Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset hösten 2022 efter 5 matcher

10 SEP 2022 18:19
Ber om ursäkt för utebliven info om vår wo-match mot Gimo förra helgen. Matchen utgår, precis som Storvreta-matchen i våras, från tipset.
  • Uppdaterad: 10 SEP 2022 18:19

Almo- Upplands-Ekeby IF 1-1, Jomala IK - Almo/UEIF 2 7-0, Storvreta IK 2 - Almo 1-3, Almo - Harg Östhammar FF 1-2, Almo/UEIF 2 - Rimbo IF 2-6

Plac.   Poäng
1 Åke Lydh, Österbybruk 98
2 Mats Johansson, Aspdal Alunda 97
3 Kerstin Dreborg, Morkarla 97
4 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 95
5 Carl Silfverforsen, Alunda 92
6 Robin Söderberg, Uppsala 92
7 Ove Nyberg, Morkarla 92
8 Mattias Lindvall, Österbybruk 92
9 Per-Olov Ånöstam, Almunge 92
10 Christina Söderberg, Uppsala  
  Ingrid Julia Anton S 91
12 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 90
13 Håkan Ejneborn, Helsingborg 90
14 Alvar Gustavsson, Morkarla 88
15 Daniel Westergren, Uppsala 88
16 Camilla Skyllerman, Morkarla 85
17 Colin Davidsson, Strömsbro Alunda 85
18 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 85
19 Maj Gelinder, Alunda 84
20 Lars Johansson, Uppsala 84
21 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 83
22 Jan Andersson, Östhammar 83
23 Lars-Ove Olsson Östhammar 82
24 Emilia Backholm, Uppsala 81
25 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 81
26 Sune Johansson, Alunda 81
27 Maria Åhman, Kilby Alunda 81
28 Tommy Pettersson, Alunda 81
29 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 80
30 Sören Karlsson, Hargshamn 80
31 Elin Silfverforsen, Alunda 78
32 Gun Lyd, Österbybruk 77
33 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 77
34 Bertil Johansson, Gimo  
  Bertil Johansson, Gimo 77
36 IP Gänget Österbybruk 77
37 Joel Andersson, Gimo 76
38 Erik Lantz, Björklinge 76
39 Inger Lydh, Österbybruk 75
40 Iris Engström, Gimo 75
41 Mjölk-Jonte, Onsby Alunda 75
42 Leif Hägglund, Alunda 74
43 Anton Söderberg, Uppsala 74
44 Emma Engström, Gimo 74
45 Ingrid Goldwitz, Uppsala 74
46 Filip Holmgren, Gimo 74
47 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 73
48 Peter Jonsson, Skoby Alunda 73
49 Inga Alm, Alunda 73
50 Dick Mattsson, Alunda 73
51 Tommy Pettersson, Alunda 73
52 Alma Sandberg, Knaby Österbybruk 72
53 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 72
54 Erling Lövgren, Rasbo 72
55 Alvar Gustavsson, Morkarla 72
56 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 71
57 Christina Wendin, Morkarla 71
58 Pirre 1, Bälinge 71
59 Julia Söderberg, Uppsala 71
60 Pia Nordling, Onsby Alunda 70
61 Leif Mattsson, Morkarla 70
62 Magnus Åhman, Borås  
  Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 70
64 Per-Olov Ånöstam, Almunge 70
65 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 70
66 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 70
66 Gun Hägg, Gimo 70
68 Göran Larsson, Söderlövsta 70
68 Laila Mathisen, Uppsala 70
70 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 70
71 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 70
72 Nils Henriksson, Alunda 70
73 Sören Karlsson, Hargshamn 70
74 Alwin Söderberg, Saltsjö-Boo 69
75 Daniel Hasselström, Almunge 69
76 Erling Lövgren, Rasbo 69
77 Pirre 2, Bälinge 69
78 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 69
79 Dick Mattsson, Alunda 68
80 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 68
81 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 68
82 Jimmy Mattsson, Gimo 68
83 Joel Andersson, Gimo 68
84 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 68
85 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 68
86 Zach Söderberg, Bälinge 68
87 Anna & Mikael Lundgren, Hedesunda 67
88 Bror Knut, Norråsen Österbybruk 67
89 Frissan, Gimo 67
90 Kent I, Alunda 67
91 Marita Andersson, Morkarla 67
92 Pia Westerlund, Öregrund 67
93 Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 67
94 Alicia Ejneborn, Helsingborg 66
95 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  66
96 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 66
97 Kenneth Nordström, Gimo 66
98 Lasse Gelinder, Flymyra Österbybruk 66
99 Patrik Lantz, Uppsala 66
100 Per Eriksson, Alunda 66
101 Viktor Karlsson, Alunda 66
102 A-M Österberg, Alunda 65
103 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 65
104 Bo Käll, Österbybruk 65
105 Gräsbo Byggservice, Gräsbo Österbybruk 65
106 Göran Larsson, Söderlövsta 65
107 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 65
108 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 65
109 Tommy Pettersson, Alunda 65
110 Carina Söderberg, Uppsala 64
111 Conny Thorén, Visby 64
112 Daniel Westergren, Uppsala 64
113 Lotta Ohlström, Österbybruk 64
114 Maggan Larsson, Gimo 64
115 Magnus Åhman, Borås 64
116 Marina Käll, Österbybruk 64
117 Martin Nyberg, Österbybruk 64
118 Ove Nyberg, Morkarla 64
119 Elis Thuré, Fors Gimo 63
120 Lars-Ove Olsson Östhammar 63
121 Roger Lamell, Alunda 63
122 Christer Hellgren, Österbybruk 62
123 Dennis Larsson, Österbybruk 62
124 Elliot Johansson-Roos, Bjuv 62
125 Gun Lyd, Österbybruk 62
126 Leif Söderberg, Uppsala 62
127 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 62
128 Marie Nyberg, Visby 62
129 Peter Jonsson, Skoby Alunda 62
130 Team Mattsson, Alunda 62
131 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 61
132 Tony Lundquist, Åkersberga 61
133 Ulf Lundin, Söderby Österbybruk 61
134 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 60
135 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 60
136 Lovisa Lantz, Uppsala 60
137 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 59
138 Bo Österberg, Kilby Alunda 59
139 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 59
140 Lotta Ohlström, Österbybruk 59
141 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 59
142 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 59
143 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 58
144 Majken Gunnarsson, Alunda 58
145 Mattias Nyberg, Morkarla 58
146 Melker Nyberg, Österbybruk 58
147 Sara Andersson, Onsby Alunda 58
148 A-M Österberg, Alunda 57
149 A-M Österberg, Alunda 57
150 Christer Philipsson, Gimo 57
151 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 57
152 Jan Franzén, Jönköping 57
153 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 57
154 Robin Söderberg, Uppsala 57
155 Rolf Nordin, Gimo 57
156 Sune Johansson, Alunda 57
157 Bertil Johansson, Gimo 56
158 Frissan, Gimo 56
159 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 56
160 Håkan Westlund, Alunda 56
161 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 56
162 Jonny Eriksson, Hammarby Alunda 56
163 Jonte Andersson, Onsby Alunda 56
164 Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp 56
165 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 56
166 L T Karlsson, Bro gård Österbybruk 56
167 Lars Kentsson, Bohl Morkarla 56
168 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 56
169 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 56
170 Tommy Pettersson, Alunda 56
171 Agneta Blom, Österbybruk 55
172 Barnen Tranberg Mattsson,  Österbybruk 55
173 Börje Krantz, Nyborg Alunda 55
174 Christina Söderberg, Uppsala 55
175 Frissan, Gimo 55
176 Lisa Wikner, Helsingborg 55
177 Malte Thuré, Fors Gimo 55
178 Nils Henriksson, Alunda 55
179 Othilia Engström, Gimo 55
180 Peter Jonsson, Skoby Alunda 55
181 A-M Österberg, Alunda 54
182 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 54
183 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 54
184 Magnus Åhman, Borås 54
185 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 54
186 Per Sandberg, Knaby Österbybruk 54
187 Susanne Wahlborg, Gimo 54
188 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 53
189 Barbro Gustavsson, Morkarla 53
190 Bitte II, Alunda 53
191 Bo Käll, Österbybruk 53
192 Christer Hellgren, Österbybruk 53
193 Eva Andersson, Gimo 53
194 Helena Jingåker, Andersbo Österbybruk 53
195 Johan Mårtensson, Alunda 53
196 Jonny Gustavsson, Öregrund 53
197 Kent Larsson, Bohl Morkarla 53
198 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 53
199 Linda Segerlund, Alunda 53
200 Magnus Segerlund, Alunda 53
201 Majken Gunnarsson, Alunda 53
202 Mats Ekberg, Uppsala 53
203 Wiking Wendin, Morkarla 53
204 Öjne Robertsson, Östhammar 53
205 August Sjöholm, Norrköping 52
206 Birgitta Smith, Kungsbacka 52
207 Christer Ohlström, Österbybruk 52
208 Elin Sjöholm, Norrköping 52
209 Eva Mårtensson, Tollarp 52
210 Gullveg Klint, Valde Gimo 52
211 Kenneth Hägg, Gimo 52
212 Kent II, Alunda 52
213 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 52
214 Thomas Grehn, Gimo 52
215 Wilmer Lindholm, Stavby Alunda 52
216 Zeth Lindholm, Stavby Alunda 52
217 Bertil Johansson, Gimo 51
218 Camilla Etteborn, Alingsås 51
219 Harry Sandberg, Åby Österbybruk 51
220 Leif Söderberg, Uppsala 51
221 Maria Thuré, Fors Gimo 51
222 Susanne Mårtensson, Källberga Alunda 51
223 Ylva Mårtensson, Alunda 51
224 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  50
225 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 50
226 Harry Furniss, Alunda 50
227 Lars-Ove Olsson Östhammar 50
228 Maineth Sandberg, Knaby Österbybruk 50
229 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 50
230 Marie Nyberg, Österbybruk 50
231 Reino Wendin, Morkarla 50
232 Siv Morey, Örebro 50
233 Bo Österberg, Kilby Alunda 49
234 Erling Lövgren, Rasbo 49
235 Frissan, Gimo 49
236 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 49
237 Doris Andersson, Gimo 48
238 Jesper Söderberg, Uppsala 48
239 Mats Eriksson, Valde Gimo 48
240 Gullveg Klint, Valde Gimo 47
241 Kenneth Hägg, Gimo 47
242 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 46
243 Eva Andersson, Gimo 46
244 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 46
245 Alf Björkman, Morkarla 45
246 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 45
247 Gunilla Andersson, Gimo 45
248 Gunilla Englund Larsson, Söderlövsta 45
249 Inga Alm, Alunda 45
250 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 45
251 Malin Karlsson, Trönödal 45
252 Bertil Alm, Alunda 44
253 Gunnar Holmgren, Gimo 44
254 Johan Åhlberg, Uppsala 44
255 Maria Åhman, Kilby Alunda 44
256 Roger Hedström, Gräsö 44
257 Tony Lundquist, Åkersberga 44
258 Ann Söderberg, Uppsala 43
259 Börje Krantz, Nyborg Alunda 43
260 Eva Helen, Norrgärde Alunda 43
261 Inger Hägglund, Alunda 43
262 Lasse Öhlén, Kungsbacka 43
263 Magnus Åhman, Borås 43
264 Mats Eriksson, Valde Gimo 43
265 Robert Etteborn, Alingsås 43
266 Roger Lamell, Alunda 43
267 Sara Andersson, Bälinge 43
268 Sune Nordström, Östhammar 43
269 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  42
270 Bertil Alm, Alunda 42
271 Charlie Ejneborn, Helsingborg 42
272 Jöran Gelinder, Alunda 42
273 Maggan Larsson, Gimo 42
274 Marita Lundin, Söderby Österbybruk 42
275 Ove Nyberg, Morkarla 42
276 Ove Thuré, Gimo 42
277 Rolf Nordin, Gimo 42
278 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 42
279 Alfie Björkman, Morkarla 41
280 Bitte I, Alunda 41
281 Göran Gelinder, Alunda 41
282 Hugo Nyberg, Visby 41
283 Johan Davidsson, Alunda 41
284 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 41
285 Rikard Lundberg, Uppsala 41
286 Rolf Nordin, Gimo 41
287 Staffan Wallin, Valde Gimo 41
288 Staffan Wallin, Valde Gimo 41
289 Stig Josefsson, Alunda 41
290 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 41
291 Tilly Rut Sandberg, Knaby Österbybruk 41
292 Gunilla Magnusson, Mangskog 40
293 Kenneth Blom, Österbybruk 40
294 Kerstin Persson, Gimo 40
295 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 40
296 Marina Käll, Österbybruk 40
297 Mats Ekström, Gimo 40
298 Roger Wendin, Morkarla 40
299 Stig Josefsson, Alunda 40
300 Sylvia Ekström, Morkarla 40
301 Gustaf Pettersson, Alunda 39
302 Peter Lundgren, Tierp 39
303 Wiking Wendin, Morkarla 39
304 Åke Lydh, Österbybruk 39
305 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 38
306 Eva Helen, Norrgärde Alunda 38
307 Eva Hellgren, Österbybruk 38
308 Vera Nyberg, Visby 38
309 Jonas Värm, Alunda 36
310 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  34
311 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 33
312 Annelie Engström, Löddby Alunda 32
313 Camilla Gelinder, Alunda 32
314 Marianne Ånöstam, Almunge 32
315 Staffan Ekström, Morkarla 32
316 Zoie Nyberg, Visby 32
317 Agneta Karlsson, Alunda 31
318 Emil Elfsberg, Alunda 31
319 Gun Hägg, Gimo 31
320 Sebastian Andersson, Pålsmora Gimo 31
321 Alice Nyberg, Österbybruk 30
322 Annelie Engström, Löddby Alunda 30
323 Elvis Andersson Rud, Gimo 30
324 Ewa Oderhagen, Visteby Uppsala 30
325 Roger Wendin, Morkarla 30
326 Tage Sandberg, Åby Österbybruk 30
327 Eva Hellgren, Österbybruk 29
328 Inger Hägglund, Alunda 29
329 Jonny Orebrand, Alunda 29
330 Lena Pettersson, Roddarne Gimo 29
331 Molly Nyberg, Österbybruk 29
332 Stefan Pettersson, Alunda 29
333 Göran Karlsson, Morkarla 28
334 Tyra Levin, Östhammar 28
335 Leif Hägglund, Alunda 27
336 Thomas Engström, Gimo 27
337 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 26
338 Roger Andersson Rud, Gimo 22
339 Gun Hägg, Gimo 18
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget