Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 6 matcher

07 JUN 2022 22:36
Ingen 25-poängarna i målrikt derby på Korsängen.
  • Skapad: 07 JUN 2022 22:36

Och bara 4 med 19 poäng och Nisse upp i ledningen.

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5, Sverige – Norge 1-2, Olands FF - Almo 3-5

Plac.   Poäng
1 Nils Henriksson, Alunda 115
2 Sören Karlsson, Hargshamn 115
3 Christina Söderberg, Uppsala 112
4 Christer Ohlström, Österbybruk 108
5 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 107
6 August Sjöholm, Norrköping 106
7 Mats Eriksson, Valde Gimo 103
8 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 103
9 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 103
10 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 102
11 Ove Nyberg, Morkarla 101
12 Alf Björkman, Morkarla 100
13 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 99
14 Gun Hägg, Gimo 99
15 Dennis Larsson, Österbybruk 98
16 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 98
17 Anne-Maria Österberg, Alunda 97
18 Sune Johansson, Alunda 97
19 Erling Lövgren, Karby Uppsala 96
20 Marianne Ånöstam, Almunge 95
21 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 95
22 Linda Pettersson, Alunda 95
23 Julia Söderberg, Uppsala  
  Nils Henriksson, Alunda 94
25 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 94
26 Kent Larsson, Morkarla 93
27 Sara Andersson, Onsby Alunda 93
28 Roger Jonsér, Alunda 93
29 Ebba Österberg, Kilby Alunda 92
30 Stig Josefsson, Alunda 92
31 Tommy Pettersson, Alunda 91
32 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 90
33 Camilla Gelinder, Alunda 89
34 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 88
35 Pontus Orebrand, Östhammar 88
36 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 88
37 Elin Sjöholm, Norrköping 87
38 Peter Jonsson, Skoby 87
39 Sören Karlsson, Hargshamn 86
40 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 86
41 Christer Hellgren, Österbybruk 85
42 Dennis Larsson, Österbybruk 85
43 Marie Nyberg, Visby 85
44 Marita Andersson, Morkarla 85
45 Anne-Maria Österberg, Alunda 84
46 Camilla Skyllerman, Morkarla 84
47 Tommy Pettersson, Alunda 84
48 Bertil Johansson, Gimo 84
49 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 84
50 Gun Lyd, Österbybruk 84
51 Jonte Andersson, Onsby Alunda 84
52 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 84
53 Leif Mattsson, Morkarla 83
54 Inge Gustavsson, Gimo 83
55 Leif Andersson, Rasbo Nyvla 83
56 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk  
  Zach Söderberg, Bälinge 83
58 Siv Morey, Örebro 83
59 Mats Eriksson, Valde Gimo 83
60 Johan Åhman, Fors Gimo 82
61 Erik Wahlqvist, Tierp 82
62 Ove Lundin, Alunda 82
63 Bertil Johansson, Gimo 81
64 Stig Josefsson, Alunda 81
65 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 81
66 Lars Johansson, Uppsala  
  Magnus Åhman, Borås 81
68 Bitte I, Alunda 80
69 Hugo Nyberg, Visby 80
70 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 80
71 Dick Mattsson, Alunda 80
72 Magnus Åhman, Borås 80
73 Manfred Wendin, Morkarla 80
74 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 80
75 Jonny Orebrand, Alunda 80
76 Wiking Wendin, Morkarla 80
77 Sune Johansson, Alunda 79
78 Dennis Larsson, Österbybruk 79
79 Anton Söderberg, Uppsala 79
80 Jane Lövgren, Karby Uppsala 79
81 Inge Gustavsson, Gimo 79
82 Magnus Åhman, Borås 78
83 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 78
84 Dick Mattsson, Alunda 78
85 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 78
86 Jonas Österberg, Alunda 78
87 Ove Nyberg, Morkarla 78
88 Thomas Ohlström, Österbybruk 78
89 Lars-Ove Olsson Östhammar 78
90 Ingrid Julia Anton S 78
91 Maj Gelinder, Alunda 77
92 Helene Andreasson, Stånga 77
93 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 77
94 Alf Björkman, Morkarla 77
95 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 77
96 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 77
97 Vera Nyberg, Visby 77
98 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 76
99 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 76
100 Vanessa Karlsson, Gimo 76
101 Carin Lund, Öregrund 76
102 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 76
103 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 76
104 Viktor Karlsson, Alunda 76
105 Alvar Gustavsson, Morkarla 76
106 Daniel Westergren, Uppsala 76
107 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 76
108 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 76
109 Gunilla Andersson, Gimo 76
110 Lasse Öhlén, Kungsbacka 75
111 Dick Mattsson, Alunda 75
112 Majken Gunnarsson, Alunda 75
113 Christer Hellgren, Österbybruk 75
114 Christina Söderberg, Uppsala 75
115 Kenneth Hägg, Gimo 75
116 Alf Thorén, Stånga 75
117 Malin Karlsson, Trönödal 75
118 Peter Jonsson, Skoby 75
119 Agneta Blom, Österbybruk 75
120 Lars-Ove Olsson Östhammar 75
121 Maria Åhman, Kilby Alunda 75
122 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 75
123 Eva Hellgren, Österbybruk 74
124 Majken Gunnarsson, Alunda 74
125 Jonny Gustavsson, Öregrund 74
126 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 74
127 Andreas Eriksson, Östhammar 74
128 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 74
129 Gustaf Pettersson, Alunda 74
130 Zoie Nyberg, Visby 74
131 Peter Eklund, Östhammar 74
132 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 73
133 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 73
134 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 73
135 Dino Storäng, Uppsala 73
136 Dick Mattsson, Alunda 73
137 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 73
138 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 73
139 Gustaf Pettersson, Alunda 73
140 Jonny Orebrand, Alunda 73
141 Pia Nordling, Onsby Alunda 73
142 Öjne Robertsson, Östhammar 73
143 Kenneth Blom, Österbybruk 73
144 Ulla Pettersson, Fors Gimo 73
145 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 73
146 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 72
147 Victor Österberg, Kilby Alunda 72
148 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 72
149 Dan Collin, Alunda 72
150 Tommy Pettersson, Alunda 72
151 Eric Lundin, Alunda 72
152 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 72
153 Milly Söderqvist,Gimo 72
154 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 71
155 Pia Westerlund, Öregrund 71
156 Roger Hedström, Gräsö 71
157 Mattias Nyberg, Morkarla 71
158 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 71
159 Jacob Söderqvist, Uppsala 71
160 Inger Hägglund, Alunda 71
161 Carl Silfverforsen, Alunda 71
162 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 71
163 Börje Krantz, Nyborg Alunda 70
164 Börje Krantz, Nyborg Alunda 70
165 Reino Wendin, Morkarla 70
166 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 70
167 Martin Nyberg, Österbybruk 70
168 Eva Andersson, Gimo 70
169 Magnus Åhman, Borås 70
170 Kent II, Alunda 69
171 Pirre 2, Bälinge 69
172 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 69
173 Freja Broman, Gimo 69
174 Bitte II, Alunda 69
175 Roger Andersson Rud, Gimo 69
176 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 69
177 Per-Olov Ånöstam, Almunge 69
178 Erika Hagström, Östhammar 68
179 Barbro Gustavsson, Morkarla 68
180 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 68
181 Alvar Gustavsson, Morkarla 68
182 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 68
183 Roger Lamell, Alunda 67
184 Christer Philipsson, Gimo 67
185 Sara Andersson, Bälinge 67
186 Joel Andersson, Gimo 67
187 Maria Åhman, Kilby Alunda 67
188 Pontus Orebrand, Östhammar 67
189 Elin Söderqvist, Gimo 67
190 Wiking Wendin, Morkarla 67
191 G Mattsson, Tranby Alunda 67
192 Staffan Wallin, Valde Gimo 67
193 Fredrik Forsman, Almunge 67
194 Ove Lundin, Alunda 66
195 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 66
196 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 66
197 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 66
198 Pirre 1, Bälinge 66
199 Mattias Gunnarsson, Alunda 66
200 Team Mattsson, Alunda 66
201 Lovisa Lantz, Uppsala 66
202 Göran Larsson, Söderlövsta 66
203 Anne-Maria Österberg, Alunda 66
204 Per Eriksson, Alunda 65
205 Marina Käll, Österbybruk 65
206 Lotta Ohlström, Österbybruk 65
207 Gullveg Klint, Valde Gimo 65
208 Eva Bengtsson, Uppsala 65
209 Kerstin Persson, Gimo 65
210 Peter Lundgren, Tierp 65
211 Bertil Johansson, Gimo 65
212 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 65
213 Peter Jonsson, Skoby 65
214 Maineth Sandberg, Morkarla 65
215 Per Sandberg, Morkarla 64
216 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 64
217 Göran Gelinder, Alunda 64
218 Lasse P 64
219 Christian Wendin,Morkarla 64
220 Peter Jonsson, Skoby 64
221 Anne-Maria Österberg, Alunda 64
222 Daniel Westergren, Uppsala 64
223 Emil Elfsberg, Alunda 63
224 Conny Pettersson, Fors Gimo 63
225 Maggan Larsson, Gimo 63
226 Barbro Gustavsson, Morkarla 63
227 Ester Pettersson, Alunda 63
228 Frissan, Gimo 63
229 Elin Eriksson, Östhammar 63
230 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  63
231 Göran Karlsson, Morkarla 63
232 Molly Nyberg, Österbybruk 63
233 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 63
234 Joel Andersson, Gimo 63
235 Erik Lantz, Björklinge 62
236 Harriet Widén Åhman, Alunda 62
237 Mats Ekström, Gimo 62
238 Rolf Nordin, Gimo 62
239 Dick Mattsson, Alunda 62
240 IP Gänget Österbybruk 61
241 Elisabeth Sundberg, Östhammar 61
242 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  61
243 Gunnar Holmgren, Gimo 61
244 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 61
245 Laila Mathisen, Uppsala 61
246 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 61
247 Bo Käll, Österbybruk 61
248 Susanne Wahlberg, Gimo 61
249 Göran Gelinder, Alunda 60
250 Tony Lundquist, Åkersberga 60
251 Birgitta Smith, Kungsbacka 60
252 Melker Nyberg, Österbybruk 60
253 Henrik "Pingen" Mattsson 60
254 Alva Lamell, Uppsala 60
255 Andreas Järvenpää, Österbybruk 60
256 Lennart Pettersson, Österbybruk 60
257 Andreas Bäckvall, Österbybruk 60
258 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 60
259 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 60
260 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 59
261 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 59
262 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 58
263 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 57
264 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 57
265 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 57
266 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 57
267 Christina Wendin, Morkarla 56
268 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 56
269 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 56
270 Maggan Larsson, Gimo 56
271 Marina Käll, Österbybruk 55
272 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 55
273 Inger Hägglund, Alunda 55
274 Fredda Karlsson, Gimo 55
275 Jan Franzén, Jönköping 55
276 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 55
277 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 55
278 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 55
279 Frissan, Gimo 55
280 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 55
281 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 55
282 Roger Hedström, Gräsö 54
283 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 54
284 Doris Andersson, Gimo 54
285 Linda Lamell, Alunda 54
286 Mats Johansson, Aspdal Alunda 54
287 Kenneth Hägg, Gimo 54
288 Bertil Alm, Alunda 54
289 Annelie Engström, Löddby Alunda 54
290 Tommy Pettersson, Alunda 54
291 Åke Lydh, Österbybruk 54
292 Elin Silfverforsen, Alunda 54
293 Elvis Andersson Rud, Gimo 54
294 Alice Nyberg, Österbybruk 54
295 Gullveg Klint, Valde Gimo 54
296 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 54
297 Philip Eriksson, Uppsala 53
298 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 53
299 Ulf Lundin, Morkarla 53
300 Inga Alm, Alunda 53
301 Leif Hägglund, Alunda 53
302 Eva Hellgren, Österbybruk 53
303 Ture Sandberg, Morkarla 53
304 Leif Söderberg, Uppsala 53
305 Roger Wendin, Morkarla 52
306 Åke Sundberg, Östhammar 52
307 Bo Käll, Österbybruk 52
308 Gun Hägg, Gimo 52
309 Pontus Eriksson, Östhammar 52
310 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 52
311 Alfie Björkman, Morkarla 52
312 Marie Nyberg, Österbybruk 52
313 Ann Söderberg, Uppsala 51
314 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 51
315 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 51
316 Bertil Johansson, Gimo 51
317 Inger Lydh, Österbybruk 51
318 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 51
319 Leif Söderberg, Uppsala 51
320 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 51
321 Conny Thorén, Visby 51
322 L-G Andersson, Gimo 50
323 Kent I, Alunda 50
324 Ove Nyberg, Morkarla 50
325 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 50
326 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  50
327 Camilla Etteborn, Alingsås 49
328 Ulf Lundin, Morkarla 49
329 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 49
330 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 49
331 Filip Mattsson, Hargshamn 48
332 Eva Mårtensson, Tollarp 48
333 Bertil Alm, Alunda 47
334 Roger Lamell, Alunda 46
335 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 46
336 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 45
337 Staffan Ekström, Morkarla 44
338 Ingrid Goldwitz, Uppsala 44
339 Leif Hägglund, Alunda 43
340 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 43
341 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 43
342 Inga Alm, Alunda 42
343 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 41
344 Staffan Wallin, Valde Gimo 41
345 Roger Wendin, Morkarla 39
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget