Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset våren 2022 efter 4 matcher

28 MAJ 2022 20:48
Obesegrade serieledarna Gimo ökade på sin vinstrad genom seger med 2-5 på Lunda. Notera att match 3 mot Storvreta IK 2 utgår från tipset.
  • Uppdaterad: 28 MAJ 2022 20:48

Almo - Hallsta 1-1, Upplands-Ekeby IF - Almo 2-1, Harg Östhammar FF - Almo 2-1, Almo - Gimo IF FK 2-5

Plac.   Poäng
1 Nils Henriksson, Alunda 91
2 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 90
3 Christina Söderberg, Uppsala  
  Mats Eriksson, Valde Gimo 89
5 Christer Ohlström, Österbybruk 84
6 Marianne Ånöstam, Almunge 84
7 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 83
8 Julia Nilsson, Lundsvedja Östhammar 83
9 August Sjöholm, Norrköping 81
10 Kent Larsson, Morkarla 81
11 Sören Karlsson, Hargshamn 81
12 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 79
13 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 78
14 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 78
15 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 77
16 Dennis Larsson, Österbybruk 76
17 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 75
18 Anne-Maria Österberg, Alunda 74
19 Anne-Maria Österberg, Alunda 73
20 Peter Jonsson, Skoby 73
21 Erling Lövgren, Karby Uppsala  
  Sune Johansson, Alunda 73
23 Johan Åhman, Fors Gimo 70
24 Tommy Pettersson, Alunda 70
25 Ove Nyberg, Morkarla 70
26 Bitte I, Alunda 70
27 Tommy Pettersson, Alunda 69
28 Nils Henriksson, Alunda 69
29 Linda Pettersson, Alunda 69
30 Sara Andersson, Onsby Alunda 69
31 Roger Jonsér, Alunda 69
32 Inge Gustavsson, Gimo 69
33 Stig Josefsson, Alunda  
  Leif Andersson, Rasbo Nyvla 69
35 Stig Josefsson, Alunda 68
36 Carina Hummelgård, Berkinge Lövstabruk 68
37 Hugo Nyberg, Visby 67
38 Helene Andreasson, Stånga 66
39 Pontus Orebrand, Östhammar 66
40 Magnus Åhman, Borås 65
41 Dennis Larsson, Österbybruk 65
42 Sune Johansson, Alunda 65
42 Vanessa Karlsson, Gimo 65
44 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 65
45 Wiking Wendin, Morkarla 65
46 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 64
47 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 64
48 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 64
49 Ove Nyberg, Morkarla 64
50 Eva Hellgren, Österbybruk 63
51 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 63
52 Alf Björkman, Morkarla 63
53 Marita Andersson, Morkarla 63
54 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 63
55 Leif Mattsson, Morkarla 62
56 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 62
57 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 62
58 Mats Eriksson, Valde Gimo 62
59 Christer Hellgren, Österbybruk 61
60 Peter Jonsson, Skoby 61
61 Sören Karlsson, Hargshamn 60
62 Jonte Andersson, Onsby Alunda  
  Maria Åhman, Kilby Alunda 60
64 Dan Collin, Alunda 60
65 Pia Westerlund, Öregrund 60
66 Marie Nyberg, Visby 59
67 Gun Lyd, Österbybruk  
  Magnus Åhman, Borås  
  Siv Morey, Örebro 59
70 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 59
71 Alf Björkman, Morkarla 58
72 Carl Silfverforsen, Alunda 58
73 Inger Hägglund, Alunda 58
73 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 58
75 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 58
76 Reino Wendin, Morkarla 58
77 Freja Broman, Gimo  
  Lars Johansson, Uppsala  
  Manfred Wendin, Morkarla  
  Ove Lundin, Alunda 58
81 Tommy Pettersson, Alunda 58
82 Vera Nyberg, Visby 58
83 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 58
84 Inga-Britt Knudsen, Mysslinge Alunda 57
85 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 57
86 Dick Mattsson, Alunda  
  Erik Wahlqvist, Tierp  
  Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk  
  Zach Söderberg, Bälinge 57
90 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 57
91 Jonny Orebrand, Alunda 57
92 Erika Hagström, Östhammar 56
93 Jonas Österberg, Alunda 56
94 Thomas Ohlström, Österbybruk 56
95 Kevin Nilsson, Lundsvedja Östhammar 55
96 Dick Mattsson, Alunda 55
97 Carin Lund, Öregrund 55
98 Bitte II, Alunda  
  Gun Hägg, Gimo 55
100 Elin Söderqvist, Gimo 55
101 Inge Gustavsson, Gimo 55
102 Alvar Gustavsson, Morkarla 54
103 Jane Lövgren, Karby Uppsala 54
104 Martin Nyberg, Österbybruk 54
105 G Mattsson, Tranby Alunda 54
106 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 54
107 Dennis Larsson, Österbybruk 54
108 Lars-Ove Olsson Östhammar 53
109 Staffan Wallin, Valde Gimo 53
110 Viktor Karlsson, Alunda 53
111 Bertil Johansson, Gimo 53
112 Jonny Orebrand, Alunda 53
113 Pontus Orebrand, Östhammar 53
114 Robert Nilsson, Lundsvedja Östhammar 53
115 Christina Söderberg, Uppsala 53
116 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 53
117 Maria Åhman, Kilby Alunda 53
118 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 53
119 Alex Nilsson, Lundsvedja Alunda 53
120 Elin Sjöholm, Norrköping 53
121 Anton Söderberg, Uppsala 53
122 Ebba Österberg, Kilby Alunda 52
123 Daniel Westergren, Uppsala 52
124 Bertil Johansson, Gimo 52
125 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 52
126 Dick Mattsson, Alunda 52
127 Lovisa Lantz, Uppsala 52
128 Maineth Sandberg, Morkarla 52
129 Majken Gunnarsson, Alunda 52
130 Malin Karlsson, Trönödal 52
131 Öjne Robertsson, Östhammar 52
132 Julia Söderberg, Uppsala 52
133 Mattias Gunnarsson, Alunda 52
134 Christer Hellgren, Österbybruk 52
135 Ingrid Julia Anton S 52
136 Gunilla Andersson, Gimo 52
137 Peter Jonsson, Skoby 52
138 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 52
139 Peter Eklund, Östhammar 52
140 Alf Thorén, Stånga 51
141 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 51
142 Kenneth Blom, Österbybruk 51
143 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 51
144 Göran Karlsson, Morkarla 51
145 Kerstin Persson, Gimo 51
146 Lasse Öhlén, Kungsbacka 51
147 Majken Gunnarsson, Alunda 51
148 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 51
149 Peter Jonsson, Skoby 51
150 Ulla Pettersson, Fors Gimo 51
151 Wiking Wendin, Morkarla 51
152 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  51
153 Kenneth Hägg, Gimo 51
154 Jonny Gustavsson, Öregrund 51
155 Molly Nyberg, Österbybruk 51
156 Bertil Johansson, Gimo 51
157 Dino Storäng, Uppsala 51
158 Team Mattsson, Alunda 51
159 Urban Eriksson, Sandika Östhammar 51
160 Agneta Blom, Österbybruk 50
161 Peter Lundgren, Tierp 50
162 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 50
163 Dick Mattsson, Alunda 50
164 Lars-Ove Olsson Östhammar 50
165 Pia Nordling, Onsby Alunda 50
166 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 50
167 Andreas Eriksson, Östhammar 50
168 Elisabeth Sundberg, Östhammar 50
169 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 50
170 Eric Lundin, Alunda 49
171 Camilla Gelinder, Alunda 49
172 Zoie Nyberg, Visby 49
173 Gustaf Pettersson, Alunda 49
174 IP Gänget Österbybruk 49
175 Tony Lundquist, Åkersberga 49
176 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 49
177 Eva Andersson, Gimo 49
178 Roger Hedström, Gräsö 49
179 Victor Österberg, Kilby Alunda 49
180 Birgitta Smith, Kungsbacka 49
181 Jessica Blixt Wendin, Morkarla 49
182 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 49
183 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 48
184 Gustaf Pettersson, Alunda 48
185 Rolf Nordin, Gimo 48
186 Ester Pettersson, Alunda 48
187 Frissan, Gimo 48
188 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 48
189 Göran Gelinder, Alunda 48
190 Mattias Nyberg, Morkarla 48
191 Börje Krantz, Nyborg Alunda 47
192 Jacob Söderqvist, Uppsala 47
193 Magnus Åhman, Borås 47
194 Maj Gelinder, Alunda 46
195 Per-Olov Ånöstam, Almunge 46
196 Börje Krantz, Nyborg Alunda 46
197 Anne-Maria Österberg, Alunda 45
198 Anna & Mikael Liljeberg, Hedesunda 45
199 Frissan, Gimo 45
200 Kalle.Eva Mårtensson, Tollarp 45
201 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 45
202 Kent II, Alunda 45
203 Christer Philipsson, Gimo 44
204 Barbro Gustavsson, Morkarla 44
205 Christina Wendin, Morkarla 44
206 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 44
207 Camilla Skyllerman, Morkarla 44
208 Sara Andersson, Bälinge 44
209 Alvar Gustavsson, Morkarla 43
210 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 43
211 Anne-Maria Österberg, Alunda 43
212 Göran Larsson, Söderlövsta 43
213 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 43
214 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 43
215 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 43
216 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 43
217 Tommy Pettersson, Alunda 43
218 Roger Hedström, Gräsö 43
219 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 43
220 Roger Lamell, Alunda 43
221 Eva Hellgren, Österbybruk 43
222 Fredda Karlsson, Gimo 43
223 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 43
224 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 43
225 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 42
226 Inger Hägglund, Alunda 42
227 Per Sandberg, Morkarla 42
228 Maggan Larsson, Gimo 42
229 Annelie Engström, Löddby Alunda 42
230 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 42
231 Gullveg Klint, Valde Gimo 42
232 Pirre 2, Bälinge 42
233 Ulf Lundin, Morkarla 42
234 Gullveg Klint, Valde Gimo 42
235 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 42
236 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 41
237 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 41
238 Lotta Ohlström, Österbybruk 41
239 Mikael Davidsson, Golvsta Alunda 41
240 Philip Eriksson, Uppsala 41
241 Jan Franzén, Jönköping 41
242 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 41
243 Pirre 1, Bälinge 41
244 Joel Andersson, Gimo 41
245 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 41
246 Marina Käll, Österbybruk 41
247 Roger Andersson Rud, Gimo 41
248 Rasmus Österberg, Kilby Alunda 41
249 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 41
250 Magnus Åhman, Borås 41
251 Marina Käll, Österbybruk 41
252 Daniel Westergren, Uppsala 41
253 Roger Wendin, Morkarla 41
254 Ove Lundin, Alunda 41
255 Elvis Andersson Rud, Gimo 41
256 Per Eriksson, Alunda 41
257 Fredrik Forsman, Almunge 41
258 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 41
259 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 41
260 Ann Söderberg, Uppsala 40
261 Pontus Eriksson, Östhammar 40
262 Conny Pettersson, Fors Gimo 40
263 Eva Bengtsson, Uppsala 40
264 Andreas Bäckvall, Österbybruk 40
265 Joel Andersson, Gimo 40
266 Laila Mathisen, Uppsala 40
267 Maria Nilsson, Lundsvedja Östhammar 40
268 Leif Hägglund, Alunda 40
269 Alfie Björkman, Morkarla 40
270 Elin Silfverforsen, Alunda 40
271 Emil Elfsberg, Alunda 40
272 Harriet Widén Åhman, Alunda 40
273 Bo Käll, Österbybruk 40
274 Åke Lydh, Österbybruk 40
275 Mats Ekström, Gimo 39
276 Dick Mattsson, Alunda 39
277 Henrik "Pingen" Mattsson 39
278 L-G Andersson, Gimo 39
279 Andreas Järvenpää, Österbybruk 39
280 Milly Söderqvist,Gimo 39
281 Erik Lantz, Björklinge 39
282 Christian Wendin,Morkarla 39
283 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 39
284 Elin Eriksson, Östhammar 39
285 Conny Thorén, Visby 39
286 Göran Gelinder, Alunda 39
287 Marie Nyberg, Österbybruk 39
288 Lars Åke Strömberg, Flymyra Österbybruk 38
289 Susanne Wahlberg, Gimo 38
290 Inger Lydh, Österbybruk 38
291 Alva Lamell, Uppsala 38
292 Barbro Gustavsson, Morkarla 38
293 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  38
294 Lasse P 38
295 Gunnar Holmgren, Gimo 38
296 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  38
297 Bertil Johansson, Gimo 38
298 Melker Nyberg, Österbybruk 37
299 Nils-Åke Ekh,Mysslinge Alunda 37
300 Eva Mårtensson, Tollarp 34
301 Anette Eriksson, Sandika Östhammar 33
302 Ture Sandberg, Morkarla 33
303 Staffan Ekström, Morkarla 32
304 Britta Lindholm Elovsson, Uppsala 32
305 Roger Lamell, Alunda 32
306 Leif Hägglund, Alunda 31
307 Olle Eriksson, Sydinge Alunda 31
308 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 31
309 Doris Andersson, Gimo 31
310 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 31
311 Ingrid Goldwitz, Uppsala 31
312 Linda Lamell, Alunda 31
313 Alice Nyberg, Österbybruk 31
314 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 31
315 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 31
316 Inga Alm, Alunda 31
317 Mats Johansson, Aspdal Alunda 30
318 Kenneth Hägg, Gimo 30
319 Åke Sundberg, Östhammar 30
320 Marcus Nilsson, Lundsvedja Östhammar 30
321 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 30
322 Bertil Alm, Alunda 30
323 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 30
324 Leif Söderberg, Uppsala 29
325 Lennart Pettersson, Österbybruk 29
326 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 29
327 Bo Käll, Österbybruk 29
328 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 29
329 Inga Alm, Alunda 29
330 Jessica Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 29
331 Maggan Larsson, Gimo 28
332 Ulf Lundin, Morkarla 28
333 Gun Hägg, Gimo 28
334 Peter Almqvist, Badgestein ÖSTERRIKE 28
335 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 27
336 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 27
337 Camilla Etteborn, Alingsås 27
338 Filip Mattsson, Hargshamn 26
339 Roger Wendin, Morkarla 26
340 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 26
341 Kent I, Alunda 26
342 Bertil Alm, Alunda 26
343 Ove Nyberg, Morkarla 25
344 Leif Söderberg, Uppsala 25
345 Staffan Wallin, Valde Gimo 25
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget