Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 24 matcher - 19 juni


Två oavgjorda och i topp far och son Lundin,

gissar på att de i morgon vaknar med varsitt brett flin

Hur det ser ut efter söndagen återstår att se

klockan 18 går båda matcherna i alla fall på teve

Dagens raket; Miranda Lund från plats 101 till plats 48.

Dagens bojsänke; Joel Werme från plats 50 till plats 70

Placering   Poäng
1 Ove Lundin, Alunda 386
2 Eric Lundin, Alunda 383
3 Roger Hedström, Gräsö 375
4 Pirre, Bälinge 375
5 Sammy Andersson, Gimo 370
6 Fredrik Lindeborg, London 368
7 Pontus Orebrand, Östhammar 365
8 Christina Söderberg, Uppsala 364
9 Ronny Oskarsson, Gimo 364
10 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 363
11 Staffan Johansson, Löddby Alunda 363
12 Per Wiklund, Alunda 363
13 Patrick Gustafsson, Österbybruk 362
14 Kevin Rosenvald, Uppsala 362
15 Carina Söderberg, Uppsala 361
16 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 361
17 Eva Andersson, Gimo 361
18 Ulf Svensson, Öregrund 360
19 Lasse Petterson, Uppsala 359
20 Björn Johansson, Löddby Alunda 359
21 Fredrik Blom, Uppsala 358
22 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 356
23 Thorbjörn Lundin, Alunda 356
24 Lars Lindström, Klev 356
25 Jonte Andersson, Onsby Alunda 354
26 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 351
27 Jonas Åhman, Solna 350
28 Göran Söderqvist, Mysslinge 350
29 Lars-Ove Olsson, Östhammar 350
30 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 350
31 Robert Gunnarsson 349
32 Elliot Rosenvald, Uppsala 348
33 Gunilla Magnusson, Mangskog 348
34 Olov Johan Westerling, Sollentuna 346
35 Ture Zell, Hjo 345
36 Mats Ekström, Gimo 344
37 Hampus Zell, Hjo 344
38 Lars Johansson, Uppsala 344
39 Niklas Flygt, Uppsala 343
40 Dick Mattsson, Alunda 343
41 Adam Lund, Öregrund 341
42 Håkan Davidsson, Strömsbro 341
43 Erik Hedman, Lunda Alunda 340
44 Hans Rosenvald, Uppsala 338
45 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 338
46 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 338
47 Thomas Engström, Gimo 337
48 Miranda Lund, Öregrund 337
49 Stig Josefsson, Alunda 337
50 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 336
51 Kent och Bitte, Alunda 336
52 Maud och Göran, Uppsala 336
53 Bernt Eriksson, Happsta 335
54 Ann Söderberg, Uppsala 335
55 Gunni Lantz, Skyndelstorp 335
56 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 335
57 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 334
58 Alva Lamell, Uppsala 332
59 Niklas Eriksson, Sala 331
60 Åke Lydh - Ove Nyberg 331
61 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 331
62 Levi Häggkvist, Björklinge 331
63 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 331
64 Lotta Lilieros, Uppsala 329
65 Emmy Åhman, Fors Gimo 329
66 Milly Söderqvist, Gimo 329
67 Pingen 329
68 Ingrid Söderberg, Kilby  328
69 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 328
70 Joel Werme, Uppsala 328
71 Frissan, Gimo 328
72 Martin Levin, Uppsala 327
73 Leif Söderberg, Uppsala 327
74 Kristin Lund, Öregrund 327
75 Tova Johansson, Löddby Alunda 327
76 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 325
77 Emil Bergkvist, Mysslinge 324
78 Dan Collin, Alunda 324
79 Thomas Ericsson, Uppsala 324
80 Johan Blom, Uppsala 324
81 Maria Åhman, Kilby 323
82 Lisa Axelsson, Alunda 322
83 Hans Andersson, Österbybruk 321
84 Roger Lamell, Alunda 321
85 Stefan Persson, Örbyhus 320
86 A-M Österberg, Alunda 320
87 Erika Dettman, Berlin 320
88 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 320
89 Axel Malmqvist, Bälinge 319
90 Roger Andersson Rud, Gimo 317
91 Zach, Bälinge 317
92 Anton Söderberg, Uppsala 316
93 Annika Rohdin, Löddby Alunda 316
94 Jesper Söderberg, Uppsala 315
95 Lars Lindström, Klev 314
96 Pierre Sonehag, Uppsala 314
97 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 314
98 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 314
99 Robert Etteborn, Alingsås 313
100 Dick Janeklint, Uppsala 313
101 Fredrik Svedman, Uppsala 313
102 Carina Lund, Öregrund 312
103 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 312
104 Frissan Gimo 311
105 Viktor Olsson, Solna 307
106 Conny Rohdin, Löddby Alunda 307
107 Stefan Isaksson, Klev Alunda 306
108 Gunilla Andersson, Gimo 303
109 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 303
110 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 303
111 Johan Åhman, Fors Gimo 302
112 Robin Söderberg, Uppsala 301
113 Lars-Erik Åhman, Kilby 299
114 Julia Söderberg, Uppsala 296
115 Anders Wikner, Uppsala 295
116 Ulla Söderqvist, Mysslinge 293
117 Thomas Engblom, Uppsala 292
118 Marcus Lindström, Uppsala 292
119 Cecilia Lund, Öregrund 292
120 Isabelle Wingren, Mysslinge 289
121 Marcus Lindström, Uppsala 286
122 Tommy Pettersson, Alunda 286
123 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 284
124 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 284
125 Crisse Bergman, Alunda 280
126 Freja Broman, Gimo 279
127 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 276
128 Kaj Visuri, Ed Östhammar 276
129 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 273
130 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 272
131 Lars Eriksson, Gimo 268
132 Annette Magnusson, Mangskog 264
133 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 247
134 Amanda Lund, Hjo 247
135 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 230
Uppdaterad: 19 JUN 2021 23:37 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget