Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 3 matcher - 21 nov


imagexjdov.png

Dagens raketer;  Jonas och Ove från plats 99 till 53

Dagens bojsänke; Mona från 11 till 82

Plac   Poäng
1 Johnny Ericsson 65
2 Gunilla Andersson, Gimo 61
2 Julia Söderberg, Uppsala 61
4 Axel Malmqvist, Bälinge 60
4 Dick Mattsson, Alunda 60
4 Sara Andersson, Bälinge 60
7 Joel Andersson, Gimo 59
7 Lars-Ove Olsson, Östhammar 59
7 Suzanna Isaksson 59
10 Eine Bryntesson, Mangskog 59
10 Kjell Karlsson, Österbybruk 59
10 Martin Almgren 59
10 Tony Lundqvist, Åkersberga 59
14 Lars-Åke Jakobsson, Uppsala 58
14 Roger Andersson Ruud, Gimo 58
16 Christian Niemi-Sporron 58
16 Christina Söderberg, Uppsala 58
18 Lars Lindström, Klev Alunda 57
19 Michael Eklund 54
19 Vivi Ann Petetrsson, Faringe 54
21 Bertil Alm, Alunda 54
21 Rolf Lundgren, Uppsala 54
23 Andreas Johansson, Uppsala 53
23 Anton Söderberg, Uppsala 53
23 Dan Collin, Alunda 53
23 Jan Franzén, Jönköping 53
23 Johanna Larsson 53
23 Pierre Söderberg, Bälinge 53
23 Pontus Orebrand, Östhammar 53
30 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 53
30 Jesper Söderberg, Uppsala 53
32 Per Wiklund, Alunda 52
32 Robin Söderberg, Uppsala 52
34 Erika Dettman, Berlin 52
34 Marcus Borchert, Alunda 52
34 Tommy Pettersson, Alunda 52
37 Wiking Wendin 52
38 Ann Söderberg, Uppsala 51
39 Lars Karlsson, Österbybruk 50
40 Alf Lundin, Alunda 50
41 Maud Uddfeldt-Levin, Uppsala 50
42 Claes Berglund 48
42 Filip Holmgren, Gimo 48
42 Rolf Nordin, Gimo 48
45 Stig Österberg, Alunda 48
46 Jonas Åhman, Solna 47
46 Ove Lundin, Alunda 47
48 Björn Olsson, Alunda 47
48 Vigdis Pedersen 47
50 Daniel Westergren, Uppsala 47
50 Håkan Norberg, Mangskog 47
50 Stefan Isaksson 47
53 Mats-Ola Mårtensson, Alunda 46
54 Ulla Söderqvist, Alunda 44
55 Torbjörn Boström 44
56 Kaj Visuri 43
57 Mats Ekström, Gimo 42
58 Andreas Breidenskog, Alunda 42
58 Dick Janeklint, Uppsala 42
58 Inga Alm, Alunda 42
58 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 42
58 Lars-Ove Olsson, Östhammar 42
58 Leif Söderberg, Uppsala 42
58 Lukas Borchert, Alunda 42
58 Nils Henriksson, Alunda 42
58 Roger Jonsér, Alunda 42
58 Thorbjörn Lundin, Alunda 42
68 Andreas Wahlqvist Gimo 41
68 Fredrik Lindeborg, London 41
68 Gunni Lantz, Alunda 41
68 Håkan Davidsson, Alunda 41
68 Jonte Andersson, Alunda 41
68 Laila Mathisen 41
68 Lars Johansson, Uppsala 41
75 Roger Hedström, Gräsö 41
76 Fredrik Sjögren, Uppsala 41
76 Friherrarna, Lundaplan 41
78 Gunilla Magnusson, Mangskog 41
78 Gunnar Holmgren, Gimo 41
80 Mattias Gunnarsson, Alunda 40
80 Pingen, Wilmer, Seth 40
82 Carina Söderberg, Uppsala 40
82 Lars Lindström, Alunda 40
82 Mona Ingvarsson, Alunda 40
82 Stig Josefsson, Alunda 40
86 Julia Ingrid Anton, Kilby 40
87 Christina Berggren/Eva Bergman 40
88 Conny Rohdin, Alunda 40
88 Sune Johansson, Alunda 40
90 Nina Wallenqvist, Uppsala 40
91 Kent Mattsson, Alunda 39
91 Rune "Tjotta" Jansson, Alunda 39
93 Sören Karlsson, Hargshamn 39
94 Martin Levin, Uppsala 38
95 Dino Storäng, Uppsala 32
96 Bernt Eriksson, Alunda 32
97 Marcus Lindström, Uppsala 30
98 Göran Söderqvist, Alunda 30
98 Joel Myrland, Gimo 30
98 Thomas Ericsson Lifrules 30
98 Vilde Thunqvist, Uppsala 30
102 Lars-Erik Åhman, Alunda 30
102 Magnus Brinck 30
104 Lovisa Karlsson, Österbybruk 29
105 Marcus Lindström, Uppsala 28
106 Lars-Gunnar Andersson, Gimo 20
Uppdaterad: 21 NOV 2022 20:00 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget