Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 34 matcher - 23 juni


Nu är det för "Kovikaren" nära

men även vinst för Frankrike kan till segern bära!!!!!

Placering   Poäng     Nr 35      Nr 36      
1 Roger Hedström, Gräsö 564     1-1   2-0
2 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 548     1-3   2-1
3 Kevin Rosenvald, Uppsala 544     1-2   1-0
4 Eric Lundin, Alunda 540     1-3   2-0
5 Thorbjörn Lundin, Alunda 537     1-3   2-0
6 Pirre, Bälinge 535     1-2   2-0
7 Fredrik Lindeborg, London 535     2-2   4-0
8 Pontus Orebrand, Östhammar 535     1-2   3-1
9 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 530     1-1   3-1
10 Gunilla Magnusson, Mangskog 530     2-2   3-1
11 Björn Johansson, Löddby Alunda 530     1-2   2-0
12 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 527     1-1   3-0
13 Lars Johansson, Uppsala 527     2-1   3-1
14 Hampus Zell, Hjo 525     1-3   4-0
15 Christina Söderberg, Uppsala 524     2-2   2-0
16 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 521     1-1   3-1
17 Staffan Johansson, Löddby Alunda 519     1-1   2-0
18 Mats Ekström, Gimo 519     1-2   3-0
19 Ulf Svensson, Öregrund 518     1-1   2-0
20 Sammy Andersson, Gimo 518     3-3   4-0
21 Jonas Åhman, Solna 516     1-3   2-0
22 Adam Lund, Öregrund 516     1-1   3-0
23 Ove Lundin, Alunda 515     1-2   4-1
24 Emmy Åhman, Fors Gimo 513     2-2   2-0
25 Robert Gunnarsson 513     2-2   2-0
26 Håkan Davidsson, Strömsbro 513     1-2   3-0
27 Eva Andersson, Gimo 512     1-1   3-0
28 Per Wiklund, Alunda 511     1-2   2-1
29 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 510     2-2   2-0
30 Alva Lamell, Uppsala 509     2-2   3-0
31 Niklas Flygt, Uppsala 508     1-2   2-0
32 Elliot Rosenvald, Uppsala 508     1-2   2-0
33 A-M Österberg, Alunda 508     0-2   1-0
34 Lars Lindström, Klev 507     1-3   2-0
35 Patrick Gustafsson, Österbybruk 506     2-2   3-1
36 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 506     1-3   2-0
37 Miranda Lund, Öregrund 505     0-1   2-1
38 Hans Rosenvald, Uppsala 505     1-3   4-1
39 Carina Söderberg, Uppsala 504     1-2   2-0
40 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 504     1-1   1-0
41 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 502     0-2   3-0
42 Ann Söderberg, Uppsala 502     1-1   3-0
43 Göran Söderqvist, Mysslinge 501     2-2   1-1
44 Maria Åhman, Kilby 501     1-2   3-0
45 Ronny Oskarsson, Gimo 501     1-1   3-1
46 Kristin Lund, Öregrund 500     1-0   3-0
47 Maud och Göran, Uppsala 498     1-1   3-0
48 Lars-Ove Olsson, Östhammar 498     1-1   2-1
49 Levi Häggkvist, Björklinge 497     2-2   4-0
50 Tova Johansson, Löddby Alunda 497     3-2   2-0
51 Jonte Andersson, Onsby Alunda 496     1-3   1-0
52 Leif Söderberg, Uppsala 496     1-1   1-0
53 Stig Josefsson, Alunda 495     1-1   2-1
54 Dan Collin, Alunda 495     2-3   3-0
55 Bernt Eriksson, Happsta 494     1-3   2-0
56 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 494     1-1   2-0
57 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 492     2-2   3-1
58 Erika Dettman, Berlin 492     2-3   3-1
59 Åke Lydh - Ove Nyberg 492     2-2   3-1
60 Dick Mattsson, Alunda 492     0-1   2-0
61 Erik Hedman, Lunda Alunda 491     1-1   3-0
62 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 490     1-3   3-0
63 Zach, Bälinge 490     1-1   1-0
64 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 489     2-2   3-0
65 Lasse Petterson, Uppsala 488     1-3   4-0
66 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 487     2-1   3-2
67 Ture Zell, Hjo 487     1-3   4-0
68 Robin Söderberg, Uppsala 486     0-1   3-0
69 Pingen 485     2-2   3-0
70 Annika Rohdin, Löddby Alunda 485     1-2   2-1
71 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 485     0-2   3-0
72 Lotta Lilieros, Uppsala 484     1-2   3-1
73 Thomas Engström, Gimo 483     1-1   2-0
74 Olov Johan Westerling, Sollentuna 483     3-3   3-1
75 Dick Janeklint, Uppsala 483     1-1   3-0
76 Fredrik Blom, Uppsala 483     1-2   2-0
77 Gunni Lantz, Skyndelstorp 482     2-0   1-0
78 Roger Andersson Rud, Gimo 481     0-0   3-1
79 Niklas Eriksson, Sala 480     1-2   3-0
80 Thomas Ericsson, Uppsala 480     1-3   3-0
81 Stefan Persson, Örbyhus 480     1-1   2-0
82 Conny Rohdin, Löddby Alunda 479     1-3   2-2
83 Lars Lindström, Klev 478     0-2   3-1
84 Martin Levin, Uppsala 478     0-0   3-1
85 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 476     1-1   3-0
86 Emil Bergkvist, Mysslinge 474     2-2   3-0
87 Anton Söderberg, Uppsala 474     1-2   2-0
88 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 474     2-3   3-1
89 Jesper Söderberg, Uppsala 474     2-2   4-0
90 Carina Lund, Öregrund 474     2-2   2-0
91 Anders Wikner, Uppsala 472     0-1   4-1
92 Joel Werme, Uppsala 470     3-2   4-1
93 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 466     0-2   3-0
94 Pierre Sonehag, Uppsala 466     2-2   3-0
95 Viktor Olsson, Solna 465     2-4   5-0
96 Fredrik Svedman, Uppsala 465     2-2   3-0
97 Frissan, Gimo 465     2-1   3-2
98 Hans Andersson, Österbybruk 465     1-3   2-0
99 Ingrid Söderberg, Kilby  464     3-3   4-1
100 Lisa Axelsson, Alunda 464     2-1   2-0
101 Milly Söderqvist, Gimo 464     1-1   2-0
102 Axel Malmqvist, Bälinge 463     1-1   2-0
103 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 461     2-2   3-2
104 Johan Blom, Uppsala 461     1-2   3-0
105 Kent och Bitte, Alunda 460     1-2   2-0
106 Gunilla Andersson, Gimo 457     2-2   3-1
107 Roger Lamell, Alunda 456     2-2   2-0
108 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 455     2-2   2-0
109 Stefan Isaksson, Klev Alunda 453     2-1   2-0
110 Julia Söderberg, Uppsala 447     2-2   2-1
111 Ulla Söderqvist, Mysslinge 446     3-3   4-1
112 Lars-Erik Åhman, Kilby 446     0-3   3-0
113 Robert Etteborn, Alingsås 443     2-2   3-0
114 Thomas Engblom, Uppsala 442     2-3   4-1
115 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 442     1-1   3-0
116 Marcus Lindström, Uppsala 440     2-2   2-2
117 Johan Åhman, Fors Gimo 440     0-0   3-0
118 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 439     0-3   5-0
119 Kaj Visuri, Ed Östhammar 432     2-1   1-0
120 Crisse Bergman, Alunda 430     1-1   0-2
121 Lars Eriksson, Gimo 426     0-3   3-0
122 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 424     4-3   3-1
123 Marcus Lindström, Uppsala 422     1-0   2-1
124 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 418     3-0   0-1
125 Isabelle Wingren, Mysslinge 415     1-2   3-1
126 Tommy Pettersson, Alunda 413     1-1   3-1
127 Annette Magnusson, Mangskog 410     1-1   3-1
128 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 408     1-2   3-2
129 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 403     3-1   3-0
130 Amanda Lund, Hjo 396     2-1   1-2
131 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 396     2-2   3-1
132 Frissan Gimo 388     1-1   1-1
133 Cecilia Lund, Öregrund 387     0-1   2-1
134 Freja Broman, Gimo 378     1-1   1-1
135 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 377     1-1   3-2
Uppdaterad: 23 JUN 2021 20:52 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget