Hoppa till sidans innehåll

Almo-tipset 2021 efter 8 matcher

02 SEP 2021 23:08
  • Skapad: 02 SEP 2021 23:08

Sverige - Spanien 2-1 och ny ledare på tipset!

Almo - IK Sirius FK 2 6-0, Gimo IF FK 2 - Almo/UEIF 2 8-1, Almo/UEIF 2 - Lokomotiv Uppsala FF 2-11, SK Wigör - Almo 0-6, Almo - Rasbo IK 2 5-1, Almo/UEIF 2 - Olands FF 2 5-1, Torpedo Kamrat BK - Almo 0-2, Sverige - Spanien 2-1

Plac.   Poäng
1 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 121
2 Anton Davidsson, Gimo Golvsta  119
3 Leif Söderberg, Uppsala 118
4 Andreas Wahlqvist, Svedden Gimo 117
5 Inger Lundin, Skyndeln Alunda 111
6 Leif Söderberg, Uppsala 111
7 Ove Nyberg, Morkarla 110
8 Anne-Maria Österberg, Alunda 110
9 Joel Andersson, Gimo 110
10 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 108
11 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 106
12 Alvar Gustavsson, Morkarla 106
13 Magnus Åhman, Borås 104
14 Stig Josefsson, Alunda 104
15 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 103
16 Magnus Åhman, Borås 103
17 Kenneth Hägg, Gimo 102
18 Joel Andersson, Gimo 101
19 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 101
20 Roger Lamell, Alunda 100
21 Inga Alm, Alunda 100
22 Syskonen Davidsson 2, Strömsbro 100
23 Gun Hägg, Gimo 100
24 Gunilla Andersson, Gimo 99
25 Roger Andersson Rud, Gimo 99
26 Peter Jonsson, Skoby 99
27 Anne-Maria Österberg, Alunda 99
28 Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk 98
29 Elvis Andersson Rud, Gimo 98
30 Staffan Wallin, Valde Gimo 98
31 Magnus Åhman, Borås 98
32 Rosis Söderlundh, Skillinge 98
33 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 98
34 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 98
35 Kenneth Blom, Österbybruk 97
36 Ingrid Goldwitz, Uppsala 97
37 Barbro Gustavsson, Morkarla 97
38 Barnen Lindholm, Stavby Alunda 96
39 Pirre 1, Bälinge 96
40 Gustaf Pettersson, Alunda 96
41 Pirre 2, Bälinge 95
42 Ove Lundin, Alunda 95
43 Zach Söderberg, Bälinge 94
44 Bertil Alm, Alunda 94
45 Bertil Alm, Alunda 94
46 Anne-Marie Israelsson, Morkarla 93
47 Rolf Nordin, Gimo 93
48 Anne-Maria Österberg, Alunda 92
49 Jonte Andersson, Onsby Alunda 91
50 Sture Åhlén, Alunda 91
51 Pia Westerlund, Öregrund 90
52 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 90
53 Maria Åhman, Kilby Alunda 90
54 Monica Johansson, Gimo 90
55 Agnes Lindholm, Svedden Gimo 90
56 Birgitta Smith, Kungsbacka 90
57 Öjne Robertsson, Östhammar 89
58 Lasse Eriksson, Gimo 89
59 Karl-Gustav  Mårtensson, Tollarp 89
60 Siv Holmgren, Aspdal Alunda 89
61 Inga Alm, Alunda 88
62 Camilla Skyllerman, Morkarla 88
63 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 88
64 Tony Lundquist, Åkersberga 88
65 Bitte I, Alunda 87
66 Vera Nyberg, Visby 87
67 Alva Lamell, Uppsala 87
68 Ebba Davidsson, Gimo Golvsta  86
69 Börje Krantz, Nyborg Alunda 86
70 Håkan Ejneborn, Helsingborg 86
71 Team Mattsson, Alunda 85
72 Dick Mattsson, Alunda 85
73 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 85
74 Mauri Holtari, Knutsbol Alunda 85
75 Lars-Erik Åhman, Kilby Alunda 85
76 Åke Sundberg, Östhammar 85
77 Conny Pettersson, Fors Gimo 85
78 Alicia Ejneborn, Helsingborg 85
79 Lars Johansson, Uppsala 84
80 Gun Lyd, Österbybruk 84
81 Rolf Hjort, Uppsala 84
82 Göran Gelinder, Alunda 84
83 Janne Pettersson, Uppsala 83
84 Rolf Nordin, Gimo 83
85 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 83
86 Colin & Tuva Davidsson, Strömsbro Alunda 83
87 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 83
88 Jonny Orebrand, Alunda 83
89 Julia Söderberg, Uppsala 83
90 Lennart Pettersson, Österbybruk 83
91 Mats Eriksson, Valde Gimo 83
92 Jenny Lydh, Uppsala 82
93 Ove Nyberg, Morkarla 82
94 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 82
95 Alvar Gustavsson, Morkarla 82
96 Dennis Larsson, Österbybruk 82
97 Sara Andersson, Onsby Alunda 82
98 Börje Krantz, Nyborg Alunda 82
99 Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar 82
100 Roine Söderström, Flymyra Österbybruk 82
101 Martin Nyberg, Österbybruk 82
102 Leif Mattsson, Morkarla 81
103 Bo Käll, Österbybruk 81
104 Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda 81
105 Dick Mattsson, Alunda 81
106 Barbro Gustavsson, Morkarla 80
107 Erling Lövgren, Karby Uppsala 80
108 Magnus Segerlund, Skarpösby Alunda 80
109 Mjölk Jonte, Onsby Alunda 79
110 Stig Österberg, Syding Ösby Alunda 79
111 Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda 79
112 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 78
113 Flizan o Wille, Onsby Alunda 78
114 Kristofer Norén, Golvsta Alunda 78
115 Melker Nyberg, Österbybruk 78
116 Carina Söderberg, Uppsala 77
117 Ellenor Karlsson, Gräsbo Österbybruk 77
118 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  77
119 Rosis Söderlundh, Skillinge 77
120 Elin Sjöholm, Norrköping 77
121 Marie Nyberg, Österbybruk 77
122 Thomas Ohlström, Österbybruk 77
123 Mats Eriksson, Valde Gimo 77
124 Familjen Gelinder, Alunda 76
125 Gun-Britt Spångberg, Morkarla 76
126 Zoie Nyberg, Visby 76
127 Erling Lövgren, Karby Uppsala 76
128 Lisa Wikner, Helsingborg 75
129 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 75
130 Marina Käll, Österbybruk 75
131 Peter Jonsson, Skoby 75
132 Marianne Ånöstam, Almunge 75
133 Lasse Karlsson, Bro Österbybruk 75
134 Ulla Pettersson, Fors Gimo 75
135 Frissan, Gimo 74
136 Lars Karlsson, Bro Österbybruk 74
137 Alf Björkman, Morkarla 74
138 Alf Björkman, Morkarla 73
139 Doris Andersson, Gimo 73
140 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 73
141 Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala 72
142 Frissan, Gimo 72
143 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 72
144 Caroline Johansson, Gimo 72
145 Hanna Brito Nyberg, Österbybruk 72
146 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 72
147 Camilla Etteborn, Alingsås 72
148 Peter Jonsson, Skoby 72
149 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  72
150 Emmy Åhman, Fors Gimo 72
151 Nour Åhman, Fors Gimo 71
152 Håkan Davidsson, Aspdal Alunda 71
153 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 71
154 Mats Johansson, Aspdal Alunda 71
155 Magnus Åhman, Borås 71
156 Molly Nyberg, Österbybruk 70
157 L8 o Christer Ohlström, Österbybruk 70
158 Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk 70
159 Viktor Wikner, Uppsala 70
160 Niklas Eliardsson, Hargshamn 70
161 Hugo Nyberg, Visby 70
162 Carina Karlsson, Bro Österbybruk 70
163 Leif Hägglund, Alunda 70
164 Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk 69
165 Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk 68
166 Jonas Lantz, Björklinge 68
167 Majken Gunnarsson, Alunda 68
168 Alvin Söderberg, Saltsjö-Boo 68
169 Jennie Kjellberg, Fastbol Alunda 68
170 Christina Söderberg, Uppsala 68
171 Maggan Larsson, Gimo 68
172 Anne-Maria Österberg, Alunda 68
173 Marina Käll, Österbybruk 68
174 Malin Karlsson, Trönödal 67
175 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta 67
176 Birgitta Ånöstam, Fröjsta Alunda 67
177 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda 67
178 Majken Gunnarsson, Alunda 67
179 Roger Hedström, Gräsö 67
180 Tommy Pettersson, Alunda 67
181 Lotta Johansson, Gimo 67
182 Jan Franzén, Jönköping 67
183 Carl Silfverforsen, Alunda 67
184 Kenneth Hägg, Gimo 67
185 Alice Nyberg, Österbybruk 67
186 Kent M I, Alunda 67
187 Sune Johansson, Alunda 66
188 Bertil Johansson, Gimo 66
189 Ulf Lundin, Morkarla 66
190 Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala 66
191 Bertil Johansson, Gimo 65
192 Bo Käll, Österbybruk 65
193 Eva Mårtensson, Tollarp 65
194 Eva Hellgren, Österbybruk 65
195 Staffan Wallin, Valde Gimo 65
196 Harriet Widén Åhman, Alunda 65
197 Pia Nordling, Onsby Alunda 65
198 Jimmy Werme, Uppsala 64
199 Bertil Johansson, Gimo 64
200 Niklas Eliardsson, Hargshamn 63
201 Jacob Söderqvist, Uppsala 63
202 Nils Henriksson, Alunda 62
203 Inge Gustavsson, Gimo 62
204 Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda 62
205 Dino Storäng, Uppsala 61
206 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 61
207 Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk 61
208 Ingrid Söderberg, Kilby Alunda 61
209 Inge Gustavsson, Gimo 61
210 Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda 60
211 Syskonen Davidsson 1, Strömsbro 60
212 Elisabeth Sundberg, Östhammar 60
213 Alfie Björkman, Morkarla 60
214 Mårten Orebrand, Falköping 59
215 Inge Gustavsson, Gimo 59
216 Gullveg Klint, Valde Gimo 59
217 Ingrid Krantz, Skoby, Alunda 59
218 Tomas Pettersson, Örbyhus 58
219 Inger Hägglund, Alunda 58
220 Sune Johansson, Alunda 58
221 Kent M II, Alunda 58
222 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 57
223 Marita Andersson, Morkarla 57
224 Marita Lundin, Morkarla 57
225 Anders Persson, Skarphärad Österbybruk 57
226 Bitte II, Alunda 57
227 Christer Ohlström, Österbybruk 56
228 Agneta Blom, Österbybruk 56
229 Ove Nyberg, Morkarla 56
230 Sune Johansson, Alunda 56
231 Jan Franzén, Jönköping 56
232 Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk 56
233 Kerstin Orebrand, Klev Alunda 56
234 Milly Söderqvist,Gimo 55
235 Fredrik Karlsson, Gimo 55
236 Marie Nyberg, Visby 55
237 Emilia Backholm, Uppsala 55
238 Christer Hellgren, Österbybruk 55
239 Lotta Ohlström, Österbybruk 54
240 Nils Henriksson, Alunda 54
241 Christina berggren, Alunda 54
242 Håkan Jansson, Lunda Alunda 54
243 Mats Eriksson, Valde Gimo 54
244 Nils Åhman, Fors Gimo 54
245 Jane Lövgren, Karby Uppsala 54
246 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 53
247 Ove Lundin, Alunda 53
248 Åke Lydh, Österbybruk 53
249 Mattias Nyberg, Morkarla 52
250 Christer Hellgren, Österbybruk 52
251 Conny Thorén, Visby 52
252 Erik Lydh, Uppsala 52
253 Johan Åhman, Fors Gimo 51
254 Sara Andersson, Bälinge 51
255 IP Gänget Österbybruk 51
256 Peter Lundgren, Tierp 51
257 Gun Hägg, Gimo 50
258 Maj Gelinder, Alunda 49
259 Roger Hedström, Gräsö 49
260 Eva Hellgren, Österbybruk 49
261 Elin Silfverforsen, Alunda 49
262 Rolf Hjort, Uppsala 49
263 Aron Åhman, Fors Gimo 49
264 Mellanbror Mattsson, Morkarla 48
265 Viktor Karlsson, Alunda 47
266 Staffan Ekström, Morkarla 47
267 Staffan Wallin, Valde Gimo 47
268 Syskonen Davidsson 3, Strömsbro 47
269 Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo 47
270 Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk 46
271 Lars-Görna Gelinder, Flymyra Österbybruk 46
272 Fredrik Lundin, Morkarla 46
273 Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk 46
274 Stig Josefsson, Alunda 45
275 Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda 45
276 Elin Söderqvist, Gimo 45
277 Mellanbror Mattsson, Morkarla 44
278 Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk 44
279 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 44
280 Sune Johansson, Alunda 44
281 Jöran Gelinder, Alunda 44
282 P-O Ånöstam, Almunge 43
283 Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda  43
284 Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge 43
285 Christina Söderberg, Uppsala 42
286 Sofia Olsson, Uppsala 42
287 Sivert Jingåker, Sydinge Alunda 42
288 Anne-Marie Pettersson, Uppsala 42
289 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 42
290 Bernt Eriksson, Happsta Alunda 41
291 Frissan, Gimo 41
292 Linda Segerlund, Skarpösby Alunda 41
293 Carina Hägg, Knutsbol Alunda 40
294 Bertil Johansson, Gimo 40
295 Lasse Öhlén, Kungsbacka 39
296 Peter Jonsson, Skoby 38
Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget