Hoppa till sidans innehåll

Tipstoppen våren 2018 efter 4 matcher

19 MAJ 2018 15:26
  • Skapad: 19 MAJ 2018 15:26

Fjärde raka vinstmatchen med uddamålet på tipset! Noterta att match 4, Hallsta IK 2, är flyttad till 30 maj och kommer att ingå på tipset efter att den är spelad. Katten Doris fick lämna förstaplatsen då hela 277 tippare hade hemmavinst, varab 46 st!! hade 2-1 och kammande hem 25 poäng.

Plac.   Poäng
1 Jessica Wendin, Morkarla 94
2 Bertil Tissier, Österbybruk 93
2 Bo Käll, Österbybruk 93
2 Dick Mattsson, Alunda 93
2 Jonte Andersson, Onsby Alunda 93
2 Majken Tranberg, Österbybruk 93
2 Malin Åhman, Uppsala 93
2 Vitas Andersson, Gimo 93
9 Ove Nyberg, Morkarla 88
10 Sara Andersson, Onsby Alunda 85
11 Malin Åhman, Uppsala 83
11 Marita Andersson, Morkarla 83
11 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 83
14 Maria Åhman, Kilby Alunda 82
14 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 82
14 Susanne Mårtensson, Källberga 82
17 Oliver Mattsson, Österbybruk 81
17 Staffan Wallin, Valde Gimo 81
17 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 81
17 Tomas Ericsson, Morkarla 81
17 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 81
17 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 81
23 Andreas Breidenskog, Alunda 80
24 Christina Söderberg, Uppsala 80
29 Bertil Alm, Alunda 78
25 Doris Andersson, Gimo 78
29 Inga Alm, Alunda 78
27 Leif Söderberg, Uppsala 78
27 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 78
25 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 78
31 Bertil Tissier, Österbybruk 77
31 Ingrid Krantz, Skoby 77
31 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 77
35 Rolf Lundgren, Uppsala 77
31 Victor Österberg, Kilby Alunda 77
36 Gunhild Andersson 2, Gimo 76
36 Mattias Nyberg, Morkarla 76
38 Alexander Glavsjö, Karlstad 75
40 Kent M II, Alunda 75
40 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 75
40 Moa Johansson, Sävja Uppsala 75
38 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 75
43 Ann Söderberg, Uppsala 74
45 Bitte Mattsson, Alunda 73
46 Camilla Skyllerman, Morkarla 73
48 Carola Gunnarsson, Happsta Alunda 73
48 Conny Thorén, Visby 73
46 Kent M I, Alunda 73
44 Maineth Sandberg, Morkarla 73
50 Per-Erik Pettersson, Östhammar 73
50 Per-Erik Pettersson, Östhammar 73
50 Ulla Pettersson, Fors Gimo 73
53 Åke Lydh, Österbybruk 72
54 Peter Jonsson, Skoby 71
55 Christer Ohlström, Österbybruk 71
55 Emelie Watierstedt, Uppsala 71
55 Tilde Jäder, Källbergatorp 71
58 Anders Kjellin, Österbybruk 71
58 Neo Mattsson Tranberg  Österbybruk 71
59 Elin Silfverforsen, Alunda 70
59 Ove Lundin, Alunda 70
61 Hans-Olof Lund, Österbybruk 70
61 Perra Wallner, Kilby Fredsholm 70
61 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 70
61 Håkan Jansson, Lunda Alunda 70
61 Majken Gunnarsson, Alunda 70
61 Lars Johansson, Uppsala 70
68 Micke o Anna Liljeberg, Hedesunda 70
69 Elias Waterstedt, Uppsala 70
69 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 70
69 Inger Hägglund, Alunda 70
72 Leif Söderberg, Uppsala 70
73 Saga Svedare, Alunda 70
74 Lag i Han, Kungsbacka 69
74 Lasse Öhlén, Kungsbacka 69
74 Seidy Åkerlöf, Gimo 69
77 Bruno Berg, Gimo 69
78 Gunilla Magnusson, Mangskog 69
78 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 69
80 Birgitta Smith II,Kungsbacka 68
81 Joel Andersson, Morkarla 68
81 Niklas Nilsson, Folkärna 68
81 Viktoria Mårtensson, Alunda 68
84 Magne Wahlund, Österbybruk 68
85 Phayong Iamtk Johansson, Morkarla 68
86 Carolina Svedare, Alunda 68
86 Per Sandberg, Morkarla 68
88 Emmy Pettersson, Fors Gimo 68
89 Göte Åhman, Alunda 67
90 Tommy Pettersson, Alunda 67
91 Emma Sjöblom, Gimo 67
91 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 67
93 Gun Hägg, Gimo 67
94 Olof Ahlén, Österbybruk 67
95 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 66
96 Hans Andersson, Alunda 66
97 Bertil Tissier, Österbybruk 66
97 Leif Mattsson, Morkarla 66
99 Magnus Åhman, Borås 66
100 Jonny Orebrand, Alunda 66
101 Ulf Lundin, Morkarla 66
101 Bertil Johansson, Gimo 65
101 Erling Lövgren, Karby Uppsala 65
101 Iréne Nyberg, Morkarla 65
101 Jan Franzén, Jönköping 65
101 Lars-Erik Öhlén, Kungsbacka 65
101 Ove Nyberg, Morkarla 65
101 Sara Andersson, Bälinge 65
109 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda Alunda 64
109 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 64
109 Ebba Österberg, Kilby Alunda 64
109 Gunilla Mattsson, Gimo 64
109 Jan Fondelius, Österbybruk 64
109 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 64
109 Julia Söderberg, Uppsala 64
109 Staffan Wallin, Valde Gimo 64
109 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 64
118 Ann Söderberg, Uppsala 63
118 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 63
118 Bertil Alm, Alunda 63
118 Birgitta Mattsson, Gimo 63
118 Daniel Hasselström, Almunge 63
118 Dick Mattsson, Alunda 63
118 Dick Mattsson, Alunda 63
118 Erling Lövgren, Karby Uppsala 63
118 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 63
118 Gustis 63
118 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 63
118 Jane Lövgren, Karby Uppsala 63
118 Kristina Andersson, Uppsala 63
118 L-G Andersson, Gimo 63
118 Majken Gunnarsson, Alunda 63
118 Martin Johansson, Alunda 63
118 Mats Johansson, Aspdal Alunda 63
118 Ove Lundin, Alunda 63
118 Pia Nordling, Onsby Alunda 63
118 Roger Andersson Ruud, Gimo 63
118 Roger Wendin, Morkarla 63
118 Rune "Tjotta"Jansson, Hånsta Alunda 63
118 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 63
118 Tuva Davidsson, Västerberga Rasbo 63
142 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 62
142 Alvar Gustavsson, Morkarla 62
142 Andreas Wahlqvist, Gimo 62
142 Denise Johansson, Hammarby 62
142 Erik Davidsson, Västerberga Rasbo 62
142 Ida Nilsson, Gimo 62
142 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 62
142 Janne Mårtensson, Källberga Alunda 62
142 Jenny Lydh, Uppsala 62
142 Kristofer Mårtensson, Alunda 62
142 Marina Käll, Österbybruk 62
142 Martin Johansson, Alunda 62
142 Nils-Erik Holm, Tierp 62
142 Pirre, Bälinge 62
142 Sofie Mårtensson, Alunda 62
142 Svante Orebrand, Klev Alunda 62
142 Åsa Mårtensson, Alunda 62
142 Östen Bernelind, Jönninge Alunda 62
142 Östen Ekström, Alunda 62
161 Affe Björkman, Morkarla 61
161 Barbro Espeteg, Västerås 61
161 Barbro Gustavsson, Morkarla 61
161 Bertil Johansson, Gimo 61
161 Colin Davidsson, Västerberga Rasbo 61
161 Elvira Tranberg, Österbybruk 61
161 Elvis Andersson Rud, Gimo 61
161 Eric Lundin, Alunda 61
161 Eva Andersson, Gimo 61
161 Frissan, Gimo 61
161 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 61
161 Karin Orebrand, Uppsala 61
161 Kristina Andersson, Uppsala 61
161 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 61
161 Mats Ekström, Gimo 61
161 Mats Eriksson, Valde Gimo 61
161 Peter Jonsson, Skoby 61
161 Sofia Bäfve, Västerberga Rasbo 61
161 Stella Svensson, Österbybruk 61
180 Bo Käll, Österbybruk 60
180 Ingrid Söderberg, Kilby 60
180 Jens Brundin, Rasbokil 60
180 Joel Andersson, Morkarla 60
180 Kent Holm, Gålarmora Lövstabruk 60
180 Krister Pettersson, Österbybruk 60
180 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 60
180 Laura Orebrand, Kilby Alunda 60
180 Mats Fredriksson, Uppsala 60
180 Molly Nyberg, Österbybruk 60
180 Nils Henriksson, Alunda 60
180 Per-Erik Pettersson, Östhammar 60
180 Per-Erik Pettersson, Östhammar 60
180 Peter Lundgren, Tierp 60
180 Sören Johansson, Hammarby Alunda 60
180 Team Mattsson, Alunda 60
180 Thomas Engström, Gimo 60
180 Tobbe Söderlund, Alunda 60
180 Zoie Nyberg, Visby 60
199 Anne-Maria Österberg, Alunda 59
199 Aron Orebrand, Uppsala 59
199 Aron Åhman, Fors Gimo 59
199 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 59
199 Inga Alm, Alunda 59
199 Kenneth Hägg, Gimo 59
199 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 59
199 Lucas Skyllerman, Morkarla 59
199 Mattias Jansson, Uppsala 59
199 Milo Svensson, Österbybruk 59
199 Rolf Lydh, Österbybruk 59
199 Tova Johansson, Löddby Alunda 59
211 Agneta Blom, Österbybruk 58
211 Börje Krantz, Nyborg Alunda 58
211 Dan Collin, Alunda 58
211 Denise Johansson, Hammarby Alunda 58
211 Elin Söderqvist, Gimo 58
211 Katrin Hållinder, Gimo 58
211 Kenneth Mattsson, Gimo 58
211 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 58
211 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 58
211 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 58
221 Anders Persson, Skarphärad 57
221 Gunni Lantz, Skyndelstorp 57
221 Inga-Lill Kjettselberg, Morkarla 57
221 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 57
221 Jacob Söderqvist, Uppsala 57
221 Jakob Johansson, Hammarby Alunda 57
221 Jenny Månsson, Gimo 57
221 Martin Nyberg, Österbybruk 57
221 Nonno Andersson, Gimo 57
221 Olav Mattsson, Gimo 57
221 Sofie Åhman, Hallstavik 57
221 Tage Sandberg, Morkarla 57
233 Anne-Maria Österberg, Alunda 56
233 Gunvi Bergström, Gimo 56
233 Peter Jonsson, Skoby 56
236 Chloé Mattsson, Österbybruk 55
236 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 55
236 Johan Åhman, Fors Gimo 55
236 Jonny Orebrand, Alunda 55
236 Vera Nyberg, Visby 55
241 Bertil Johansson, Gimo 54
241 Bertil Johansson, Gimo 54
241 Chloe Mattsson, Österbybruk 54
241 Gunilla Andersson, Gimo 54
241 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 54
241 Margareta Larsson, Gimo 54
241 Nour Åhman, Fors Gimo 54
241 Olof Ahlén, Österbybruk 54
241 Stig Josefsson, Alunda 54
241 Sven-Olof Svensson, Österbybruk 54
251 Bitte II, Alunda 53
251 Bo Käll, Österbybruk 53
251 Bo Österberg, Kilby Alunda 53
251 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 53
251 Conny Pettersson, Fors Gimo 53
251 Diana Jettingstad, Morkarla 53
251 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 53
251 Harriet Åhman, Alunda 53
251 Kenneth Blom, Österbybruk 53
251 Lars-Olof Höglund, Skyndeln Alunda 53
251 Linus Jäder, Källbergatorp Alunda 53
251 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 53
251 Maria Åhman, Kilby Alunda 53
251 Marie Nyberg, Visby 53
251 Pia Westerlund, Öregrund 53
251 Ulf Jettingstad, Morkarla 53
251 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 53
268 Anders Karlsson, Österbybruk 52
268 Christina Söderberg, Uppsala 52
268 Joakim Petersson, Östhammar 52
268 Krister Lövström, Gimo 52
268 L Mathisen, Danmarks-Vallby Uppsala 52
268 Lars Grandin, Uppsala 52
268 Maj Gelinder, Alunda 52
268 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 52
268 Sofie Mårtensson, Alunda 52
268 Sonny Westerberg, Österbybruk 52
268 Staffan Ekström, Morkarla 52
268 Staffan Johansson, Löddby Alunda 52
268 Sture Åhlén, Alunda 52
268 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 52
268 Åke Jakobsson, Östhammar 52
268 Östen Ekström, Alunda 52
284 Bengt Wahlund, Lund 51
284 Classe Mårtensson, Klev Alunda 51
284 Gerth Westerlund 2, Gimo 51
284 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 51
284 Gun Lyd, Österbybruk 51
284 Kalle & Eva Mårtensson, Tollarp 51
284 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 51
284 Nils Henriksson, Alunda 51
284 Patrik Jansson, Öregrund 51
284 Stefan Watierstedt, Uppsala 51
284 Stig Josefsson, Alunda 51
284 Sverker Brundin, Snesslinge Östhammar 51
296 Anders Bergström, Gimo 50
296 Anne-Maria Österberg, Alunda 50
296 Anne-Maria Österberg, Alunda 50
296 Björn Olsson, Haberga Alunda 50
296 Börje Krantz, Nyborg Alunda 50
296 Dennis Larsson, Österbybruk 50
296 Ebba Davidsson, Golvsta Alunda 50
296 Inger Lydh, Österbybruk 50
296 Jonny Eriksson, Hammarby 50
296 Jonny Söderberg, Söderby Alunda 50
296 Lotta Ohlström, Österbybruk 50
296 Niklas Eliardsson, Hargshamn 50
296 Roger Hedström, Gräsö 50
296 Sara Orebrand, Uppsala 50
296 Sofie Mårtensson, Alunda 50
296 Stefan Karlsson, Andersbo Österbybruk 50
296 Tony Lundquist, Åkersberga 50
296 Viktor Karlsson, Alunda 50
314 Annica & Classe, Klev Alunda 49
314 Börje Krantz, Nyborg Alunda 49
314 Harri Lundgren, Happsta Alunda 49
314 Maj-Lis Bergström, Gimo 49
314 Rolf Nordin, Gimo 49
319 Ann-Britt Karlsson, Östhammar 48
319 Kent Johansson, Morkarla 48
319 Ulla Söderqvist, Mysslinge 48
319 Victor Strömberg, Gimo 48
323 Alf Björkman, Morkarla 47
323 Denise Johansson, Hammarby Alunda 47
323 Ivar Tagerud, Morkarla 47
323 Ronny Persson, Gimo 47
327 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 46
327 Hanna Davidsson, Golvsta Alunda 46
327 Jimmy Hillberg, Lunda Alunda 46
327 Sixten Tagerud, Morkarla 46
327 Tommy Pettersson, Alunda 46
332 Birgitta Smith,Kungsbacka 45
332 Gunhild Andersson 1, Gimo 45
332 Mattias Ekman, Degerfors 45
335 Håkan Jansson, Lunda Alunda 44
335 Lennart Storm, Gimo 44
335 Maivor Enevåg, Gimo 44
335 Nova-Li Svensson, Österbybruk 44
339 Barbro Gustavsson, Morkarla 43
339 Eva Bengtsson, Uppsala 43
339 Fredik Helén, Fastbol Alunda 43
339 Gerth Westerlund 1, Gimo 43
339 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 43
339 Lillebror Björkman, Morkarla 43
339 Pär Eriksson, Happsta Alunda 43
346 Alvar Gustavsson, Morkarla 42
346 Annica Mårtensson, Klev Alunda 42
346 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 42
346 Carl Oscar Walltin, Morkarla 42
346 Fredrik Karlsson, Uppsala 42
346 Gudrun Krantz, Nyborg Alunda 42
346 Malin Åhman, Uppsala 42
346 Othilia Engström, Gimo 42
346 Pernilla Lundgren, Österbybruk 42
346 Wiking Wendin, Morkarla 42
356 Allan Helén, Norrgärde Alunda 41
356 Anne-Maria Österberg, Alunda 41
356 Christian Wendin,Morkarla 41
356 Erik Lydh, Uppsala 41
356 Göran Gelinder, Alunda 41
356 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 41
356 Jonte Andersson, Osnby Alunda 41
356 Lasse Gelinder, Alunda 41
356 Leif Hägglund, Alunda 41
356 Thorbjörn Lundin, Alunda 41
356 Ulf Lundin, Morkarla 41
356 Yngve Eriksson, Karby Uppsala 41
356 Yvonne Wahlund, Lund 41
356 Åke Jakobsson, Östhammar 41
370 Anton Davidsson, Golvsta Alunda 40
370 Carl Silfverforsen, Alunda 40
370 Elvira Tranberg, Österbybruk 40
370 Emma Engström, Gimo 40
370 Mikael Larsson, Alunda 40
370 Tommy Pettersson, Alunda 40
370 Vanessa Karlsson, Uppsala 40
377 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda 39
377 Gunnar Holmgren, Gimo 39
379 Bertil Johansson, Gimo 38
379 Eva Helén, Norrgärde Alunda 38
379 Göran Söderqvist, Mysslinge 38
379 Kerstin Persson, Gimo 38
379 Therese Tagerud, Morkarla 38
384 Jörgen Lindström, Uppsala 37
385 Frissan, Gimo 36
385 Oliver Mattsson, Österbybruk 36
385 Jenny Gunnarsson, Alunda 35
388 Erik Stark, Uppsala 34
388 Storebror Karlsson, Norråsen Österbybruk 34
390 Gullveg Klint, Valde Gimo 33
390 Jöran Gelinder, Alunda 33
390 Marina Käll, Österbybruk 33
390 Mellanbror Mattsson, Morkarla 33
394 Majken Tranberg, Österbybruk 32
395 Alf Björkman, Morkarla 31
395 Madeleine Andersson, Östhammar 31
395 Stig Bergström, Gimo 31
395 Ulla Söderqvist, Mysslinge 31
399 Britt Andersson, Gillinge Alunda 30
399 Freja Broman, Gimo 30
399 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 30
399 Ove Nyberg, Morkarla 30
399 Rolf Karlsson, Norråsen Österbybruk 30
404 Bo Käll, Österbybruk 29
404 Jessica Wendin, Morkarla 29
404 Ove Nyberg, Morkarla 29
407 Emma Sjöblom, Gimo 27
407 Håkan Davidsson, Strömsbro Alunda 27
409 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 25
410 Torsten Jansson, Morkarla 20
Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703458707, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget