Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 30 matcher - 21 juni


Nu börjar EM närma sig det riktiga slutet

och nu gäller att ha kvar det torra krutet

I morrn är det bara två matcher som spelas

sedan är det fyra kvar innan vinstpengarna skall delas!

Dagens raket; A-M Österberg från plats 75 till plats 33

Dagens bojsänke; Tomas Ericsson från plats 49 till plats 76

Placering   Poäng
1 Roger Hedström, Gräsö 492
2 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 479
3 Eric Lundin, Alunda 479
4 Fredrik Lindeborg, London 473
5 Pontus Orebrand, Östhammar 473
6 Kevin Rosenvald, Uppsala 472
7 Thorbjörn Lundin, Alunda 467
8 Gunilla Magnusson, Mangskog 467
9 Sammy Andersson, Gimo 466
10 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 465
11 Ove Lundin, Alunda 464
12 Robert Gunnarsson 462
13 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 461
14 Staffan Johansson, Löddby Alunda 461
15 Hampus Zell, Hjo 461
16 Björn Johansson, Löddby Alunda 460
17 Pirre, Bälinge 459
18 Lars Johansson, Uppsala 456
19 Christina Söderberg, Uppsala 455
20 Per Wiklund, Alunda 454
21 Eva Andersson, Gimo 452
22 Ulf Svensson, Öregrund 450
23 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 449
24 Lars Lindström, Klev 449
25 Patrick Gustafsson, Österbybruk 447
26 Jonte Andersson, Onsby Alunda 446
27 Jonas Åhman, Solna 446
28 Carina Söderberg, Uppsala 445
29 Mats Ekström, Gimo 445
30 Miranda Lund, Öregrund 445
31 Adam Lund, Öregrund 444
32 Dick Mattsson, Alunda 444
33 A-M Österberg, Alunda 442
34 Ronny Oskarsson, Gimo 442
35 Niklas Flygt, Uppsala 441
36 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 441
37 Göran Söderqvist, Mysslinge 440
38 Lasse Petterson, Uppsala 439
39 Tova Johansson, Löddby Alunda 439
40 Elliot Rosenvald, Uppsala 438
41 Lars-Ove Olsson, Östhammar 438
42 Alva Lamell, Uppsala 438
43 Maud och Göran, Uppsala 437
44 Maria Åhman, Kilby 436
45 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 436
46 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 436
47 Håkan Davidsson, Strömsbro 436
48 Fredrik Blom, Uppsala 433
49 Thomas Engström, Gimo 433
50 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 433
51 Emmy Åhman, Fors Gimo 433
52 Kristin Lund, Öregrund 433
53 Stig Josefsson, Alunda 433
54 Hans Rosenvald, Uppsala 432
55 Erik Hedman, Lunda Alunda 431
56 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 430
57 Ann Söderberg, Uppsala 429
58 Ture Zell, Hjo 429
59 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 429
60 Bernt Eriksson, Happsta 426
61 Lotta Lilieros, Uppsala 426
62 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 425
63 Levi Häggkvist, Björklinge 425
64 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 424
65 Olov Johan Westerling, Sollentuna 423
66 Roger Andersson Rud, Gimo 423
67 Emil Bergkvist, Mysslinge 422
68 Kent och Bitte, Alunda 421
69 Åke Lydh - Ove Nyberg 421
70 Leif Söderberg, Uppsala 421
71 Zach, Bälinge 421
72 Erika Dettman, Berlin 421
73 Gunni Lantz, Skyndelstorp 420
74 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 419
75 Dan Collin, Alunda 419
76 Thomas Ericsson, Uppsala 419
77 Pingen 416
78 Robin Söderberg, Uppsala 415
79 Dick Janeklint, Uppsala 414
80 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 413
81 Anton Söderberg, Uppsala 412
82 Martin Levin, Uppsala 411
83 Joel Werme, Uppsala 411
84 Carina Lund, Öregrund 411
85 Lars Lindström, Klev 410
86 Niklas Eriksson, Sala 408
87 Stefan Persson, Örbyhus 407
88 Stefan Isaksson, Klev Alunda 407
89 Conny Rohdin, Löddby Alunda 407
90 Annika Rohdin, Löddby Alunda 407
91 Frissan, Gimo 406
92 Pierre Sonehag, Uppsala 406
93 Milly Söderqvist, Gimo 406
94 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 406
95 Ingrid Söderberg, Kilby  405
96 Fredrik Svedman, Uppsala 405
97 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 405
98 Hans Andersson, Österbybruk 404
99 Viktor Olsson, Solna 403
100 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 403
101 Jesper Söderberg, Uppsala 402
102 Anders Wikner, Uppsala 401
103 Johan Blom, Uppsala 400
104 Axel Malmqvist, Bälinge 398
105 Gunilla Andersson, Gimo 397
106 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 396
107 Lisa Axelsson, Alunda 395
108 Roger Lamell, Alunda 394
109 Johan Åhman, Fors Gimo 392
110 Robert Etteborn, Alingsås 391
111 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 390
112 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 389
113 Ulla Söderqvist, Mysslinge 387
114 Lars-Erik Åhman, Kilby 386
115 Crisse Bergman, Alunda 378
116 Marcus Lindström, Uppsala 376
117 Julia Söderberg, Uppsala 374
118 Kaj Visuri, Ed Östhammar 373
119 Tommy Pettersson, Alunda 372
120 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 370
121 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 369
122 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 369
123 Thomas Engblom, Uppsala 368
124 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 363
125 Lars Eriksson, Gimo 362
126 Frissan Gimo 359
127 Isabelle Wingren, Mysslinge 359
128 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 356
129 Marcus Lindström, Uppsala 351
130 Annette Magnusson, Mangskog 350
131 Cecilia Lund, Öregrund 348
132 Freja Broman, Gimo 342
133 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 331
134 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 329
135 Amanda Lund, Hjo 325
Uppdaterad: 21 JUN 2021 23:29 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget