Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2020 efter 2 matcher

11 AUG 2020 00:07
  • Skapad: 11 AUG 2020 00:07

0-0 mot HÖFF 2 och Inger Lydh var den enda som hade det resultatet på sin kupong och det innebar ett avancemang från plats 245 till plats 19. Bra jobbat! 

Almo - Väddö 1-4, HÖFF 2 - Almo 0-0

Plac.   Poäng
1 Julia Söderberg, Uppsala  
  Per Sandberg, Morkarla 42
3 Christer Ohlström, Österbybruk 41
4 Frissan, Gimo  
  Sven Ehrengren, Österbybruk  
  Sören Karlsson, Norrlövsta Alunda 40
7 Alf Björkman, Morkarla  
  Anders Persson, Skarphärad Österbybruk  
  Barbro Espeteg I, Västerås  
  Frissan, Gimo  
  Jane Lövgren, Karby Uppsala  
  Lasse P 39
13 Lars Torgny Karlsson, Bro Österbybruk  
  Lasse Öhlén, Kungsbacka 38
15 Anton Söderberg, Uppsala 38
16 Elin Silfverforsen, Alunda  
  Lotta Ohlström, Österbybruk  
  Molly Nyberg, Österbybruk 37
19 Inger Lydh, Österbybruk 35
20 Bo Käll, Österbybruk  
  Viktor Karlsson, Alunda 32
22 Mats Karlsson, Gimo  
  Tommy Pettersson, Alunda 31
24 Kalle o Eva Mårtensson, Tollarp  
  Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 30
26 Tommy Pettersson, Alunda 29
27 Birgitta Smith, Kungsbacka  
  Birgitta Smith, Kungsbacka  
  Gimo Värdshus  
  Gunilla Andersson, Gimo  
  Inger Hägglund, Alunda  
  Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda  
  Micke o Anna,Hedesunda  
  Ove Nyberg, Morkarla  
  Roger Hedström, Gräsö 29
36 Carina Söderberg, Uppsala  
  Eva Hellgren, Österbybruk  
  Kenneth Blom, Österbybruk  
  Sven-Åke Persson, Ystad  
  Ulf Lundin, Morkarla 28
41 Alf Björkman, Morkarla  
  Bertil Johansson, Gimo  
  Frissan, Gimo  
  Leif Söderberg, Uppsala  
  Liss-Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 28
46 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 27
46 Birgitta Ånöstam, Fröjsta 27
46 Börje Krantz, Nyborg Alunda 27
46 Camilla Etteborn, Alingsås 27
46 Eva Andersson, Gimo 27
46 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 27
46 Peter Jonsson, Skoby 27
46 Pirre 1, Bälinge 27
46 Ulla Pettersson, Fors Gimo 27
46 Åke Lydh, Österbybruk 27
56 Kristina Andersson, Uppsala 27
57 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 27
58 Anne-Maria Österberg, Alunda 26
58 Barbro Gustavsson, Morkarla 26
58 Elvis Andersson Rud, Gimo 26
58 Farbror Alf, Morkarla 26
58 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 26
58 Lars-Ove Olsson, Östhammar 26
58 Roger Jonsér, Alunda 26
58 Staffan Wallin, Valde Gimo 26
58 Susanne Persson, Ystad 26
58 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 26
68 Bo Käll, Österbybruk 26
68 Christina Söderberg, Uppsala 26
68 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 26
68 Göran Karlsson, Morkarla 26
68 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 26
68 Marita Andersson, Morkarla 26
74 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 26
74 Christer Hellgren, Österbybruk 26
74 Håkan Jansson, Lunda Alunda 26
77 Barbro Espeteg II, Västerås 25
78 Alf Björkman, Morkarla 25
78 Alvar Gustavsson, Morkarla 25
78 Daniel Hasselström, Almunge 25
78 Gullveg Klint, Valde Gimo 25
78 Jöran Gelinder, Alunda 25
78 Ove Lundin, Alunda 25
84 Alice Nyberg, Österbybruk 25
84 Carl Silfverforsen, Alunda 25
84 Jonny Törnqvist, Brotorp Österbybruk 25
84 Jonte Andersson, Onsby Alunda 25
84 Kent II, Alunda Metropolen 25
84 Leo Högberg Edberg, Uppsala 25
84 Lilla Onsby, Onsby Alunda 25
84 Magnus Åhman, Borås 25
84 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 25
84 Moa Johansson, Sävja Uppsala 25
84 Pirre 2, Bälinge 25
95 Ove Nyberg, Morkarla 24
96 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 24
96 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 24
96 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 24
96 Jan Franzén, Jönköping 24
96 Kenneth Hägg, Gimo 24
96 Lars Åke Strömberg, Flymyra 24
96 Malin Karlsson, Trönödal 24
96 Maria Lydh, Österbybruk 24
96 Milly Söderqvist,Gimo 24
96 Tommy Ahlén, Uppsala 24
106 Aron Åhman, Fors Gimo 24
106 Christina Söderberg, Uppsala 24
106 Magnus Åhman, Borås 24
109 Adrian Söderqvist, Uppsala 24
110 Alvar Gustavsson, Morkarla 23
110 Dan Collin, Alunda 23
110 Elin Söderqvist, Gimo 23
110 Maivor Enevåg, Gimo 23
114 Bertil Alm, Alunda 23
114 Bitte I, Alunda 23
114 Börje Krantz, Nyborg Alunda 23
114 Esther Lydh, Österbybruk 23
114 IP Gänget Österbybruk 23
114 Kristina Andersson, Uppsala 23
114 Nellie Lydh, Österbybruk 23
114 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 23
114 Ulf Lundin, Morkarla 23
123 Alicia Ejneborn, Helsingborg 23
123 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 23
123 Pia Nordling, Onsby Alunda 23
126 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  23
126 Dennis Larsson, Österbybruk 23
126 Marion Törnkvist, Österbybruk 23
126 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 23
126 Sara Andersson, Onsby Alunda 23
126 Traffen, Gimo 23
126 Yordanos Mussie, Gimo 23
133 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 22
133 Thomas Ohlström, Österbybruk 22
135 Hugo Nyberg, Visby 21
136 Emma Sjöblom, Gimo 21
136 Nour Åhman, Fors Gimo 21
138 Jingis, Sydinge Alunda 20
139 Gimo Värdshus 16
139 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 16
139 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 16
142 Gottmar Karlsson, Morkarla 15
142 Marie Nyberg, Visby 15
142 Marina Käll, Österbybruk 15
142 Staffan Ekström, Morkarla 15
142 Öjne Robertsson, Östhammar 15
147 Elin Sjöholm, Norrköping 15
147 Magne Orebrand, Uppsala 15
147 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 15
147 Sissel Orebrand, Enköping 15
147 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 15
152 Conny Thorén, Visby 14
152 Håkan Jansson, Lunda Alunda 14
152 Inga Alm, Alunda 14
152 Jacob Söderqvist, Uppsala 14
152 Jonny Orebrand, Alunda 14
152 Maria Åhman, Kilby Alunda 14
152 Robert Nordström, Österbybruk 14
152 Rosis Söderlundh, Skillinge 14
152 Vanessa Karlsson, Gimo 14
161 Anita Johansson, Syding ösby Alunda 14
161 Bertil Johansson, Gimo 14
161 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 14
161 Chloe Mattsson, Österbybruk 14
161 Elisabeth Sundberg, Östhammar 14
161 Elvira Tranberg, Österbybruk 14
161 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 14
161 Inga Alm, Alunda 14
161 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 14
161 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 14
161 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 14
161 Rosis Söderlundh, Skillinge 14
161 Team Mattsson, Alunda 14
174 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 13
174 Ann Söderberg, Uppsala 13
174 Bertil Johansson, Gimo 13
174 Håkan Ejneborn, Helsingborg 13
174 Linda Lamell, Alunda 13
174 Mårten Orebrand, Falköping 13
174 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 13
181 Bertil Tissier, Österbybruk 13
181 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 13
181 Erling Lövgren, Karby Uppsala 13
181 Eva Hellgren, Österbybruk 13
181 Freja Broman, Gimo 13
181 Gun Lyd, Österbybruk 13
181 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 13
181 Inge Gustavsson, Gimo 13
181 Inge Gustavsson, Gimo 13
181 Ingrid Goldwitz, Uppsala 13
181 Kenneth Hägg, Gimo 13
181 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 13
181 Laila Mathisen, Uppsala 13
181 Lars Johansson, Uppsala 13
181 Leif Hägglund, Alunda 13
181 Lennart Pettersson, Österbybruk 13
181 Magnus Åhman, Borås 13
181 Majken Tranberg, Österbybruk 13
181 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 13
181 Maria Åhman, Kilby Alunda 13
181 Mats Eriksson, Valde Gimo 13
181 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 13
181 Mattias Lindvall, Österbybruk 13
181 Mattias Nyberg, Morkarla 13
181 Melker Nyberg, Österbybruk 13
181 Rolf Nordin, Gimo 13
181 Rolf Nordin, Gimo 13
181 Stig Josefsson, Alunda 13
181 Vitas Andersson, Gimo 13
181 Zach Söderberg, Bälinge 13
181 Åke Sundberg, Östhammar 13
181 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  13
181 Bertil Johansson, Gimo 13
181 Doris Andersson, Gimo 13
181 Emmy Åhman, Fors Gimo 13
181 Erling Lövgren, Karby Uppsala 13
181 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 13
181 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 13
181 Kent Espeteg, Västerås 13
181 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 13
181 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 13
181 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 13
181 Lisa Wikner, Helsingborg 13
181 Marie Nyberg, Österbybruk 13
181 Roger Jonsér, Alunda 13
181 Roger Lamell, Alunda 13
181 Sofia Olsson, Uppsala 13
181 Stig Josefsson, Alunda 13
181 Thomas Ohlström, Österbybruk 13
181 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 13
181 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 13
232 Affe Söderqvist, Gimo 12
232 Alfie Björkman, Morkarla 12
232 Alvar Gustavsson, Morkarla 12
232 Alvar Gustavsson, Morkarla 12
232 Arne Lamell, Gimo 12
232 Barbro Gustavsson, Morkarla 12
232 Camilla Skyllerman, Morkarla 12
232 Christer Hellgren, Österbybruk 12
232 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 12
232 Dick Mattsson, Alunda 12
232 Dick Mattsson, Alunda 12
232 Elin Ivarsson, Linköping 12
232 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 12
232 Gun Hägg, Gimo 12
232 Gunilla Magnusson, Mangskog 12
232 Göran Gelinder, Alunda 12
232 Joel Andersson, Gimo 12
232 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 12
232 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 12
232 Lucas Skyllerman, Morkarla 12
232 Magnus Åhman, Borås 12
232 Mats Eriksson, Valde Gimo 12
232 Nina Charles, Österbybruk 12
232 Ove Lundin, Alunda 12
232 Peter Jonsson, Skoby 12
232 Pär Eriksson, Happsta Alunda 12
232 Sissel Orebrand, Enköping 12
259 Anne-Maria Österberg, Alunda 12
259 Emilia Backholm, Uppsala 12
259 Joel Andersson, Gimo 12
259 Johan Åhman, Fors Gimo 12
259 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 12
259 Laura Orebrand, Kilby Alunda 12
259 Leif Söderberg, Uppsala 12
259 Leo Högberg Edberg, Uppsala 12
259 Nils Henriksson, Alunda 12
259 Oliver Mattsson, Österbybruk 12
259 Tony Lundquist, Åkersberga 12
270 Alfie Björkman, Morkarla 11
271 Bo Käll, Österbybruk 11
271 Lars-Ove Olsson, Östhammar 11
271 Lovisa Karlsson, Gävle 11
271 Neo Mattsson Tranberg, Österbybruk 11
271 Peter Jonsson, Skoby 11
276 Alva Lamell, Alunda 11
276 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 11
276 Bertil Tissier, Österbybruk 11
276 Bo Käll, Österbybruk 11
276 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 11
276 Conny Pettersson, Fors Gimo 11
276 Jonas Lantz, Björklinge 11
276 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 11
276 Majken Gunnarsson, Alunda 11
276 Mats Ekström, Gimo 11
276 Mats Eriksson, Valde Gimo 11
276 Peter Jonsson, Skoby 11
276 Roger Andersson Rud, Gimo 11
276 Rune "Tjotta", Hånsta 11
276 Viktor Andersson, Uppsala 11
276 Anne-Maria Österberg, Alunda 11
276 Bitte II, Alunda 11
276 Gun Hägg, Gimo 11
276 Kent I, Alunda 11
276 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 11
276 Kerstin Persson, Gimo 11
276 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 11
276 Magne Orebrand, Uppsala 11
276 Maj Gelinder, Alunda 11
276 Majken Gunnarsson, Alunda 11
276 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 11
276 Ove Nyberg, Morkarla 11
276 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 11
304 Elvis Karlsson, Gräsbo Österbybruk 10
304 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 10
306 Maineth Sandberg, Morkarla 10
306 Martin Nyberg, Österbybruk 10
306 Staffan Wallin, Valde Gimo 10
306 Wilmer Lindholm, Alunda 10
310 Agneta Blom, Österbybruk 10
310 Bertil Alm, Alunda 10
310 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 10
310 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 10
310 Lars-Erik Öhlén, Kungsbaka 10
310 Marina Käll, Österbybruk 10
310 Svante Orebrand, Klev Alunda 10
310 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 10
318 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 9
318 Jonny Gustavsson, Öregrund 9
320 Anne-Maria Österberg, Alunda 9
320 Jonny Orebrand, Alunda 9
320 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 9
320 Nils Henriksson, Alunda 9
320 Åsa Sjöblom, Brotorp Österbybruk 9
325 Zoie Nyberg, Visby 8
326 Vera Nyberg, Visby 5

 

Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget