberg, Uppsala 71
279 Inge Gustavsson, Gimo 71
280 Lars Johansson, Uppsala 70
281 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
282 Gun Lyd, Österbybruk 70
283 Leo Högberg Edberg, Uppsala 70
284 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 70
285 Emma Sjöblom, Gimo 70
286 Jonny Orebrand, Alunda 70
287 Maria Åhman, Kilby Alunda 69
288 Hugo Nyberg, Visby 69
289 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 69
290 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 69
291 Erling Lövgren, Karby Uppsala 68
292 Peter Jonsson, Skoby 68
293 Christer Hellgren, Österbybruk 67
294 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 67
295 Emilia Backholm, Uppsala 67
296 Yordanos Mussie, Gimo 67
297 Alfie Björkman, Morkarla 67
298 Mårten Orebrand, Falköping 67
299 Maria Åhman, Kilby Alunda 66
300 Inga Alm, Alunda 66
301 Inga Alm, Alunda 66
302 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 65
303 Arne Lamell, Gimo 65
304 Doris Andersson, Gimo 65
305 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 64
306 Mats Eriksson, Valde Gimo 64
307 Tony Lundquist, Åkersberga 64
308 Lars-Ove Olsson, Östhammar 64
309 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 63
310 Roger Andersson Rud, Gimo 63
311 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 62
312 Elin Sjöholm, Norrköping 61
313 Eva Hellgren, Österbybruk 60
314 Peter Jonsson, Skoby 60
315 Ove Nyberg, Morkarla 57
316 Bertil Alm, Alunda 55
317 Jonny Gustavsson, Öregrund 54
318 Bo Käll, Österbybruk 52
319 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 52
320 Linda Lamell, Alunda 52
321 Sissel Orebrand, Enköping 52
322 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 51
323 Laura Orebrand, Kilby Alunda 49
324 Gun Hägg, Gimo 49
325 Jonny Orebrand, Alunda 47
326 Zoie Nyberg, Visby 43
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget