Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 1 match - 11 juni


Så har EM 2021 smygit igång med första matchen. 10 tippare startade med full pott, men det är 35 matcher kvar!

Placering   Poäng
1 Adam Lund, Öregrund  
  Erik Hedman, Lunda Alunda  
  Fredrik Svedman, Uppsala  
  Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala  
  Julia Söderberg, Uppsala  
  Kristin Lund, Öregrund  
  Pierre Sonehag, Uppsala  
  Roger Andersson Ruud, Gimo  
  Ulf Svensson, Öregrund  
  Viktor Olsson, Solna 25
11 Alva Lamell, Uppsala  
  Amanda Reidlund, Upplands Väsby  
  Ann Söderberg, Uppsala  
  Annette Magnusson, Mangskog  
  Arne Ericsson, Hammarby Alunda  
  Bernt Eriksson, Happsta  
  Björn Johansson, Löddby Alunda  
  Carina Lund, Öregrund  
  Charlie Reidlund, Upplands Väsby  
  Christina Söderberg, Uppsala  
  Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala  
  Conny Rohdin, Löddby Alunda  
  Dan Collin, Alunda  
  Dick Janeklint, Uppsala  
  Elliot Rosenvald, Uppsala  
  Emil Bergkvist, Mysslinge  
  Emmy Åhman, Fors Gimo  
  Eric Lundin, Alunda  
  Erik Davidsson, Strömsbro Alunda  
  Erika Dettman, Berlin  
  Gunni Lantz, Skyndelstorp  
  Hampus Zell, Hjo  
  Hans Rosenvald, Uppsala  
  Ingrid Söderberg, Kilby   
  Isabelle Wingren, Mysslinge  
  Johan Åhman, Fors Gimo  
  Jonny Ericsson, Hammarby Alunda  
  Lars Eriksson, Gimo  
  Lars-Ove Olsson, Östhammar  
  Lasse Petterson, Uppsala  
  Leif Söderberg, Uppsala  
  Levi Häggkvist, Björklinge  
  Mats Ekström, Gimo  
  Maud och Göran, Uppsala  
  Niklas Flygt, Uppsala  
  Olov Johan Westerling, Sollentuna  
  Per Wiklund, Alunda  
  Pingen  
  Sammy Andersson, Gimo  
  Staffan Johansson, Löddby Alunda  
  Thomas Engström, Gimo  
  Thomas Grehn, Åstorp Alunda  
  Thorbjörn Lundin, Alunda  
  Tomas Bendiksen, Ånå Östhammar  
  Tyre Zell, Hjo  
  Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo  
  Zach, Bälinge 19
58 Ann-Christin Davidsson, Östhammar  
  Annika Rohdin, Löddby Alunda  
  Anton Söderberg, Uppsala  
  Axel Malmqvist, Bälinge  
  Carina Söderberg, Uppsala  
  Crisse Bergman, Alunda  
  Dick Mattsson, Alunda  
  Fredrik Blom, Uppsala  
  Fredrik Lindeborg, London  
  Gunilla Andersson, Gimo  
  Gunilla Magnusson, Mangskog  
  Göran Söderqvist, Mysslinge  
  Håkan Davidsson, Strömsbro  
  Jonte Andersson, Onsby Alunda  
  Kaj Visuri, Ed Östhammar  
  Kevin Rosenvald, Uppsala  
  Lars Johansson, Uppsala  
  Lars Lindström, Klev  
  Lisa Axelsson, Alunda  
  Milly Söderqvist, Gimo  
  Miranda Lund, Öregrund  
  Niklas Eriksson, Sala  
  Ove Lundin, Alunda  
  Patrick Gustafsson, Österbybruk  
  Stefan Isaksson, Klev Alunda  
  Stefan Persson, Örbyhus  
  Stig Österberg, Sydingösby Alunda  
  Thomas Eriksson, Golvlandslaget  
  Thomas Forsberg, Golvlandslaget  
  Tova Johansson, Löddby Alunda  
  Vivi-Ann Pettersson, Faringe  
  Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda  
  Cecilia Lund, Öregrund  
  Robert Etteborn, Alingsås  
  A-M Österberg, Alunda  
  Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk  
  Hans Andersson, Österbybruk  
  Jonas Åhman, Solna  
  Lars Lindström, Klev  
  Lars-Åke Jakobsson, Högsta  
  Lotta Lilieros, Uppsala  
  Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk  
  Pirre, Bälinge  
  Pontus Orebrand, Östhammar  
  Robert Gunnarsson  
  Roger Hedström, Gräsö  
  Ronny Jansson, Alunda  
  Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta  
  Stig Josefsson, Alunda  
  Tomas Reidlund, Upplands Väsby 18
108 Eva Andersson, Gimo  
  Freja Broman, Gimo  
  Ulla Söderqvist, Mysslinge 17
111 Alf Lundin, Skyndeln Alunda  
  Anders Wikner, Uppsala  
  Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby  
  Frissan Gimo  
  Frissan, Gimo  
  Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka  
  Lars-Erik Åhman, Kilby  
  Marcus Lindström, Uppsala  
  Maria Åhman, Kilby  
  Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp  
  Robin Söderberg, Uppsala  
  Thomas Ericsson, Uppsala  
  Tommy Pettersson, Alunda  
  Åke Lydh - Ove Nyberg  
  Joel Werme, Uppsala  
  Martin Levin, Uppsala  
  Rasmus Islas Flygare, Uppsala 7
128 Amanda Lund, Hjo  
  Ann-Christin Davidsson, Östhammar  
  Jesper Söderberg, Uppsala  
  Johan Blom, Uppsala  
  Kent och Bitte, Alunda  
  Marcus Lindström, Uppsala  
  Thomas Engblom, Uppsala  
  Roger Lamell, Alunda 6
Uppdaterad: 11 JUN 2021 23:31 Skribent: Leif Söderberg
E-post: This is a mailto link

Intersport

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget