Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 3 matcher

15 AUG 2020 20:09
Lotta från Österbybruk tog steget upp i topp, men för Julia som ledde förut tog det stopp.
  • Uppdaterad: 15 AUG 2020 20:09

Almo - Väddö 1-4, HÖFF 2 - Almo 0-0, Almo BK/Upplands-Ekeby IF 2 - Tierp City FC 2-4

Plac.   Poäng
1 Lotta Ohlström, Österbybruk 62
2 Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 58
3 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk  
  Frissan, Gimo  
  Christer Ohlström, Österbybruk 57
6 Barbro Espeteg I, Västerås  
  Jane Lövgren, Karby Uppsala 56
8 Lasse Öhlén, Kungsbacka 54
9 Anton Söderberg, Uppsala 54
10 Lars Åke Strömberg, Flymyra 49
11 Julia Söderberg, Uppsala 49
12 Mats Karlsson, Gimo 48
13 Per Sandberg, Morkarla 48
14 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp 48
15 Ove Nyberg, Morkarla 47
16 Sven Ehrengren, Österbybruk 47
17 Alf Björkman, Morkarla  
  Lasse P 47
19 Carina Söderberg, Uppsala 46
20 Eva Andersson, Gimo  
  Frissan, Gimo  
  Ingrid Söderberg, Kilby Alunda  
  Pirre 1, Bälinge 46
24 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 46
25 Camilla Etteborn, Alingsås  
  Ulla Pettersson, Fors Gimo 45
27 Christina Söderberg, Uppsala 45
28 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 45
29 Kenneth Blom, Österbybruk 44
30 Anne-Maria Österberg, Alunda  
  Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda  
  Roger Jonsér, Alunda 44
33 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk 44
34 Ove Lundin, Alunda 44
35 Marita Andersson, Morkarla 44
36 Elin Silfverforsen, Alunda  
  Jonny Söderberg, Söderby Alunda  
  Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk  
  Molly Nyberg, Österbybruk 44
40 Inger Lydh, Österbybruk 43
41 Åke Lydh, Österbybruk 43
42 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 43
43 Christina Söderberg, Uppsala  
  Göran Karlsson, Morkarla 43
45 Carl Silfverforsen, Alunda 43
46 Dan Collin, Alunda  
  Elin Söderqvist, Gimo 42
48 Nellie Lydh, Österbybruk 42
49 Ove Nyberg, Morkarla 42
50 Traffen, Gimo 42
51 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 42
52 Alice Nyberg, Österbybruk 42
52 Kent II, Alunda Metropolen 42
52 Magnus Åhman, Borås 42
52 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 42
52 Moa Johansson, Sävja Uppsala 42
57 Håkan Jansson, Lunda Alunda 42
58 Susanne Persson, Ystad 41
59 Bitte I, Alunda 41
59 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 41
61 Milly Söderqvist,Gimo 41
61 Pia Nordling, Onsby Alunda 41
63 Jan Franzén, Jönköping 40
63 Kenneth Hägg, Gimo 40
63 Maria Lydh, Österbybruk 40
66 Alicia Ejneborn, Helsingborg 40
67 Marion Törnkvist, Österbybruk 40
67 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 40
69 Tommy Pettersson, Alunda 39
69 Aron Åhman, Fors Gimo 39
69 Adrian Söderqvist, Uppsala 39
72 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 38
72 Roger Jonsér, Alunda 38
74 Esther Lydh, Österbybruk 38
75 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  38
75 Sara Andersson, Onsby Alunda 38
77 Alvar Gustavsson, Morkarla 37
77 Bo Käll, Österbybruk 37
77 Viktor Karlsson, Alunda 37
80 Joel Andersson, Gimo 37
80 Johan Åhman, Fors Gimo 37
80 Nils Henriksson, Alunda 37
83 Tommy Pettersson, Alunda 36
84 Viktor Andersson, Uppsala 36
85 Inger Hägglund, Alunda 36
85 Micke o Anna,Hedesunda 36
87 Frissan, Gimo 36
87 Leif Söderberg, Uppsala 36
87 Alf Björkman, Morkarla 36
90 Eva Hellgren, Österbybruk 35
90 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 35
92 Birgitta Smith, Kungsbacka 35
92 Gimo Värdshus 35
92 Gunilla Andersson, Gimo 35
95 Peter Jonsson, Skoby 35
95 Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 35
97 Birgitta Smith, Kungsbacka 34
97 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 34
97 Roger Hedström, Gräsö 34
97 Sven-Åke Persson, Ystad 34
97 Ulf Lundin, Morkarla 34
102 Bertil Johansson, Gimo 34
102 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 34
102 Börje Krantz, Nyborg Alunda 34
105 Marie Nyberg, Visby 33
106 Magne Orebrand, Uppsala 33
107 Barbro Gustavsson, Morkarla 33
108 Staffan Wallin, Valde Gimo 33
109 Barbro Espeteg II, Västerås 33
110 Daniel Hasselström, Almunge 33
111 Gullveg Klint, Valde Gimo 33
112 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 33
113 Alf Björkman, Morkarla 33
114 Sissel Orebrand, Enköping 32
115 Conny Thorén, Visby 32
116 Jacob Söderqvist, Uppsala 32
117 Maria Åhman, Kilby Alunda 32
118 Håkan Ejneborn, Helsingborg 32
119 Freja Broman, Gimo 32
120 Kent Espeteg, Västerås 32
121 Pirre 2, Bälinge 32
122 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 32
123 Thomas Ohlström, Österbybruk 32
124 Elvis Andersson Rud, Gimo 32
125 Lars-Ove Olsson, Östhammar 32
126 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 32
127 Kristina Andersson, Uppsala 32
128 Vanessa Karlsson, Gimo 31
129 Bertil Johansson, Gimo 31
130 Elisabeth Sundberg, Östhammar 31
131 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 31
132 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 31
133 Erling Lövgren, Karby Uppsala 31
134 Inge Gustavsson, Gimo 31
135 Leif Hägglund, Alunda 31
136 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  31
137 Marie Nyberg, Österbybruk 31
138 Roger Lamell, Alunda 31
139 Stig Josefsson, Alunda 31
140 Camilla Skyllerman, Morkarla 31
141 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 31
142 Magnus Åhman, Borås 31
143 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 31
144 Bertil Alm, Alunda 31
145 Barbro Gustavsson, Morkarla 31
146 Christer Hellgren, Österbybruk 31
147 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 31
148 Ove Lundin, Alunda 31
149 Maivor Enevåg, Gimo 31
150 Bo Käll, Österbybruk 31
151 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 31
152 Alvar Gustavsson, Morkarla 31
153 Robert Nordström, Österbybruk 31
154 Lisa Wikner, Helsingborg 31
155 Christer Hellgren, Österbybruk 31
156 Lilla Onsby, Onsby Alunda 31
157 Farbror Alf, Morkarla 31
158 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 30
159 Ingrid Goldwitz, Uppsala 30
160 Maria Åhman, Kilby Alunda 30
161 Mats Eriksson, Valde Gimo 30
162 Stig Josefsson, Alunda 30
163 Zach Söderberg, Bälinge 30
164 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 30
165 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 30
166 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 30
167 Göran Gelinder, Alunda 30
168 Joel Andersson, Gimo 30
169 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 30
170 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 30
171 IP Gänget Österbybruk 30
172 Ulf Lundin, Morkarla 30
173 Alfie Björkman, Morkarla 30
174 Alva Lamell, Alunda 30
175 Tommy Ahlén, Uppsala 30
176 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
177 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 30
178 Inge Gustavsson, Gimo 30
179 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
180 Jonte Andersson, Onsby Alunda 30
181 Malin Karlsson, Trönödal 30
182 Yordanos Mussie, Gimo 29
183 Gunilla Magnusson, Mangskog 29
184 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 29
185 Anne-Maria Österberg, Alunda 29
186 Lovisa Karlsson, Gävle 29
187 Mats Ekström, Gimo 29
188 Maj Gelinder, Alunda 29
189 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 29
190 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 29
191 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 29
192 Alvar Gustavsson, Morkarla 29
193 Kristina Andersson, Uppsala 29
194 Magnus Åhman, Borås 29
195 Leo Högberg Edberg, Uppsala 29
196 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 29
197 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 29
198 Jonas Lantz, Björklinge 29
199 Jöran Gelinder, Alunda 29
200 Bertil Tissier, Österbybruk 28
201 Martin Nyberg, Österbybruk 28
202 Agneta Blom, Österbybruk 28
203 Nils Henriksson, Alunda 28
204 Hugo Nyberg, Visby 28
205 Börje Krantz, Nyborg Alunda 28
206 Lennart Pettersson, Österbybruk 28
207 Mattias Lindvall, Österbybruk 28
208 Elin Ivarsson, Linköping 28
209 Dennis Larsson, Österbybruk 28
210 Thomas Ohlström, Österbybruk 28
211 Lucas Skyllerman, Morkarla 27
212 Leo Högberg Edberg, Uppsala 27
213 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 27
214 Mats Eriksson, Valde Gimo 27
215 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 27
216 Emma Sjöblom, Gimo 26
217 Jingis, Sydinge Alunda 24
218 Nour Åhman, Fors Gimo 24
219 Vera Nyberg, Visby 23
220 Marina Käll, Österbybruk 23
221 Gimo Värdshus 22
222 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 22
223 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 22
224 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 22
225 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 22
226 Staffan Ekström, Morkarla 21
227 Inga Alm, Alunda 21
228 Ann Söderberg, Uppsala 21
229 Mårten Orebrand, Falköping 21
230 Gun Lyd, Österbybruk 21
231 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 21
232 Mattias Nyberg, Morkarla 21
233 Rolf Nordin, Gimo 21
234 Rolf Nordin, Gimo 21
235 Gottmar Karlsson, Morkarla 21
236 Elin Sjöholm, Norrköping 21
237 Chloe Mattsson, Österbybruk 21
238 Elvira Tranberg, Österbybruk 21
239 Öjne Robertsson, Östhammar 21
240 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 21
241 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 21
242 Rosis Söderlundh, Skillinge 20
243 Bertil Tissier, Österbybruk 20
244 Eva Hellgren, Österbybruk 20
245 Kenneth Hägg, Gimo 20
246 Lars Johansson, Uppsala 20
247 Magnus Åhman, Borås 20
248 Majken Tranberg, Österbybruk 20
249 Melker Nyberg, Österbybruk 20
250 Vitas Andersson, Gimo 20
251 Erling Lövgren, Karby Uppsala 20
252 Alvar Gustavsson, Morkarla 20
253 Jonny Orebrand, Alunda 20
254 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 20
255 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 20
256 Team Mattsson, Alunda 20
257 Laila Mathisen, Uppsala 20
258 Pär Eriksson, Happsta Alunda 20
259 Håkan Jansson, Lunda Alunda 20
260 Åke Sundberg, Östhammar 19
261 Affe Söderqvist, Gimo 19
262 Arne Lamell, Gimo 19
263 Bo Käll, Österbybruk 19
264 Conny Pettersson, Fors Gimo 19
265 Peter Jonsson, Skoby 19
266 Roger Andersson Rud, Gimo 19
267 Rune "Tjotta", Hånsta 19
268 Kerstin Persson, Gimo 19
269 Bertil Johansson, Gimo 19
270 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 19
271 Peter Jonsson, Skoby 19
272 Leif Söderberg, Uppsala 19
273 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 19
274 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 19
275 Gun Hägg, Gimo 19
276 Inga Alm, Alunda 19
277 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 19
278 Rosis Söderlundh, Skillinge 19
279 Linda Lamell, Alunda 19
280 Emmy Åhman, Fors Gimo 19
281 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 19
282 Sofia Olsson, Uppsala 19
283 Nina Charles, Österbybruk 18
284 Sissel Orebrand, Enköping 18
285 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 18
286 Anne-Maria Österberg, Alunda 18
287 Gun Hägg, Gimo 18
288 Ove Nyberg, Morkarla 18
289 Bertil Alm, Alunda 18
290 Marina Käll, Österbybruk 18
291 Svante Orebrand, Klev Alunda 18
292 Dick Mattsson, Alunda 18
293 Majken Gunnarsson, Alunda 18
294 Kent I, Alunda 18
295 Majken Gunnarsson, Alunda 18
296 Maineth Sandberg, Morkarla 18
297 Doris Andersson, Gimo 18
298 Alfie Björkman, Morkarla 18
299 Mats Eriksson, Valde Gimo 18
300 Emilia Backholm, Uppsala 18
301 Oliver Mattsson, Österbybruk 18
302 Tony Lundquist, Åkersberga 18
303 Bertil Johansson, Gimo 18
304 Staffan Wallin, Valde Gimo 17
305 Wilmer Lindholm, Alunda 17
306 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 17
307 Bo Käll, Österbybruk 17
308 Bitte II, Alunda 17
309 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 17
310 Peter Jonsson, Skoby 17
311 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 17
312 Magne Orebrand, Uppsala 17
313 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 17
314 Dick Mattsson, Alunda 17
315 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 16
316 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 16
317 Lars-Ove Olsson, Östhammar 16
318 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 16
319 Laura Orebrand, Kilby Alunda 16
320 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 16
321 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 16
322 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 15
323 Jonny Gustavsson, Öregrund 15
324 Anne-Maria Österberg, Alunda 15
325 Zoie Nyberg, Visby 15
326 Jonny Orebrand, Alunda 13
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget