Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 9 matcher - 23 nov


imageci9h.png

Dagens raketer; Gunni från 94 till 73 och Roger från 74 till 53

Dagens bojsänken; Gunilla från 12 till 39 och Marcus från 69 till 96

Plac   Poäng
1 Jesper Söderberg, Uppsala 162
2 Johnny Ericsson 156
3 Tony Lundqvist, Åkersberga 154
4 Suzanna Isaksson 150
5 Christian Niemi-Sporron 147
6 Sara Andersson, Bälinge 146
7 Claes Berglund 144
8 Christina Söderberg, Uppsala 144
9 Kjell Karlsson, Österbybruk 143
10 Robin Söderberg, Uppsala 143
11 Michael Eklund 143
12 Vivi Ann Petetrsson, Faringe 142
13 Erika Dettman, Berlin 141
14 Alf Lundin, Alunda 141
15 Magnus Brinck 140
16 Vigdis Pedersen 140
17 Jan Franzén, Jönköping 140
18 Per Wiklund, Alunda 140
19 Wiking Wendin 140
20 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 139
21 Tommy Pettersson, Alunda 139
22 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 139
23 Dick Mattsson, Alunda 138
24 Lars-Ove Olsson, Östhammar 138
25 Ann Söderberg, Uppsala 138
26 Stig Österberg, Alunda 137
27 Julia Söderberg, Uppsala 137
28 Filip Holmgren, Gimo 137
29 Lars Karlsson, Österbybruk 137
30 Eine Bryntesson, Mangskog 136
31 Jonas Åhman, Solna 136
32 Roger Andersson Ruud, Gimo 136
33 Mats-Ola Mårtensson, Alunda 135
34 Stefan Isaksson 135
35 Björn Olsson, Alunda 134
36 Ulla Söderqvist, Alunda 134
37 Pontus Orebrand, Östhammar 134
38 Daniel Westergren, Uppsala 132
39 Gunilla Andersson, Gimo 132
40 Axel Malmqvist, Bälinge 132
41 Lukas Borchert, Alunda 132
42 Joel Andersson, Gimo 131
43 Stig Josefsson, Alunda 131
44 Torbjörn Boström 131
45 Lars Lindström, Klev Alunda 130
46 Lars-Åke Jakobsson, Uppsala 130
47 Rolf Lundgren, Uppsala 130
48 Jonte Andersson, Alunda 128
49 Sune Johansson, Alunda 128
50 Andreas Breidenskog, Alunda 128
51 Dan Collin, Alunda 127
52 Johanna Larsson 127
53 Roger Jonsér, Alunda 126
54 Martin Almgren 126
55 Pierre Söderberg, Bälinge 126
56 Andreas Johansson, Uppsala 126
57 Sören Karlsson, Hargshamn 125
58 Friherrarna, Lundaplan 125
59 Anton Söderberg, Uppsala 125
60 Rolf Nordin, Gimo 124
61 Mattias Gunnarsson, Alunda 124
62 Fredrik Sjögren, Uppsala 123
63 Marcus Borchert, Alunda 123
64 Martin Levin, Uppsala 122
65 Rune "Tjotta" Jansson, Alunda 122
66 Bertil Alm, Alunda 122
67 Ove Lundin, Alunda 121
68 Lars-Ove Olsson, Östhammar 121
69 Fredrik Lindeborg, London 121
70 Lovisa Karlsson, Österbybruk 119
71 Inga Alm, Alunda 119
72 Bernt Eriksson, Alunda 119
73 Gunni Lantz, Alunda 118
74 Håkan Norberg, Mangskog 117
75 Roger Hedström, Gräsö 117
76 Leif Söderberg, Uppsala 116
77 Lars Johansson, Uppsala 116
78 Göran Söderqvist, Alunda 115
79 Joel Myrland, Gimo 115
80 Nils Henriksson, Alunda 115
81 Carina Söderberg, Uppsala 115
82 Mats Ekström, Gimo 114
83 Pingen, Wilmer, Seth 114
84 Thorbjörn Lundin, Alunda 114
85 Vilde Thunqvist, Uppsala 113
86 Conny Rohdin, Alunda 113
87 Andreas Wahlqvist Gimo 113
88 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 113
89 Dick Janeklint, Uppsala 112
90 Julia Ingrid Anton, Kilby 112
91 Gunilla Magnusson, Mangskog 111
92 Lars Lindström, Alunda 111
93 Nina Wallenqvist, Uppsala 110
94 Lars-Erik Åhman, Alunda 108
95 Christina Berggren/Eva Bergman 108
96 Marcus Lindström, Uppsala 106
97 Kent Mattsson, Alunda 106
98 Mona Ingvarsson, Alunda 103
99 Thomas Ericsson Lifrules 102
100 Laila Mathisen 100
101 Kaj Visuri 99
102 Gunnar Holmgren, Gimo 99
103 Håkan Davidsson, Alunda 95
104 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 94
105 Dino Storäng, Uppsala 94
106 Marcus Lindström, Uppsala 93

 

Uppdaterad: 23 NOV 2022 22:45 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget