Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 32 matcher - 22 juni


Roger fortsätter att dominera och verkar ha formen i topp

och lär hamna bland de fem första om han inte åker på en riktig propp

I morrn ska det avgöras vem som får dricka skumpa hela natten

Och vilka som får nöja sig med  kolsyrat vatten

Dagens raket; Ulla o Conny Petterson från plats 94 till plats 75.

Dagens bojsänke; Kent o Bitte från plats 68 tillplats 96.

Inför onsdagens två sista matcher är målsättningen att här publicera en lista efter 34 matcher.

Placering   Poäng
1 Roger Hedström, Gräsö 529
2 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 515
3 Fredrik Lindeborg, London 511
4 Kevin Rosenvald, Uppsala 508
5 Eric Lundin, Alunda 506
6 Thorbjörn Lundin, Alunda 504
7 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 503
8 Pirre, Bälinge 501
9 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 500
10 Robert Gunnarsson 500
11 Pontus Orebrand, Östhammar 499
12 Hampus Zell, Hjo 498
13 Björn Johansson, Löddby Alunda 496
14 Gunilla Magnusson, Mangskog 495
15 Lars Johansson, Uppsala 493
16 Sammy Andersson, Gimo 491
17 Christina Söderberg, Uppsala 489
18 Eva Andersson, Gimo 488
19 Staffan Johansson, Löddby Alunda 486
20 A-M Österberg, Alunda 485
21 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 485
22 Ulf Svensson, Öregrund 483
23 Niklas Flygt, Uppsala 483
24 Mats Ekström, Gimo 483
25 Jonas Åhman, Solna 482
26 Ove Lundin, Alunda 481
27 Miranda Lund, Öregrund 481
28 Adam Lund, Öregrund 480
29 Maria Åhman, Kilby 479
30 Håkan Davidsson, Strömsbro 479
31 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 478
32 Per Wiklund, Alunda 478
33 Ronny Oskarsson, Gimo 478
34 Emmy Åhman, Fors Gimo 477
35 Kristin Lund, Öregrund 476
36 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 475
37 Alva Lamell, Uppsala 475
38 Elliot Rosenvald, Uppsala 474
39 Lars Lindström, Klev 474
40 Jonte Andersson, Onsby Alunda 473
41 Patrick Gustafsson, Österbybruk 473
42 Maud och Göran, Uppsala 472
43 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 472
44 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 472
45 Dick Mattsson, Alunda 471
46 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 471
47 Carina Söderberg, Uppsala 470
48 Bernt Eriksson, Happsta 468
49 Göran Söderqvist, Mysslinge 468
50 Hans Rosenvald, Uppsala 468
51 Lasse Petterson, Uppsala 466
52 Ann Söderberg, Uppsala 466
53 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 465
54 Ture Zell, Hjo 464
55 Lars-Ove Olsson, Östhammar 464
56 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 463
57 Leif Söderberg, Uppsala 463
58 Tova Johansson, Löddby Alunda 463
59 Dan Collin, Alunda 462
60 Levi Häggkvist, Björklinge 462
61 Fredrik Blom, Uppsala 461
62 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 461
63 Stig Josefsson, Alunda 461
64 Zach, Bälinge 458
65 Åke Lydh - Ove Nyberg 457
66 Erika Dettman, Berlin 457
67 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 456
68 Erik Hedman, Lunda Alunda 456
69 Thomas Ericsson, Uppsala 455
70 Robin Söderberg, Uppsala 452
71 Lotta Lilieros, Uppsala 451
72 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 451
73 Dick Janeklint, Uppsala 450
74 Annika Rohdin, Löddby Alunda 450
75 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 449
76 Olov Johan Westerling, Sollentuna 448
77 Thomas Engström, Gimo 448
78 Roger Andersson Rud, Gimo 448
79 Carina Lund, Öregrund 448
80 Emil Bergkvist, Mysslinge 447
81 Joel Werme, Uppsala 447
82 Anton Söderberg, Uppsala 447
83 Gunni Lantz, Skyndelstorp 446
84 Martin Levin, Uppsala 445
85 Stefan Persson, Örbyhus 445
86 Niklas Eriksson, Sala 444
87 Anders Wikner, Uppsala 444
88 Lars Lindström, Klev 443
89 Pierre Sonehag, Uppsala 442
90 Conny Rohdin, Löddby Alunda 442
91 Fredrik Svedman, Uppsala 441
92 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 441
93 Pingen 441
94 Axel Malmqvist, Bälinge 440
95 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 440
96 Kent och Bitte, Alunda 438
97 Jesper Söderberg, Uppsala 438
98 Hans Andersson, Österbybruk 431
99 Frissan, Gimo 431
100 Milly Söderqvist, Gimo 431
101 Stefan Isaksson, Klev Alunda 430
102 Lisa Axelsson, Alunda 429
103 Viktor Olsson, Solna 429
104 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 429
105 Ingrid Söderberg, Kilby  427
106 Johan Blom, Uppsala 425
107 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 425
108 Gunilla Andersson, Gimo 422
109 Roger Lamell, Alunda 421
110 Johan Åhman, Fors Gimo 419
111 Robert Etteborn, Alingsås 418
112 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 414
113 Marcus Lindström, Uppsala 413
114 Julia Söderberg, Uppsala 411
115 Lars-Erik Åhman, Kilby 411
116 Ulla Söderqvist, Mysslinge 410
117 Thomas Engblom, Uppsala 406
118 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 406
119 Crisse Bergman, Alunda 404
120 Kaj Visuri, Ed Östhammar 399
121 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 395
122 Isabelle Wingren, Mysslinge 391
123 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 391
124 Lars Eriksson, Gimo 389
125 Tommy Pettersson, Alunda 389
126 Marcus Lindström, Uppsala 386
127 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 384
128 Annette Magnusson, Mangskog 384
129 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 379
130 Frissan Gimo 376
131 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 373
132 Freja Broman, Gimo 367
133 Cecilia Lund, Öregrund 362
134 Amanda Lund, Hjo 362
135 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 343
Uppdaterad: 22 JUN 2021 23:55 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget