Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 26 matcher - 20 juni


Roger från Gräsö åter i toppen

men ni andra, kasta inte bort hoppen

Tio matcher kvar och i alla det gäller

I morgon i 4 heta matcher det smäller

Dagens raket; Thomas Eriksson från plats 79 till plats 49

Dagens bojsänke; Pingen från plats 67 till plats 98

Placering   Poäng
1 Roger Hedström, Gräsö 416
2 Eric Lundin, Alunda 414
3 Ove Lundin, Alunda 413
4 Sammy Andersson, Gimo 407
5 Fredrik Lindeborg, London 404
6 Pirre, Bälinge 400
7 Pontus Orebrand, Östhammar 400
8 Staffan Johansson, Löddby Alunda 399
9 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 397
10 Carina Söderberg, Uppsala 394
11 Kevin Rosenvald, Uppsala 394
12 Thorbjörn Lundin, Alunda 393
13 Björn Johansson, Löddby Alunda 392
14 Christina Söderberg, Uppsala 391
15 Ronny Oskarsson, Gimo 391
16 Jonte Andersson, Onsby Alunda 389
17 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 389
18 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 389
19 Per Wiklund, Alunda 389
20 Patrick Gustafsson, Österbybruk 387
21 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 387
22 Eva Andersson, Gimo 387
23 Robert Gunnarsson 387
24 Ulf Svensson, Öregrund 386
25 Lasse Petterson, Uppsala 386
26 Fredrik Blom, Uppsala 385
27 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 385
28 Gunilla Magnusson, Mangskog 385
29 Jonas Åhman, Solna 383
30 Hampus Zell, Hjo 382
31 Lars Johansson, Uppsala 382
32 Mats Ekström, Gimo 381
33 Lars Lindström, Klev 381
34 Elliot Rosenvald, Uppsala 380
35 Dick Mattsson, Alunda 379
36 Maud och Göran, Uppsala 377
37 Adam Lund, Öregrund 376
38 Erik Hedman, Lunda Alunda 376
39 Lars-Ove Olsson, Östhammar 375
40 Miranda Lund, Öregrund 374
41 Göran Söderqvist, Mysslinge 373
42 Ture Zell, Hjo 372
43 Olov Johan Westerling, Sollentuna 371
44 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 371
45 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 370
46 Alva Lamell, Uppsala 369
47 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 368
48 Niklas Flygt, Uppsala 368
49 Thomas Ericsson, Uppsala 368
50 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 368
51 Gunni Lantz, Skyndelstorp 367
52 Maria Åhman, Kilby 367
53 Håkan Davidsson, Strömsbro 364
54 Tova Johansson, Löddby Alunda 364
55 Kent och Bitte, Alunda 363
56 Hans Rosenvald, Uppsala 363
57 Kristin Lund, Öregrund 363
58 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 363
59 Stig Josefsson, Alunda 363
60 Bernt Eriksson, Happsta 362
61 Thomas Engström, Gimo 362
62 Ann Söderberg, Uppsala 362
63 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 362
64 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 362
65 Emil Bergkvist, Mysslinge 361
66 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 361
67 Roger Andersson Rud, Gimo 359
68 Leif Söderberg, Uppsala 359
69 Åke Lydh - Ove Nyberg 356
70 Niklas Eriksson, Sala 356
71 Emmy Åhman, Fors Gimo 356
72 Levi Häggkvist, Björklinge 356
73 Lotta Lilieros, Uppsala 355
74 Milly Söderqvist, Gimo 355
75 A-M Österberg, Alunda 355
76 Erika Dettman, Berlin 355
77 Frissan, Gimo 354
78 Ingrid Söderberg, Kilby  353
79 Martin Levin, Uppsala 353
80 Joel Werme, Uppsala 352
81 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 350
82 Dan Collin, Alunda 350
83 Anton Söderberg, Uppsala 349
84 Johan Blom, Uppsala 348
85 Carina Lund, Öregrund 348
86 Roger Lamell, Alunda 347
87 Stefan Persson, Örbyhus 346
88 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 346
89 Pierre Sonehag, Uppsala 345
90 Robin Söderberg, Uppsala 345
91 Hans Andersson, Österbybruk 344
92 Fredrik Svedman, Uppsala 344
93 Viktor Olsson, Solna 344
94 Zach, Bälinge 344
95 Lisa Axelsson, Alunda 343
96 Annika Rohdin, Löddby Alunda 343
97 Jesper Söderberg, Uppsala 342
98 Pingen 342
99 Axel Malmqvist, Bälinge 341
100 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 341
101 Lars Lindström, Klev 340
102 Stefan Isaksson, Klev Alunda 339
103 Dick Janeklint, Uppsala 339
104 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 339
105 Anders Wikner, Uppsala 338
106 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 338
107 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 338
108 Robert Etteborn, Alingsås 337
109 Johan Åhman, Fors Gimo 335
110 Lars-Erik Åhman, Kilby 334
111 Conny Rohdin, Löddby Alunda 331
112 Frissan Gimo 328
113 Gunilla Andersson, Gimo 328
114 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 327
115 Julia Söderberg, Uppsala 320
116 Thomas Engblom, Uppsala 318
117 Marcus Lindström, Uppsala 316
118 Ulla Söderqvist, Mysslinge 316
119 Isabelle Wingren, Mysslinge 315
120 Tommy Pettersson, Alunda 313
121 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 312
122 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 312
123 Marcus Lindström, Uppsala 311
124 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 310
125 Kaj Visuri, Ed Östhammar 309
126 Cecilia Lund, Öregrund 308
127 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 305
128 Lars Eriksson, Gimo 301
129 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 299
130 Crisse Bergman, Alunda 297
131 Freja Broman, Gimo 293
132 Annette Magnusson, Mangskog 289
133 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 278
134 Amanda Lund, Hjo 274
135 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 265
Uppdaterad: 20 JUN 2021 20:40 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget