Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 4 matcher

16 AUG 2020 20:51
  • Uppdaterad: 16 AUG 2020 20:51

Lotta gick på pumpen och ligger nu femma, när vi överraskande förlorade mot Roslagsbro hemma.

Frissan och Sören är i stället i delad ledning, Frissan en veteran men Sören i sammanhanget en hedning!

Almo - Väddö 1-4, HÖFF 2 - Almo 0-0, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - Tierp City FC 2-4, Almo - Roslagsbro IF 2, 2-3

Plac.   Poäng
1 Frissan, Gimo  
  Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 76
3 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 75
4 Lasse Öhlén, Kungsbacka 73
5 Lotta Ohlström, Österbybruk 71
6 Ulla Pettersson, Fors Gimo 70
7 Dan Collin, Alunda 67
8 Ove Nyberg, Morkarla 67
9 Julia Söderberg, Uppsala 66
10 Christer Ohlström, Österbybruk 66
11 Sven Ehrengren, Österbybruk 66
12 Frissan, Gimo 65
13 Barbro Espeteg I, Västerås 65
14 Eva Andersson, Gimo 64
15 Jane Lövgren, Karby Uppsala 64
16 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 64
17 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 63
18 Anton Söderberg, Uppsala 63
19 Nils Henriksson, Alunda 62
20 Åke Lydh, Österbybruk 62
21 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 60
22 Milly Söderqvist,Gimo 60
23 Traffen, Gimo 60
24 Alice Nyberg, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås 60
26 Nellie Lydh, Österbybruk 59
27 Alicia Ejneborn, Helsingborg 59
28 Marion Törnkvist, Österbybruk 59
29 Lars Åke Strömberg, Flymyra 57
30 Esther Lydh, Österbybruk 57
31 Bitte I, Alunda 57
32 Pia Nordling, Onsby Alunda 57
33 Viktor Karlsson, Alunda 56
34 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 56
35 Per Sandberg, Morkarla 56
36 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp 56
37 Sara Andersson, Onsby Alunda 56
38 Mats Karlsson, Gimo 55
39 Tommy Pettersson, Alunda 55
40 Ove Nyberg, Morkarla 55
41 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 54
42 Tommy Pettersson, Alunda 54
43 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 54
44 Carina Söderberg, Uppsala 54
45 Pirre 1, Bälinge 54
46 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 53
47 Börje Krantz, Nyborg Alunda 53
48 Roger Jonsér, Alunda 53
49 Alf Björkman, Morkarla  
  Lasse P 53
51 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 52
52 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 52
52 Camilla Etteborn, Alingsås 52
54 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 52
54 Roger Hedström, Gräsö 52
54 Sven-Åke Persson, Ystad 52
57 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 52
57 Christina Söderberg, Uppsala 52
57 Elin Silfverforsen, Alunda 52
57 Marita Andersson, Morkarla 52
62 Molly Nyberg, Österbybruk 52
63 Inger Lydh, Österbybruk 51
64 Kenneth Blom, Österbybruk 51
65 Anne-Maria Österberg, Alunda 51
65 Barbro Gustavsson, Morkarla 51
65 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 51
67 Ove Lundin, Alunda 51
68 Daniel Hasselström, Almunge 51
68 Gullveg Klint, Valde Gimo 51
69 Göran Karlsson, Morkarla 51
71 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 50
71 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 50
73 Alvar Gustavsson, Morkarla 50
74 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 50
74 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 50
74 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 50
74 Thomas Ohlström, Österbybruk 50
78 Christina Söderberg, Uppsala 50
79 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 50
80 Kent II, Alunda Metropolen 50
81 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 49
82 Carl Silfverforsen, Alunda 49
82 Lilla Onsby, Onsby Alunda 49
82 Lisa Wikner, Helsingborg 49
85 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 49
85 Moa Johansson, Sävja Uppsala 49
87 Håkan Jansson, Lunda Alunda 49
88 Susanne Persson, Ystad 48
89 Elin Söderqvist, Gimo 48
90 Jonas Lantz, Björklinge 48
91 Maivor Enevåg, Gimo 48
92 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 48
93 Jonte Andersson, Onsby Alunda 48
94 Inge Gustavsson, Gimo 48
95 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 48
96 Börje Krantz, Nyborg Alunda 47
97 Maj Gelinder, Alunda 47
98 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 47
98 Magnus Åhman, Borås 47
100 Kenneth Hägg, Gimo 47
100 Maria Lydh, Österbybruk 47
102 Martin Nyberg, Österbybruk 46
103 Alvar Gustavsson, Morkarla 46
104 Mattias Nyberg, Morkarla 46
105 Jan Franzén, Jönköping 46
106 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 46
107 Adrian Söderqvist, Uppsala 46
108 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  45
109 Frissan, Gimo 45
110 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 45
111 Johan Åhman, Fors Gimo 45
112 Alf Björkman, Morkarla 45
113 Micke o Anna,Hedesunda 44
114 Eva Hellgren, Österbybruk 44
115 Gunilla Andersson, Gimo 44
116 Inger Hägglund, Alunda 44
117 Bo Käll, Österbybruk 44
118 Roger Jonsér, Alunda 44
119 Peter Jonsson, Skoby 43
120 Viktor Andersson, Uppsala 43
121 Joel Andersson, Gimo 43
122 Aron Åhman, Fors Gimo 43
123 Birgitta Smith, Kungsbacka 42
124 Gimo Värdshus 42
125 Alf Björkman, Morkarla 42
126 Leif Söderberg, Uppsala 42
127 Marina Käll, Österbybruk 41
128 Staffan Wallin, Valde Gimo 41
129 Håkan Ejneborn, Helsingborg 41
130 Elvis Andersson Rud, Gimo 41
131 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 41
132 Bertil Johansson, Gimo 41
133 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 41
134 Birgitta Smith, Kungsbacka 41
135 Gun Lyd, Österbybruk 40
136 Rolf Nordin, Gimo 40
137 Kent Espeteg, Västerås 40
138 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 40
139 Vanessa Karlsson, Gimo 40
140 Inge Gustavsson, Gimo 40
141 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 40
142 Sissel Orebrand, Enköping 40
143 Freja Broman, Gimo 40
144 Ulf Lundin, Morkarla 40
145 Marie Nyberg, Visby 40
146 Magne Orebrand, Uppsala 40
147 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 40
148 Pirre 2, Bälinge 39
149 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 39
150 Håkan Jansson, Lunda Alunda 39
151 Rolf Nordin, Gimo 39
152 Elisabeth Sundberg, Östhammar 39
153 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  39
154 Stig Josefsson, Alunda 39
155 Magnus Åhman, Borås 39
156 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 39
157 Conny Thorén, Visby 39
158 Kristina Andersson, Uppsala 39
159 Marie Nyberg, Österbybruk 39
160 Gimo Värdshus 39
161 Barbro Espeteg II, Västerås 39
162 Ove Lundin, Alunda 38
163 Majken Tranberg, Österbybruk 38
164 Vitas Andersson, Gimo 38
165 Ingrid Goldwitz, Uppsala 38
166 Maria Åhman, Kilby Alunda 38
167 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 38
168 Göran Gelinder, Alunda 38
169 IP Gänget Österbybruk 38
170 Lovisa Karlsson, Gävle 38
171 Alvar Gustavsson, Morkarla 38
172 Jöran Gelinder, Alunda 38
173 Erling Lövgren, Karby Uppsala 38
174 Bertil Alm, Alunda 38
175 Barbro Gustavsson, Morkarla 38
176 Christer Hellgren, Österbybruk 38
177 Farbror Alf, Morkarla 38
178 Maria Åhman, Kilby Alunda 38
179 Leif Hägglund, Alunda 38
180 Roger Lamell, Alunda 38
181 Robert Nordström, Österbybruk 38
182 Jacob Söderqvist, Uppsala 38
183 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 37
184 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 37
185 Affe Söderqvist, Gimo 37
186 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 37
187 Maineth Sandberg, Morkarla 37
188 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 37
189 Elin Ivarsson, Linköping 37
190 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 37
191 Mats Eriksson, Valde Gimo 37
192 Stig Josefsson, Alunda 37
193 Zach Söderberg, Bälinge 37
194 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 37
195 Ulf Lundin, Morkarla 37
196 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 37
197 Malin Karlsson, Trönödal 37
198 Camilla Skyllerman, Morkarla 37
199 Inga Alm, Alunda 37
200 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 37
201 Christer Hellgren, Österbybruk 37
202 Joel Andersson, Gimo 37
203 Alva Lamell, Alunda 37
204 Tommy Ahlén, Uppsala 37
205 Bo Käll, Österbybruk 37
206 Lars-Ove Olsson, Östhammar 37
207 Gunilla Magnusson, Mangskog 36
208 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 36
209 Alfie Björkman, Morkarla 36
210 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 36
211 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 36
212 Hugo Nyberg, Visby 36
213 Yordanos Mussie, Gimo 36
214 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 36
215 Mats Ekström, Gimo 36
216 Bertil Johansson, Gimo 36
217 Team Mattsson, Alunda 36
218 Emmy Åhman, Fors Gimo 36
219 Sofia Olsson, Uppsala 36
220 Anne-Maria Österberg, Alunda 36
221 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 36
222 Kristina Andersson, Uppsala 36
223 Leo Högberg Edberg, Uppsala 36
224 Alfie Björkman, Morkarla 36
225 Lennart Pettersson, Österbybruk 35
226 Lucas Skyllerman, Morkarla 35
227 Bertil Tissier, Österbybruk 35
228 Agneta Blom, Österbybruk 35
229 Thomas Ohlström, Österbybruk 35
230 Bo Käll, Österbybruk 35
231 Gun Hägg, Gimo 35
232 Marina Käll, Österbybruk 35
233 Mattias Lindvall, Österbybruk 35
234 Leo Högberg Edberg, Uppsala 34
235 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 34
236 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 34
237 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 34
238 Nils Henriksson, Alunda 34
239 Mats Eriksson, Valde Gimo 34
240 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 34
241 Emma Sjöblom, Gimo 33
242 Dennis Larsson, Österbybruk 33
243 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 31
244 Jingis, Sydinge Alunda 31
245 Vera Nyberg, Visby 31
246 Nour Åhman, Fors Gimo 31
247 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 30
248 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 30
249 Staffan Ekström, Morkarla 30
250 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 29
251 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 29
252 Elin Sjöholm, Norrköping 29
253 Chloe Mattsson, Österbybruk 29
254 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 29
255 Eva Hellgren, Österbybruk 29
256 Laila Mathisen, Uppsala 29
257 Rosis Söderlundh, Skillinge 28
258 Lars Johansson, Uppsala 28
259 Magnus Åhman, Borås 28
260 Melker Nyberg, Österbybruk 28
261 Alvar Gustavsson, Morkarla 28
262 Jonny Orebrand, Alunda 28
263 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 28
264 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 28
265 Gottmar Karlsson, Morkarla 28
266 Öjne Robertsson, Östhammar 28
267 Mårten Orebrand, Falköping 28
268 Ann Söderberg, Uppsala 28
269 Åke Sundberg, Östhammar 27
270 Bertil Johansson, Gimo 27
271 Peter Jonsson, Skoby 27
272 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 27
273 Inga Alm, Alunda 27
274 Rosis Söderlundh, Skillinge 27
275 Doris Andersson, Gimo 27
276 Kenneth Hägg, Gimo 27
277 Leif Söderberg, Uppsala 27
278 Erling Lövgren, Karby Uppsala 27
279 Elvira Tranberg, Österbybruk 27
280 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 27
281 Bertil Tissier, Österbybruk 27
282 Pär Eriksson, Happsta Alunda 27
283 Bertil Alm, Alunda 26
284 Bertil Johansson, Gimo 26
285 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 26
286 Peter Jonsson, Skoby 26
287 Rune "Tjotta", Hånsta 26
288 Dick Mattsson, Alunda 26
289 Majken Gunnarsson, Alunda 26
290 Roger Andersson Rud, Gimo 26
291 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 26
292 Conny Pettersson, Fors Gimo 26
293 Linda Lamell, Alunda 26
294 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 26
295 Nina Charles, Österbybruk 25
296 Emilia Backholm, Uppsala 25
297 Bo Käll, Österbybruk 25
298 Peter Jonsson, Skoby 25
299 Ove Nyberg, Morkarla 25
300 Svante Orebrand, Klev Alunda 25
301 Majken Gunnarsson, Alunda 25
302 Staffan Wallin, Valde Gimo 25
303 Kerstin Persson, Gimo 25
304 Gun Hägg, Gimo 25
305 Arne Lamell, Gimo 25
306 Anne-Maria Österberg, Alunda 25
307 Kent I, Alunda 25
308 Oliver Mattsson, Österbybruk 25
309 Wilmer Lindholm, Alunda 24
310 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 24
311 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 24
312 Mats Eriksson, Valde Gimo 24
313 Tony Lundquist, Åkersberga 24
314 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 23
315 Dick Mattsson, Alunda 23
316 Sissel Orebrand, Enköping 23
317 Bitte II, Alunda 23
318 Magne Orebrand, Uppsala 23
319 Jonny Gustavsson, Öregrund 22
320 Zoie Nyberg, Visby 22
321 Laura Orebrand, Kilby Alunda 22
322 Anne-Maria Österberg, Alunda 22
323 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 22
324 Lars-Ove Olsson, Östhammar 22
325 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 21
326 Jonny Orebrand, Alunda 20
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget