Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 21 matcher - 18 juni


4 matcher i rad som alla tippats helt rätt i förrgår och i går, det gör att Roger från Gräsö ledningen nu får.

Fredrik från London är nu uppe plats två, och har nu 133 tippare bakom som honom vill slå.

(Går)dagens raket; Tomas Reidund från plats 100 till plats 20!

(Går)dagens bojsänke; Alva Lamell från plats 26 till plats 51.

Placering   Poäng
1 Roger Hedström, Gräsö 353
2 Fredrik Lindeborg, London 346
3 Christina Söderberg, Uppsala 343
4 Kevin Rosenvald, Uppsala 342
5 Pirre, Bälinge 341
6 Ronny Oskarsson, Gimo 340
7 Sammy Andersson, Gimo 339
8 Eva Andersson, Gimo 339
9 Per Wiklund, Alunda 339
10 Patrick Gustafsson, Österbybruk 337
11 Björn Johansson, Löddby Alunda 336
12 Ulf Svensson, Öregrund 335
13 Eric Lundin, Alunda 335
14 Jonte Andersson, Onsby Alunda 333
15 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 333
16 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 332
17 Pontus Orebrand, Östhammar 331
18 Ove Lundin, Alunda 330
19 Jonas Åhman, Solna 329
20 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 328
21 Lasse Petterson, Uppsala 328
22 Göran Söderqvist, Mysslinge 328
23 Carina Söderberg, Uppsala 327
24 Elliot Rosenvald, Uppsala 327
25 Fredrik Blom, Uppsala 325
26 Lars-Ove Olsson, Östhammar 325
27 Robert Gunnarsson 325
28 Thorbjörn Lundin, Alunda 324
29 Lars Lindström, Klev 323
30 Mats Ekström, Gimo 321
31 Adam Lund, Öregrund 320
32 Erik Hedman, Lunda Alunda 319
33 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 318
34 Staffan Johansson, Löddby Alunda 316
35 Thomas Engström, Gimo 315
36 Gunilla Magnusson, Mangskog 315
37 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 315
38 Olov Johan Westerling, Sollentuna 314
39 Kent och Bitte, Alunda 314
40 Bernt Eriksson, Happsta 313
41 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 313
42 Gunni Lantz, Skyndelstorp 313
43 Hampus Zell, Hjo 312
44 Stig Josefsson, Alunda 312
45 Ann Söderberg, Uppsala 311
46 Ture Zell, Hjo 311
47 Niklas Flygt, Uppsala 310
48 Pingen 310
49 Lars Johansson, Uppsala 310
50 Joel Werme, Uppsala 309
51 Alva Lamell, Uppsala 309
52 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 308
53 Åke Lydh - Ove Nyberg 308
54 Niklas Eriksson, Sala 308
55 Ingrid Söderberg, Kilby  308
56 Dick Mattsson, Alunda 308
57 Lotta Lilieros, Uppsala 307
58 Levi Häggkvist, Björklinge 307
59 Hans Rosenvald, Uppsala 306
60 Milly Söderqvist, Gimo 306
61 Emmy Åhman, Fors Gimo 305
62 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 305
63 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 304
64 Håkan Davidsson, Strömsbro 304
65 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 303
66 Martin Levin, Uppsala 303
67 Leif Söderberg, Uppsala 303
68 Kristin Lund, Öregrund 303
69 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 303
70 Tova Johansson, Löddby Alunda 303
71 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 301
72 Emil Bergkvist, Mysslinge 300
73 Dan Collin, Alunda 300
74 Thomas Ericsson, Uppsala 300
75 Johan Blom, Uppsala 300
76 A-M Österberg, Alunda 299
77 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 299
78 Roger Lamell, Alunda 297
79 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 296
80 Frissan, Gimo 296
81 Stefan Persson, Örbyhus 296
82 Anton Söderberg, Uppsala 294
83 Lars Lindström, Klev 293
84 Roger Andersson Rud, Gimo 293
85 Annika Rohdin, Löddby Alunda 293
86 Maud och Göran, Uppsala 292
87 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 291
88 Maria Åhman, Kilby 290
89 Carina Lund, Öregrund 289
90 Erika Dettman, Berlin 287
91 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 287
92 Lisa Axelsson, Alunda 286
93 Viktor Olsson, Solna 286
94 Conny Rohdin, Löddby Alunda 285
95 Axel Malmqvist, Bälinge 284
96 Jesper Söderberg, Uppsala 284
97 Zach, Bälinge 284
98 Dick Janeklint, Uppsala 282
99 Johan Åhman, Fors Gimo 282
100 Gunilla Andersson, Gimo 282
101 Miranda Lund, Öregrund 282
102 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 282
103 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 281
104 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 280
105 Robert Etteborn, Alingsås 279
106 Pierre Sonehag, Uppsala 279
107 Hans Andersson, Österbybruk 278
108 Fredrik Svedman, Uppsala 278
109 Julia Söderberg, Uppsala 275
110 Stefan Isaksson, Klev Alunda 272
111 Marcus Lindström, Uppsala 271
112 Ulla Söderqvist, Mysslinge 271
113 Robin Söderberg, Uppsala 269
114 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 268
115 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 267
116 Lars-Erik Åhman, Kilby 266
117 Tommy Pettersson, Alunda 265
118 Marcus Lindström, Uppsala 264
119 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 262
120 Anders Wikner, Uppsala 260
121 Crisse Bergman, Alunda 258
122 Isabelle Wingren, Mysslinge 255
123 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 254
124 Kaj Visuri, Ed Östhammar 254
125 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 253
126 Thomas Engblom, Uppsala 246
127 Lars Eriksson, Gimo 246
128 Frissan Gimo 245
129 Cecilia Lund, Öregrund 243
130 Annette Magnusson, Mangskog 243
131 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 239
132 Freja Broman, Gimo 231
133 Amanda Lund, Hjo 222
134 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 221
135 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 207
Uppdaterad: 19 JUN 2021 08:45 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget