Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 7 matcher

30 AUG 2020 21:19
  • Skapad: 30 AUG 2020 21:19

Christer upp i topp efter att det spelats match nummer sju, gläder så klart honom men säkert även hans fru.

Fru i fråga hetter Lotta, och hon ligger plats tio + åtta.

Dagens raket var Alice och Magnus som nu är på platsnr tio, efter att gjort ett ryck från förra helgens femtionio.

Almo - Väddö 1-4, HÖFF 2 - Almo 0-0, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - Tierp City FC 2-4, Almo - Roslagsbro IF 2, 2-3, Rasbo IK 2 – Almo 6-1, Almo - Olands FF 1-2, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - IK Rex/GUSK 0-7

Plac.   Poäng
1 Christer Ohlström, Österbybruk 124
2 Dan Collin, Alunda 120
3 Frissan, Gimo 117
4 Ove Nyberg, Morkarla 116
5 Sven Ehrengren, Österbybruk 116
6 Jane Lövgren, Karby Uppsala 113
7 Tommy Pettersson, Alunda 108
8 Esther Lydh, Österbybruk 106
9 Julia Söderberg, Uppsala 105
10 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås 103
12 Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 103
13 Lisa Wikner, Helsingborg 103
14 Åke Lydh, Österbybruk 101
15 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 101
16 Nils Henriksson, Alunda 100
17 Lasse Öhlén, Kungsbacka 100
18 Lotta Ohlström, Österbybruk 98
19 Gimo Värdshus 97
20 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 97
21 Ulla Pettersson, Fors Gimo 96
22 Marita Andersson, Morkarla 96
23 Lars Åke Strömberg, Flymyra 96
24 Pia Nordling, Onsby Alunda 96
25 Carina Söderberg, Uppsala 95
26 Alicia Ejneborn, Helsingborg 95
27 Sara Andersson, Onsby Alunda 95
28 Pirre 1, Bälinge 94
29 Roger Jonsér, Alunda 94
30 Marion Törnkvist, Österbybruk 94
31 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  94
32 Roger Hedström, Gräsö 93
33 Frissan, Gimo 93
34 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 93
35 Håkan Ejneborn, Helsingborg 93
36 Jonte Andersson, Onsby Alunda 92
37 Elin Silfverforsen, Alunda 92
38 Bertil Tissier, Österbybruk 91
39 Anton Söderberg, Uppsala 91
40 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 90
41 Barbro Gustavsson, Morkarla 90
42 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 90
43 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 90
44 Daniel Hasselström, Almunge 90
45 Göran Karlsson, Morkarla 90
46 Anne-Maria Österberg, Alunda 89
47 Gullveg Klint, Valde Gimo 89
48 IP Gänget Österbybruk 89
49 Moa Johansson, Sävja Uppsala 89
50 Johan Åhman, Fors Gimo 88
51 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 88
52 Mattias Nyberg, Morkarla 87
53 Maria Lydh, Österbybruk 87
54 Ove Nyberg, Morkarla 86
55 Traffen, Gimo 86
56 Mats Eriksson, Valde Gimo 86
57 Maj Gelinder, Alunda 86
58 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 86
59 Roger Jonsér, Alunda 85
60 Martin Nyberg, Österbybruk 85
61 Barbro Espeteg II, Västerås 84
62 Viktor Karlsson, Alunda 84
63 Tommy Pettersson, Alunda 84
64 Bo Käll, Österbybruk 84
65 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 84
66 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp 84
67 Lilla Onsby, Onsby Alunda 84
68 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 84
69 Vanessa Karlsson, Gimo 83
70 Alf Björkman, Morkarla 83
71 Bitte I, Alunda 83
72 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 82
73 Mats Karlsson, Gimo 82
74 Ove Lundin, Alunda 81
75 Majken Tranberg, Österbybruk 81
75 Vitas Andersson, Gimo 81
77 Per Sandberg, Morkarla 81
78 Eva Hellgren, Österbybruk 81
79 Inger Hägglund, Alunda 81
80 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 80
81 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 80
82 Staffan Wallin, Valde Gimo 80
83 Marie Nyberg, Visby 80
84 Pirre 2, Bälinge 80
85 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 79
86 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 79
87 Eva Andersson, Gimo 79
88 Lasse P 79
89 Camilla Etteborn, Alingsås 79
90 Alvar Gustavsson, Morkarla 79
91 Thomas Ohlström, Österbybruk 79
92 Magnus Åhman, Borås 79
93 Rolf Nordin, Gimo 79
94 Inger Lydh, Österbybruk 78
95 Leif Söderberg, Uppsala 78
96 Elin Söderqvist, Gimo 78
97 Maivor Enevåg, Gimo 78
98 Maineth Sandberg, Morkarla 78
99 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 78
100 Håkan Jansson, Lunda Alunda 78
101 Barbro Espeteg I, Västerås 77
102 Stig Josefsson, Alunda 77
103 Christer Hellgren, Österbybruk 77
104 Farbror Alf, Morkarla 77
105 Zach Söderberg, Bälinge 77
106 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 77
107 Dennis Larsson, Österbybruk 77
108 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 77
109 Alvar Gustavsson, Morkarla 77
110 Milly Söderqvist,Gimo 77
111 Börje Krantz, Nyborg Alunda 77
112 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 77
113 Kent II, Alunda Metropolen 76
114 Ingrid Goldwitz, Uppsala 76
115 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 76
116 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 76
117 Ove Lundin, Alunda 76
118 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 76
119 Nils Henriksson, Alunda 76
120 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 76
121 Susanne Persson, Ystad 76
122 Kenneth Blom, Österbybruk 76
123 Mats Ekström, Gimo 75
124 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 75
125 Alvar Gustavsson, Morkarla 75
126 Sven-Åke Persson, Ystad 75
127 Carl Silfverforsen, Alunda 75
128 Alf Björkman, Morkarla 74
129 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 74
130 Jonas Lantz, Björklinge 74
131 Molly Nyberg, Österbybruk 74
132 Kenneth Hägg, Gimo 73
133 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 73
134 Micke o Anna,Hedesunda 73
135 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  73
136 Nellie Lydh, Österbybruk 73
137 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 73
138 Anne-Maria Österberg, Alunda 72
139 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 72
140 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 71
141 Nour Åhman, Fors Gimo 71
142 Viktor Andersson, Uppsala 71
143 Alf Björkman, Morkarla 71
144 Jingis, Sydinge Alunda 71
145 Adrian Söderqvist, Uppsala 71
146 Kristina Andersson, Uppsala 71
147 Team Mattsson, Alunda 71
148 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 70
149 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 70
150 Birgitta Smith, Kungsbacka 69
151 Joel Andersson, Gimo 69
152 Bo Käll, Österbybruk 69
153 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 69
154 Magnus Åhman, Borås 69
155 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 68
156 Christina Söderberg, Uppsala 68
157 Kent Espeteg, Västerås 68
158 Marina Käll, Österbybruk 68
159 Conny Pettersson, Fors Gimo 68
160 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 67
161 Jöran Gelinder, Alunda 67
162 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 67
163 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 67
164 Dick Mattsson, Alunda 66
165 Elisabeth Sundberg, Östhammar 66
166 Leif Hägglund, Alunda 66
167 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 66
168 Rolf Nordin, Gimo 66
169 Christina Söderberg, Uppsala 66
170 Stig Josefsson, Alunda 66
171 Bertil Johansson, Gimo 66
172 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 65
173 Malin Karlsson, Trönödal 65
174 Ann Söderberg, Uppsala 65
175 Majken Gunnarsson, Alunda 65
176 Gimo Värdshus 65
177 Marie Nyberg, Österbybruk 65
178 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 65
179 Rosis Söderlundh, Skillinge 64
180 Marina Käll, Österbybruk 64
181 Majken Gunnarsson, Alunda 64
182 Göran Gelinder, Alunda 64
183 Lars-Ove Olsson, Östhammar 64
184 Emmy Åhman, Fors Gimo 64
185 Inge Gustavsson, Gimo 64
186 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 64
187 Bertil Johansson, Gimo 64
188 Rosis Söderlundh, Skillinge 64
189 Elin Ivarsson, Linköping 64
190 Magne Orebrand, Uppsala 63
191 Lovisa Karlsson, Gävle 63
192 Thomas Ohlström, Österbybruk 63
193 Agneta Blom, Österbybruk 63
194 Elvis Andersson Rud, Gimo 63
195 Roger Lamell, Alunda 63
196 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 63
197 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 63
198 Jacob Söderqvist, Uppsala 63
199 Ulf Lundin, Morkarla 62
200 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 62
201 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 62
202 Emma Sjöblom, Gimo 62
203 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 62
204 Frissan, Gimo 62
205 Staffan Wallin, Valde Gimo 62
206 Robert Nordström, Österbybruk 62
207 Freja Broman, Gimo 62
208 Elvira Tranberg, Österbybruk 62
209 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 62
210 Bertil Johansson, Gimo 62
211 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 62
212 Oliver Mattsson, Österbybruk 62
213 Anne-Maria Österberg, Alunda 62
214 Bo Käll, Österbybruk 62
215 Affe Söderqvist, Gimo 62
216 Mattias Lindvall, Österbybruk 61
217 Svante Orebrand, Klev Alunda 61
218 Barbro Gustavsson, Morkarla 61
219 Gunilla Magnusson, Mangskog 61
220 Lennart Pettersson, Österbybruk 61
221 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 61
222 Kristina Andersson, Uppsala 61
223 Camilla Skyllerman, Morkarla 60
224 Jan Franzén, Jönköping 60
225 Mats Eriksson, Valde Gimo 60
226 Tommy Ahlén, Uppsala 60
227 Börje Krantz, Nyborg Alunda 60
228 Chloe Mattsson, Österbybruk 60
229 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 59
230 Aron Åhman, Fors Gimo 58
231 Vera Nyberg, Visby 58
232 Peter Jonsson, Skoby 57
233 Bitte II, Alunda 57
234 Inge Gustavsson, Gimo 56
235 Alvar Gustavsson, Morkarla 56
236 Gunilla Andersson, Gimo 56
237 Gottmar Karlsson, Morkarla 56
238 Öjne Robertsson, Östhammar 56
239 Laila Mathisen, Uppsala 55
240 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 55
241 Sissel Orebrand, Enköping 55
242 Staffan Ekström, Morkarla 55
243 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 54
244 Magnus Åhman, Borås 54
245 Melker Nyberg, Österbybruk 54
246 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 54
247 Lars Johansson, Uppsala 54
248 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 54
249 Leif Söderberg, Uppsala 54
250 Ulf Lundin, Morkarla 54
251 Pär Eriksson, Happsta Alunda 54
252 Gun Lyd, Österbybruk 53
253 Peter Jonsson, Skoby 53
254 Rune "Tjotta", Hånsta 53
255 Peter Jonsson, Skoby 53
256 Åke Sundberg, Östhammar 53
257 Conny Thorén, Visby 53
258 Kenneth Hägg, Gimo 53
259 Håkan Jansson, Lunda Alunda 53
260 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 53
261 Jonny Orebrand, Alunda 53
262 Magne Orebrand, Uppsala 53
263 Leo Högberg Edberg, Uppsala 53
264 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 53
265 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 53
266 Birgitta Smith, Kungsbacka 53
267 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 52
268 Maria Åhman, Kilby Alunda 52
269 Inga Alm, Alunda 52
270 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 52
271 Erling Lövgren, Karby Uppsala 52
272 Erling Lövgren, Karby Uppsala 52
273 Bertil Johansson, Gimo 51
274 Doris Andersson, Gimo 51
275 Yordanos Mussie, Gimo 51
276 Bertil Tissier, Österbybruk 51
277 Alva Lamell, Alunda 51
278 Inga Alm, Alunda 51
279 Alfie Björkman, Morkarla 51
280 Gun Hägg, Gimo 51
281 Kent I, Alunda 51
282 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 51
283 Dick Mattsson, Alunda 50
284 Alfie Björkman, Morkarla 50
285 Sofia Olsson, Uppsala 50
286 Nina Charles, Österbybruk 50
287 Christer Hellgren, Österbybruk 49
288 Anne-Maria Österberg, Alunda 49
289 Wilmer Lindholm, Alunda 49
290 Leo Högberg Edberg, Uppsala 49
291 Kerstin Persson, Gimo 49
292 Mats Eriksson, Valde Gimo 49
293 Joel Andersson, Gimo 49
294 Bertil Alm, Alunda 49
295 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 49
296 Lucas Skyllerman, Morkarla 49
297 Maria Åhman, Kilby Alunda 49
298 Lars-Ove Olsson, Östhammar 48
299 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 48
300 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 47
301 Hugo Nyberg, Visby 47
302 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 45
303 Eva Hellgren, Österbybruk 44
304 Peter Jonsson, Skoby 44
305 Elin Sjöholm, Norrköping 44
306 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 44
307 Mårten Orebrand, Falköping 43
308 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 41
309 Emilia Backholm, Uppsala 41
310 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 40
311 Roger Andersson Rud, Gimo 39
312 Ove Nyberg, Morkarla 39
313 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 38
314 Bertil Alm, Alunda 38
315 Arne Lamell, Gimo 38
316 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 37
317 Jonny Gustavsson, Öregrund 37
318 Bo Käll, Österbybruk 37
319 Tony Lundquist, Åkersberga 37
320 Linda Lamell, Alunda 37
321 Sissel Orebrand, Enköping 36
322 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 36
323 Laura Orebrand, Kilby Alunda 34
324 Gun Hägg, Gimo 34
325 Zoie Nyberg, Visby 34
326 Jonny Orebrand, Alunda 31
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

  Intersport

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget