Hoppa till sidans innehåll

Resultat efter 18 matcher - 17 juni


Så var det halvtid och då blir det en form av ”sockerdricka”

till matchen där Lindelöf skall bollar upp och nicka

Så mail kommer inte efter matcherna på fredag kväll

och hoppas Sverige mot Slovakien inte åker på en smäll

För nästan alla har Sverige som en stor favorit

och ni som tippat förlust vill nog heller inte att Sverige åker dit!

Dagens raket; Thorbjörn Lundin från plats 61 till plats 25.

Dagens bojsänke; Gunni Lantz från plats 16 till plats 59.

Placering   Poäng     Nr 19  
1 Kevin Rosenvald, Uppsala 308     2-0
2 Christina Söderberg, Uppsala 308     2-0
3 Per Wiklund, Alunda 304     2-0
4 Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta Alunda 299     2-0
5 Pirre, Bälinge 298     1-0
6 Eric Lundin, Alunda 295     1-0
7 Jonas Åhman, Solna 294     2-0
8 Elliot Rosenvald, Uppsala 292     2-0
9 Fredrik Lindeborg, London 292     2-1
10 Ronny Oskarsson, Gimo 292     2-0
11 Robert Gunnarsson 291     2-0
12 Roger Hedström, Gräsö 290     1-0
13 Eva Andersson, Gimo 287     4-1
14 Arne Ericsson, Hammarby Alunda 286     3-1
15 Erik Hedman, Lunda Alunda 286     3-1
16 Staffan Johansson, Löddby Alunda 285     3-1
17 Björn Johansson, Löddby Alunda 285     2-0
18 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 284     2-0
19 Sammy Andersson, Gimo 284     2-0
20 Ulf Svensson, Öregrund 280     3-1
21 Thomas Eriksson, Golvlandslaget 278     2-0
22 Jonte Andersson, Onsby Alunda 277     1-0
23 Ann Söderberg, Uppsala 277     2-0
24 Patrick Gustafsson, Österbybruk 277     1-0
25 Thorbjörn Lundin, Alunda 277     1-1
26 Alva Lamell, Uppsala 277     3-1
27 Pingen 276     2-0
28 Hampus Zell, Hjo 276     2-0
29 Lars Johansson, Uppsala 276     2-1
30 Pontus Orebrand, Östhammar 275     2-0
31 Dick Mattsson, Alunda 275     2-1
32 Joel Werme, Uppsala 274     2-0
33 Lasse Petterson, Uppsala 274     2-1
34 Niklas Eriksson, Sala 273     3-0
35 Ture Zell, Hjo 273     1-0
36 Göran Söderqvist, Mysslinge 273     3-1
37 Lars Lindström, Klev 273     2-0
38 Carina Söderberg, Uppsala 272     2-1
39 Levi Häggkvist, Björklinge 272     2-0
40 Lars-Åke Jakobsson, Högsta 271     2-0
41 Bernt Eriksson, Happsta 271     1-0
42 Erik Davidsson, Strömsbro Alunda 271     3-1
43 Hans Rosenvald, Uppsala 271     2-0
44 Emmy Åhman, Fors Gimo 271     2-0
45 Thomas Forsberg, Golvlandslaget 271     2-1
46 Peter Palmqvist, Bräcksta Österbybruk 271     2-0
47 Olov Johan Westerling, Sollentuna 270     1-1
48 Fredrik Blom, Uppsala 269     2-0
49 Tomas Bendiksen, Ånö Östhammar 268     2-1
50 Lars-Ove Olsson, Östhammar 268     2-0
51 Ann-Christin Davidsson, Östhammar 267     2-0
52 Martin Levin, Uppsala 267     2-0
53 Niklas Flygt, Uppsala 267     1-3
54 Mats Ekström, Gimo 267     2-1
55 Johan Blom, Uppsala 267     2-1
56 Thomas Ericsson, Uppsala 266     2-0
57 Emil Bergkvist, Mysslinge 265     1-0
58 Milly Söderqvist, Gimo 265     1-0
59 Gunni Lantz, Skyndelstorp 265     3-0
60 Dan Collin, Alunda 264     2-0
61 Gunilla Magnusson, Mangskog 264     2-0
62 Roger Lamell, Alunda 263     2-0
63 Adam Lund, Öregrund 263     2-0
64 Fredrik Axelsson, Svensarva Österbybruk 263     2-0
65 Stefan Persson, Örbyhus 262     2-1
66 Kristin Lund, Öregrund 262     1-0
67 Stig Josefsson, Alunda 262     2-1
68 Lars Lindström, Klev 260     2-0
69 Maud och Göran, Uppsala 260     2-0
70 Leif Söderberg, Uppsala 260     1-0
71 Annika Rohdin, Löddby Alunda 260     2-0
72 Roger Andersson Rud, Gimo 259     2-0
73 Thomas Engström, Gimo 259     2-0
74 A-M Österberg, Alunda 259     0-0
75 Ove Lundin, Alunda 258     2-0
76 Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp 258     1-0
77 Lotta Lilieros, Uppsala 257     2-0
78 Erika Dettman, Berlin 256     3-1
79 Ingrid Söderberg, Kilby  256     3-1
80 Carina Lund, Öregrund 256     2-0
81 Miranda Lund, Öregrund 256     1-1
82 Anton Söderberg, Uppsala 254     1-0
83 Håkan Davidsson, Strömsbro 253     2-0
84 Tova Johansson, Löddby Alunda 253     2-1
85 Ingemar Kemi Lundholm, Uppsala 251     2-0
86 Kent och Bitte, Alunda 251     1-0
87 Conny Rohdin, Löddby Alunda 251     2-0
88 Lisa Axelsson, Alunda 250     2-0
89 Zach, Bälinge 250     2-1
90 Viktor Olsson, Solna 249     1-0
91 Jonny Ericsson, Hammarby Alunda 249     3-0
92 Frissan, Gimo 248     2-1
93 Johan Åhman, Fors Gimo 248     2-1
94 Christina Wallenqvist Skogum, Uppsala 248     3-1
95 Dick Janeklint, Uppsala 246     2-0
96 Vivi-Ann Pettersson, Faringe 245     2-0
97 Jesper Söderberg, Uppsala 244     1-0
98 Alf Lundin, Skyndeln Alunda 244     2-1
99 Axel Malmqvist, Bälinge 243     1-0
100 Tomas Reidlund, Upplands Väsby 243     1-0
101 Maria Åhman, Kilby 241     2-0
102 Pierre Sonehag, Uppsala 240     1-0
103 Fredrik Svedman, Uppsala 239     1-0
104 Åke Lydh - Ove Nyberg 236     2-0
105 Lars-Erik Åhman, Kilby 234     3-1
106 Ulla o Conny Pettersson, Fors Gimo 234     2-1
107 Gunilla Andersson, Gimo 234     2-1
108 Julia Söderberg, Uppsala 233     1-0
109 Hans Andersson, Österbybruk 233     2-2
110 Rasmus Islas Flygare, Uppsala 233     2-1
111 Robert Etteborn, Alingsås 232     2-1
112 Stig Österberg, Sydingösby Alunda 231     4-2
113 Stefan Isaksson, Klev Alunda 230     1-0
114 Tommy Pettersson, Alunda 230     2-1
115 Kaj Visuri, Ed Östhammar 230     1-1
116 Cassandra  Reidlund, Upplands Väsby 228     1-1
117 Lars Eriksson, Gimo 228     2-2
118 Robin Söderberg, Uppsala 227     1-0
119 Cecilia Lund, Öregrund 224     2-2
120 Crisse Bergman, Alunda 224     2-0
121 Amanda Reidlund, Upplands Väsby 223     3-2
122 Marcus Lindström, Uppsala 222     1-0
123 Ulla Söderqvist, Mysslinge 222     2-2
124 Anders Wikner, Uppsala 221     1-0
125 Lars Öhlen + Birgitta Smith, Kungsbacka 220     3-1
126 Isabelle Wingren, Mysslinge 217     1-1
127 Marcus Lindström, Uppsala 217     2-1
128 Ann-Charlotte Holmqvist, Klev Alunda 214     0-1
129 Thomas Engblom, Uppsala 213     4-0
130 Freja Broman, Gimo 208     1-2
131 Annette Magnusson, Mangskog 207     2-2
132 Charlie Reidlund, Upplands Väsby 201     2-2
133 Amanda Lund, Hjo 188     2-1
134 Frissan Gimo 183     1-1
135 Thomas Grehn, Åstorp Alunda 182     1-1
Uppdaterad: 17 JUN 2021 23:44 Skribent: Leif Söderberg
Epost: This is a mailto link

 

Postadress:
Almo BK - Fotboll
Lunda 128
74791 Alunda

Kontakt:
Tel: +46703322283, +46708131912
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

Våra sponsorer!

Mälby Glas AB

 Panthera

ICA Alundahallen

 

Alunda Bygg

Gustis AB

M Nyberg Bygg

 

 

FSAB

Print och dekor

Upplands Energi

Fothälsan

 

 

Upplands Dieselservice

Golvlandslaget