Hoppa till sidans innehåll

Slutställning efter 36 matcher - 23 juni


Så var årets gruppspeli EM avslutat. Tack till er alla som ar med och ett stort grattis till Roger "Kovikarn" Hedström som överlägset tog hem första pris. Det är inte långt mellan Gräsö och Öregrund men 134 placeringar och 192 poäng i EM-tipset. Tackar speciellt våra långväga gäster, London, Berlin, Kungsbacka, Mangskog och Hjo bl.a.!!

Nu ska rättaren fira midsommar och ha seriepremiär med Almo i morgon torsdag så nästa vecka blir det extra kontrollräkning och vinstutbetalning!

Dagens raket; Pingen från plats 93 till plats 49.

Dagens bojsänke; Lasse Pettersson från plats 51 till plats 80.

Hela tipsets raket; Eva Andersson som började på plats 108 och slutade på plats 26.

Hela tipsets bojsänke; Charlie Reidlund som började på plats 11 och slutade på plats 134.

Placering   Poäng        
1 Roger Hedström, Gräsö 595     3 000 kr  
2 Fredrik Lindeborg, London 571        500 kr  
3 Gunilla Magnusson, Mangskog 568        500 kr  
4 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 565        500 kr  
5 Christina Söderberg, Uppsala 562        500 kr  
6 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 561        
7 Kevin Rosenvald, Uppsala 560        
8 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 557        
9 Eric Lundin, Alunda 556        
10 Göran Söderqvist, Mysslinge 554        
11 Thorbjörn Lundin, Alunda 553        
12 Pirre, Bälinge 552        
13 Pontus Orebrand, Östhammar 552        
14 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 552        
15 Emmy Åhman, Fors Gimo 551        
16 Robert Gunnarsson 551        
17 Staffan Johansson, Löddby Alunda 550        
18 Ulf Svensson, Öregrund 549        
19 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 548        
20 Sammy Andersson, Gimo 547        
21 Björn Johansson, Löddby Alunda 547        
22 Alva Lamell, Uppsala 546        
23 Adam Lund, Öregrund 546        
24 Patrick Gustafsson, Österbybruk 544        
25 Lars Johansson, Uppsala 544        
26 Eva Andersson, Gimo 542        
27 Hampus Zell, Hjo 539        
28 Mats Ekström, Gimo 535        
29 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 534        
30 Levi Häggkvist, Björklinge 533        
31 Jonas Åhman, Solna 532        
32 Ann Söderberg, Uppsala 532        
33 Ronny Oskarsson, Gimo 532        
34 Ove Lundin, Alunda 531        
35 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 530        
36 Åke Lydh - Ove Nyberg 530        
37 Lars-Ove Olsson, Östhammar 530        
38 Per Wiklund, Alunda 529        
39 Håkan Davidsson, Strömsbro 529        
40 Maud och Göran, Uppsala 528        
41 Stig Josefsson, Alunda 527        
42 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 526        
43 Leif Söderberg, Uppsala 526        
44 Niklas Flygt, Uppsala 525        
45 Elliot Rosenvald, Uppsala 525        
46 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 525        
47 A-M Österberg, Alunda 523        
48 Lars Lindström, Klev 523        
49 Pingen 522        
50 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 522        
51 Carina Söderberg, Uppsala 521        
52 Miranda Lund, Öregrund 521        
53 Erik Hedman, Lunda Alunda 521        
54 Hans Rosenvald, Uppsala 520        
55 Zach, Bälinge 520        
56 Conny Rohdin, Löddby Alunda 517        
57 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 517        
58 Maria Åhman, Kilby 517        
59 Olov Johan Westerling, Sollentuna 514        
60 Thomas Engström, Gimo 514        
61 Kristin Lund, Öregrund 514        
62 Tova Johansson, Löddby Alunda 514        
63 Dick Janeklint, Uppsala 513        
64 Carina Lund, Öregrund 512        
65 Jonte Andersson, Onsby Alunda 511        
66 Emil Bergkvist, Mysslinge 511        
67 Stefan Persson, Örbyhus 511        
68 Dan Collin, Alunda 511        
69 Bernt Eriksson, Happsta 510        
70 Jesper Söderberg, Uppsala 510        
71 Roger Andersson Rud, Gimo 510        
72 Erika Dettman, Berlin 509        
73 Martin Levin, Uppsala 507        
74 Dick Mattsson, Alunda 507        
75 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 506        
76 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 505        
77 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 505        
78 Pierre Sonehag, Uppsala 503        
79 Annika Rohdin, Löddby Alunda 503        
80 Lasse Petterson, Uppsala 502        
81 Fredrik Svedman, Uppsala 502        
82 Ture Zell, Hjo 501        
83 Lotta Lilieros, Uppsala 501        
84 Marcus Lindström, Uppsala 500        
85 Fredrik Blom, Uppsala 500        
86 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 500        
87 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 500        
88 Robin Söderberg, Uppsala 500        
89 Gunni Lantz, Skyndelstorp 497        
90 Niklas Eriksson, Sala 496        
91 Gunilla Andersson, Gimo 495        
92 Thomas Ericsson, Uppsala 495        
93 Milly Söderqvist, Gimo 495        
94 Roger Lamell, Alunda 494        
95 Lars Lindström, Klev 494        
96 Ingrid Söderberg, Kilby  494        
97 Axel Malmqvist, Bälinge 494        
98 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 493        
99 Anton Söderberg, Uppsala 491        
100 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 491        
101 Julia Söderberg, Uppsala 486        
102 Joel Werme, Uppsala 486        
103 Anders Wikner, Uppsala 486        
104 Frissan, Gimo 483        
105 Hans Andersson, Österbybruk 481        
106 Lisa Axelsson, Alunda 481        
107 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 481        
108 Robert Etteborn, Alingsås 480        
109 Viktor Olsson, Solna 478        
110 Kent och Bitte, Alunda 477        
111 Johan Blom, Uppsala 477        
112 Ulla Söderqvist, Mysslinge 476        
113 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 472        
114 Stefan Isaksson, Klev Alunda 470        
115 Johan Åhman, Fors Gimo 468        
116 Crisse Bergman, Alunda 461        
117 Lars-Erik Åhman, Kilby 460        
118 Thomas Engblom, Uppsala 458        
119 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 451        
120 Kaj Visuri, Ed Östhammar 448        
121 Tommy Pettersson, Alunda 444        
122 Annette Magnusson, Mangskog 441        
123 Lars Eriksson, Gimo 440        
124 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 439        
125 Marcus Lindström, Uppsala 438        
126 Frissan Gimo 434        
127 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 434        
128 Isabelle Wingren, Mysslinge 432        
129 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 432        
130 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 426        
131 Freja Broman, Gimo 424        
132 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 418        
133 Amanda Lund, Hjo 414        
134 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 409        
135 Cecilia Lund, Öregrund 403        
Uppdaterad: 23 JUN 2021 23:52 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget